Giriş Kayıt
Yorumlar (12)
avatar
(21) -
Aynı dönemlerde çıkan reklâm şampiyonu Titane'dan katbekat doyurucu, derdi güzel, kendi ilginç; puanlamanın mümkün olmadığı ama "İyi ki izlemişim" demekten de geri bırakmadığı nâdîde film. Vallâhi biz İzlanda dağlarından, kuzularından râzıyız.
7


avatar
(136) -
Film başladığında huzurlu ya da sakin iki yetişkinin yaşamlarına sokuluyoruz, sanki film sonuna kadar sadece bu iki insanın gündelik yaşantılarını izleyecekken bir anda tahmin edilemez bir olay oluyor. Yalnız bu olay da o kadar sessiz, sakin işleniyor ki filmde resmen akıntıya kapılmış gibi izleyici olarak biz de bir süre sonra normal karşılıyoruz bu durumu. Annelik ve babalık içgüdüsü ile bir canlının dış görünüşü nasıl olursa olsun canından bir parçaymışçasına korunması, sevilmesi ise çok güzel aktarılmış bence. Filmde elbette izleyen herkes için farklılaşacak çıkarımlar mevcut; insani bir şekilde bu durumu iğrenç olarak da, saflığın, sevginin bir simgesi olarak da görebiliriz. Mevcut duruma her iki açıdan da bakan izleyiciyi yadırgamıyor hatta haklı olarak görüyorum. Bu açılardan ele aldığımız zaman da muhtemelen büyük bir çoğunluğa 'iğrenç ya da garip' gelebileceği için filmi beğenenlerin azınlıkta olacağını söyleyebiliriz. Filmde görsellik fazlasıyla ön planda ve bu açıdan seyir zevkini üst seviyelere evriltiyor. Oyunculuklar da gayet ayarında ve yüksek performansa sahip. Filmin saklı çıkarımları da görmezden gelinemeyecek düzeyde bence. Mesela ana karakterin okuduğu 'Köpek Kalbi' romanı ve romanın konusunun filmin konusuna ne kadar benzediği gibi.
Sürprizbozan: Göster

Film bence daha birçok yorumlanabilecek gizle saklı bu yüzden de izleyen herkeste başka başka anlamlar bulacaktır. Yine de alt metni dikkate alalım ya da almayalım kesinlikle düşündürücü, baş döndürücü bir film. Bu tarz filmlerden hoşlananların beğenebileceği bir yapım bence. İyi seyirler dilerim.
8


avatar
(138) -
A24'ün korku sineması sektörüne getirdiği yeni soluğu çok başarılı bulmakla beraber bu film diğerlerinin yanında sönük kalmış. Senaryoda bazı boşluklar var, ancak insanda heyecan ve merak uyandıran, psikolojik yönü ağır basan güzel bir film olmuş.
7


avatar
(912) -
Değişik ve garip bir filmdi. Yarı insan yarı kuzu bir yaratığı kendi çocuğuymuş gibi kabullenen bir karı kocanın dramı yansıtılmaya çalışılmış. Film içinde pek çok mesajı barındırmakta. İlk 30 dakika ne oluyorla geçiyor, geri kalan da nasıl oluyor sorusunun cevabını aramakla. Sonunda sorulara fantastik bir cevap buluyorsunuz.
Sürprizbozan: Göster
İzlerken insanı düşünmeye ve kafa yormaya teşvik eden bir yapısı var. Filmi izledikten sonra anlamadığınız yerler varsa youtube'da Türkçe ayrıntılı açıklaması mevcut. İyi seyirler... 5/10...
5


avatar
(150) -
Bu filmi merak edenlere; Film felsefe yapıyor ve Ahlaki sorgulamayı farklı bir açıdan ele alıyor..


avatar
(5701) -
Açıkçası bana hiç bir şey katmayan tuhaf, sıra dışı, garip bir film olmuş. Ayrıca yavaş temposuyla süresi de uzundu. Yalnız çok ilginç sonuna kadar acaba ne olacak diye de sabırla izledim. Neyi beğendin derseniz doğa manzaraları ve filmin sakinliği. Bence izlemeyen bir şey kaybetmez.....
5


default avatar
(30) -
Hiç şüphe yok ki 2021'in en iyi filmlerinden biri. Ama öncesinde şayet benim gibi "The Resurrectionist" isimli romanı ( çizgi romanı ) okuduysanız bu filmde anlatılanlar daha da ilginizi çekecektir.

"The Resurrectionist" de Dr.Spencer Black'in hayatı anlatılır. Bu konuyu ( spoiler vermemek için böyle yazdım ) saplantı haline getiren Black'in romanını da filmi ilginç bulanlara tavsiye ediyorum.
9


default avatar
(3) -
Film başında daha muhteşem doğa manzaraları ve dingin çiftlik havası ile beni içine aldı.Kamera hayvanların yüz ifadelerini çok güzel yakalıyor onların da filmin oyuncuları olduğunu hissediyorsunuz.
Sürprizbozan: Göster
İzlediğime pişman mıyım hayır ama puanım 6
6


default avatar
(236) -
Yine bir A24 filmi. Sorusu olmayan bir cevap gibiydi. Minimalist ve ürkütücü havası sizi içine çekiyor. Küçük bir kuzey halk masalı. Iyi seyirler.
7


avatar
(457) -
Yorumlamakta zorlandığım bir film oldu bu diyebilirim öncelikle cidden sıra dışı bir yapım olmuş daha önce benzerine pek rastlamadım. Beğendim diyemem çünkü hani izlemesem de olurmuş ama asla beğenmedim diye bir filme "kötü" de demem.
Mekan olarak bizim Karadeniz yaylaları gibi başı dumanlı İzlanda dağları arasında bir çiftlik muhteşem kareler vardı, mekan bana filmi sonuna dek izlettirdi diyebilirim, fakat bu bohem ve kasvetli hava eğer izlerken yorgun ve modunuz düşükse sizi daha da yorabilir (belki).
Spoiler vermeden şunu deyim; korku filmi demek doğru olmaz bu filme tamam izlerken sizi ürpertiyor ama bence drama, fantezi ve gizem olabilir belki. Senarist ya da yönetmen burada bir mesaj vermiş ve bunu da çok çarpıcı şekilde ele almış bana göre, "mesajın" ne olduğunu izleyenler anlayacaktır.
Ağır ilerleyen, değişik ve çarpıcı bir konusu olan doğa içinde geçen ama güneşin olmadığı gri bir havada geçen sıra dışı bir film.
Zevkler kişiseldir notumu düşüp izleyecek olanlara iyi seyirler dilerim.
6

Cevaplar (2)
default avatar
(32) -
Mesajı izlemeden aldım Wink Fragmandan bile anlaşılıyor ..


1
| Bildir
avatar
(457) -
fragmanı izlemedim ama son 3-5 dakikada mesajı veriyor ve bitiyor film Gülücük
6


1
| Bildir


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2023