Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
default avatar
(12) -
İnanılmaz! Netflix'in yeni çıkan yapımlar uyarısıyla bir bakayım neymiş diye başladım saatler önce. Ve az önce son bölümü bitirdim. Kısacık bölümlere dünyaları ve müthiş kurguları sığdırmışlar. Yapımda emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca animasyon kalitesi de harikuladeydi.
10


avatar
(62) -
18 Bölümlük bu seride beni etkileyen 5 bölüm dışında diğer bölümler sıradanlıktan çıkmıyor. O yüzden bu beş bölüm için yorum yapacağım. Bilgisayar çağında olmasak hiçbir şekilde hayal edilemeyecek, edilse bile yapılamayacak işler bunlar. İnsanın hayal gücü ve onu resme dökme kabiliyetini izleyeceksiniz. Fikirler, düşünceler somut hale gelmiş. Çığır açacak Kısa Filmlerden oluşan bu seriyi, hayal etmeyi seven herkesin izlemesini tavsiye ediyorum.
7


default avatar
(6) -
Her bir bölümü farklı bir hikaye ve farklı bir dünyaya açıyor sizi. O çizimler, o aksiyon, o akıl almaz zekice hazırlanmış hikayeler. Cidden muhteşem olmuş. Black mirror severler buna tapacaksınız net..
10


Yorumlar (60)
default avatar
(137) -
İyi ki Netflix var, yoksa bu kadar kaliteli yapımlara ulaşamayacağız. Mükemmel ötesi kısa ve öz animasyonları ne kadar övsem az kalır.

1. Sezonu bitirdim 2 günde ve en çok beğendiklerim 1-2-4-5-7-8-9,11-13-15-16-18. bölümlerdi. Hele Mason'un fareleri bölümünde gülmekten gözümden yaş geldi.
Kesinlikle izleyin ben çok keyif alarak izledim.
10


default avatar
(34) -
Güzel proje... Müthiş hikayeler... Kaç tur izledim bilmiyorum... 2 ci sezin biraz yavan geldi sadece. 1 ve 3 efsane
10


default avatar
(75) -
3. Sezon da harika olmuş. Özellikle Jibaro ve Kötü Seyir bölümleri muhteşem ötesi olmuş. Çoğu bölümün yarıda kaldığını düşünenler için de şunu demek istiyorum; çoğu öykü sonlanıyor ama bazı öyküler de bizim hayal gücümüze bırakılmalı. Ve böyle de yapılıyor ki bence iyi iş çıkarıyorlar. 3 saat 2.30 saat filmlerin veremediklerini 10 dakikada alıyoruz ya bu bile başlı başına büyük bir başarı.
10


avatar
(738) -
Bilim kurguya ayrı bir zaafım var. O yüzden biraz abartı bi puan olabilir. Benim için bir boşluğu doldurmuş bir dizi. Bazıları için de geçerli olabilir. Animasyon kalitesi gerçeğe yakın. Çekimler, hikayeler istediğim gibi. İnanılmaz hikayeler var, hayalgücü limitleri zorlanmış, bazen zorlamaktan suyu da çıkarılmış, çoğunluğu çok iyi bölümler, vasat bölüm az
8


avatar
(45) -
3.sezon yine harikaydı, özellikle 2. ve 9. bölüme bayıldım..
9. bölümün (jibaro) 3d animasyon olmasına anlam veremiyorum, şu ana kadar gördüğüm en iyisiydi diyebilirim. Hatta severek takip ettiğim 3d sanatçısının bu bölümü çok övdüğünü ve hedefinin bu bölümdeki kaliteye ulaşmak olduğunu görünce daha da emin oldum.
8


avatar
(119) -
Çoğu uzun metrajlı film ya da bol kepçe tv serilerinin yapamadığını minicik bölümlerin içine hem de harika görsellere yapan bir seri. 3.sezon da gayet başarılı olmuş. Hikayeler genellikle açık uçlu bırakılmış fakat hayalgücümüzle tamamlamak da ziyadesiyle keyifli.
9


avatar
(245) -
3 Sezon baya kötü bir iş olmuş. 7 ve 9 bölümleri beğendim. Diğer bölümler ya bitmemiş, ya hikayesi zayıf kalmış. Genel olarak görsellik ve bu iki bölüm hatırına 10/5.
8


default avatar
(33) -
3. Sezon ile geri dönüş yapan bu diziyi izlemenizi tavsiye ediyorum. Konuların içeriği ve işlenişi ile yaratıcı sanat tekniklerinin harmanlandığı bu sezon tam bir görsel şölen olmuş. Her biri birbirinden güzel olsa da favori bölümlerim Night of the Mini Dead, Mason's Rats ve Jibaro oldu.
9


avatar
(780) -
"Aslında sonları kendi kibirlerinden gelmiş. Yaradılışın merkezi oldukları inancıyla suları zehirleyip, toprağı öldürüp, göğü boğdular. Sonunda nükleer kışa gerek kalmadı. Yok oluşun sonbaharını gördüler!.."

Sanki devasa bir el, Black Mirror'ı sıkmış da onun öz suyuyla bu kısa metraj animasyonları ortaya çıkarmış gibi. Bakmayın kısa dediğime, kendileri kısa ama anlamları bir hayli uzun... Özellikle; Buzul Çağı, Balık Gecesi, Yardım Eli, Alternatif Tarih, İyi Avlar, Tanık ve Sahile Vuran Dev bir başka güzeldi.
Devamının gelmesini sabırsızlıkla bekliyorum.
9


avatar
(4) -
Black Mirror ile karşılaştırılamaz bence. 18- 25 yaş aralığına hitap eden izleyene fazla katkısının olmadığını düşündüğüm bir animasyon dizisi olmuş. Ama animasyon kalitesi harika. Dediğim gibi her yaşa hitap etmiyor ve aile ile birlikte izlenmemeli özellikle de küçük çocuk varsa.
5


avatar
(35) -
İkinci sezon ilk sezona göre oldukça basit ve yavan olmuş. Bölümler hem az hem de çok kısa olmasının yanı sıra herhangi üzerine düşünülecek bir mevzu üzerinde duramamış. Basit hikaye ve basit bir anlatım var. Teknik olarak çok kaliteli olmasına rağmen içerik olarak vasat diyebilirim. İlk sezon 9, ikinci sezon 7 puan.
(02.sezon için)
8


avatar
(55) -
2. sezon tam bir hayal kırıklığı. Çok üzüldüm hiç bir bölümü beni etkilemedi. Sanki birisi ''bunu çok boşladık acilen bir şeyler çekelim'' demiş.
Puan 9 görünüyor o da ilk sezon için
9


avatar
(6) -
2.sezonda ilk sezon kadar vurucu işler yok ama genede kendini izlettird.


avatar
(145) -
ikinci sezon da harika olmuş, teknolojinin geldiği nokta sizi hayran bırakıyor.. Hikayelerde sürükleyici, merak uyandırıcı olmuş. Süreleri de ideal.

Animasyon sevenlerin kesinlikle kaçırmaması gereken bir seri.


avatar
(24) -
İlk sezonuna hayran kalmıştım. İkinci sezonu dün izledim. Beğenemedim. Acaba bende mi bir sorun var diye yorumlara bakayım dedim. Baktım ki herkes aynı fikirde. İlk sezonda bölümlerde bir mesaj vardı. Bu sezon sanki filmin bir sahnesinden bir kesit alınmış gibi. Umarım 3. sezonu daha güzel çekerler ve bu güzel diziden ilk sezonun zevkini alırız.
10


default avatar
(42) -
2.sezonda sadece 3. bölümü ortalama üstü buldum 4,7 ve 8 eh işte gibiydi gerisi kötü denilebilir.
İlk sezonun gerisinde kalmış bence
10


default avatar
(49) -
İlk sezonu mart 2019 da yayınlandığında bir çırpıda izledim ve hayran kalmıştım. Konusu, çizim teknikleri, senaryosu tamamıyla 9 puan vermiştim. Tam 2 senedir 2.sezonu beklerken defalarca favori bölümlerini izledim. 2.sezonun çıkmasını geri sayarken çıktığı ilk günde hepsini izledim. Birinci bölüm, ikinci, üçüncü...sekizinci bölüm derken... Tek bir bölüm harici büyük bir hayal kırıklığından başka hiç bir izlenim bırakmadı. Bölümler kısa oluşu, birbirine benzerliği;kısacası birinci sezonda hayran bırakan hiç bir şeyden eser yok. Yazık olmuş.
9


default avatar
(9) -
ikinci sezon olmamış maalesef ki 1-2 saate bitirdim, hikayeler çok basit olmuş hiç şaşırtan ve heyecanlandıran bir hikaye izleyemedim sürenin kısa olması zaten sinir bozucu,animasyonun tekniği geliştirilmiş o kadar görsel bir şölen sunuyor doyurmuyor seyirciyi Sümüklü


avatar
(27) -
2. sezon tam bir hayal kırıklığı yaşattı, 1. sezonun yanına yaklaşamıyor bile. Beklediğime değmedi. Sümüklü
6


avatar
(240) -
2. sezon beklentiyi karşılamıyor doyurmuyor. ilk sezonda da kötü bölümler vardı ama kötüsünde bile birşeyler bulunabiliyordu. içi boş konusuz kısa hikayelerden oluşan 2. sezon izlenmesede olur.
8


‹ Önceki 1 2 3 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2023