Giriş Kayıt
Yorumlar (7)
avatar
(311) -
Filmi zar zor bulup izlemiş biri olarak, objektif yorumlarımı yazıyorum. Öncelikle film olarak çok eksikleri var. Bazı yerlerde özellikle filmin bütünlüğü epeyce zorlanmış, hatta sık sık amatörce bir kurgu göze çarpıyor. Yine de film kendini sonuna kadar izletmeyi başarıyor. Çünkü her şeyden önce basit bir propaganda filmi olarak çekilmemiş, insani bir film... Sanırım en büyük eksik biraz daha derinlikli bir anlatım. Bazen bir trajediden çok küçük bir kesiti anlatırsın; ama öyle bir psikolojik derinlik sağlarsın ki izleyici senin anlatmadıklarını da anlar zaten... Bu filmin bence en büyük eksiği bu...
(Aşağıdaki yorumların çoğu konuyla ilgili, filmle değil -ve yine çoğunun da filmi izlemediğine eminim! Benim sadece "içeriğini zenginleştir" diye yorumlarımı silen yönetimin, bu yorumları neden görmezden geldiğini ise artık sorgulamak bile istemiyorum; zira hem bu siteyi seviyorum hem de bu tür şeylerden çok sıkıldım. Yine de söylemeden duramam)
7


avatar
(1571) -
Siyasi ya da toplumları etkileyen olaylar üzerinden çekilen filmlere karşı izlemeden saldırı mevcut ne yazık ki ülkem insanlarında. Kendi çapımızda haklı sebeplerimiz olsa da mantık içinde düşününce film sadece bu. Çekilsin tabi. Bu açıdan bakmak da gerekli. Tek taraflı düşünen zihinler ki onlar ülkeyi yok oluşa götürür aslında. Sırf Ermeni diye bu ülkede biri öldürüldü. Bu tarz düşünceler katliamları meşrulaştırır ve katil beş para etmez bir ülke haline geliriz. Tarihimizde çok fazla var bu kafayla yapılan saldırılar. Hollanda'yla aramız bozuldu diye portakalları eline alıp sıkıp yere atan insanlar oldu ya ülkemde. Sonra kışın da portakalları vitamin diye yiyecekler. Demem o ki geçmiş şimdinin intikamı olmamalıdır çünkü şimdi geçmişe neden olmamıştır. Ülkeleri, insanları, dinleri aptalca ayırıp çoğaltan insanların sayısı yani linç bilinci çok tehlikelidir. Bu Ermenistan'da soykırım yalanı diye bir film çekilse ve Ermeniler de karşı çıksa dahildir. Her millet için. Tarihi nefret, dünyayı yönetenlerin kullandığı bir silahtır. Atatürk bunu yıllar önce fark edip o kadar savaş yapılmasına rağmen Yunanistan'la dostluk kurmak istemiştir. Gerçek lider savaşı değil barışı sağlayandır. Bir de bu tarz filmler çekiliyor diye bir ülke özgür ya da ekonomisi yüksek olmaz. Özgürlük anayasal yani demokratik haklarını herkese eşit dağıtmakla olur. Ekonomi para değerini diğer ülkelerin para değerlerine yakın tutmakla olur. Satmakla değil yapmakla olur. Vergiyle değil ihracatla olur. Ne diyelim daha bilinçli bir ülke ve daha bilinçli sinemasever olmak umuduyla.


default avatar
(5) -
Göç etmek için doğdular. Ya göç edeceklerdi ya da ölecekler....... Şaka mı bu film? Türkiye' de? Cidden? Kimse bana..

1. Ekonomi kötü.
2. Özgürlük yok.

..demesin abiler.


default avatar
(50) -
Dünyada azınlıklara kucak açmış, neredeyse tek devlet Osmanlı'dır.
1


default avatar
(15) -
Göç etmeyip kalanlar nasıl kaldılar bu konuyla ilgili hiç bir bilgi yok.

Cevaplar (1)
default avatar
(24) -
var.Biraz araştırma yaparsan cevabı bulabilirsin.Ayrıca filmin oyuncularının ismine baksana,bunlar türk görünümlü ermeniler işte.


5
| Bildir


avatar
(176) -
Olmayan şeyleri olmuş gibi göstermek içimizdeki irlandalılara mahsus bir durum sanırım. Ben de Giresunluyum bu arada.
1


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Dizi Altyazıları
Better Call Saul (5,123) Shameless (3,912) Bodyguard (2,449) Castle Rock (2,089) The First (1,635) Fear the Walking Dead (1,627) The 100 (1,184) La Casa de Papel (1,178) Suits (1,119) Friends (824)
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018