Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(12) -
Görsel efektler 1
Makyaj 1
Kostüm 1
Ses 1
Toplam 4 puan

Başka da puan verecek hiçbir şey yok. Star Wars evreninin gelmiş geçmiş en kötü filmlerinden dahi daha kötü bir iş olmuş. Koskoca SW evreninin en büyük iki karakteri amele gibi dövüşüyor. Diriliş Ertuğrul'da filan daha iyi kılıç sahneleri var. 3-4 tane korsan, 5 yaşındaki kızın peşinde koşup yakalayamıyor. Direkt 05 - 08 yaş zekası ile yazılmış sahneler.

Edit: Sezon finalindeki dövüş sahnesi ve mekan iyiydi ama genel olarak her bölümde o kadar saçma şeyler oldu ki maalesef iyi bir dizi diyemiyoruz. İkinci sezon olursa umarız daha iyi bir senaryo ve mantık hatalarının olmadığı bir şey ortaya koyulur.
4


avatar
(1368) -
Way, tepki oyu 1 ha? Gülücük Peki. Sizin 1 e karşı 10 vermek gerekir bu durumda.

Tıpkı ebeveyninin aldığı hediyeyi beğenmeyen bir çocuk gibi vızıldamalar, mızmızlanmalar okuyorum Gülücük Olmayabilirdi de o hediye.. Hikaye iyi ki devam ediyor ve biz o sevdiğimiz evrenin farklı boyutlarında gezinebiliyoruz. Darth Vader gibi bir karakterin ışın kılıcı kapışmalarını izliyoruz, hiç bir şey olmasa bile o ambiyansı yaşıyoruz, küçük sürprizler görüyoruz (Liam Neeson gibi). Adamlar 91 yaşındaki James Earl Jones'u ikna edip Vader'ı bir kez daha seslendirmesini sağlamışlar, daha önce görev almış bir çok isimle çalışmışlar, bence güzel bir emek var. Noksan ya da basit yönleri yok mu, elbette var, hangi dizide, filmde yok ki? Çok da takılmamak lazım. Al işte bitti 6 bölümde, ara da bul şimdi böyle dizi.

Ben beğendim, hatta bölüm sayısını çok az buldum, şöyle tarif edeyim: Garson önünüze sımsıcak İskender kebabını getiriyor, biberi, domatesi yoğurdu harika, üzerine mis gibi kavrulmuş tereyağını da döküyor, yemeye gömülüyorsunuz, acaip lezzetli ama yarısına gelmişken garson tekrar gelip tabağınızı kaldırıyor.. Sümüklü Bu da öyle tadı damağımda kaldı, umarım bir sefer ki dizi ya da sinema filmi 1.5 olur ki sağlam doyarız Gülücük Beğenenelere : May the force be with y'all.. Beğenmeyenler her daim karanlık tarafta zaten haha Gülücük
10


avatar
(6) -
İlk bölümü büyük beklentiler içinde izledim.Rogue one ve The mandalorian dışında Starwars evrenini berbat eden Disney+ beni yine şaşırtmadı.Dağ fare doğurdu.Son derece yüksek potansiyeli olabilecek bir diziyi beceriksiz yönetmen ve senaristlere emanet etmişler.leialı sahneler son derece kötü ve basit çekilmiş.Üzüldüm Sümüklü 2. bölüm dahada kötü,Oyunculuklar yerlerde.Zenci Sith kadın kötünüde ötesinde.Tek tesellim Ewan mc gregor,onun hatırına bir kaç bölüm daha bakarım.10/3

3. Bölüm bambaşkaydı.İlk iki bölümle alakası yok.Umarım bu şekilde güzel gifer.İlk yazdığım yorumdan resmen utandım.
8


Yorumlar (51)
avatar
(536) -
Normalde puanım 8 ama o kadar haksız düşük puanlar verilmiş ki o yüzden 10 verdim. Dövüş sahnelerini beğenmemişler var ki onları ciddiye almamak gerek. Çünkü Star Wars hiç bir zaman aksiyon ağırlıklı olmadı. Felsefesiyle, hikayesiyle 40 seneyi aşkındır milyonlarca insanı peşinden sürükleyen epik bir film.

Hikayenin karanlıkta kalan kısımlarını izlemek çok büyük keyif ve ayrıca harika da çekilmiş. Obi-Wan'ın kötü dövüştüğünü söyleyenlerin diziyi anlayarak izlediklerinden şüphe ediyorum çünkü dizi içinde nedeni bariz bir biçimde anlatılıyor.

Son derece beğendim. Kesinlikle tavsiye ederim.
10


default avatar
(57) -
bu kadar kötü efektler en bütçesiz filmlerde bile nadir olur. isteksiz sevişmeden çıkan çocuk olmuş.
Sürprizbozan: Göster
6


avatar
(49) -
Bir mandalorian değil ama yinede kendimizi star wars evreninde bulmamızı sağladı. 7 veriyorum inşallah daha fazlaları çekilir.
8


avatar
(7) -
mükemmel bir dizi olmuş. çok özlemişim anakinlı obiwanlı dövüşleri. benim en sevdiğim kısım fazla abartı efektlere boğmadan insani ve jedi güçleriyle doğal dövüş sahnelerini çok seviyorum. Baya kahraman ve dövüşlü film izledim genel de hepsi çok çok çoookkk hızlı ve özel pc efektlerine boğulmuş oluyor . Ben bu dizi de hesaplaşmaları çok sevdim yavaş, doğal , kendi halinde , seyir zevki uyumlu olarak ilerleyen dövüş sahneleri ve akışı sevdim. Ben en çok Ben solo ve reyi sevsem de bir reylo fanı olarak başladım star wars evrenine ama bu da çok hoş olmuş her bölüm sıkılmadan bitti ve güzel ilerledi. Bu arada moses çok güzel oynamış . yıldız savaşlarının en zor memnun edilen bir fan kitlesine sahip olduğunu okumuştum ve izlemiştim. bazı toksit fanlar dizi de oynayan moses için çok kötü şeyler söylemişler. ırkçılık mı yapıyorlar anlamadım ama kadın efsane oynamış bana kalırsa. aynı şeyi daisye de (rey) yapmışlardı . Hatta ewan twitter da moses destek verdi harika oyuncu diye durun baskı ve haksız yorum yapmayın diye daisy (rey) ins hesabında paylaşmıştı. zamanında ona da aynısı yapılmıştı. nedir bu kadın kahramanların güçlü olmasını çekememezliğiniz anlamadım. Bu tür güç filmlerini sadece erkekler izlemiyor. biz kadınlar da sinema evrenin de güçlü kadın karakterler izlemeyi seviyoruz. Star wars hayranlarının bir kısmı gerçekten kılı kırk yaran toksitler. her neyse izleyin izletin.
10


avatar
(110) -
dizi benim kafamı baya karıştırdı. 6 bölümü 1 günde tek solukta izledim. çok mu beğendim . yer yer güzel bir iş olmuş . çok mu sinir oldum yer yer evet . çok daha iyi olabilecek bir yapımı maalesef kotaramamışlar . Hani nasıl başlasam söze . İlk iki bölüm fena değildi . Sonra 3. bölümde baya bir kafayı yedirttiler . Son bölüme doğru hafif toparladılar en sonunda da hani biz batırdık al sıvayalım diyerek sürekli A New Hope fimine göndermeler barındıran repliklerle sıvamayı bitirdiler . Diziyi izlettirecez diyerek bize sagayı sevdiren A New Hope'nin içine ettiler . Kaç vereceğimi cidden bilemiyorum o yüzden .

Oysa arada yapılan flashbackler vs güzeldi ama sadece o kadar . 5 -5,5 arası veriyorum o da Ewan Mcgregor'un oyunculuğu hatırına


edit : 1977 deki filmi hiç etmelerini kafaya takan bir ben miyim ?
5


default avatar
(1) -
starwars evreninin tüm öğeleri yavaş yavaş diziye dahil oluyor. Bir iki kurgu hatası dışında bence gerçekten harika
10


avatar
(223) -
Şimdi kült olmuş bir film serisinde, Daisy Ridley’li bölümlerle çıtayı biraz düşürmüş, Mando ve Boba Feet ile biraz dengelemişken (Gerçi Boba Fett’de başlarda tökezlemiş ancak Jon Favreau Mando dokunuşuyla durumu düzeltmişti), Obi-Wan gibi as bir karakter dizisinden ne beklersiniz: Uçmayı herhalde değil mi? Ancak uçmak bir yana, izleyip sonra böyle bir dizi izlememiş gibi hafızanızdan silmeyi yeğlersiniz. Hiç yakışmamış. Cast seçiminden, senaryosuna her sahnesi eleştirilecek bir yapım ortaya çıkmış. Mesela bu ışın kılıçları körelmiş galiba, yada paytak paytak koşan küçük Leia’yı yakalayamamak sahnesi nasıl bir akıl ürünüdür öyle… Ya oyuncu seçimi: Moses Ingram’ı çok mu ardınız mesela veya ne kadar sempatik dursa da küçük Leia’yı oynayan küçük kızımızı… Yani pek çok şey sıralayabilirim. Dolaysıyla böyle ucuz bir yapımda her şey göze batıyor ve ne Obi-Wan’ın ne de Darth Vader’ın karizması kalıyor. En azından karizmatik ses James Earl Jones’ın Darth Vader seslendirmesi yerinde duruyor. Ben şimdiden izlememiş gibi yapıp Mando’yu bekleyeceğim. Beğeni tarafına saygı ile İyi Seyirler…
4


avatar
(778) -
Sıkı bir Star Wars hayranı olmadım hiçbir zaman. Star Wars hayranları eleştirmek için pek çok sebep bulabilirler. Ama görsel kalite, yıldız oyuncular, distopik atmosfer ve bilimkurgu yönleri ile güzeldi izlemek bence.
7


avatar
(96) -
Diziyi önce hafta hafta izledim. En sonunda da dün akşam toplu bir maratonla tamamını tek seferde bitirdim. Diziyle ilgili bilinmesi gereken bir iki ufak bir iki şey var öncelikle; aslında film olarak planlanmış bir içerikken sonrasında diziye dönüştürmeye karar vermişler. Daha sonrasında senaryosu çok karanlık bulunduğundan tekrar değiştirilmiş ve en son ortaya çıkan iş bu olmuş. Benim şahsi fikrim film olarak çok büyük gişe yapabilecek bir fikirmiş. Filmlerde veya animasyonlarda olmayan bazı detaylara da değinmiş. Live-action bir star wars işinde kaç kere ObiWan - Vader kapışması gördük ki. Eleştirilere katılıyorum ama fazla abartıldığını da düşünüyorum. Senarist Jedi Fallen Order oyununu açmış bir yandan izlerken bir yandan diziyi yazmış oyunu üç kere bitirdiğimden tüm detayları sahne fikirlerine kadar tek seferde benzerliği 10/10 olmasını ben de isterdim tabi ama disney bu üstüne bir de sürekli fikir değişince ara da kalmış. En büyük eleştirim zaten bu diziyi Dave Filoni tarafından yazılmalıydı. Allah'ın belaları saçma sapan insanlara zamanında Episode 7-8-9 yazdırarak zaten yeterince rezil ettiler seriyi. Adamın biri çıktı size Klon Savaşlarını yazdı. Bütün evreni en iyi o diziyle gördük. Rebels yazdı evrenin farklı yerlerinde farklı hikayelerle ana hikayeye çok iyi bir unsur oldu. Yetmedi Mandolarian Boba Fett yazdı hepimiz coştuk Star Wars budur dedik. Adam şu an Ahsoka dizisi çekiyor. Bırakın böyle işi bilenler yapsın. Saçma sapan alakasız insanlara senaryo yönetmenlik vermeyin. Onlar Marvel filmi yapsın. Star Wars hata kaldırmaz!
7


default avatar
(176) -
Çerezlik bir dizi...efektler kötü, oyunculuklar vasat...ünlü kimse olmasa seyredilmez bile...kaçış kovalamaca sahneleri inanılmaz sırıtıyor ama yine arka planda seyret.
6


avatar
(468) -
İyi kötü her detayı ile nostalji yarattı. Yıllar sonra Obi-Wan ile Darth Vader izledik. Yetmez mi? Son yıllarda yapılan Star Wars dizileri bizim gibi ilk filmi (eski ilk yeni IV New Hope) sinemada izleyen old school lara çok iyi geliyor. Eski karakterleri tekrardan görmek bile şahane. Bol bol dizi, film gelebilir SW evrenine ait, bekliyoruz.


avatar
(79) -
Genel olarak Mandalorian'ın çok altında bir dizi fakat son bölümdeki Obi-Wan x Darth Vader kılıç dövüşü ile yine de kalbimizi fethetti. Oyunculuklar maalesef iyi değil fakat Prenses Leia'yı oynayan küçük oyuncuda gelecek var gibi gözüküyor. 6/10
6


default avatar
(14) -
Diziyi bugün finaliyle beraber bitirdim. Genel olarak güzel ve nostaljik diziydi. Star Wars sevenlerin kesinlikle izlemesi gereken bir yapım. Bazı mantık hataları ve zayıf yanları vardı ama iyi yanları daha çok ağır basıyor. Özellikle bazı sahneleri hiç unutmayacağım, hepsi çook iyiydi. Şimdiden tekrar tekrar izleyeceğime eminim.

10/7.5-8
8


avatar
(999) -
Daha teferruatlı ve ufak detaylara kadar inen bir senaryo umuyordum. Biraz kolaya kaçılmış, tıpkı son seri gibi olmuş. Mantık hataları olduğunu düşünmüyorum. Karakterlerin mantığa göre değilde duygusal hareket etmesi mantık hatası sayılmamalı ki son sahnelerde bunun böyle olduğunu hissettirdiler.
7


avatar
(1368) -
Way, tepki oyu 1 ha? Gülücük Peki. Sizin 1 e karşı 10 vermek gerekir bu durumda.

Tıpkı ebeveyninin aldığı hediyeyi beğenmeyen bir çocuk gibi vızıldamalar, mızmızlanmalar okuyorum Gülücük Olmayabilirdi de o hediye.. Hikaye iyi ki devam ediyor ve biz o sevdiğimiz evrenin farklı boyutlarında gezinebiliyoruz. Darth Vader gibi bir karakterin ışın kılıcı kapışmalarını izliyoruz, hiç bir şey olmasa bile o ambiyansı yaşıyoruz, küçük sürprizler görüyoruz (Liam Neeson gibi). Adamlar 91 yaşındaki James Earl Jones'u ikna edip Vader'ı bir kez daha seslendirmesini sağlamışlar, daha önce görev almış bir çok isimle çalışmışlar, bence güzel bir emek var. Noksan ya da basit yönleri yok mu, elbette var, hangi dizide, filmde yok ki? Çok da takılmamak lazım. Al işte bitti 6 bölümde, ara da bul şimdi böyle dizi.

Ben beğendim, hatta bölüm sayısını çok az buldum, şöyle tarif edeyim: Garson önünüze sımsıcak İskender kebabını getiriyor, biberi, domatesi yoğurdu harika, üzerine mis gibi kavrulmuş tereyağını da döküyor, yemeye gömülüyorsunuz, acaip lezzetli ama yarısına gelmişken garson tekrar gelip tabağınızı kaldırıyor.. Sümüklü Bu da öyle tadı damağımda kaldı, umarım bir sefer ki dizi ya da sinema filmi 1.5 olur ki sağlam doyarız Gülücük Beğenenelere : May the force be with y'all.. Beğenmeyenler her daim karanlık tarafta zaten haha Gülücük
10

Cevaplar (1)
avatar
(66) -
Çok doğru bir tespit. Şimdi ara ki bir daha Obi Wan dizisi bulasın. Uzun yıllardan beri bekliyorduk ve belki bir daha da asla izleyemeyeceğiz. İyi ve kötü taraflarıyla bir keyif yaşadık. Hata ve eksilikleri gereğinden fazla abartıp sorun etmemek lazım.
9


2
| Bildir


avatar
(73) -
Rezilliğini hak ederek son bölümü de kendine yakışır bir şekilde bitirmiş. Tebrik ederim star wars tarihinin en rezil yapımı. Tabi eğer 10 yaşında bir çocuksanız gaza gelip eğlenmiş olabilirsiniz. Orası size kalmış.
(01.sezon 06.bölüm için)
1

Cevaplar (1)
default avatar
(139) -
Tabi eğer 10 yaşında bir çocuksanız gaza gelip eğlenmiş olabilirsiniz. Biraz incitici olmuş.
7


0
| Bildir


avatar
(66) -
İlk 2 bölümde yaşadığım heyecan, mutluluk ve umut 3. ve 4. bölümlerdeki ağır mantık hatalarıyla ciddi darbe aldı maalesef. Herhangi bir sıradan Star Wars fanı bile senaryoda böylesine abuk sabuk mantık hataları yapmazdı. Dizinin IMDB puanının 9,5 lardan başlayıp 7,4'e düşmesi de şaşırtıcı değil. Tüm bu olumsuzluklara rağmen işin eğlence boyutunu ön plana çıkararak diziyi izlemeye devam edeceğim. İçinde bulunduğumuz dizi ve film yokluğunda buna da iyi tarafından bakıp keyif almaya çalışmak lazım. Kötü taraflarını görmezlikten gelip geçelim. Başka çare yok.
9


default avatar
(11) -
İlk bölümde aman Allahım dedim bu ne acemilik böyle ? Yani 3. Kardeş rolündeki kız ne yapıyor yada ne rolü yapmaya çalışıyor anlamadım bir türlü.Büyük umutlara kapılmadan 2 3 ve 4. Bölümü az önce bitirdim biraz toparlamışlar sanırım kendileride ilk bölümün facia olduğunun farkındalar.Ama çok acımasız eleştiriyi haketmiyor dizi daha iyi bölümlerle devam edecektir eminim.
7


avatar
(33) -
Dizi zevk için izlenir. Gidipte dizide mantık aramayın. Güzel bir dizi ve heyecan kaldığı yerden devam ediyor.


avatar
(28) -
İlk 4 bölüm mandalorian'a kıyasla çok özensiz olmuş. Ayrıca jedi dediğimiz insanlar ergen süper kahraman gibi bu kadar kırılgan olmamalı sanki! Çocukluktan başlayan eğitim ve yaşam biçimi olmuş bir yetenek söz konusu. Tamam kondisyon zayıflayabilir ama, obi-wan gibi bir jedi ın tecrübe ve profesyonellik gibi kalıcı özellikleri daha belirgin olmalıydı bence. Gerçi kötü karakterler de acemi duruyor.
8


‹ Önceki 1 2 3 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2023