Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(1284) -
Bugün arkadaşlarımla birlikte izledim. Hepimiz filmi çok beğendik. Hikayesi iyi yazılmış, çekimler çok iyi özellikle İstanbul manzaraları muhteşemdi. Rahmetli Erdal Tosun'un anıldığı sahnede çok duygulandım. Kıvanç Tatlıtuğ rolünü resmen yaşamış, çok doğaldı. Yılmaz Erdoğan'ı, Güven Kıraç'ı ve Ata Demirer'i görmek de iyi geldi. Tavsiye ederim.
7


avatar
(1396) -
Öncelikle belirtmem gereken şey filmin yıldızının kesinlikle açık ara Kıvanç Tatlıtuğ olduğudur. Hayat verdiği karakteri "canlandırdığına" inanmak oldukça zor. Sanki öyle biri var ve gelmiş direkt kamera karşısına geçmiş, o derece....

İlk filmle karşılaştırmanın yanlış olduğunu düşündüğüm Sazan Sarmalı, eğlenceli bir hikayeye ve Yılmaz Erdoğan'ın kaleminden çıktığı belli olan küçük şakalarla bezenmiş güzel bir iki saat vaadeden sıkılmadan sonuna kadar izleyebileceğinizi garanti edebileceğim bir yapım..
7


default avatar
(25) -
Tam 13 yıl sonra çekilmiş, ilk filmin kadrosuna göre yanında bile geçemeyecek bir kadroyla ama Kıvanç Tatlıtuğ'un karakteriyle adeta hayat bulduğu, çok eğlenceli biraz aksiyon bazende hüzünlendiren bir yapım olmuş. Ama kadroyu filmi konuyu kısacası herşeyi geçtim rahmetli Erdal Tosun'u aradı gözlerim... Ne kadar kıymetliymiş Türk sineması için.. Özellikle de bu tarz filmlerde gözlerim alışmış ona...
7


Yorumlar (41)
avatar
(1618) -
Çok şaşırmamak gerek.

Yılmaz zaten son zamanlarında gittikçe düşüşteydi. Bu film biraz bu düşüşü durdursa da engellemiş diyemem. Beklentiyi yüksek tutmadığım için çoğu sahne keyifliydi hatta. Sadece, filmin en sevmediğim yanı fazla Küba havasında işlenmiş olması. Karakterler olsun İstanbul olsun çok ama çok farklı gerçeklikle işlenmiş. 1979'lerin İstanbul'u bu film. Kadınların çağdaşlığı olsun şehirde eser yaşantı detayları falan tamamen yalan. Günümüz İstanbul'u bildiğin Arabia City moduna getirildiği için film bende gerçekliğini kaybetti.

Kıvanç olmasa film çöp değil ama Kıvanç olmasa film gerçekten çok düşük puan alırdı. Jön kafanın ne hale geldiğini görmek isteyen herkes filmden keyif aldı resmen. Adam iyi arkadaşlar. Bir de filmin müzikleri beklediğimden düşüktü. İlk filmde müzik de sağlam olduğu için kalite kokuyordu ama bu film yok yani Nil bile kurtaramamış. Kısacası iyi film değil kötü film değil. Çekelim para gelsin ama sadece para için olmasın bazı şeyleri iyi yapalım arasında kalan bir film var karşımızda.

İyi seyirler.
Saygılar
6


default avatar
(52) -
filmin kadrosu gayet iyi , eksileri çok fazla filmin ruhuna aykırılıkta var . konusu çok iyi ama sonradan klasik bir hal alıyor, 50'inci dakikadan sonra sıkıyor insanı .izlenebilir bir yapım ama 5 puan anca eder .film bir süre sonra vasat bir hal alıyor.gündemi ele almış , ironi güzel ama ya bağlayamışlar yada birilerinden dolayı mesajı tam olarak verememişler.
5


default avatar
(15) -
Kıvanç Tatlıtuğ u çıkar gerisi boş...Beklentimin çok çok altında.
3


avatar
(611) -
Film güzel ama ilk filmin malesef yerini tutamaz gözler cem yılmazı aramadı değil Çok Mutlu Kıvanç tatlıtuğ'a söylenecek söz yok adam manken olarak camiyaya girip 10 numara oyuncu olarak devam ediyor her role her tiplemeye yakışıyor bu filmde'de gerçekten güzel rol yapmış film genel itibari ile güzel


avatar
(470) -
Harika bir film. Gidin, sinemada izleyin. Netflix'i falan boşverin. Netflix sinemanın da geleceği olabilir ama gelecekte herkes minik evlerine kapanıp sanal olarak sosyalleşecek zaten, bu belli oldu artık. Hala biraz daha insan gibi yaşayacağımız zamanımız varken değerlendirelim. Eleştirilere de boşverin. Filanca o kadar da iyi değilmiş, falanca kötüymüş de, bilmemne falan... Kötü zaman geçirmeyeceksiniz, para ödedim diye pişman da olmayacaksınız. Eşinizle, sevgilinizle, arkadaşlarınızla gidin. Gülün, eğlenin, filmden sonra da çay-kahve içip geyiğini yapın.
9


default avatar
(1) -
vasatın altı film... bensu soral çok kötü giyinmekle makyajla güzellikle oyuncu olunmuyor. sahne çekimleri zayıf, anlamsız hareketler bol . izleyenler kıvanç çok iyi kıvanç çok iyi dedi durdu bir sahne hariç oda kötü.
erdoğan zaten kötü.ezgi mola ve yan oyuncular dışında hepsi kötü.. kurgu senaryo zayıf.. ses bi garip.
3


avatar
(55) -
bensu soral ın oyunculuğu gercekten cok zayıf, hayatımda izlediğim en kötü performanslardan biriydi..


avatar
(237) -
Malesef olmamış.


Neye göre olmamış? Yılmaz Erdoğan fimlerine göre olmamış.Şimdi diyeceksiniz ki devam filmleri zaten ilk film kadar iyi olmaz ama olmamışlık hikaye de değil,filmin hissettirdiklerinde.Film yeni başladığında dikkatimi çeken bir nokta oldu;gözlerimin birilerini aradığını fark ettim.Bu arayışım filmin sonuna kadar sürdü.Ve malesef aradığımın filmde olmadığını fark ettim.Peki neydi bu aradığım? Hemen gözünüzde canlandırayım:

Kemal Sunal'ın filmlerini rastgele gözünüze getirin ve şimdi o filmlerden kötü ve yan karakterleri çıkarın.Mafyaları,tetikçileri,köy ağalarını,köy halkını,esnafı,"Sen gelme ulan ayıyı".İsimlerini bilmediğimiz ama simalarını adımız gibi bildiğimiz bu insanların filmlerde olmayışını düşünün.Kemal Sunal'a rağmen filmde ne kadar büyük bir boşluk oluşurdu değil mi? İşte Organize İşler:Sazan Sarmalı'nda olan da tam olarak bu.

Vizontele,Bir Demet Tiyatro,Organize İşler bütün bu yapımlara baktığımızda kadrolarındaki oyuncuları hemen aklımıza gelir ve ne kadar küçük rollere sahip olsalar da bu yapımlardaki etkilerini biliriz.Zaten o yapımları güzel yapanlar da bu insanlar ve oynadıkları karakterler olmuştur.Rahmetli Erdal Tosun'un yerini hepimiz fark ettik zaten ama en basitinden ilk filmde gördüğümüz Salih Kalyon ve açılmayan kasa muhabbetini hatırlayalım.Ne kadar basit ama etkiliydi.Bu filmin oyuncu kadrosu da bilinen ama (malesef) o samimiyeti veren oyuncalar değil.Özellikle Bensu Soral açık ara filmin en kötü kısmı olmuş.Keşke Yılmaz Erdoğan onun yerine ilk filmdeki gibi kendi kızını oynatmayı seçseymiş.Tabi bu söylediklerim Kıvanç Tatlıtuğ için geçerli değil.Kendisi mükemmel bir oyunculuk göstermiş ve çok iyi bir karakteri ortaya çıkararak filme en büyük katkıyı sağlamış.


Bütün bunların dışında durup bakdığımızda ise ortada öyle ya da böyle olmuş bir film var.Sizi 2 saat boyunca sıkmadan yer yer aksiyon,yer yer dram ve yer yer komedi içeren güzel bir yapım.Zaten günümüzde bunu başaran yerli film sayısı bile çok çok az.O yüzden Yılmaz Erdoğan'ı tebrik ediyorum ve Türk sinemasına hem vermiş olduğu hem de verecek olduğu katkılardan ötürü kendisine şimdiden teşekkür ediyorum.
6


avatar
(189) -
Diyalogların özenle yazıldığı belli ama senaryo için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Biraz kendi etrafında dolanıyor film. Finalde bari güzel bir aksiyon olsaydı dedim ama yine de film kendini izlettiriyor. Kıvanç süperdi. Netflix'e gelmesi de güzel olmuş. Darısı diğer filmlerimize diyelim.
5


default avatar
(57) -
Filme 8 puan verdim çünkü bu filmin ederi 6,5 - 7,0 arası,
Filmin artıları, bence sıkmayan bir senaryo, güzel bir kurgu, eğlenceli bir film. maalesef kaliteli yerli film çok az çıkartıyoruz, bu da o az filmlerden biri. Filmde Kıvanç Tatlıtuğ rolünü çok iyi oynamış kendini aşmış, bu kadar niye konuşuluyor derseniz basit bir örnek vereyim; bir önceki filmde Cem yılmazın canlandırdığı mafyayı düşünün bir de kıvancın mafyasını, Cem Yılmaz dan 3-4 kat daha iyi oyunculuk gerçekleştirmiş. Ersin korkut filmde oyuncu olarak vasattı, Yılmaz Erdoğanla Ezgi mola bence çift olarak uyumlu olmamış, o elektrik geçmedi bu tarafa, oturmamıştı. son olarak Yılmazın kızı da bence oyuncu olarak soğuk, duygusuz ve başarısızdı, o da kötü oyuncu cast seçimlerinden birisiydi. Bu film netflixte yayınlanırken, 2 kişi dikkat çekecektir. Yılmaz Erdoğan ve Kıvanç. ikisi dışında oyunculuklar normal ve kötü olarak değerlendirilecektir. Güven Kıraç küçük bir role girdiği için iyi kötü demek yanlış olacaktır.
Filmin Artıları; Senaryo, Kurgu, Yılmaz ve Kıvançın oyunculuğu, Sanat yönetmeninin seçimleri, İstanbul atmosferinin doğru ve iyi yansıtılması Filmin Eksileri; Ezgi mola ile bence uyumsuzdular, bazı yan karakterler başarılı değildi, telefon dolandırıcıları oyunculukta başarısızdı, yılmazın ekibinin çok fazla diyaloğı yoktu, o yuzden silik kaldılar,
8

Cevaplar (2)
default avatar
(36) -
"Filme 8 puan verdim çünkü bu filmin ederi 6,5 - 7,0 arası".. <- Ogretmenseniz, cocuklar yasadi


1
| Bildir
avatar
(237) -
Arkadaş filmin genel puan ortalamasını düşünerek 8 vermiş.Umarım öğretmen olan siz değilsinizdir.
6


0
| Bildir


default avatar
(5) -
Bende izledim. Bütün film çok güzel. çok emek var. Güzel hikaye. Sağlam hikaye. Espriler nefis,akıllı ,mantıklı ve sonderece kaliteli buldum. Elbetteki yılmaz da dahil olmak üzere bütün oyuncular çok iyi. Ama kıvanç. şimdi allah var kıvançdan asla böyle performans beklemedim ,beklemem de. Niye,e adı romantiğe çıkmış. Neyse ,o şive,o kabadayı göbeği,son derece ciddi bir karekter performansı. Bayıldım,bayıldım. Sanıyorumki hem yönetmen,hemde kıvancın kendi kalitesi. Filme çok şey katmışlar. Aziz nesinin dediği gibi “komedi son derece ciddi bir iştir” yılmaz bunu hep başarıyor,kıvanç da başarmış. Umarım ve dilerim ki çok para kazanırlar,çünki haketmişler bunu.


avatar
(37) -
ilk film çok daha güzeldi, Kıvanç Tatlıtuğ dan bahsediliyor hep de; beğenmedim be itici sıkıcı geldi bana anlamsız...
6


default avatar
(541) -
İlkine göre yorum yapmamak gerek çünkü ilk film benim izlediğim en güzel Türk filmiydi.Bu filme gelince kesinlikle eğlenceli ve sıkılmadan izlettiriyor kendini, çekimler çok hoş, aksiyon sahneleri gayet güzeldi, tek eleştirim Ezgi Mola ve Ersin karakter olarak biraz pasif kalmışlar onlar daha aktif olsalar güzel olurdu.
7


default avatar
(3) -
Bu filmin türü komedi değil de drama olarak değerlendirilirse daha doğru olur. Çünkü neredeyse hiç komedi unsuru yok. Zaten filmin galasından çıkanlar gülmekten ziyade sadece Kıvanç'ın oyunculuğundan bahsediyordu hatırlarsanız. E iyi de ben Adanalıyım. Bizim mahallede herkes Sarı Saruhan gibi konuşuyor zaten. O da benim nazarımda filmi kurtarmaya yetmedi anlayacağınız. Yine ilkini mumla aratan ve mirastan yiyen bir devam filmi.


default avatar
(14) -
Ezgi mola cok görüyoruz ekranlarda sosyal medyada felan bu kadar kolay ulaşılabilir olmak oyunculuğun büyüsünü bozuyor bence burdaki rolünü beğenmedimm belki bunda canlandırdığı eşi olduğu karekterle olan yaş farkını bilmemizden biraz itici geldi öpümeşmeler felan ... film zaman geçirmelikk bi baş yapıt asla değil yılmaz erdoğana ve kıvanç tatlıtuğa rağmen ...
5


avatar
(95) -
Maalesef ilk filmin yanına bile yaklaşamaz.Tam bir fiyasko.O organize işler havasını tutamamış.Biraz Fiat biraz Vakıfbank ile kalmış bir film.Hhiçbir sahnesinde gülmedim.Komedi alanında 0/10.Ancak!
Çekim açıları kovalama sahneleri ses, görüntü olarak kalitenin üzerinde idi.Teknik açıdan başarılı beklenti açısından sınıfta kaldı.İzlemesem bir şey kaybeder miydim?hayır.
4


avatar
(3924) -
Olmamış! Yemeğin üstüne tuz misali bir tutam Ata, tüp oğlan ve Kıvanç... İlk film gerçek bir efsanedir ve vizontelede olduğu gibi, devamı tutmamış. Çağımızın yaşam trendi gibi, biraz aceleye, oldu bittiye gelmiş film. Büyük işler yapmış, hem oynayan, hem yöneten abilerimizin en azından senaryo konusunda biraz takviye almaları gerekir diye düşünüyorum. Netflixte izlediğime çok mutlu oldum, zira sinemaya gidip para versem üzülürdüm. Velhasıl iyi seyirler olsun.


avatar
(455) -
vizyona gireli 2 hafta oldu ama netflix e var suan film ve izledim.. nasıl oldu bu anlam veremesem de.. kıvanc bence de en sivrilen rol olmuş..ata demirer de az ama kafa acan rolu ıyıydı.. akıllı telefon esprisi de hayli yerinde.guven kırac ve oglu rolu de esprilerin yurudugu kanal olmus. finalini bende begenmesem de daha fazla dolandırıcılık olabılırdı film de.. aradan gecen 12-13 yılda sadece telefondan ziyade hırsızlık bayagı yol aldı..senaryoya katkı babında
6


avatar
(151) -
Abimle birlikte gittik. Çok beğendiğimi söyleyemeyeceğim. Çok az komedi unsuru vardı. Onda bile gülemedim. Duygusaldı ancak duygulanamadım bile. Sıkıldım maalesef. Yine de şunu söylemek istiyorum. Komedi unsurunu çok göz önünde tutmadan duygusallığı ön planda tutmaya çalışmaları güzel olmuş. Ama dediğim gibi o duyguya bile giremediğimi söylemeliyim. Hem fazla uzundu hem de bana maalesef sıkıcı geldi. Sümüklü

Tek artı yan Kıvanç Tatlıtuğ'un rolüne ne kadar adapte olduğunu görmek oldu! Sevdim rolünü. Çok iyi idi. Gülücük
3


avatar
(1284) -
Bugün arkadaşlarımla birlikte izledim. Hepimiz filmi çok beğendik. Hikayesi iyi yazılmış, çekimler çok iyi özellikle İstanbul manzaraları muhteşemdi. Rahmetli Erdal Tosun'un anıldığı sahnede çok duygulandım. Kıvanç Tatlıtuğ rolünü resmen yaşamış, çok doğaldı. Yılmaz Erdoğan'ı, Güven Kıraç'ı ve Ata Demirer'i görmek de iyi geldi. Tavsiye ederim.
7


‹ Önceki 1 2 Sonraki ›
Dizi Altyazıları
True Detective (3,046) The Flash (2,303) Vikings (2,291) Star Trek: Discovery (2,002) Shameless (1,700) Project Blue Book (1,617) Inside No. 9 (1,418) Gotham (1,415) This Is Us (1,377) The Big Bang Theory (1,245)
Yakında
Türkçe Altyazı © 2007 - 2019