Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
default avatar
(82) -
Bu kadar kaliteli bir yapımda pilot bile olsa bölüm süresi tabii ki kısa tutulur. Bir şeyi de beğenin. Ayrıca, Star Wars dizisinde pilot bölümüne bile gerek yok. Kısa ve öz. Bence mükemmel olmuş. Son zamanlarda en beğendiğim dizi oldu bu. Bıkmıştım ergen dizilerinden. Animasyonlar, kostüm, hikaye, diyaloglar, mekanlar, her şey süper tadında. Kesinlikle tavsiye ederim.

Bölüm başına $15.000.000 harcadıklarını öğrendim. Toplamda $120.000.000 harcayacaklarmış. Game of Thrones'un bile bölüm başına ortalama $5.000.000 harcadığı düşünülürse bu hiç de azımsanacak bir miktar değil. Bölüm sonlarındaki çizgi roman tarzı görseller de ayrıca enfes.
10


avatar
(25) -
Boş beleş ergen dizilerinden sonra, Star Wars evreni yine bizlere selam etmeye geliyor. Bilim kurgunun ilk atalarından olan, sinemanın şaheserini umarım hakkıyla işlerler de bizde ağız tadıyla bir yapım izleriz. Pilot bölüm diyalog süreleri kısıtlı hikayenin ortasından daldığımız bir bölüm olmuş. Evrendeki kaotik ortam ve yozlaşma ilk bölümden kaliteli bir görsel sunum ile işlenmiş. Dilerim uzun ve kaliteli bir serinin başlangıcı olur.
8


avatar
(305) -
İşte buu sonunda yaa... o kadar boş işlerden sonra ilk bölümüyle bence gayet iyiydi. Eski üçlemelere saygı duyan bir dizi olursa gerçekten iyi bir iş çıkacağını düşünüyorum ...
10


Yorumlar (149)
avatar
(38) -
3. Sezon 3. bölüm bir an iyi olacakmış gibi olup, tamamen hüsran ile sonuçlandı. Elbette Mandolorian içinde yan öyküler olabilir, ama lolipop yeyip boş konuşmalarla geçen dakikalar bu seriye yakışmadı. Koca bir bölüm ortadan kaybolan Mando bölümün sonunda çıka-geldi, ama o da bölümü kurtaramadı. Bir an Andor gibi daha ciddi bir yere mi gidiyoruz desem, bir iki küçük detayı sevsem de umarım bu bölümdeki eziyetin mukafatını sonraki bölümlerde alırız.

Cevaplar (1)
default avatar
(105) -
İlk iki bölüm için çok büyük bir bütçe ayrılmış belli dizilerin hepsi için geçerli sezon başı büyük bir açılış yapar 3'üncü bölümde hafif tansiyonu düşürürler 5'ten sonra hafif artırıp sezon sonu da akisyonun dibine vururlar İşin Özeti 3 bölümün böyle olması normal ilk iki bölüm gerçekten mükemmeldi özellikle 2 bölüm
10


0
| Bildir


default avatar
(76) -
Bayıla bayıla izliyorum. Özellikle son dönemde izlediğim onca kalitesiz yeni yapımdan sonra, 3. sezonunun çıkmasıyla birlikte tekrardan izleyicisine saygı duyan bir iş görmek moral verici. Sunduğu görsellik çok iyi. Temposu çoğu zaman düşük olmasına rağmen sıkmıyor, içinde bulunduğu dünya çok iyi anlatılıyor. Eleştiremiyorum bile, sadece övesim geliyor. Çok başarılı.
9


avatar
(249) -
1.sezonu bitirdim.yani starwars işte.farklı bir yerden konu acılmış.izlenir evet gideri var ama beklenti üst düzey olmadıkça.
6


avatar
(239) -
Heryerde sürekli The Mandalorian hakkında övgüler okuyup duruyorum.Herkes Disney'in yaptığı Episode 7-8- ve 9'u yerden yere vuruyor. (Bu filmlerin gayet iyi hasılat yapmış olmalarına rağmen) Ancak nedense The Mandolarian'ı öve öve bitiremiyorlar.Disney'in yaptığı son üç film çok kötüydü de The Mandalorian dizisi mi çok iyi. Bence öyle değil. The Mandalorian'ın ilk sezonunu üç kez izlemeye çalıştım ve ancak üçüncü seferde tüm sezonu bitirebilmeyi başardım.Bölümler tamamen çizgi film gibi bir kurguya sahip.Senaryo,karakter gelişimi hiçbirşey yok.Çizgi film bölümü gibi herşey birdenbire olup bitiyor.Senaryolar sanki çizgi film bölümü yada oyun demosu için yazılmış gibi.Bırakın Star Wars filmlerinin havasını bulmayı,normal bir tv dizisi havasını bile bulamıyorsunuz.Bir video oyunu demosu yada çizgi film bölümü gibi birşeyler karşınıza çıkıyor.Her tarafta CGI tasarımı yaratıklar dolaşıyor.Animasyon havası fazlaca hakim dizide.Belki bu yüzden çok beğeniliyor.Ama ben animasyon izlemek istemiyorum.Gerçek bir dizi izlemek istiyorum.100 milyon doları heralde oyuncu ücretlerine harcamışlar.Tüm bölümler sanki aynı yerde çekilmiş gibi görünüyor.Çoğunlukla aynı mekanları görüyoruz.Tüm bölümlerde aşşağı yukarı birbirine benziyor.Birkaç detayı değiştirip aynı konuları ve olayları tekrar önümüze koyuyorlar.İlk üçlemeyi sinemada izlemiş olan eski kuşaktan bir Star Wars fanı olmama rağmen The Mandalorian'ı izlemek benim için sıkıntı ve eziyet dolu bir süreç oldu.Star Wars evrenine ait bir dizi olmasa ilk 5 dakikada kapatırdım heralde.
5


avatar
(234) -
Diziye başlamadan önce kafamda ağır ve derin bir işlenişi ve karakterleri olan bir dizi olarak canlanmıştı. Ancak pek öyle çıkmadı.

Dizi hem sahneler hem senaryo açısından kimi zaman çok iyi haldeyken kimi zaman ise üçüncü sınıf TV filmi kalitesine düşüyor. Özellikle bazı aksiyon ve dövüş sahneleri aşırı kötü hatta rezalet seviyesinde. Gelen ateşe karşı bodoslama giden ama bir isabet bile almayan başroller mi dersiniz yoksa başrole ölmek amacıyla saldıran figüranlar mı istersiniz? Bu dizide bolca bulunuyor.

Ancak işte uzay yolculuğu ve bilim-kurgu derken konu da kötü olmayınca yine de keyif veriyor. Bir Star Wars hayranı olmadığımdan(hatta abartıldığını düşünüyorum) o evrende geçiyor olması benim için bir artı sayılmaz. Ama yine de tanıdık karakterlerin ismini duymak hoş oluyor.

Sürprizbozan: Göster
6


avatar
(29) -
Star Wars, engin bir evren düşünü, iyi ile kötünün mücadelesini; iyinin iyi, kötünün kötü olduğunu, hepsinden öte bir perspektifin sınırsızlığını, duygu ve eylem gücünün büyüklüğünü yansıttı bize. Güzeldi, baştacıydı.

Mandalorian, bu düşün içinde, kötüyle mücadele eden bir iyi. Her bölüm farklı bir hikaye yaşayan ama kendi içinde bir bütünlüğe sahip, star wars düşünü genişleten, star wars hayranlarının hoşlanacağı, sürükleyici, izlenesi, keyifli bir yapıt.
10


default avatar
(20) -
İkinci sezonda biraz hareketlilik olsa da ilk iki sezon itibariyle Star Wars hissiyatı vermiyor malesef. Star Wars ismi beklentinizi arttırıyor ama dizi bunu karşılayamıyor. Bol diyalog, çok az aksiyon, bütünlük arzetmeyen konu, hele bir başlayalım da gidişata göre konuyu geliştiririz mantığı işe yaramamış. Hikaye(?)nin geçtiği teknolojik üstünlük seviyesindeki evrende beskar çeliğinin kullanım-değer-fayda çelişkisi de cabası. Starwars ismi, bebek yoda, ışın kılıcı, tuhaf yaratıklar iki sezon boyunca bir Star Wars filmi etmiyor malesef. Star Wars izleyeceğim diye bu başlamayı düşünüyorsanız 1 gram bal tadı için bir kilo keçiboynuzu yemeye hazır olun. Özetle; Konu ve Kurgunun olmadığı Space Western şeysi, şimdilik vakit kaybı.
4


avatar
(455) -
Mando ve çocuğun(adını bilerek yazmıyorum spoiler olmasın) galakside ki maceralarını izlemek inanılmaz keyif veriyor bana.Yani bi sonuca, amaca gitmese dahi böyle galakside gezegen gezegen takılsınlar maceralar yaşasınlar yıllarca izlerim sıkıntı yok.Bunun başında tabi ki Mandalorian'ın bir "Space Western" olması geliyor.Bu kültürü idrak edememiş arkadaşların olduğunu gördüm.Dostlar bu dizinin tarzında ki yapımlara Space Western denir.Yani bilim-kurgu ile harmanlanmış wild west filmi.Western kültürüne ve filmlerine zaten bayılıyorum bide bunu alıp uzay-bilim-kurgu ile harmanlayınca tadına doyum olmaz bi hikaye oldu.

Diziye dönecek olursak son bölümüyle nerdeyse ağlıcaktım.Mando ve çocuk arasında ki bağı çok iyi yansıtıyolar.Mantıksızlıklara takılmaya kalkarsak işin içinden çıkamayız.Yani en başta gözle nereye gittiği takip edilebilecek kadar yavaş hareket eden ışın silahlarının mermileri gelir.Uzayda veya atmosferde uçak kovalamacalarında güdümsüz ışın toplarıyla birbirlerini dakikalarca kovalayıp vurmaya çalışmaları vs. Günümüzde dahi Star Wars evreninde kullanılan silah teknolojilerinden onlarca kat daha gelişmiş silahlar var.Galaksiye yayılmış canlı medeniyetleri içinde böyle dandik silah teknolojilerinin kullanılması can sıkıyor ancak Star Wars evrenini bu şekilde kabul ettik napalım.İlk filmden beri böyle bu evren.
(02.sezon için)
9


avatar
(356) -
1.sezon'a göre çok sönük bir sezondu açıkçası. İlk 5 bölüme tamamen çöp diyebilrim. Biraz uğraşsalar 5 tanesi 1 bölüm edermiş. Ancak 6-7 ve 8'de Mandalorian'ın genel konseptine uygun bir senaryo ve aksiyon vardı. Bu dizi bir sonraki sezon'un iznini aldı mı almadı mı bilmiyorum ama alamayacaksa ilk 5 bölümün vebali kesin vardır.
Bu arada ben hala zaman dilimi arasında kayboldum bazen mantıksız gelen bir koronoloji oluşuyor kafamda. Emin olamıyorum arada. Elbette salak değillerdir bu kadar yatırım yapıp kafa patlattıkları bir evren kurgusunda zamanama hatası yapacak.
2. sezon son 3 bölümdeki olaylar ve giriş yapan karakterlere bakılırsa-ki jedi'lardan bahsediyorum- 3.sezon daha iyi olabilir. Son bölümdeki olayı çözemedim yalnız, nereye bağlanacaksa?
7


default avatar
(31) -
Normalde Bilimkurguyu çok severim fakat küçüklüğümden bu yana bir türlü ısınamadım şu Star Wars/ Star Trek havalarına. zorla izlemek istedim ama yok gitmiyor.

Cevaplar (1)
default avatar
(30) -
yalnız değilmişim Gülücük


1
| Bildir


avatar
(74) -
2.sezon ilk sezona göre kesinlikle daha iyi ve bağlayıcı. Konu olarak da devamlılık söz konusu. Ancak belirtmeden edemeyeceğim bu trooperlar ne iş yapıyor? Efsane bir dizi olacak potansiyele sahipken çok klişe kahramanlık ve dandik aksiyon sahnelerine sahip. Yine de bir şekilde izleniyor. Gelecek sezon daha güzel olacaktır.
7


default avatar
(2) -
o kadar iyi ki 2020 de keşfettim ve bu sene izledigim hatta tüm ilzediklerim icinde en iyiler arasında ye ralır


default avatar
(44) -
İlk sezon dahil Chapter 10'a kadar yerdiğim hatta yer yer çocuk dizisi mi olduğuna karar veremedeğim Mandalorian Chapter 11'den sonra başlıyormuş meğer. İlk 10 bölüm puanım 5, gerisi ise 8-10 arası. Star Wars evreni hakkında zaten bir şey söylemeye gerek yok.
7


default avatar
(7) -
Rosario Dawson, Katee Sackhoff diziye dahil oldular. Özellikle Katee Sackhoff çok iyi oldu. İlk gördüğümde bana çok tanıdık geldi ve hemen tanıyamadım. 2. sezon efsaneydi diyebilirim.
10


default avatar
(1) -
İyi hoş da, bu kadar da ağır işlenmez be kardeşim. Diyaloglardan tut aksiyon sahnelerine(cgi ekibine saygımı bir kenara koyayım) bu oyunculuklarla (aslında oyunculara çok laf etmemek gerek eldeki senaryo böyle olunca, duygular seyirciyi teğet bile geçmiyor:) bu senaryo ile ortalama üstü cringe bir yapım olmuş. Adamlar video game tarzında dizi çevirmiş, bir main quest yapıyorsun ardından bir iki ilintili side quest, görevi tamamlıyorsun zafer, coşku, main queste devam:).Abimiz zaten zırh kasmış. O yeşil oyuncağa girmiyorum bile. Görseller, cgi, efektler, hadi birazcık da müzik diyelim bunların dışında diziye puanım: 3.
3

Cevaplar (1)
default avatar
(4) -
sadece müzikleri ve sonda çıkan illüstrasyonlar bile minimum 5 puanı hakeder renkler zevkler hadi neyse de bukadarı da abartı bence


10
| Bildir


default avatar
(39) -
Mükemmel bir dizi efektler, işleyiş, müzikler muazzam. Bir filmden farksız hatta son filmlerden bile daha kaliteli bir SW hikayesi. Mutlaka izleyin derim.
10


avatar
(749) -
Star Wars çok ilgimi çeken bir seri olmasa da Mandalorian'dan epey keyif aldım.Tek sıkıntısı bölümlerin çok kısa süreli olması oldu.Ayrıca tema müziği çok hoş.Ennio Morricone müziklerini hatırlatıyor.
8


avatar
(1085) -
Dank Ferrik!

"Adamlar yapıyo yaa" diye içimizden geçirdiğimiz filmler vardır ya hani, işte bu onlardan 1 tanesi. Bu diziyi o kadar çok ertelemiştim ki, biraz yığılsın topluca izlerim diye, 2. sezonun bitimine kısmet oldu, 2 günde bitirdim hepsini. Tam bu aralar müthiş şekilde bilim-kurgu açlığım vardı, bu gerçekten epey doyurucu oldu, lezzet aldım. Star Wars beni çocukluğumdan beri bulunduğum dünyadan kopartıp farklı boyutlara taşıyan bir kurgu olmuştur hep. Bu tip kurguların bollaşarak ilerlemesi beni çok sevindiriyor, hem 3. sezonu, hem daha farklı açılımları bekliyor olacağım. I have spoken.

This is the way!
9


default avatar
(168) -
2 sezon su gibi geçti,
SW hayrını olarak iple çektik bölümleri, şimdi 365 gün bekle..

Umarım 3 sezonda Mando Galakside bu kadar gezmez.. bu nedir yahuu..
9


avatar
(14) -
2. sezon gerçekten de film tadında olmuş. Tabi bunda filmlerdeki bazı mekanların da kullanılmasının etkisi büyük.
5


‹ Önceki 1 2 3 4 ... 7 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2023