Giriş Kayıt
Yorumlar (7)
avatar
(7926) -
İlk yarısı genel olarak ırkçılık, aile, dram üzerine kurulmuş. Daha sonra savaş başlıyor. Ne kadarı gerçek bilemeyiz lakin gerçek olaylardan esinlenme… O dönemi düşününce bu tarz ırkçılık olaylarının olması zaten bilinen şeyler! Elizabeth Taylor sekansı çok hoşuma gitti. Bazı savaşlarda abd önderliğinde bir hat, sovyetler önderliğinde başka bir hat kurulmuş, farklı bir dünya düzeni varmış. Türk askerinin çokça kahramanlık hikayelerinin bulunduğu bir savaşa göz atıyoruz, bu yanıyla biraz hüzün de hissettirdi bana… Sağlam bir dostluk hikayesi… İyi seyirler olsun.


default avatar
(101) -
Seviyorum dönemsel filmleri .Başarılı bir film içinde bir çok konu barındırıyor aşk savaş siyah beyaz ilişkileri gerçek bir öyküye dayanan bir konusuda var.İzleyin üzülmezsiniz ...
7


default avatar
(53) -
Bu filmde sanki yönetmen herseyi aceleye getirmeye çalışmış sanki tembellik etmiş duyguyu verememiş ama yine de izlenebilir bir film gerçek hikayeler her zaman daha değerlidir.
6


avatar
(93) -
Gerçek hayat hikayesi filmleri ve filmin sonunda karakterlerin gerçek hallerini görmek etkileyici oluyor.Aslında film görsellik olarak özellikle o dönemim atmosferini,anı,günlük yaşamı iyi yansıtılmış. O dönemi iliklerine kadar hissettiriyor. Kore savaşı özellikle havacılığa merakı olanları tatmin edecek bir yapım olmuş. Film düşük almasındaki sebep ağır ilerleyen temposu ve fazla uzatılan diyaloglar nedeniyle film 6 puan seviyelerinde kalıyor. Zaten film çok uzatılmış. 30 dk fazlası var.
6


avatar
(1234) -
Kore savaşı ile ilgili zaten aşırı sınırlı sayıda film var. Bu durum cidden ilginç.

Dram yönü olan ,ikinci yarıda aksiyon sahneleri olan, gayet güzel bir savaş filmi. Ortalama üzeri ve seyir zevki var. Ayrıca havacılık ile ilgili olduğu için ilgi çekici. Tavsiye edebilirim. benden 7 puan.
7


avatar
(479) -
Irkçılık filmi gibi başladı ama 2. yarısı kahramanlık filmine dönüştü. Açıkçası 2. kısmını çok beğendim filmin, gerçek yaşanmış bir olaymış 1950 Kore Savaşı'nda geçiyor.
Arkadaşlık, sadakat ve kahramanlık üzerine bana göre iyi film. Abartılı derecede övemem asla ama beğendim açıkçası. Keşke biz de bir gün Cengiz Topel gibi kahramanlarımızın filmlerini çekip anılarını yad etsek diyerek herkese iyi seyirler dilerim.
7


default avatar
(222) -
Biraz Top gun havası verse de onun gibi değil. Gerçek bir hikayeye dayanan konusu var. Vakit geçirmek için izlenebilir.


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2023