Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(49) -
Şener Şen'i uzun bir aradan sonra ekranlarda görecek olmanın mutluluğu... Beğenmediğim filmlerinin olduğu ama beğenmediğim hiçbir oyunculuğunun olmadığı Şener abi... Rabbim sana uzun ve sağlıklı ömürler versin. Ülkedeki ender değerlerden... Elbette filmi sinemada izleyeceğim.


avatar
(66) -
Film ağır gitti. Ama yine de keşke herkes filmi izleyip kendine bir pay çıkartsa. Bence anlamlı bir filmdi.
7


avatar
(244) -
Muhteşem ikili Şener Şen ve Yavuz Turgul'un kötü filmi yok diye gittim. Fakat her şeyin bir ilki varmış. Öyle çok yerden yere vuracak kadar kötü bir film olmamış onu ilk önce söyleyeyim, ama Eşkiya, Muhsin Bey, Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni, Gönül Yarası, Gölge Oyunu, Av Mevsimi gibi birlikte yaptıkları filmleri göz önüne getirirsek; evet kötü bir film olmuş. Her şeye rağmen filmi bence sinemada izleyin. Yaşayan en büyük aktörü dev ekrandan görün...
7


Yorumlar (32)
default avatar
(10) -
ulan fena gitmiyordu, ara sıra aksaklıklar, saçmalıklar olsa da, saat 1:25, la gidin şurdan senaryo bunu mu yazdı? turgul, bunları ince hesaplaman gerekiyordu nbc gibi, puanın gitgide düşüyor

1:37 oyunculuğu ön plana çıkartacam diye kurguyu s..mek


default avatar
(11) -
Yine olmamış olamamış bir film ne yazıkki !Boş konuşmalar senaryodaki zaaflar,oyuncuklar,kurgu, sürenin uzun oluşu mantık hataları vs vs.Yavuz hoca olmuyor artık,emekli olmalısın bencee.Şener üstada gelince,yaş ilerliyor hayat kısa farklı yönetmenlerle değişik oyuncularla çalışmalı.Hep aynı rutin konularda oynadığı filmlerde durgun oyunculuğu büyük ustaya yakışmıyor.Şener şen'in annesini oynayan kadın ile yaş farkı sadece ''3 ''ve filmde annesi oluyor inanılacak gibi değil. Bu kadar mantık hatası olabilirmi ?Bu nasıl film ekibi cast araştırması yapmazmı insan? Başka bir kadın bulamadınızmı? Uzun lafın kısası Son derece kötü bir film.
4


default avatar
(134) -
Şener Şen ve Rutkay Aziz'i görünce dedim sağlam bir film çıkar ortaya. Yine güzel bir olmuş eyvallah. Ama gereksiz uzun gibiydi Allah'tan hastane kısmını uzun tutmadılar yoksa ortaya 3,5 saatlik bir film çıkardı. İzlemenizi tavsiye ederim. Uzun bir süreden beri ilk defa yerli film izliyorum. Şunu anladım bizim için asıl şey yerli filmmmiş. İnsan kendini bu filmler de buluyor.


avatar
(342) -
bunca yıl bekliyorsun aynı yönetmenden iş gelsin diye..yıllardır birliktesin anladık ama şener şen, neden yine aynı ilgisiz baba karakterini seçtin.. gönül yarasında da öğretmen iken yine erkek ve kız çocuklarına ilgi göstermemiş baba rolündeydin..bu filmde de.. seçici olunca bu mu oluyor..çok şeyin yarım bırakıldığı talihsiz bir film olmuş
3


avatar
(24) -
Klasik hikaye, bence Şener Şen'in oyunculuğunun ön plana çıkmadığı bir film olmuş.
6


default avatar
(22) -
Ne kadar berbat bir filmdir bu nasıl ya nasıl? Akıl alır gibi değil. Mantık hatası mı dersin gerçeklik hatası mı dersin var da var. Şener Şen usta nasıl yaparsın ya? Bu filmi yazanlar dünyada yaşadığına eminler mi? Türkiye yi geçtim dünya dünya.
Sürprizbozan: Göster
. Neymiş efendim çok meşaş veriyoymus. Büyük yonetmenmis. Aman aman yeşinley. Çocuk filmi gibi be. Mesaj verse ne olur? İyi o zaman ben elime kamera alayım en yüce mesajı vereyim. Güzel film mi diyelim bu yaptığıma? Tiyatro gibi temsili öğeler barindiracaginiz bir sey değil bu efendiler film bu film.
Sürprizbozan: Göster
daha çok şey var da neyse. Bakın ağalar mutlak kötü ya da mutlak iyi karakterler çekmiyor artık milleti o ayrı. Fakat hiç mi ilgi çekici bir karakter olmaz filmde. Bu filmi 1950 de çek eyvallah da yani bu zamanda oluyor mu ya. Yazık çok yazık bir ton para harcanmıştır kesin filme de.
1


avatar
 kurdele (3635) -
Oyunculukların büyük bölümü, görüntü ve görsellik çok iyi, ayrıca teknikten anlayan arkadaşlar daha birçok artı soyleyeceklerdir ama filmin konusu çok klişe, banal artık ne derseniz deyin! Dünya sineması için Al Pacino neyse, Türk sineması için Şener Şen odur! Ne çekerse çeksin muhakkak izlerim. Çok uzun, sıkıcı ve gereksiz buldum. Sinemaseverler muhakkak izler ama çoğu giden iki buçuk saate hayiflanir diye düşünüyorum. Ben tavsiye etmem, siz bilirsiniz.


avatar
(139) -
Gereksiz uzunlukta,ağır aksak giden, zorlama diyaloglar ve mesaj bombardımanıyla boğulmuş başarısız bir film.
4


default avatar
(3) -
oyunculuklar olmasa tamamen çöp bir film olurmuş.
6


default avatar
(27) -
İşlenen konu itibariyle kapitalizm,repliklerde geçen bir kaç konuşma dışında bir güçsüzlük vardı.bu güçsüzlük anlatılmaya çalışılan hakikati anlatma konusunda güçsüz kalıyordu.Emine karakteri,Nur'un Gemisi adlı cafe de çalışanlardan askere gitmeyi ret eden vicdani retçi,gözleri görmeyen kitapçı çocuk tüm bu karakterler oynadıkları karakterin içine çekmiyordu seyirciyi.Biber gazı sahnesi,Emine'nin kendini solcu biri olarak anlatması ki hiç bir solcunun kendimi böyle yetiştirdim gibi emekçi,sol propaganda bunları bu şekilde anlatma gereksinimi duymaz. Mazhar Beye şirketin önünde yaptıkları 7 kişilik eylem. Ve filimin final sahnesi kapitalizmin tüm soğukluğu,ruhsuzluğundan kurtuluşunu final sahnesinde aşka bağlaması olmamıştı bence


avatar
(152) -
Sadece Şener Şen, Rutkay Aziz hatırına filme gittim. Büyük usta yine döktürmüş ama filmi o da kurtaramamış.

Notum 2/10
2


default avatar
(11) -
Ağır aksak yürüyen filmleri hep sevmişimdir, bu filmi de sevdim. Çok iyiler arasında yer alamayacaktır belki ama Şener Şen, Rutkay Aziz ve Nihal Yalçın'ın oyunculukları filmi rahatlıkla izletiyor. Sıkıcı bulmadım.
7


avatar
(62) -
Tek kelime ile "SIKICI"
2 saat 30 dakikalık bir filmin iki saatini daral fenalık geçirerek izledik. Kalan 30 dakikalık kısmı da Şener Şen, Rutkay Aziz ve Tilbe Saran sağ olsun birazcık keyif aldık.
Senin elince çok iyi bir konu olur, sürükleme sıkıntın olmaz, sen de bunu sanat filmine çevirirsin, bütün ayrıntıları verirsin. Son derece vasat bir konuda olmaz o.
Filmin içerisinde hem kapitalist bakış açısını, hem komünist bakış açısını hem de sosyalist yaklaşımı ayrı ayrı vermiş. Böyle bakınca güzelmiş gibi görünse de aldanmayın. Bunları çok saçma bir şekilde birleştirmiş "bu mu yani aklına gelen çözüm" diyorsun.
Ayrıca kişisel fikrim, madem komünist ve sosyalist bakış açısını bu kadar öne çıkartacaksın, o kadar gizli reklam kullanamazsın. Sen hem kapitalizmi kullan hem de komünist temalı film çek. Dediğim gibi şahsi fikrim, bence farklı bir şekilde maddi kaynak bulmalılardı.

Bu kadar zengin bir kadro için ağır mı konuşuyorum. Evet çünkü film çok kötü. Senin elinde bu kadar zengin kadro olup da, bu kadar sıkıcı bir film çekersen, bunun adı beceriksizliktir.
2


avatar
(244) -
Muhteşem ikili Şener Şen ve Yavuz Turgul'un kötü filmi yok diye gittim. Fakat her şeyin bir ilki varmış. Öyle çok yerden yere vuracak kadar kötü bir film olmamış onu ilk önce söyleyeyim, ama Eşkiya, Muhsin Bey, Aşk Filmlerinin Unutulmaz Yönetmeni, Gönül Yarası, Gölge Oyunu, Av Mevsimi gibi birlikte yaptıkları filmleri göz önüne getirirsek; evet kötü bir film olmuş. Her şeye rağmen filmi bence sinemada izleyin. Yaşayan en büyük aktörü dev ekrandan görün...
7


avatar
(312) -
Yavuz Turgul hayranları kızacaklar yine; ama tıpkı Av Mevsimi'nin "Amerikan polisiyelerine özenmesi" gibi, bu film de bolca klişe taşıyor ve özünde hiç bir özgün söylemi de yok. (Hatta Av Mevsimi'nin de gerisinde kalmış)
İyi bir Şener Şen filmi ve oyunculuğu izlemek istiyorsanız, -bence- Muhsin Bey'i, Zengin Mutfağı'nı izleyin.


default avatar
(6) -
fFlmin konusu çok bilindik çok sıradan, gadar insafsız bir patron tünelin ucundaki ışığı görünce imana geliyor merhameti hatırlıyor. Bence en iyi oyuncu Rutkay Aziz olmuş. Diğerleri de ortalamayı tutturmuşlar. Yani ortada şahane 3-4 defa izlenecek bir film yok zorlarsan 2 defa izlenir. Gereksiz uzun olmuş bence.


default avatar
(1) -
Buradaki yorumlardan anladığıma göre hala Yavuz Turgul sineması anlaşılamamış.Av mevsimi ve Yol ayrımı'nda vicdan,merhamet,para,güç,sermaye,kapital eleştirisi ise hiç anlaşılamamış.Süper kahramanlı Hollywood yapımları herkesi zehirlemiş diyorum.Türk sinemasının vicdana dokunan tek yönetmeni Yavuz Turgul'un bu güne kadar senaryolarını yazdığı ve hem yazdığı,hem yönettiği filmleri buradaki arkadaşlara tekrar baştan izlemelerini öneriyorum.

Cevaplar (1)
avatar
(312) -
Bahsettiğiniz vicdan, merhamet, para, vs. eleştirileri için o kadar iyi Avrupa filmleri çekilmiş ki bunlar bayağı basit olmaktan ve "söyleneni durmadan tekrar etmekten" öteye geçemiyor.
Ne yazık ki artık Yavuz Turgul filmleri, izleyiciye yeni bir şey söylemiyor ya da başka bir bakış getirmiyor.
("Başka bir bakış" derken de hemen Nuri Bilge'yi örnek verebilirim)


2
| Bildir


default avatar
(4) -
Kısaca film kötü.Şener Şenin oyunculuğunun hatırına falan demiş arkadaşlar ama ben bi oyunculuk göremedim. Yönetmenlik desen rezalet. Senaryo vasat.Yönetmenim diye ortada dolasan adamlara dışarda reklam bile çektirmezler.Bu adamlar hiçmi yabancı film izleyip örnek almıyor.
5

Cevaplar (4)
default avatar
(39) -
laf attığın kişinin Yavuz Turgul olduğunun farkındasındır umarım


4
| Bildir
avatar
(62) -
Bu bakış açısı nedir ya? Yavuz Turgul yönetti ise, eleştirilmemeli mi yani? Arkadaş haklı, çok kötü film çekmiş. Nasıl daha önceki filmlerini olumlu eleştirdiysek, kötü yaptığı filmi de olumsuz eleştireceğiz tabi ki.
2


5
| Bildir
default avatar
(39) -
''Yönetmenim diye ortada dolasan adamlara dışarda reklam bile çektirmezler.''
Vay be sağlam ve yapıcı eleştri .dd


0
| Bildir
avatar
(62) -
Ya niye yapıcı eleştiri yapmak zorundayız arkadaşım. İğrenç bir film çekmiş 2:30 saatimi çöpe attım, dolayısıyla da yerden yere vuruyorum ya da vuruyoruz... Nedir bu bizim milletin, daha önce beğendiği kişileri illa savunma iç güdüsü.
Adam kendini aşamamış, aynı temalar devam ediyor, bir konuya değineceğim derken olayı çorbaya çeviriyor, üstelik aşırı derecede sıkıcı. Yapıcı eleştiri mi istiyorsun, bu iğrenç filmi çekmek için Türkiye'nin en iyi bir kaç sanatçısını aynı çatı altında toplayabilmiş, tek başarısı bu yönetmenimizin.
2


1
| Bildir


avatar
(66) -
Film ağır gitti. Ama yine de keşke herkes filmi izleyip kendine bir pay çıkartsa. Bence anlamlı bir filmdi.
7


default avatar
(9) -
Çok kötü bir senaryo. Hikayenin bazı yerleri kamu spotu gibi. Kurgu bir türlü içine çekmiyor. Üstelik gereksiz uzun tutulmuş. Oyunculara bir lafım yok ama doğallıktan ve samimiyetten uzak tiyatro vari abartılı oyunculuklar çok sırıtıyor. Malesef olmamış.
4


‹ Önceki 1 2 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018