Giriş Kayıt

Korku Seansı 3: Katil Şeytan (2021) Yorumlar


The Conjuring: The Devil Made Me Do It

En çok beğenilen yorumlar
default avatar
(70) -
Ben arkadaşlara katılmıyorum. İlk 2 filmin yanına dahi yaklaşamaz. Filmdeki korku ögeleri korkunç değildi ya da beni korkutmadı, açıkçası ne korktum ne de gerildim. Filmin hikayesini oluşturan, gerçek hayatta yaşanmış olayın ses kaydını ve görüntülerini görünce biraz ürperdim sadece, onun dışında dediğim gibi The Conjuring ismine yakışmamış bir yapım olmuş. Özellikle yan karakterlerin mantıksız duygu geçişleri beni rahatsız etti. Çok az sayıda kaliteli korku filmleri var. Filmi açarken ilk 2 film kadar kaliteli bir korku filmi izleriz diye düşünmüştüm ancak umduğumu bulamadım maalesef. Yine de beklentiye girmeden izlenebilir yapım diyebilirim.
6


avatar
(583) -
The Conjuring markasına yakışır bir film olmuş. Diğer serileri izleyenler aynı tadı alacaktır. Türe yeni bir soluk getirmemiş ama yine ilgi çekici derli toplu bir hikâye sunuluyor. Son dönemdeki kaliteli korku filmi açlığına iyi geldi.
7


avatar
(164) -
Kötü, sıradan, hep gördüğümüz şeyler. Conjuring zamanında korku türüne bi heyecan getirdi ama bu filmde yüzlerce kez izlemiş olduğumuz istila filmlerinin aynısı. Artık yeni bir soluk gelmeli, şeytan, ayinler, cinler vb. gibi öğelerin suyu çıkartıldı, kullanılacak malzeme kalmadı. Hadi aynı yapıları kullanacaksın bari kaliteli bir hikaye daha da önemlisi korkunç bir atmosferle destekle. Ben ikisini de bulamadım bu filmde. Akılda kalıcı korkunç sahne bile yok, zamanıma yazık oldu.
Ölmekte olan korku filmi türüne bir devrim gerek, aynı filmleri farklı oyuncularla izleyip duruyoruz.
3


Yorumlar (57)
avatar
(152) -
İnanılmaz sıkıcı bir şekilde izledim. İlk 2 film kadar kaliteli değil kesinlikle.
4


avatar
(803) -
Korku denince çıtayı artık öyle aşağılara indirdim ki beni biraz da olsa geren filmleri başarılı bulur oldum. O açıdan bu filmi de başarılı... Fakat tabi ki ilk ikisinin yanına dahi yaklaşamaz.
7


avatar
(385) -
Conjuring evreni iflas etmiştir. Bu kadar korkutmayan bir korku filmi yapmak emek ister hakikaten. Sonlardaki bir iki ilginç sahne dışında kötü bir film.
5


avatar
(1239) -
İlk film o kadar iyi ki ne yaparlarsa yapsınlar altında kalacaktır. Korkmak için olmasa da serinin devamı gibi düşünecek olursak izlenebilir. Aslında epey bi gerildiğim sahneler oldu ama korku için yetersiz.Zaten beni bu yabancı filmler korkutamıyor bunun ilk filmi hariç Çok Mutlu Genelde Türk sinemamız'da izlediğimiz korku filmlerin'de ki o dini unsurlar işin içine girdiğinde baya baya korkuyorum ama böyle yok onun içinde şeytan girmiş iblis çıkmış falan korkudan çok aksiyon filmi izler gibi geriliyorum o kadar. ilk iki filmi izlediyseniz bunu da izleyin kötü film değil .. İyi seyirler ..
6


avatar
(927) -
Serinin diğer filmlerini çok beğenmeme rağmen bu filme pek ısınamadım. Diğerleri gibi beni hoplatıp sıçratmadı. Yine de sıkılmadan izledim. Önceki filmlerin biraz altında kalmış. İyi seyirler... 6/10...
6


default avatar
(53) -
Neden bilmiyorum ama bu seriye bir türlü ısınamadım. Sanırım eski yapımların çok etkisinde kaldığımdan olabilir. Jumpscare sahneler kendini aşırı belli ediyor. Konu klasik olabilir ancak üzerine herhangi bir katkı yapmadan ilerliyen sahneler ile dolu. Korkutmak istiyorsanız daha iyi bir kurgu ve kendini belli etmeyen jumpscare lar kullanmanız iyi olur.
4


avatar
(316) -
Konu olarak Satanizm ve Possession güzel harmanlanmış. Serinin elbette ilk ikisi kadar kaliteli değil. Film kötü mü? Hayır, tabi değil. Ancak "The Conjuring" çizgisinden de uzak. Korku öğeleri biraz yetersiz. Seride bir düşüş olduğu gerçeğini göz ardı etmemek lazım ama her film 4/4'lük olacak değil. Serinin devamı için bu film tolere edilebilir.. Önemli olan bundan sonraki filmlerde çıtayı tekrar yükseltmek. Çünkü The Conjuring düşüş kotasını bu filmle doldurdu. Umarım 4. film çekilir ve ilk filmdeki gibi bizi koltuğa çiviler. Bekleyip göreceğiz..
8


avatar
(479) -
7/10
serinin 3. Filmi imiş ben ilk ikisini izlemedim. Genel olarak korku filmi pek sevmem bana hepsi aynı gibi geliyor, sessizlik ve aniden yüksek ses ve ağır ağır karanlıkta ilerler genelde o yüzden hatta bazıları komik bile geliyor bana. Burada da kadının doğa üstü yetenekleri var vs şeytan, büyü, lanet vs var. Korku filmi olarak güzel işlemişler aslında bu türü sevenler beğenir bence. Not: yaşanmış gerçek hikaye yazıyordu bu arada. Iyi seyirler dilerim.
7


default avatar
(265) -
adına yakışan bir devam filmi olmuş. gerilim, heyecan sonuna kadar devam ediyor. son dönemlerdeki en iyi korku filmlerinden. 7/10
7


avatar
(466) -
Her korku filmi izlediğimde kendime "bir daha korku filmi izlemiceksin" diye söz veriyorum.Ama çocukluk alışkanlığı işte bazen kendimi kandırıp izlemeye ikna edebiliyorum.Lakin her seferinde hep aynı pişmanlık hissiyle sonlandırıyorum bu filmleri.Ben ne yazık ki korku filmlerinden hiçbir keyif, zevk, haz alamıyorum.Çünkü korkmuyorum.Çocukken o kadar çok korku filmi izleyip sinirlerimle oynamışım ki artık hiçbir korku yapımı etkilemiyor.Çünkü tüm korku filmleri hep aynı dinamikler üzerine kurulu.Bu türe ne yazık ki yeni bir anlayış getirelemiyor.Yani yapılabilecekler belli.Hepsinide ezbere bildiğim için hiçbir keyif alamıyorum.Bu filmde her film gibi klişeler festivaliyle dolu.Her anını öngörüp tahmin edebiliyorsunuz.Bir sahneyi izlerken sıradaki sahnede neler olacağı beynimde canlanıyor ve birebir gerçekleşiyor hepsi.Yani filmi izlemeye bile gerek yok beynimden oynatıyorum.Velhasıl korku severlerin hoşuna gidecektir ancak benim gibiler için vakit kaybı.Yarım saat zor dayandım.
3


default avatar
(1) -
Serinin tüm ana ve yan filmlerini defalarca izlemiş biri olarak kesinlikle beğenmedim. Yönetmen değişikliği bu kadar mı etki eder bir filme. Ne korkutucu bir sahnesi var ne de düzgün bir senaryosu. Önceki filmler o kadar etkili ve iyiydi ki filmlerdeki doğa üstü varlıklara ayrı filmler çekildi. Bu filmde ise hiç böyle birşey yok. Düz bir korku filmi olmuş. Normal bir korku filmi olsa belki daha yüksek puan alabilirdi ama Conjuring serisinin devamı olması ve seriye yakışmayan bir film olması sebebiyle puanım 4. Seriye saygı ve belki James Wan ile daha devamı gelir umudu ile izlenebilir.
4


default avatar
(120) -
Korku filmlerinin puanı genelde düşük olur. Çünkü daha önce bir benzeri çekilmiştir. Hele günümüzde, geçmiş zamanlarda çekilen ve birbirini tekrar eden bir sürü filmin olduğunu düşünürsek korku filmlerine ayrı bir gözle bakmamız lazım. Genelde hep perili ev konsepti uygulanmıştır. Rose Red Konağı mesela. Hayır yapacak başka bir şey yok. Ya birisinin içine Şeytan girecek ya da yeni evli çiftimiz taşındıkları evde garip sesler duymaya başlayacak Gülücük Şimdi bu filmi iyi bir tv ve iyi bir ses sistemi ile izledim. Konu olarak biraz zayıf kalsa da sesle vs korkutmayı başarıyor. Şu filmleri de izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.
1.Insidious (2010)
2.Insidious 2 (2013)
3.Insidious 3 (2015)
4.Insidious 4: The Last Key (2018)
5. Conjuring (2013)
6.Conjuring 2 (2016)
7.Ouija: Origin of Evil (2016)
8. Annabelle(2014)
9. Annabelle: Creation (2017)
10.Annabelle 3 (2019)
11.Conjuring 3: The Devil Made Me Do It (2021)
7


avatar
(35) -
İlk filme göre çok basit ve yavan kalmış bir film olmuş. Atmosfer ve inandırıcılık da pek iyi değildi. Yine de serinin meraklıları için izlenebilecek bir film.
5


avatar
(349) -
Çoğunun belirttiği gibi ben de serinin ilk 2 filmine kıyasla biraz durağan buldum. Film de beni şaşırtan ya da etkileyen pek bir sahne olmasa da izlemeye değer olduğunu söyleyebilirim yine de çok fazla bir beklenti içine girmemek lazım. İyi seyirler.
6


default avatar
(10) -
bu filme 5 veriyorum önceki filmler daha iyiydi çok beklentiyle izledim ama umduğum gibi çıkmadı etkiyi arttırmak için gece 12 den sonra izledik yuksek seste dolby atmos izledik buna ragmen korkutmadı
5


avatar
(383) -
Bu film ve evreninde ki diğer yapımların tarzına uygun bir yapım olmuş. Alışılmışın dışında pek bir şey yok lakin bu filmin tarzı da zaten bu. Serinin hayranlarını üzmeyecektir diye düşünüyorum.
6


default avatar
(10) -
parasız kalınca biraz daha nemalananım diye çevrilmiş. nasılsa alıştırdık bunuda yerler diye yapmışlar ama yanılmışlar.meraklısına sinemaya gitmeden int.den indirilip zaplanlanacak uyduruk bişi olmuş.izleyenin vaktinize yazık


default avatar
(6) -
İlk iki filmle alakası yoktu. Büyük bir umutla bu filmi bekliyordum ama benim için sonuç hüsran oldu. Şeytan çıkarma yerine satanist filmi olmuş. Yönetmen büyük ihtimal artık şeytan çıkarma klişe oldu artık baydı yeni bir soluk getireyim demiş ama yok olmamış. Conjuring deyince zaten akla şeytan çıkarma geliyor. İzlenmez değil izlenir ama "The Conjuring" beklentisi olmadan izlenir. (Ne umutlarım vardı be.... gecenin karanlığında izleyip korkucaktım. Tüylerim bile kımıldamadı.)
5


default avatar
(217) -
İlki filmden aldığım tadı alamadım, ne bileyim, biraz daha farklı geldi bu, boş değil tabiki, korkular eski gibi tat vermiyor.
Sürprizbozan: Göster
6


default avatar
(117) -
Güzel aslında.En büyük sorunu ilk 2 filmden pek bir farkı yok.Biraz farklılık katsalarmış daha iyi olurmuş.İzlenir mi?izlenir ancak serinin ilk 2 filminden daha zayıf.
7


‹ Önceki 1 2 3 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2023