Giriş Kayıt
Yorumlar (3)
avatar
(313) -
Valla komik de değil. İzlerken pek güldürmüyor.Sıkıcı değil ama komik de değil.
5


avatar
(5) -
İlk 3 bölümün ardından...
Zach Braff'ın TV'ye dönmesi yıllardır bekleniyordu. Ama geçen yılların Scrubs'u unutturmadığı ve saçma bir beklenti yarattığı ortada. Bir aile komedisiyle geri dönen Braff'ın Alex, Inc'i, puanlara ve yorumlara göre beğenilmedi. Bunun sebebinin JD karakterini kendisine yapıştıran kitle olduğunu düşünüyorum. Çoğunluk hâlâ Scrubs-vari bir şeyler bekliyor demek ki. Alex, Inc'e gelecek olursam 40'ına merdiven dayamış bir aile babasının hayallerinin peşinden koşmak için kendi şirketini kurması ve yaşadıkları anlatılıyor. Elbette her şeye sırt çevirip böyle bir işe kalkışmak aile desteği olmadan olmaz ve dizimizi aile temalı yapan da bu. İnanılmaz destek veriyorlar. Bu konuda yer yer güzel mesajlar vermesi bir aile dizisi olmasını ön plana çıkarıyor.
Karakterlere gelecek olursak, Braff'ın karakteri Alex'in ailesiyle başlayayım. Anne genel olarak kocasının akıl hocası görünümünde. Küçük kız Soraya için henüz bir şey söylemek zor. Zaman zaman ön planda olduğu bölümler olacaktır. Ailenin oğlu "Ben" ise bana göre dizinin en sağlam temellerinden biri olacak. Karakteri canlandıran çocuk Elisha Henig çok yetenekli. Geçmiş tecrübeleri var ve bu dizi için titizlikle role seçildiği ortada. Dizide yeri yüksek ve bana göre en çok potansiyeli olan karakter o. Braff'la birlikte diziyi sırtlayacağı ortada. Çalışma arkadaşlarından kuzen Eddie ve saplantılı aşık Deirdre'nin de potansiyeli yok değil. Zaman ilerledikçe karakterlerin gittiği yöne göre yorumum şekillenecek. Ancak çalışma ortamında birkaç devamlı karakter daha olsa iyi olacaktır. Alex'i sona bıraktım. Başta bahsettiğim beklenti durumu sebebiyle zayıf olarak nitelendirilebilir. Ama bir aile dizisi için eğlenceli bir karakter. Kendisini baba rolünde görmek şaşırtıcı elbette ama yakışmış kendisine.
Yayınlandığı kanalın ağır toplarından The Middle'ın 9'uncu sezonunun ardından final yapacak olması kanalda büyük bir boşluk açılmasına sebep olacak. Bu plana göre Alex, Inc'in başlatıldığını düşünüyorum. Şimdilik 9 bölüm olarak sipariş edilen sezonu 13 bölüme tamamlayıp ikinci sezon onayı alırsa sonbaharda tekrar başlar ve ana sezonda tutunabilir. Bir diğer yandan ABC'nin 97'de biten efsane dizisi Roseanne'i geri döndürmesi ve kanalın şu anda en çok izlenen dizisi olması reyting konusunda Alex, Inc üzerindeki baskıyı hafifletecektir. Dizinin potansiyelini yüksek görüyorum ve Braff'ın bize yeni bir şeyler tattırması için sabırlı olmanızı öneriyorum.
8/10
8


avatar
(186) -
Olmuş diyemem. dizinin tarzına komedi demek için yeterli delil yok Çok Mutlu 2. bölümüde hatır için seyrettim ama zorla gidiyor. susuz yutulmaz öyle birşey işte.
(01.sezon 01.bölüm için)
6


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018