Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(449) -
Muhteşemdi.Saatlerce üzerine konuşulabilecek bir konusu ve felsefesi olan post-apokaliptik bilim kurgu diyebiliriz.Spoiler olabilecek bazı düşüncelerimi aşağıda paylaşmak istiyorum.Biraz uzun oldu ama gözden kaçabilecek bi kaç ayrıntıya değindim.Okuyun üşenmeyin...

Sürprizbozan: Göster


Sürprizbozan: Göster
8


default avatar
(268) -
Konu (senaryo) birçok filmle benzer olsa da diyaloglar güzel. Bununla beraber filmin içerdiği biyonik evrim, genetiği değiştirilmiş (geliştirilmiş insan bir nevi post-human), yapay zeka, insan felsefesi (daha çok etik ve hümanizm) gibi konularla ilgilenmeyerek filmi okumak yerine, yalnızca izleyerek ve önceki filmlerle kıyas ederek yapılan olumsuz yorumlara aldırmayın. Ne yazık ki insanların çoğu kıyas yaparken referans aldıkları nokta kendileridir ve bu genellikle yanlış çıkarımlarla sonuçlanır. Çünkü çıkarım yapan kişinin neyi bilip bilmediğini ve referans noktasının epistemesinden emin olamayız. Sonuç olarak Netflix’den beklenemeyecek derecede güzel film. Gayet yerinde ve başarılı.

Sürprizbozan: Göster
7


default avatar
(190) -
inanın isterdim, çok isterdim, ben de uzun methiyeler yazmak isterdim.ama korkarım ben de filmi anlamayan, entellektüel derinliğini göremeyen, sıradan inanç sistemi ve modern...falan filan farkedemeyen sıradan güruhun bir parçasıyım.aşağıdaki soruların cevabını bulanayınca, film benim için sıradan ve unutulacaklar listesine eklendi. seyredilir mi, seyredilir ama çok bişeyde beklemeyin.
Sürprizbozan: Göster


Yorumlar (55)
default avatar
(282) -
Filmi cok beğendim. Zaten bilim kurgu hayranlarının beğenmeme gibi bir durumu söz konusu değil. Film biterken kafamda bir kaç soru kalmıştı. Saolsun obscurhomme yazarımız tüm soruları giderdi. Mantık hataları olsada sonuna kadar keyifle izleniyor.iyi seyirler dilerim...
8


default avatar
(31) -
Bu film için gerçekten güzel yorumlar yazılmış , tek tek tebrik ediyorum her birinizi.
Dispotik filmler farkında olmadan bilim kurgunun içine saklanmış ve zihnimizin aslında bu duyguya biraz aç ve bu açlığı bir nebze doyurunca seviyoruz.

Lakin her ne kadar senarist istediğini verdiğini düşünsede örneklerin azlığı ile tatmin etmiyor. Filmin 30 dakikasını çok çok iyi kullanabilir istediği felsefik düşünceyi mükemmel şekilde betimleyebilirdi.
7


avatar
(268) -
Film güzel ama bi yerlerde ters giden bi şey var. Netflix neden sürekli farklı bir şey deniyor. Tamam klişe olmasın ama hep bi farklı hava var içine almadı beni. Tamam sağlam metaforlar var güzel ince düşünülmüş yerler var ama sanki bir şeyler eksik veya olması gerekenden farklı sunuluyor. Benim gibi bilim kurgu seven birisi için yavan ama izlenilir.
6


avatar
(1233) -
Post-Apokaliptik bilim kurgu. Hilary Swank var. Anneye sesini veren Rose Byrne var. İzlenir mi izlenir ama öldüm mü, ölmedim.
Netflix adına güzel bir yapım olmuş. Türün takipçileri göz atsın bence. 6,5 puan benden.
6


avatar
(355) -
Bir pazar günümü bu filme ayırdım. Senaryo'yu oluşturan konunun birçok açıdan benzerlerini birçok kere farklı varyasyonlarda gördük. Bu yüzden konunun bağlanmasıda pek sürpriz olmadı. Ancak dürüst olmam gerekirse daha derin bir konu ve felfese bekliyordum zira bunu verebilecek bir potansiyeli var filmin. Açıkçası sonunun biraz daha yaratıcı bitmesini isterdim, havada kalarak değil.

Bu türü sevmiyorsanız vakit harcamayın, eğer apokaliptik, bilim kurgu türünden hoşlanıyorsanız hareket beklentinizi minimumda tutarak izleyin.

Sürprizbozan: Göster
7


default avatar
(20) -
Yorumları okumadan önce filmi izleyin derim.Son zamanlarda izlediğim en iyi bilimkurgu idi.Saf bir bililmkurgu değil tabi hatta film korku türüne gidip geliyor.Oyunculuklar harikulade idi.
Bazı bölümlerde Dünyalar Savaşı filmini anımsadım.
Son söz: seyredin seyrettirin.Çünkü baştan sona soluksuz bir yapım.
7


avatar
(266) -
Süper bir distopic bilim kurgu yapmışlar. Böyle bir iş NETFLIX ten mi çıktı diye döndüm filmin başındaki yapımcı ismine bir daha baktım. Film bittikten sonra bile film boyunca size eşlik eden iç çatışmasından bir süre kendinizi alıkoyamıyorsunuz. Filmin bu kadar arka planda kalmasına üzüldüm açıkçası.
8


avatar
(859) -
NETFLIX'den beklenmeyecek derecede güzel bir film izledim. Filmde hangi tarafı seçeceğime karar veremedim. Bir ANNE'nin tarafında bir Hilary Swank'in tarafında gidip geldim. Filmde pek çok detay bulunmakta. İzlerken bunları muhtemelen atladık.
Sürprizbozan: Göster
Sonuç olarak harika bir filmdi. Sizde filmdeki ayrıntılara dikkat ederek sindire sindire izleyin derim. İyi seyirler... 9/10...
9


avatar
(315) -
bilim kurgu severlerin ilgisini çekebilecek bir film.. izlerken iyiyle, kötüyü ayırmada zorluk çekiyorsunuz.. ana karakteri canlandıran oyuncu gayet güzel bir iş çıkarmış.. sonu biraz çabuk geldi, biraz daha gidebilirmiş..
8


avatar
(165) -
Empati kurdurmak için yeterli, basit ve güzel kurgulanmış bir distopia. Hilary Swank'ın muhteşem oyunculuğu da omuz verince güzel bir bilim kurgu ortaya çıkmış. Sanki sonu biraz yavan, ucu açık kalmış gibi o kadar. Bilim kurgu severler hoşnut kalacaktır.
7


avatar
(1824) -
Umarım bu olay gerçek olur.

Film içinde anlatmak istediğiyle 10 numara bir kurguya sahip. Tabi senaryo ve olayların işlenişi bunu düşürse de gayet başarılı bir yapım var karşımızda. Yönetmenin bilinen ilk filmi olmasına rağmen iyi bir kurtarış izliyoruz kendi adına. Hilary Swank'ı gördükten sonra da aha bu film daha iyi yere gidecek dedim ve gitti de. Bazı oyuncuların senaryoya göre film seçmesi gerçekten önemli. Ne çekseler gidiyor. Jake Gyllenhaal son zamanda aklıma gelen bir diğer isim mesela. Başlarda bilim kurgunun heyecanıyla ilerleyen filmimiz zamanla aksiyon hale gelmesiyle giriş, gelişme, sonuç üçlemesini başarılı yansıtıyor. Oyuncular da iyiydi robot da dahil. Asıl olay zaten ana düşüncede saklı. Bu nedenle en az 7 puanı hak ediyor. Birçok yerde de bizlere gönderme yapıyor filmimiz onları yakalarsanız siz de filmin içinde buluyorsunuz kendinizi. Netflix'in film kalitesinin üzerine çıkmış bir yapım kısacası. Amaca odaklanıp izleyin derim.

İyi seyirler.
Saygılar
7


avatar
(363) -
Süre seksen-doksan dakika olsaydı bu filmi daha çok severdim. Aslında ana fikir olarak çok benzer filmler var.
Sürprizbozan: Göster

Bir netflix yapımı için oldukça üst düzeydi. Ama yavaşlığı, uzun süresi ve çok mükemmel olmayan işlenişi biraz sıkıyor. Droidimizin son sözü ise gerçekten güzel bir son oluşturuyor.
7


default avatar
(19) -
filmin problemi bilimkurgu ile bir felsefe,düşünce filmi arasında yeri belirsiz olması. düşünce teması ön planda ise gereksiz bir sürü android filan izliyorsunuz. bilimkurgu ise seyirciyi doyuracak metaryal yok. yinede farklı güzel bir yapım. izlenir.
6


default avatar
(7) -
Netflixten beklenmeyecek kadar iyi bir film. Düşük puan verenlere anlam veremiyorum. Bu senenin en iyi bilim kurgu filmi bence.
10


default avatar
(16) -
Klasik Netflix. Tam sıkılacam bir şey oluyor.
7


avatar
(1191) -
Gerçekten konusu iyi planlanmış ve fikir yürütülebilecek bir konu. Bu tarz özgün konuları beğenerek seyrediyorum. Bu tür insanlık tarihinin sonunu anlatan bir çok film mevcut. Fakat daha sonrasının, yani yeniden doğuşunun anlatıldığı yapımları görmek o kadar kolay değil. İşte bu yapım da size tam bunu sunuyor. İyi düşünülmüş sahneler mevcut. İzlemesi gerçekten çok keyifli bir filmdi. Tek eleştireceğim nokta ise oyuncu sayısı değil. Bu tür yapımlar zaten kısıtlı kadro gerektirir. Benim eleştirim madem böyle güzel bir konu seçtin ve olaylara farklı, özgün bir yönden yaklaşmayı seçtin. Bundan seyircinin hoşnut kalacağını düşündün ki öyle. O zaman neden bütçenin ağzını biraz daha açmadın. Biraz daha büyük bütçelere dayansaydı gerçekten şu an herkesin konuştuğu bir yapım olurdu. Böyle konuların kısık bütçelerle heba edilmesine karşıyım doğrusu.

Bu haliyle bile rahatlıkla izlenebilecek, gayet iyi bir yapım.Tavsiye ederim. Keyifli seyirler.
7


avatar
(392) -
Netflix, lütfen film yapmaya biraz ara ver. Olmuyor böyle. Çok güzel konular buluyorsun ama işlenişi berbat. Soracığıma final olayını kavrayamadın bir türlü. Sürekli zamanımızı boşa harcayan filmlere imza atmaktan ne zaman vazgeçeceksin. Bu film de öyle. İlk başlarda çok iyiydi ama ortasından itibaren Netflix klişeleri güm güm diye ekrana çarpmaya başladı.
5


avatar
(62) -
Konu hikaye gayet güzel. Film de çok güzel bir havada ve işleyişte başladı fakat ortasından sonra bozmaya, anlamsızlaşmaya başladı sonunu ise kötü bağlamak bir yana bağlayamadılar bile.

Sanki yönetmenin filmin yarısında işi çıkmış da arkadaşına ''kanka benim acil gitmem lazım sen bitiriversene şunu bi işim var'' deyip gitmiş gibi.
7


avatar
(882) -
Hafiften ilerledikçe artan bir gerilim var filmde. Filmin ana fikri yani anlatılmak istenen hikaye gayet güzel. Finali de yeterli. Çok beklentiye girmeden izleyin.


default avatar
(344) -
Kıyamet sonrasında geçen filmleri her zaman sevmişimdir. Açıkçası Netflix'den bu kadar iyi bir film beklemezdim. Keyifle izledim.
8


‹ Önceki 1 2 3 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2023