Giriş Kayıt
Yorumlar (10)
avatar
(880) -
Güzel bir uyarlama olmuş. Özellikle oyunculuklar çok hoşuma gitti, zaten tanıdık simalar vardı filmde. Çok ülkede yeniden uyarlanan bir film. Orijinali İtalya'dan, bizdeki de Cebimdeki Yabancı...

Hepsini bir bir izliyoruz bakalım. Tavsiye ederim.
7


default avatar
(7) -
Herkes İtalyan versiyonu methediyor ama altyazı olmayınca nafile...


avatar
(60) -
Orjinal filmin sonu farklı ama genel olarak senaryo birebir aynı. Bu film maalesef daha parodi gibi olmuş. İtalyan olan yanı asıl film çok daha ciddi ve sırrıları daha iyi saklayıp sonuna doğru ortaya çıkarırken bu filmde bir sürü şey önceden belli ediliyor tabi bunun birazda asıl filmi izlediğimiz için daha kolay farkediyoruz ama bazı durumlar izlememiş olsanız bile çok göze sokulmuş. Açıkçası bu filmi beğenmedim. Kesinlikle orjinal filmi izlemenizi tavsiye ederim.
5


avatar
(49) -
İtalyan versiyonunu izlemeden direk İspanyol versiyonuna geçtim.Bu aralar film bulma konusunda sıkıntı çekiyorum.İyi geldi bu film.
Sürprizbozan: Göster

Bakalım son yarım saatte başka ne pislikler çıkacak meydana.
7


avatar
(60) -
Arkadaşlar senaryoda hiç mi değişiklik yok gerçekten bire bir aynı mı?
5


avatar
(7) -
İtalyan versiyonunun yanına yaklaşamaz..
5


default avatar
(14) -
Kesinlikle orjinal italyan versiyonu çok daha güzel ve daha yüksek IMDB puanlı. Üstelik herşeyiyle aynı. Bir de Türk yapımı olan var, o ispanyol versiyondan da kötü. İtalyan orjinal versiyonu izlemenizi öneririm. Çağın ruhunu anlamak için güzel ipuçları içeriyor. Perfetti sconosciuti (2016)


default avatar
(329) -
“Perfectos desconocidos / Perfect Strangers”, sıra dışı İspanyol yönetmen Álex de la Iglesia’nın sinematografisindeki “El día de la bestia / The Day of the Beast” (1995), “La comunidad / Common Wealth” (2000) ve “Las brujas de Zugarramurdi / Witching and Bitching” (2013) gibi kendi kadar sıra dışı olan işlerinden biri… Bütün bu sıra dışı işlere imza atarken, kadim dostu Jorge Guerricaechevarría’da senaryo yazımı sırasında kendisine sürekli yoldaş olmuş… Filmin oyuncu kadrosu da, bir kapalı tek mekân sinema filmini sahnede Shakespeare oynuyormuşçasına kusursuz oynayan oyunculardan seçildiği için ortaya tiyatro performansı kalitesinde harika bir iş çıkmış… Filmin konusu ise; bir kanlı ay tutulması akşamında yemek için buluşan yedi arkadaşın, yemek esnasında oynadıkları telefonlara gelen mesajları okuma ve sesli cevaplama oyunu sırasında ortaya dökülen kirli çamaşırları ve bu kirli çamaşırlardan yayılan pis kokular nedeniyle komedi olarak başlayıp trajedi olarak devam eden olaylar zincirinin anlatıldığı müthiş bir hikâye… Ancak filmin asıl müthiş kısmı, bomba bir sürprize gebe olan şok finali… Ele geçirebildiğim bütün filmlerini arşivime dahil ettiğim Álex de la Iglesia’nın bu filmini de diğer filmleri gibi hararetle öneriyorum… 97 dakikalık bu filmi izlerken ben müthiş keyif aldım… Umarım benden sonra izleyeceklerde aynı keyfi alırlar…
7

Cevaplar (1)
default avatar
(62) -
2016 İtalyan filmi Perfetti Sconosciuti'nin yeniden çekimi olsa gerek, bence İtalyan versiyonunu da izleyin.


0
| Bildir


default avatar
(513) -
İtalyan versiyonunu daha önce izledim ( Perfetti sconosciuti 2016 ) ve gayet başarılıydı, bu film birebir kopyası sadece ispanyolca.


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018