Giriş Kayıt
Yorumlar (9)
default avatar
(141) -
Dizi gerçek hayatı mı anlatıyor, yoksa kurgu mu karışmış gitmiş. Irkçılığa karşı mı, yoksa destekliyor mu? Ama net olan bir şey var bir siyasi görüş tarafında. Diane rolünü oynayan karakter gerçekten çok başarılı, çünkü bende sinir bozucu bir tip düşüncesi oluşturmayı başardı. Tabi çoğu dizide olduğu gibi, bunda da ince ince de eşcinsellik var. Bunları dikkate almazsanız başarılı...
(06.sezon için)
7


default avatar
(141) -
Dizi özünde başarılı, ancak politik bir amaç için kurgulanmış gibi, bilhassa üçüncü sezonda (içerdiği bilgiler gerçek mi bilemiyorum ama) doğrudan siyasi taraf oluşturuyor. Bunun dışında dizilerin genel karakteri olarak tahmin edilebilir konu akışları arada süürprizlerle doldurulmuş.
(03.sezon için)
7


default avatar
(33) -
Harika bir dizi. The Good Wife'ın devamı niteliğinde demeye dilim varmıyor,bu dizi de en az The Good wife kadar harika bir dizi.
10


avatar
(170) -
Konusu aslında hukuk olan ama genelde Trump karşıtı ve eleştiri dozu bizim ülkemize göre çok ağır olan bir dizi aynı zamanda ırkçılığa vurgusu da çok fazla olan bir dizi. Amerika ırkçılık yüzünden böyle karışmış ve Trump'ın videosu tartışılırken bunun eleştirisini bi önceki sezonda yapmıştı. O yüzden izlemenizi tavsiye ederim.
8


avatar
(152) -
Devam tarzında yapılan dizileri sevmem ama bu dizi kendi başına harika. Çok beğendim. 8
8


avatar
(152) -
Beğenmeyeceğimden emin olarak başladım. Yanıldım. Adamlar işlerini iyi biliyorlar. Şimdilik harika gidiyor. Bakalım sonu nasıl olacak
(01.sezon için)
8


default avatar
(64) -
Amerikan adaletini sorgulayan, onun açmazlarını ve eksik yerlerini gösteren sağlam bir drama dizisi… Dizi, Amerikan adaletini sorgulamakla kalmıyor, Amerikan yaşam tarzı hakkında bize doyurucu bilgiler veriyor. Dizide “İnsan Hakları” ön planda tutuluyor. Bir insana zenci denilmesi büyük bir aşağılama olarak görülüyor. Eş cinsel evlilikleri kimse yargılamıyor. İnsanların yaşam biçimine karışılmıyor. Toplumda insanlar işini en iyi biçimde yaparsa değer kazanıyor. Önemli olan, insanların işlerini iyi yapması,
Dizinin kurgusunu yazanlar, Amerikan adalet sistemini çok bildikleri için, dizinin senaryosunu çok sağlam yazmışlar. Amerikan Sistemi ne diyor: Suçlu ya da haksız olup olmaman önemli değil. Yeter ki, suçlu olmadığına jüriyi inandır. Her şey jüriyi inandırmaya, ikna etmeye dayanıyor. Bunun için de rol yapma, acındırma, duygu sömürüsü ön planda. Bunu yapanlar başrolü kaparken, yapamayanlar kapı dışarı ediliyor.
Dizi aynı zamanda siyasi konuları işleyen bir dizi. Özellikle son ABD Başkanı Trump’ın davranışları ve söylemleri eleştiriliyor. Kimse hukuktan üstün değildir ilkesi ön planda tutuluyor. Trump’ın yanında dizide en çok avukatlar ve savcılar eleştiriliyor. “ Avukatları öldürün” SÖZÜYLE DİZİYİ YAZANLAR ABD ADALETİNE AYNA TUTUYORLAR.
Dizinin müziği, tanıtım fragmanı çok iyi. Oyuncular rollerini mükemmel oynuyorlar. Eleştirdiğim tek nokta dizide geçişler arasında -üç dört saniyelik- karartılarak boşluk bırakılmış. Bu karartmalar çok uzun tutulmuş. Dizide Marisa tipi de çok iğreti duruyor. Bu stajer avukat, her şeyi biliyor, her şeyi anında araştırıp belgelere, bulgulara erişiyor.
Özellikle adaletle ilgilen avukat, hakim… başta olmak üzere, dizinin herkes tarafından izlenmesini öneririm.


default avatar
(30) -
güzel akıcı bir dizi....
10


avatar
(992) -
Dizinin ilk iki bölümünü izledim dizideki oyuncu kadrosu gerçekten çok iyi bir çok tanıdık yüz bu dizide yer almış dizi konusu bakımından klasik avukatlar dizisine benzese'de yaşanan entrikalar ve oyunları izlerken sıkılmıyorsunuz


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2023