Giriş Kayıt
Yorumlar (8)
avatar
(664) -
"Hadi yabancı filmlerdeki gibi birbirimize korkunç hikayeler anlatalım."

Daha önce bu türde Karadedeler Olayı diye bir film çıkmıştı sanırım bizden. Found footage janrında pek izlediğim film yok. As Above So Below ve bazı yerli filmler dışında ne Cloverfield ne de Rec gibi "sağlam" ve popüler örneklerini izlemedim. Bu türde oyuncuların önemi büyük. Mesela As Above So Below'da karakterler fazla cesurdu ve korkmuyorlardı. Evet korkmuyorlardı, korkmuş gibi yapıyorlardı.

Film aslında fena başlamıyor. Farklı ülkelerden bu cin mevzularını araştıran uzmanların röportaj gibi şeylerini izliyoruz. Açılışı bu sekanslar eşliğinde yapan film daha sonra inandırıcı olamayan bir takım oyuncu grubuyla devam ediyor. Ya tamam kötü oyuncu olabilirsin ama birbirleriyle hiç uyumu yok. Mesela sevgili olan bir çift var ama sen anlayamıyorsun öyle olduklarını. Çünkü sevgili gibi değiller. Arkadaşlar arasında da en ufak uyum yok. Bazı klasik erkek uçkuru muhabbetleri ve "cinler gece 2 ve 4 arasında gezinirlermiş" gibi dandik diyaloglar içeriyor film.

Özgür Bakar'ın filmlerini pek başarılı bulmasam da sevdiğim taraflarından biri dini mevzuları filmin içine tepiştirmiyor. Evet bu bir cin filmi ama o alışık olduğumuz "hoca gelir 4 kez yüksek sesle sureler okuyarak cini çıkarmayı dener ve daha sonra son bir kez daha dener ve cin herkesi çarpar" teması yok filmlerinde. Bu filmde Ammar'ın 2 karakterlik Arapça yazılışı dışında dine ait gördüğümüz pek bir şey yok. Cinlere olan yaklaşım farklı bir türü araştırma isteği gibi daha çok.

Bu film pek sevilmemiş sanırım. Ben de sevmedim ama ilk filmden daha iyi buldum. O filmde daha beterdi karakterlerin birbiriyle ilişkisi. Ha bu arada 500 TL falan demek de çamur atmaktan başka bir şey değil. Adamlar 15 bine Paranormal Activity çekti 12 bin katı hasılat yaptı. Bu film ondan daha iyidir demiyorum bakın. Ama found footage türünde olan bir film en fazla ne kadar pahalı olabilir? Evet bu filmin öyle milyon dolar bütçesi yok belki, ama olması da gerekmiyor. El kamerasıyla çekilen bir film çünkü. Ne bileyim şu film Abd filmi olsa hakkı 3-4 ama yerli olunca 1'i basıyorlar. Biraz objektif olmak lazım.
4


default avatar
(10) -
Ülkede her önüne gelen film çekmesin artık yeter
1


avatar
(17) -
Arkadaşla sinemada 'yanlışlıkla' izledik. Klişe ve ucuz Türk korku filmi.
3


default avatar
(20) -
Bıkmadınız mı arkadaş ya bu ne rezilliktir! cin istilasıymış biraz daha yaratıcı olun bari.d


default avatar
(30) -
film gerçek falan değil, reklamı sağlam olsun diye sallamışlar o kadar. sivasta hiçbir zaman böyle bir olay olmadı.


avatar
(78) -
Adamlar fragmanin sonuna gercek cinler yazmis ya la :d
1


default avatar
(3) -
Artık türk dizileri gibi oldu her hafta nasıl yeni bir film cekebiliyorlar


avatar
(347) -
Yaz gününde gidip bu saçmalığa para vermeyin o parayla dondurma falan yiyin.. 500 liraya film yapıp vatandaşı çarpıcaklar asıl cin sizsiniz.
1


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Dizi Altyazıları
True Detective (7,662) Vikings (4,245) Shameless (2,792) The Flash (1,782) The Punisher (1,608) Arrow (1,489) Outlander (1,442) The Big Bang Theory (1,367) Supernatural (1,223) Black Mirror (1,195)
Türkçe Altyazı © 2007 - 2019