Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(170) -
37. İstanbul Film Festivali'nden Kısa Kısa 2: You Were Never Really Here

You Were Never Really Here, inanılmaz bir karakter çalışması. Joaquin Phoenix, Joe rolünde harikalar yaratıyor. Lynne Ramsay ise günümüzde çalışan en iyi yönetmenlerden birisi olduğunu kanıtlamış. Filmde boşa harcanan veya sıkıcı ilerleyen tek bir sahne bile yok. You Were Never Really Here, büyük bir dikkatle izlemeniz ve her bir detaya dikkat etmeniz gereken filmlerden birisi. İnanılmaz bir sinema deneyimi. Bilet kalmadığı için filmin tamamını merdivenlerde izlemiş olsam da film öyle iyiydi ki, kendimi bu dünyanın içerisinde bulmayı başardım. Mutlaka sinemada izleyin. Film hakkındaki daha detaylı düşüncelerimi yukarıda yazdığım incelememde okuyabilirsiniz.
9


avatar
(240) -
Film çok yavaş ve ağır ilerliyor ve evet çakma leon yapılmaya çalışılmış ama olmamış.

Joaquin Phonex'in oyunculuğu filmi kurtarır sanmışlar fakat ne kadar iyi oyuncu olursan ol, kötü bir yönetmene ya da senariste denk geldiğin zaman bu senin oyunculuğunuda etkiler. Phonex belki fena oynamamış ama oda senaryodan nasibini almış. Kısacası film olmamış.
6


avatar
 kurdele (3629) -
J. Phoenix favori aktörlerimden ama bu filmi nasıl tamamladım bir ben bilirim. Farklı kafada bir yapım. Herkese hitap etmez ve bu kötü olduğu anlamına gelmez ama benim gibi ortalama sinemaseverin genelde hoşlanmayacağı kesin! Karar sizin, ben beğenmedim.


Yorumlar (45)
default avatar
(18) -
Zamanında dvd kapaklarına yazılan yorumlar gibi yorumlara bakıp filmden beklenti çıtanızı yükseltmeyin.
IMDB' de 8 küsur puanla başlayan film vasat puana doğru ilerlemiş. Bir başyapıtmış gibi öne sürülen film, ne içerdiği dramı anlatabilmiş, ne temposuna göre olayları işleyebilmiş. Seyretmezsen 1 saat 25 dakikan senin olur. Benden söylemesi.
1


default avatar
(7) -
Öncelikle filmi beğenmek üzere koşullanmış bir şekilde izlemeye başladığımı belirtmek isterim. Ama kötüydü, çok kötüydü. Hikaye yok, karakter yok, senaryo yok ve son olarak bir final bile yok, tek kelimeyle fecaat...
5


default avatar
(79) -
cool , ama sadece o kadar , gerisi gelmemiş
5


avatar
(346) -
Film çok ama çok sıkıcı olmuş. Bana değişik farklı bir şeyler anlatmasını bekledim uzun uzun ama, farklı olan pek bir şey sunmadı açıkcası.
5


avatar
(106) -
Psikolojik öğeleri en gerçekçi şekilde vererek uzun yıllar akıldan çıkmayacak bir yapıt. Kanayan yara sapık-pedofili mesajı ve Amerikan-Rus skandalını ortaya en iyi şekilde dökmesi. Anlayana 10 numara. (Kızı olanlar daha iyi anlar.)
10


avatar
(93) -
çocukluk travmaları olan bir kiralık katilin reşit olmayan bir kızı fuhuş batağından kurtarmaya çalışırken içinde bulunduğu ruhsal çöküntü durumu'na odaklanılmaya çalışılmış bence başarılı..

Sürprizbozan: Göster

Cevaplar (1)
avatar
(106) -
Sürprizbozan: Göster
10


0
| Bildir


avatar
(151) -
Sitedeki yorumlara bakıyorum, 6 puan almış. Bence film, tamamen sinir bozucu. Berbat üstü bir film. Zaman kaybı arkadaşlar, zaman kaybı.

Notum 1/10
1


default avatar
(75) -
Filmin anlatılmata pek müsait olmayan bir yapısı var gerçek gibi işlenmiş hikaye konular ve işleniş gerçek gibi ama bu durum filmi pek de izlenebilir yapmıyor. Baş rolün geçmişte yaşadığı tramva hiç de açıklayıcı işlenmemiş hep kopuk azar azar açıklanan ama filmin sonunda bile pek de açıklayıcı olmayan olan olaylar spoiler bile veremiyorum o derece az bilgi var. senaryo çok da ilgi çekici değil peki nesi iyi joaquin phoenix rolü oldukça iyi oynamış senaryoda verilmek istenenekleri çok iyi aktarmış küçük kızı oynayan oyuncu gerçekten çok başarılı müzikler kamera açıları süper değil ama başarılı aksiyonu az dramı bol bir miktar gerilim barındıran güzel bir film yüksek beklenti olmadan izlenebilecek iyi bir film.
7


avatar
(94) -
Üzerine boya dökülmüş tablolar önünde bekleyen kişilere göre yapılmış sanat adı altında melankolik bi yapım...İzle ve uyu.
4


default avatar
(6) -
Film herkese göre değil özelikle steril hayat yaşamış,görmüş veya okumuş cicilere göre 10/7.5


default avatar
(90) -
Tamamen sıkıcı anlamsız ve zaman kaybı bir film ortaya çıkmış. Tavsiye etmiyorum. 4/10
4


avatar
(162) -
Oldukça iyi olmuş diyebileceğim bir yapım; gizem ile başlayıp (ki Joe kişiliğinin ruh atmosferiyle filmin içine dalıyorsunuz), aksiyon gerilim ile devam eden ve aksiyon anlatımında bile sanatsal çekimlere önem veren nadir filmlerden diye düşünüyorum. Filmin çözüm kısmında dram ile noktalanıyor. Joaquin Phoenix bu filmde beni çok şaşırttı. Bambaşka bir tipleme ve canlandırma ile karşılaştım, onca filminden sonra gerçekten çok farklı... Bunun dışında da oyun gerektirecek pek fazla rol yok zaten. Yönetmen bir çok sinema anlatımını sunmuş; bence oldukça iyi olmuş. Ama klasik aksiyon sevenlere hitap etmeyecektir.
7


avatar
(18) -
Her yaratıcılık döneminin kötü ürünleri vardır sanatçının hayatında. Bu filmde bizi iyi filmlere götürmek için yapılması gereken filmlerden biri gibi geldi. Bazı şeyleri deneyeceksin ki daha doğrusunu bulasın.

İzlemekten yarı keyif almakla beraber film tam olarak ne yaşatmak istedi bilemiyorum. Joaquin Phoenix de performans için tam alan bulamamış gibi geliyor bana. Olur mu öyle şey adam için çekmişler filmi resmen desende filmde yapılan flashback ler karakteri bizde tamamlamaya çalışıyor hep. Ve bu bence yeterli olmuyor. İyi bir karakterin yaşadıkları hissetmek onla bağ kurmak için illede flashback lere çok ihtiyacı yoktur aslında.

Ama karakterle illede bağ kurmak isteyenler için yoğun bir dişçi seansından sonra filmi izlemesini tavsiye ederim benim gibi. Özellikle benim için çok anlamlı oldu bu yüzden, çünkü bende dişçiden çıktıktan sonra, az önce birilerini öldürmüş ve annemi görmeye gidiyormuş gibi bir surat ifadesi oluşmuştu. İşte film bu yanıyla beni çok fena yakılıyor, ağrıtıyor, süründürüyor ve en sonunda çekip çıkarıyor.

Son olarak Joaquin Phoenix için her türlü izlemeye değer.Ağrısız günler dilerim, iyi seyirler...


avatar
(240) -
Film çok yavaş ve ağır ilerliyor ve evet çakma leon yapılmaya çalışılmış ama olmamış.

Joaquin Phonex'in oyunculuğu filmi kurtarır sanmışlar fakat ne kadar iyi oyuncu olursan ol, kötü bir yönetmene ya da senariste denk geldiğin zaman bu senin oyunculuğunuda etkiler. Phonex belki fena oynamamış ama oda senaryodan nasibini almış. Kısacası film olmamış.
6


default avatar
(8) -
Konusu klişe olduğu için en azından kurguyu parçalayıp seyirciye puzzle çözdürerek durumu kurtaralım sonra da bunu avangarde diye yutturalım demişler. Phoenix i çok severim ama onun oyunculuğunu bile beğenmedim. Oynadığı karaktere vermek istediği kişilik neydi hala anlamış değilim. İz bırakmadan unutulacak bir film.
5


default avatar
(3) -
Seyrederken uyuyakaldım, devamını seyretme ihtiyacı hissetmedim.


default avatar
(318) -
Film hakkında fazla bir yorum yapmaya gerek yok beklentim çok daha üst seviyededi ancak benim için tamamen hayal kırıklığı oldu ayrıca bazı yorum yapan arkadaşların söylediği gibi puanı fazla abartılmış olduğunu da belirteyim
5


default avatar
(7) -
Çok umutluydum ama büyük hayalkırıklığı oldu. Filmde sürekli bir beklenti içinde gelişme bekliyorsunuz fakat maalesef yavan bir şekilde bitiveriyor. Bomboş bir film...
5


avatar
(232) -
Konu itibarî ile gerçektende işlemesi çok geç film aşırı derece de ağırdan gidiyor resmen sabrımızı sınıyorlar ama maalesef dayanmak çok zor doğrusu neler olup bittiğini anlamak çok zor izleyenlere de şimdiden iyi seyirler diyorum puanım 6/10
6


default avatar
(32) -
Hızlı sarma ile 15 dakikada tamamladım. Bunun yerine youtube'da komik kedi köpek videoları izlesem daha iyiydi. Neyse sağlık olsun.
3


‹ Önceki 1 2 3 Sonraki ›
Dizi Altyazıları
Better Call Saul (5,273) Shameless (4,002) Bodyguard (2,482) Castle Rock (2,125) Fear the Walking Dead (1,696) The First (1,649) Suits (1,243) La Casa de Papel (1,222) The 100 (1,201) Friends (851)
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018