Giriş Kayıt
Yorumlar (12)
avatar
(198) -
İsrailliler hoşlanmamış olcakki puanı imdb de 6 yı görememiş ama bu filmin israil propagandası yaptığını nereden çıkardınız anlamak mümkün değil. FKÖ ve B.Meinhof amaçlarının ne olduğunu zaten işin başında mağduriyetlerini ve haklılıklarını apaçık şekilde ortaya koymuşken üstelik hiçbir rehineyi kasten öldürmemişken bunu dile getirmek anlamsız olacak.
Filmdeki dans gösterisindeki o koreografinin tam anlamını bilen varsa ve paylaşırsa sevinirim. İbranice söylendiği ve altyazıda yeralmadığı için çözebilmek zor. Yoksa oradaki dansa aykırı kişi bir ''kefaret'' mi?
5

Cevaplar (2)
avatar
(6) -
Sürprizbozan: Göster
5


1
| Bildir
avatar
(198) -
Paylaşımınız için çok teşekkür ederim.
5


0
| Bildir


avatar
(1334) -
Sadece "film" olarak değerlendiriyorum, zira siyasi/politik tarafının tartışılacağı yer burası değil.

Usta oyuncuların rollerini başarıyla canlandırdığı dram/macera türü film; bir uçak kaçırma hadisesini anlatmasına rağmen aksiyon hemen hiç yok; buna rağmen sıkılmadan seyrediliyor.
6


default avatar
(168) -
Bence güzel filmdi. Kendi aramızda neyin ne olduğunu bildiğimizden burda 1 puan vermeye gerek duymadım. Sonuçta burda 10 puan da versem sempatizan veya yahudi olmam sanırımÇok Mutlu
7


avatar
(72) -
Film; Alman ''Baader-Meinhof'' mensubu iki devrimci ve Filistinlilerin birlikte hapsedilen Ulrike Meinhof ve Filistinlilerin serbest bıraklıması konusunda pazarlık yapmak için bir Fransız uçağını İdi Amin'in Uganda'sına kaçırmaları sonrasında batılı rehinelerin serbet bırakılması ve İsrail'in operasyon yaparak Yahudi rehineleri kurtarması şeklinde özetlenebilir.
Peki İsrail propagandası yapılan taraflı bir film mi. Hayır. İsrail propagandası nasıl yapılır görmek isteyenler Steven Spielberg yapımı Münih (2005) filmine bir göz atsınlar bence.
Filistinli ve Alman arasında yaşanan diyalog ''Batı'nın Yahudî sorununu çözmek yerine Yahudîleri İslam Dünyası'nın bir sorunu haline getirimesi'' ve bu süreçte ''İsrail'in Müslüman Araplara karşı gerçekleştirdiği katliamlara'' hakkında izleyiciye fikir vermekte.
Gene ''Baader-Meinhof'' mensubu devrimcimizin ağzından ''Batı'nın İsrail'in Filistinlilere yaşattığı zulüm konusundaki körlüğü'' gözler önüne serilmekte.
Peki film aksiyonu, draması yerinde çok başarılı bir politik gerilim mi? Hayır. Fakat yaşananlar hakkında bir fikir veriyor sadece.
6


avatar
 kurdele (3634) -
Shimon Perez savunma bakanı, gruba liderlik edip ölen asker Benjamin Netenyahu’nun kardeşi... Netten biraz araştırınca farklı bir sürü haber okudum olayla alakalı, o yüzden konu net yansıtılmış mı bilemedim ama İsrail yanlısı bir film olduğunu söylemek zor. Zira film içinde Filistinli korsanın Alman korsana isyanı en azından konmazdı diye düşünüyorum. Film ortalama bir yapım, konudan haberdar olmamı sağladığı için bana fayda sağladı ama tavsiye edilecek kadar bir yapım değil.


default avatar
(6) -
Beklenen sonuç, sıradan, vasat altı, çok sırıtan taraflı işleyiş.....ileri sararken donarsa herhangi bir belgesel kanala geçin, daha faydalı olur. Afişine yakın mesafedeyseniz derhal uzaklaşın...
1


default avatar
(28) -
Film iyi mi? Değil. Fakat verdikleri kötü puanlarla puanı böylesine aşağı çeken kişilerin filmi hiç izlemedikleri belli. Çünkü bu film semitizim propagandası bir yana, olsa olsa Filistin yanlısı bir yapıt ve uçağı kaçıran karakterlere verilen insanı yan daha ağır. O yüzden 'gavurlar çektiyse kesit israil yanlısıdır' deyip sıfırı basmadan önce izleyin.

Zaten işin komik yanı, filmin yurtdışında aldığı düşük puanların başlıca nedeninin 'teröristleri insan gibi göstermişler' olması.
7


avatar
(232) -
Reklamlar israil amerika'dan sonra kendilerini haklı çıkarmak için herşeyi yaparlar ve yaptılar mı iyi yaparlar filmde o kadar çok saçma sahneler var ki özellikle güvenlik o kadar rehine alıyorsun
Sürprizbozan: Göster
4


default avatar
(85) -
israil propagandası ile kendilerini yine haklı gösteriyorlar..
4


avatar
(104) -
Brühl ve Pike için zayıf kalmış bir film. İsrail'in propagandası hafif bir eleştri ile yoğrulmuş !! ne kadar tarihi gerçekler içeriyor bilemem ancak Uçaklara binerken hepimizin canını sıkan o aşırı güvenlik önlemlerinin ister istemez ne kadar gerekli olduğunu düşünmeden geçemiyoruz..
5


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018