Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(228) -
Film klasik ağır ilerleyen dram,suç filmlerinden ama çıtanın üstünde.Bunu sağlayansa oyunculuklar ve eşsiz kış manzaraları
8


default avatar
(45) -
olaylarda yaşanan duygu ve hisleri izleyicilere çok çok iyi geçirmişler.. izlenilmesi gereken filmlerden.
10


avatar
(1207) -
Filmi ilgiyle izledim. Çok fazla artı yönü vardı. Öncelikle kızılderili insanlara saygısı ve duyarlılığı vardı, filin tamamı karlı, soğuk bir dağda çekilmişti, konunun gerçek hayattan olması etkileyiciydi, kurgusu ve oyunculuklar da başarılıydı. Gizemi de iyiydi. Beğendim, tavsiye ederim.
7


Yorumlar (124)
default avatar
(49) -
Dört Dörtlük film.. Açık kapı olmayan her şeyin çok iyi aktarıldığı hoş bir seyir oldu..
10


avatar
(90) -
bu tarz filmleri unutulmaz yapan yönetmenler olmuştur.Su senaryoyu Steven Spielberg'e verseler arşivde yerini alacak 10 puanlık film olabilirdi.Dram ve gizem filmlerinde kamera açıları diyaloglar ve atmosfer konuşur.Maalesef yönetmen kült bir çalışma yapmış ve sıradan bir çekim uygulamış.Arti olarak ise Oyuncular filmi kurtarıyor (basrol degil) -yan karakterler filmi izlettiriyor-.Cok ağır ve o kasvetli havanın edebiyatını yapamamış bir film gibi geldi bana.
6


avatar
(610) -
Filmi çok beğendim, sonuca ulaşmaları biraz hızlı oldu gibi geldi bana ama belkide öyle olması gerekiyordu.
Sürprizbozan: Göster
7


avatar
(346) -
Tam anlamıyla mükemmel bir film. Son zamanlarda izlediğim en iyi polisiye. O soğuk, sonsuzluk insanların duyguları inanılmaz iyi yansıtılmış, izlerken 1 saniye bile sıkılmadım. Oyunculuklar ise olağanüstü. İşte vizyonda görmek istediğimiz filmler bunlar.
9


avatar
(232) -
Fena değildi senaryosunu biraz basit buldum doğrusu ama işlenişi çok güzeldi gerçekten sıkmıyor insanı izlettiriyor kendini 7/10
7


default avatar
(19) -
film süperdi filmde suç unsurunun yanında kızılderililere yapılanlarıda dolaylı yoldan anlatmış ve abd hükümetini değilde devletide eleştirmiş mükemmel izleyin.
8


default avatar
(66) -
Gayet iyiydi. Dram, drama, dürüst ve saflık vardı.. Alkolün zararı vardı ama; inanan, inanmayan herhangi biri nasıl böyle bir kötülük mertebesine erişir. Alkol yokken kötülük yok muydu? İnsanlar (Canlılar) içindeki kötülüğün çıkması için bir sebep mi arıyorlar? Sahibi tarafından kedi boğması öğretilen köpeğin kusuru Yaratıcıdan mıdır? Eğitilen, yetiştirilen(Şartlandırılan), inandırılmasından mıdır? Oku, Düşün, İyi Seyirler
9


avatar
(1993) -
Jeremy Renner'in ciddi oyunculuğu olmasa sıradan bir FBı filmi olacaktı. Ancak bu oyuncu sayesinde vasatın üstüne çıkmış bir film.
7


default avatar
(28) -
Sıkılmadan izlenebilecek akıcı bir film. 7.5/10
8


avatar
(902) -
Tipik bir Amerikan "kırsal bölge" yaşamını anlatan cinayet konulu yapım şeklinde başlayan, sonrasında olayların netleşmesiyle kalitesini gösteren bir yapım. Gerilim, dram, polisiye, intikam... Hepsi tadında ve olması gerektiği kadar kullanılmış. Yönetmen Taylor Sheridan'ın yapımlarına baktığımızda bir western sevgisi yada polisiye/çağdaş western sempatisi seziyoruz. Bu film de bu yönde. J.Renner ve E.Olsen'in güzel oyunculukları filme artı katmış... Özellikle son 20 dk "filmi iyi ki izlemişim" dedirtiyor. İzleyicinin memnun kalacağı cinsten bir yapım... 7/10
7


default avatar
(92) -
Hesaplaşma bölümü, Silahların patladığı an klasiklere çoktan girdi.
8


avatar
(33) -
Tam tadında derler ya tam da öğle bir film
8


avatar
(151) -
Aslında umduğumdan güzel çıktı. Konusu güzeldi. İşlenme şekli de. Tavsiye ederim.

Notum 5/10
5


default avatar
(161) -
En azından sıkılmadan izleyebileceğiniz bir film..
4


default avatar
(76) -
KÜLT FİLM FARGO’NUN İZİNDEN GİDEN WİND RİVER 4X4 LÜK EŞSİZ DOĞA GÖRÜNTÜLERİ İLE YILIN EN İDDİALI FİLMLERİNDEN BİRİ

Çekimleri utah ve wyoming'te tamamlanmış olan 11.000.000 dolar bütçeli yapımın türkçesiyle kardaki izler 2017 abd yapımı suç-gizem-drama filmi sicario, hell or high water gibi iyi filmlerin senaristi taylor sheridan'ın neo-western tarzındaki esintiler taşıyan filmi hikayelerini çöllerden kar fırtınasının ortasında taşıdığı, hem yazıp hem yönettiği film. sheridan zaman zaman sahenlerini ve diyaloglarını uzatsa da, yine hikayesinde ciddi bir bütünlüğü bulunan temiz bir iş çıkarmış. Aslında benim en sevdiğim film tipidir küçük bir kasaba, düşük bütçe, sıfır görsel efekt, kaliteli senaryo, kaliteli prodüksiyon. özellikle filmin tabiatı çok hoş. birçoğumuzun belki de hasretle aradığı sessiz ve kargaşadan uzak. genel olarak da öyle ancak özellikle son çeyreğiyle insanı ruhen sarsan gerçek hikayelere dayanan hüzün dolu film olmuş daha önce izlemediyseniz bu film bana doğa manzaralarının ve trajedisinin benzerliğiyle David Lynch'in efsanesi twin peaks filmini anımsattı.

Hiçliğin ortasında donarak ölmüş halde bulunan bir amerikan yerlisi genç kız cesedi ve olayı araştırmak üzere gelen pek işinin ehli görünmeyen fbi ajanı kadın ve ona yardımcı olan "kurt avcı" cory'nin cinayeti çözme çabaları doğanın sağladığı eşsiz manzara zaten nefes kesici, gerilimi de başarılı planlarla verebilmişler bir önceki filminde taylor sheridan hell or high water Amerika'nın taşrasını, bu taşrada sıkışıp kalan insanların gündelik hayatları üzerinden ele almıştı wind river filminde ise yine amerika'nın ücra bir köşesine, ötekileştirilen ve unutulan insanların hayatta kalma mücadelesine tanıklık ediyoruz. yine kovboy erilliğini ve yerlilerin mahkum edildiği paryalığı görebiliyoruz. Mahrumiyetin nasıl insanların içindeki canavarı çıkardığını, sosyo-ekonomik düzenin ıskartaya çıkardığı bu kitlenin nasıl hayatta kalmaya çalıştığını izliyoruz.

İzlemeyen sinemasever dostlarım için kişisel yorumum 7.8 imdb abartı değildir, bu tarz filmler herkesi içine çekmez, teknik açıdan, hikayeyi işlemede sıfır hata. oyunculukar çok yeterli, mükemmel bir görüntü yönetmenliği var, sınırların dışında absurtlük hiç yok. herşey olması gerektiği gibi, Oscar ödül töreninde bazı kategorilerde ödül almasını bile bekliyorum, ama bu filme herkese tavsiye eder miyim derseniz zevkini bildiğim ve beğenmeyeceğini düşündüğüm bir ton insan var, hatta beğenmeyeceğini düşündüğüm insan daha fazla fakat bazı şeyler tesadüf değil, teknik ve sinematografi açısından film oldukça başarılı ve bu yüzden bazıları için çok iyi filmdir. Bunların başında da ben geliyorum.
10 üzerinden 8
8


avatar
(175) -
Konusu 6
Kurgu 5
Oyunculuk John Bernthal hariç 5
Montajlama ve çekim 4
Kar teması 7
Genel puanım: 6/10
Çerezlik bir film olmuş.
6


default avatar
(6) -
Kesinlikle muhteşem bir filimdi. Kurgu ve olayların akışı harikaydı. Kızılderelilere saygı niteliğinde bir yapıttı.
8


default avatar
(17) -
benim yorumum
senaryosuyla 6/10 ama özellikle
Sürprizbozan: Göster
gerçek dışıydı yani
ama manzaralar okadar güzeldi ki bunları önemsemiyorsun bi süre sonra
7


avatar
(20) -
Acısını içine atıp kendi dünyasında yaşayan yalnız ve cool bir adamın kötüleri soğuk kanlılıkla yok etmesi her zaman tutar... Wink


avatar
(205) -
Kış manzarasına sahip bir yapım benden baştan 5 puanı zaten alır. Bu yapım üstüne çok fazla şey koymuş. J.Renner etkisi, güzel senaryo, her şey yerindeydi. Güzel vakit geçiriyor ve sonuna kadar bırakmıyor.
8


‹ Önceki 1 2 3 4 ... 6 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018