Giriş Kayıt

Ölüm Günün Kutlu Olsun (2017) Yorumlar


Happy Death Day

En çok beğenilen yorumlar
avatar
(508) -
Eğer filmden tamamen korku istiyorsanız hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz, ama komedi, gizem ve gerilim gibi şeylerin karışımını istiyorsanız, belki, iyi bir şeyler alabilirsiniz.

Filmin gerilim ve komedi arasında gelip gitmesi salakça görünüyordu ama güzeldi.Tahmin edilebilir veya tatmin edemeyen bir son vardı filan demeyeceğim, gerçekten saçma bir son bekliyordum ama yeterince zekice bitirmişler. Yazarlar çoğu filmdeki bilindik klişeleri paketleyip beklenmedik bir şey yaparak mizah haline dönüştürmüş. Zekice hazırlanmış bir senaryo var ama daha çok özen gösterilebilirdi. Film mizahı iyi kullanarak sizi güldürmeyi başarmış ve filmde her dakika katilin kim olduğunu düşünmek sizi filmi sonuna kadar izletebiliyor.

Önce beklenmeyen şeyi bekleyin, sonra beklenen şeyi bekleyin, daha sonra tekrar beklenmeyen şeyi bekleyin. Sürekli filmin böyle ters köşelere yatırıp klişelerden uzak durması, filmi bir derece daha yükseltmiş.
5


avatar
(97) -
Son zamanlarda izlediğim en iyi gençlik-gerilim filmlerinden. Esprili sahneler güldürüyor, ayrıca tadında bir gerilim var. Katilin kim olduğunun gösterilmemesi de sizi filmin sonuna kadar bağlıyor. Bu tarz filmlerde (tekrarlı gün, aynı sahnelerin tekrarlanması) izleyiciyi sıkmadan seyrettirmek çok önemli. Yönetmen bunu bence başarmış. Sahneler, efektler, müzikler de gayet yerinde ve başarılı. Filmin süresi de oldukça uygun, sıkmıyor. Dublajdan kaçınmak sureti ile kesinlikle sinemada izlemenizi öneririm.
8


avatar
(434) -
Sinemadan şimdi geldim çok keyifli bir gençlik/gerilim filmiydi. Aynı günü tekrar yaşama temalı filmleri referans almasına rağmen o filmlerden daha farklı ve izleyiciyi asla sıkmayan güzel bir kurgusu var. Kesinlikle izlenmeli.


Yorumlar (77)
avatar
(124) -
sanki gerilim olarak kalsa daha başarılı olacakmış.. daldan dala atlayınca basit kalmış..
5


avatar
(197) -
Groundhog Day 1993 yılıdaki filmi seyredin en azından vaktiniz boşa geçmemiş olur.
1


default avatar
(214) -
çok büyük bir keyifle izledim insanı sıkmıyor hem geriyor hemde eğelendiriyor izle geç kötü kesinlikle değil...
7


default avatar
(35) -
Sürprizbozan: Göster

Diğer yandan evet kült filmlerle mukayese edilemez.
5


avatar
(1180) -
Yokluk zamanında peynir ekmek gibi gitti diyebilirim. Buna benzer kült filmler ile tabi ki mukayese edilemez ama en azından bu zamanda böyle filmlerin çıkması da mutluluk verici.
7


default avatar
(8) -
boş zamanımı doldurmak için izledim ve eğlenceli bir filmdi. Ama korku neresindeydi bilmiyorum herhalde o kısmı kaçırdım


default avatar
(33) -
Bugün aslında dündü filmi bu tür konusu olan filmlerin zirvesiydi. bu film berbattı.yanına yaklaşmayın bence.çok sıkıldım izlerken....
6


avatar
(352) -
Groundhog Day (1993) ve Edge of Tomorrow (2014) filmlerini izleyenler bu filmi pek beğeneceğini düşünmüyorum.
6


avatar
(674) -
Korku-gerilim filmi tadında sizi başlatıyor ama daha sonra komedi'ye çeviriyor,benim hoşuma gitti.Katil kim ? sorusu bile size filmi izlettirir.Üstüne birde hafif komedisiyle zevkle izlettirir.
7


default avatar
(152) -
Korku demek yersiz olur, gerilim yanına bile yaklaşamaz geride ne kaldı derseniz izleyin görün..
6


avatar
(591) -
Bu tür yani korku-gerilim filmlerinde o kadar bir kıtlık var ki iyisini bulunca tadını çıkararak izlemek gerekiyor:) Özellikle efsane Groundhog Day filmine yapılan gönderme ile iyice beğenimi kazandı. Kaçırmayın derim.8 puan
8


default avatar
(31) -
Film hakkında bazı kötü eleştiriler gördüm. Film diğer izleyenlerin de bahsettiği gibi sadece gerilim ve korku türünde gitmemiş. Fakat izleyenlerin şu noktaya değinmeleri gerekirdi;Gerilim sahnelerinde o sahnenin gerilimi izleyici tarafından hissediliyor mu ? Evet. Peki Komedi bölümlerinde insanları gerilim hissinden çıkartıp rahatlatıyor mu ? Cevap yine evet. Gerilim korku filmi yapmak zor fakat gerilim/korku, komedi türlerini birleştirip aralarındaki geçişlerde izleyiciyi sıkmayacak durumda izletirse o zaman filmin kalitesi ortaya çıkar. Senaryo açısından da filme gayet olumlu yaklaşıyorum. Daima katilin kim olduğunu merak etmek ve filmin sonuna kadar bu heyecanı yaşamak izleyiciye güzel bir tat bırakıyor. Oyunculuklar da gayet iyidi.
Genel itibari ile filmde sırıtan bir şey göremedim. Sıkılmadan izlenilebilir.
7


default avatar
(221) -
Sürükleyen, sıkmayan, gerilim dozu düşük, merakla takip edilen..neticede tek defalık olsa da izlemelik bir film. Rollerinin hakkını da gayet iyi vermişler.
6


avatar
(569) -
30'lu yaşlarında olan kişilerin hatırlayacağı "Groundhog Day" ülkemizde "Dün aslında bu gündü" ismi ile izlediğimiz film'den fazlası ile esinlenilmiş günümüze kurgulanmış hali diye bilirim benzer bir çok film yapıldı hatta supernatural dizisinin bir bölümünde bile benzer şeklini yaptılar ama işin ilginç tarafı bu konu nerde işlenirse işlensin her zaman eğlenceli oluyor


default avatar
(7) -
Çerezlik güzel bir film. Boş vaktiniz varsa farklı konusuyla izlenilebilir.
6


avatar
(29) -
Baştan söyleyelim ,film korku veya gerilim tadında değil,Dejavu seven yada sürekli aynı olayların yaşandığı filmleri sevenler için güzel bir seçim Bi gizem barındırıyor ve bu anlamda kendini izlettiriyor ama daha çok komedi ve gençlik filmi
6


default avatar
(39) -
Fazla bir olayı yok.Keyifli bir film.Korku ve Gerilim zayıf Gizem yanı iyi ama film sana kafanda fikir oluşturacak birşeyler vermiyor ki düşünesin.
6


default avatar
(59) -
Gerilim ve korkudan ziyade eğlenmek istiyorsanız izleyin.
6


avatar
(228) -
Çok abartılı olmayan ancak gerilimini sonuna kadar sürdüren bir yapım. Boş bir vakitte göz atılabilir
6


default avatar
(2) -
Tutarsız senaryo, katilin ciguli gibi koşuşu, bıçağı ya da herhangi bir aleti sekseninci sallayışında tutturması vb. gibi klişe korku filmlerinde olan her şey mevcut. Zaten doğru düzgün karizmatik bir katil de yok. Senaryo biraz tutarlı olsa ve karakter biraz daha derinlikli olsa klişeler izlenir ama maalesef film boyunca sinir krizi geçirdim. Bu kadar aptal karakter tek bir filmde büyük başarı. Böyle olacağını tahmin etmiştim ama sitelerdeki yorumlara ve puana göre kendisine şans vereyim dedim. Olmadı. 6.5 puanıyla bile overrated filmler arasında en ön sıralarda olur.
2


‹ Önceki 1 2 3 4 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018