Giriş Kayıt

Umudun Öteki Yüzü (2017) Yorumlar


Toivon tuolla puolen

Yorumlar (6)
default avatar
(21) -
İlk kez Fin yapımı bir film izledim.Basit ama güzel bir film.Suriyedeki savaş sebebiyle ortaya çıkan mülteci sorununu ele alan bir yapım.Film bazı sahnelerde mizahada yer vermiş.İzlenir...
7


avatar
(434) -
Bu filmi izledikten sonra henüz izlemediyseniz yönetmenin diğer filmlerini de merak edeceksinizdir. Şu sıra vizyonda olması lazım... trumpets'in yorumunun üstüne söylenecek pek fazla şey yok.
7


avatar
(374) -
Film basit mekanlarda basit diyaloglarla geçiyor, müzikleri güzel,mülteci sorununu güzel işlemiş, benim hoşuma gitti..
7


avatar
(1331) -
Yönetmenin, daha öncede yine mülteci olmanın zorluklarını ele aldığı " Le Havre (2011)" filmini izlemiştim. Bu film ondan bir tık yukarıda. Özellikle müzik seçimini çok beğendim..
6


avatar
(42) -
Mülteci sorununa değişik bir bakış açısı. İkiyüzlü Avrupa siyasetine ince göndermeler. yer yer mizahla dram harmanlanmış. Müzikler güzel...
7


default avatar
(44) -
Fin sinemasının en aykırı ve ilginç yönetmenlerinden Aki Kaurismäki imzalı 2017 yılı yapımı film.

Kara mizah tarzındaki filmimiz, Suriye'den kaçıp yolu Finlandiya'ya kadar uzanan mülteci bir gençle, karısını ve işini bırakıp restoran devralan bir adamın keşişen hikayesi. Yönetmenimiz yine her zaman yaptığı gibi dünyanın imrendiği refah ülkesini yerin dibine batırmayı başarmış. Aşırıya kaçan sigara yasağını protesto etmek için neredeyse tüm oyuncuların fosur fosur sigara tüttürmesi, eski püskü binalar, ayakta uyuyan aşçının örümcek ağlarıyla örülü görüntüsü, direksiyondan vitesli araba gibi hoşluklarla dolu filmimizin soundrack'ı harika.
8


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018