Giriş Kayıt

Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde (2018) Yorumlar


Spider-Man: Into the Spider-Verse

En çok beğenilen yorumlar
avatar
(239) -
Süperkahraman filmlerinde bugüne kadar Avengers:Infinity War ve Dark Knight serisi dışında yüksek puan almayı hak eden bir yapım olduğunu düşünmüyorum ve sırf süperkahraman diye yüksek puan almış filmleri görünce üzülüyorum çünkü hak etmediği halde en iyi 250 film listesine giren bu tarz her film malesef o listeden kaliteli bir eserin daha tarihin tozlu raflarına itilmesi demek ve bu da gerçekten üzücü.Bu film de eğlenceli ve keyifli bir yapım ancak kesinlikle en iyi 250 film içerisinde yer alacak ve bu kadar çok puan alabilecek bir film değil.Keşke filmleri oylarken biraz daha objektif olabilsek.
7


avatar
(54) -
müzikler çok hoştu .. ve çok eğlencelıydı . olgun yaşlarda biri olmama rağmen bu tür animasyonları asla kaçırmam.. Zaman su gibi akıp geçti ve yüzümde tebessüm oluştu. Alt yazı için de teşekkürlerimi sunarım .
iyi seyirler
10


avatar
(4037) -
Çok sevdim! Müzikler harika, özellikle post malone-sunflower, hypnotize-biggie ve st elmo's fire-john parr'a bayıldım. Komedisi, heyecanı bitmiyor. İflah olmaz çizgi roman severler, animasyoncular, süper kahramancılar, velhasıl herkese tavsiye ederim. İyi seyirler olsun.


Yorumlar (42)
default avatar
(69) -
Oldukça güzel. Keşke devam olarak Venom'lu bir versiyon daha yapsalar. 2005 Yılındaki Ultimate Spider Man oyunundaki pastel tonları da benzeşiyor..
10


avatar
(246) -
Abartmadan yazıyorum başta konusu ve çizimleri olmak üzere herşeyiyle gelmiş geçmiş en iyi animasyon filmlerinden biri hatta muhtemelen çizgi roman uyarlamaları arasında en iyi. Temposu, müzikleri, seslendirmeler her şey iyi, kötü veya vasat yazılacak tek bir kelime yok, başyapıt...
9


default avatar
(181) -
İlk defa süper kahraman filminde sıkıldım yer yer.
Sürprizbozan: Göster
6


avatar
(48) -
Ben de fazla abartıldığını düşünenler tarafındayım. İşin teknik boyutuna elbet bir lafımız olamaz ancak bir film olarak ele aldığımızda çok da keyif verdiğini söyleyemeyeceğim. Özellikle ana kahramanımızın gerçek kimliğini kazandığı "dönüşüm" kısmından sonrası, yani filmin son 20 dakikalık kısmı fazlasıyla yorucu ve absürt olmuş. Sanırım biz daha ciddi bir anlatım bekliyorduk ama fazlasıyla çocuksu bir animasyon. İlaveten filmin eğlendirici bir yönünü de maalesef göremedim.
6


avatar
(93) -
fazlaca abartılmış bir film. animasyon severim anime de izlerim ama bence bu puanı hakkedecek bir film değil.
7


avatar
(19) -
Öncesinde o kadar methiyeler okudum, duydum ki beklentim inanılmaz düzeyde yükseldi bu filmle alakalı olarak. Tamamen sevmeye çalışarak ve negatif hiçbir ön yargım olmadan izledim. Lakin gel gör ki beğenemedim. Tamam kötü değil ama bu puanlar ve yorumları gerçekten anlamlandıramıyorum. Bende mi bir problem var bilemedim. Her türlü animasyon izlerim, tüm spider-man filmlerini izledim (kabul onlar arasında en iyilerden diyebiliriz) ama yok maalesef. Olmadı.

Animasyon geçişleri, fazla ışık göz yoruyor ve takibi zorlaştırıyor. Karakter gelişimi inanılmaz diye yere göğe sığdırılamayan gelişim gayet normal duruyordu. Yer yer klişeler vardı. Kötü karakterler yeterince tatmin etmedi. Espriler çok yaratıcı değil sıradandı. Duygusal gibi görünen sahneler ne yazık ki sıktı. Bu ve bunun gibi sayabileceğim şeyler dolayısı ile ısınamadım. Isınmak istedim ama gerçekten.

Oscar'da isle of dogs'a gitmeliydi bence. (Incredibles 2' de fena değildi ama isle of dogs net daha iyiydi, emek inanılmazdı bir kere) Neyse böyleyken böyle. Bu 2018 filmlerinden zaten pek bir tat alamadım. Kötü bir sinema yılıydı benim adıma.
5


default avatar
(21) -
Beğenmedim.Bir arkadaş çizgi romanlarını seven bunu da sever demiş ama çizgi romanları ile büyüyen bir olarak beğenmediğim gibi çizgi romanlardaki Duvar sürüngeni ruhuna aykırı buldum.Beğenene saygı duyarım ama aldığı puan abartı ve şişirme.
4


default avatar
(53) -
Spider-Man çizgi romanlarını çok okudum ortaokul-lise yıllarında. Yaz tatillerinde, mizahıyla, ilginç anti-kahramanlarıyla, diğer kahramanlardan daha genç olmasıyla hep farklı bir yerdeydi. Eğlenceli, keyifli vakit vaat eden bu filmde aradığınızı bulacaksınız, fazlasını aramaya gerek yok. Yersiz tartışmalar da dönüyor. ama bu filmde de beklenenleri veriyor, eğlendiriyor, düşündürüyor, son yılların popüler konusu paralel evrenler konusunu da merkeze alarak çok uluslu ve karakterli bir film ortaya koyuyor. Güzel bir animasyon film sizleri bekliyor.
7


default avatar
(18) -
Animasyon teknikleri çok farklı ve çok hoş olmuş.


default avatar
(128) -
Filmin öyle oskar alacak durumu yok işin aslına bakılırsa artık oskara da pek itimadım kalmadı çünkü fazlasıyla siyasi çekişmelerin ve bolca günün modasının etkisi altında kalan fazlasıyla subjektif bir hale geldi. neyse gelelim filme film amazing spider man evreninin düzleminde devam eden ve biraz avengers serisine göz kırpan haliyle izlenebilirmiş gibi gelmişti ancak tam anlamıyla hüsrana uğradım bolca aksiyon arasında konunun birden çok mantıksız yerlere varması filmi fazla çocuksu yaptı. Biraz daha kaliteli bir senaryo çıkabilirmiş ancak çok da fazla bir şey anlatmayan işlenişi ve diyalogları itibariyle sığ kalmış bir animasyon filmi olmuş Arnold arkadaşımıza katılıyorum gül gibi inciredibles 2 ye oskar vermeyip bu filme vermeleri haksızlık olmuş. 7.7


default avatar
(75) -
Ben bu filme bayıldım! Miles Morales pek okuduğum bir çizgi roman karakteri değildi fakat bu filmden sonra daha çok ilgimi çekti. Müzikler çok iyi. Film hiç sıkmıyor, sabit bir tempoda devam ediyor. Animasyon kalitesi muazzam! İzlemeniz gereken bir film.
10


avatar
(15) -
Diyaloglar çok güzel, konu çok güzel, göndermeler harika, kurgu çok iyi. Spider Man seviyorsanız ve biraz da çizgi romanlarından paralel evrendeki hallerine aşinaysanız bayılacağınıza eminim. Animasyon tekniği ise başlarda alışıncaya kadar biraz zorluyor ama çizgi roman izliyormuşsunuz gibi bir hava vermişler ben bayıldım çok güzel olmuş, sıradan bir 3d animasyonla bu kadar güzel olmazdı. Puanını bence hakediyor.


avatar
(229) -
Filmin siyahi Örümcek Adam yüzünden Oscar aldığını düşünüyorum. Animasyon Oscarı Incredibles 2'nin hakkıydı. Filme gelecek olursak çok fazla patırtı ve gürültü vardı. Çok beğenemedim. Incredibles 2 bundan çok daha eğlenceliydi... 6/10...
6


avatar
(239) -
Süperkahraman filmlerinde bugüne kadar Avengers:Infinity War ve Dark Knight serisi dışında yüksek puan almayı hak eden bir yapım olduğunu düşünmüyorum ve sırf süperkahraman diye yüksek puan almış filmleri görünce üzülüyorum çünkü hak etmediği halde en iyi 250 film listesine giren bu tarz her film malesef o listeden kaliteli bir eserin daha tarihin tozlu raflarına itilmesi demek ve bu da gerçekten üzücü.Bu film de eğlenceli ve keyifli bir yapım ancak kesinlikle en iyi 250 film içerisinde yer alacak ve bu kadar çok puan alabilecek bir film değil.Keşke filmleri oylarken biraz daha objektif olabilsek.
7

Cevaplar (1)
default avatar
(106) -
Bu animasyon da 90 milyon dolar bütçeyle çekilmiş.. yani 500 milyon lira.. eski parayla 500,000,000,000,000 (yarım katrilyon lira) Çok Mutlu

yaw bu israf değil de nedir... o paraya 500 film çekilir O.o


0
| Bildir


default avatar
(232) -
Her hafta ana yemek yanında sürekli makarna-pilav türü yemek insanı sıkar. Bazen dışarıda farklı farklı lezzetlerde tatma gereği. Bu da sanki aynı filmi sürekli izlemektense farklı bir şey önümüze sunmuşlar gibi. Senaryo kurgusundan tutunda animenin kurgusuna kadar her şey çok güzeldi. Ne kadar çizgi-romana bağlı kalmış kalmamış ilgilendirmiyor. İşleniş-kurgu çok iyiydi.
8


avatar
(49) -
animasyonun çizimlerine hayran kaldım.müziklerin kullanımı enfes.soundtrack harika olmuş.bunlar beğendiğim kısımlardı. aslında animasyon olarak değerlendirdiğimde muazzam iş çıkarmışlar.bundan sonrası spoiler.gelelim beğenmediğim kısımlara ;
Sürprizbozan: Göster
7

Cevaplar (1)
default avatar
(66) -
diğer coğrafyalardan (ırklardan) karakter katıp filmi daha evrensel hale getirmeye çalışmışlar, herkes kendinden bir şeyler bulsun ayağı ama bence film bu kadar masum değil resmen türbinlere oynanmış. Ve işe yaradı da maalesef ödülü kaptı. İyi bir animasyon tekniği de harika ama senaryoyu ve yan karakterleri ben de hiç beğenmedim


1
| Bildir


default avatar
(2) -
Değişik bir hikaye güzel film ama en güzel Spider Man filmi diyecek kadar değil daha iylleri gelecektir Gülücük


avatar
(16) -
süper kahramanlar içerisinde en sevdiğim örümcek adamdır. filmi çok sevdim, keyif aldım ve eğlendim. izlediğim en güzel şeylerden biriydi.
9


avatar
(213) -
Perfecto / Mükemmel. Bence çocuklar için değil; çizim ve anlatım onları aşan bir şey ama çocuğunuza mutlaka seyrettirin; ufku açılır. Çizgifilm, animasyon ve çizgiroman iç içe geçmiş, bazı anlatımlarda radyoaktif yüklenmeye maruz kalmış gibi görüşler, karakterler, müzik ve de seslendirme... Boyut makinesi mücadele sahneleri çılgın ötesi. Filmi sonuna kadar, son saniyesine kadar izledim. Yani söylenecek söz yok. Ödül buna yakışıyor. Muhteşem.
10


avatar
(295) -
Çizgi roman izlemek... "En İyi Animasyon Oscarı" nı kazanan bu eser, size eğlenceli bir "çizgi-roman" izletiyor...
7


‹ Önceki 1 2 Sonraki ›
Spider-Man: Into the Spider-Verse
Dizi Altyazıları
Game of Thrones (65,211) Supernatural (2,976) The Flash (2,168) Star Trek: Discovery (2,152) Into the Badlands (1,635) Arrow (1,556) The Big Bang Theory (1,297) Vikings (1,251) American Gods (1,200) This Is Us (1,116)
Yakında
Türkçe Altyazı © 2007 - 2019