Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(355) -
Thanos der geçerim. Şimdi ilk film kadar aksiyon olmaması çok normal, İlk yarı bize insanların düştüğü psikolojiyi sunuyor aksiyon olmaması çok normal. Bu yüzden bu kısımları sakince ve sabırlı izlemenizi tavsiye ederim. 2.yarı başladığı andan itibaren yavaştan aksiyon ve tempo gelmeye başlıyor. Son 40 dk gerçekten aksiyon durmak nedir bilmiyor, ben özellikle thanosu izlemeye gittim ve bana istenilen şeyleri verdi bu benim için yeterliydi. Son 1 saat yönetmen diyorki siz bunu istemiştiniz o istenilen tüm sahneleri size sunuyor adam. Herkes iyi oynadı çoğu karakterler kopuk ilerliyordu bazıları hemen hemen filmde yoktu gibi his verdi. Ama en gereksiz kahraman kim derseniz bana eğer; Captain Marvel derim Gülücük Neyse fazla uzatmayalım film şahaneydi kesinlikle sinemada izlemenizi tavsiye ediyorum. Filme puanımı thanosun bana verdiği o aksiyon dolu sahneleri ekleyerekden 10 üzerinden 8.8 veriyorum. İyi seyirler diliyorum şimdiden, Okuduğunuz için teşekkür ederim.
9


avatar
(27) -
Bu film "Vizyonda Marvel filmi varmış. Bi' bakalım" diyenler için yapılmış bir film değil. Endgame, fragmanlardan teori kasan, hevesle posterleri bekleyen, heyecandan uyuyamayan MCU geekleri için yapılmış bir veda filmi. Eğer filmin ilk yarısında yapılan göndermeler, çakılan selamlar, nokta koyulan konular sizi duygulandırmadıysa; üzgünüm bu film sizin için yapılmadı.
7


avatar
(253) -
İlk seansla izledim filmi biraz önce. Süperkahraman hayranı olmayan beni bile mutlu etti. Infinity War'a göre aksiyonu daha az, komedi unsuru daha yüksek bir film olmuş. Eski kült filmlere güldüren güzel göndermeler var. Ancak her şeyden öte Marvel evreni için büyük bir çağ değişimi oluşturacak bir film olmuş.
Sürprizbozan: Göster


Infinity War kadar çarpıcı ve aksiyonlu olmasa da Marvel evreni için bir çağı kapatıp yeni bir çağı açan bir film. Bence kaçırılmadan sinemada izlenilmeli, eminim herkesi öyle ya da böyle tatmin edecektir.
7


Yorumlar (233)
avatar
(5857) -
Genel olarak gereksiz uzatıldığını düşünüyorum. Elbette kötü bir film değil tabii ki sonuçta süper kahramanlarla dolu bir film yalnız gereksiz sahnelerin insanı yorduğunu söylemeliyiz. Açıkçası çok daha yakışır bir son beklerdim ama yinede tavsiye ederim
7


avatar
(3686) -
Çok uzun bir film olmasına rağmen daha önceki bölümleri izlediğimiz için acaba ne olacak diye sonuna kadar gittiğimiz bir yapıt. Filmin yarısına kadar kadro toplamakla ve psikoloji ile uğraşıp sonra hareketli sahnelerle hakkını vermeye çalıştıkları bu film bence güzeldi. İzlemesi keyifliydi. Her nedense bu kadar kahramanın arasında dünyayı kurtaran adam karakterini de görmek isterdik. İyi seyirler.
7


default avatar
(47) -
bu fim için kopyala yapıştır düzen MARVel yaptığı tüm braraya anlamsızca eklenmiş
dr str
panher
marvel
karınca adam aile
ne karakter bulduysa eklemiş
bol bütçe
7


default avatar
(138) -
Eğer başıma bir iş gelmeyecekse, küfür yemeyeceksem ben hiç beğenmedim. Olmamış bir film. Her şey birbirinden kopuk gibi. Puanı da abartılmış, şişirilmiş. Puanım düşük olacak maalesef.
6


avatar
(52) -
Sürprizbozan: Göster
7

Cevaplar (5)
avatar
(82) -
Hocam ozaman sana şimdi bir soru sorayım, gerçek hayatta bir eleman geliyor diyor ki ben senin akrabalarının yarısını rastgele öldüreceğim eline bir eldiven almış ve tek parmak şıklatmasıyla senin akrabalarının yarısını öldürüyor, zaten eldiven olmasa da arkasında bir ordu var o ordu evrende canlı sayısı azalsın diye akrabalarını kılıçtan geçiriyor. şimdi soruma geleyim senin eline bu eldiven bir şekilde geçti ne yaparsın? Akrabalarını geri getirmez misin? bu bir, ikinci olarak da bu elemanı ve orduyu bir daha arkabalarına zarar vermesin diye tek şıklatmayla öldürmez misin? bu da iki. Lütfen yorum yaparken biraz samimi olalım Gülücük

Böyle bir mantık mı var, uzaylının birisi gelecek "arkadaş ben uzaya denge getirecem" diye şıklatacak elini, içlerinde eşim dostumunda olduğu rastgele birilerini yok edecek, ben de hem onları geri getirmeye uğraştım diye, hem de bu uzaylıya dersini verdim diye bencil olucam ha yok öyle bir dünya Gülücük
9


0
| Bildir
avatar
(52) -
Sürprizbozan: Göster
7


1
| Bildir
avatar
(82) -
Hocam sanırım senin düşünce yapın biraz farklı ama tabiki saygı duyarım. Ama şimdi genele bakmak lazım ve iddia ediyorum yoldan geçen 100 kişiye sorsan, birisi gelecek evrendeki canlıların yarısını katledecekmiş kendi idealleri uğrunda desek, bunlar içinde senin eşin dostun da olabilir artık piyangodan ne çıkarsa diye,hatta o kişi sen de olabilirsin diyecek emin ol o 100 kişinin 100 ü de (99u demiyorum) elinden ne geliyorsa yapar ve bu elemana engel olur ve hatta bir daha kalkışamasın diye gerekiyorsa öldürür. Dünyada ülkelerinde kanunlar bile böyledir, bir kişi senin canına kast ediyorsa sen onu öldürebilirsin 1 gün ceza bile almazsın. insanlık olaran Vicdanımızın insanlığımızın gereği budur. Hiç bir canlı varlık bu yaşasın ama bu yaşamasın diye hiçbir şekilde karar veremez. Hiçbir canlı Kendi idealleri uğrunda bir canlının canına kast edemez, eğer son vermeye kalkarsa bu onun sonu olur, olmalı bu geçmişte de böyleydi gelecekte de böyle olacak.İsterse idealleri uğrunda sürünsün ama hiçbir canlının canına kast etmeye hakkı yoktur.

Resmen yarın birisi çıksın ey dünya tüm canlıların yarısını yok ediyorum bana teşekkür edin dese, Sen sanırım en başta gidip teşekkür edersin çok ilginç bir düşünce cidden Gülücük
9


0
| Bildir
avatar
(52) -
Sürprizbozan: Göster
7


1
| Bildir
avatar
(82) -
Sürprizbozan: Göster
9


0
| Bildir


default avatar
(1) -
Aksiyon, Macera, Bilim-Kurgu un içine serpiştirilmiş komedi,aşk,dram sahnelerini görmek hoştu, game of thrones faciasının üzerine bunu izlemek iyi geldi açıkçası. Efektler, filmin akışı oldukça iyi, hikayenin içinde ant man in kuantum bölgesinden çıkışı, zamanda yolculuk, kaptan ın Thor un çekicini kullanması gibi bazı alanlar kafamda boşluk bıraksa da genel olarak keyif verici idi. Karakterler içinde iron man merkeze oturmuş ama Thor un daha etkin olmasını beklerdim. Aklımdan da nedense Xman de olsaydı nasıl olurdu diye geçti!
8


avatar
(18) -
Hiç aklıma bir Avengers filminden sıkılacağım gelmezdi; o da oldu...
7


default avatar
(217) -
Dr. Strange birşeyler bekledik zaman mekan adına, gittiler antman den yola çıktılar.
Zaman kavramı saçmalığı daha kötü nasıl işlenebilirdi böyle bir yapımda. Gişe için yapılmış bir film, gereksiz uzatılmış. 10/5..
Sürprizbozan: Göster
8


avatar
(112) -
Bir önceki filmden biraz etkilenmiştim ama bu bölümden neredeyse hiç etkilenmedim. Bilim kurgu filmlerine komedi sahneleri hiç yakışmıyor bu filmde de çok fazla komedi kullanmışlar. Belki komedi yine yakışabilirdi ama çok yapmacıktı.Tamam görsellik muazzam düzeyde fakat filmde ruh yok. 35 yıllık Back To The Future filmindeki zamanda yolculuk senaryosunun yüzde biri kadar etkileyicilik yoktu mesela.Teknoloji gelişiyor, görsellik gelişiyor fakat kurgu her zaman tutmuyor.
1

Cevaplar (3)
avatar
(82) -
Hocam iyi ki dünyanın geneli sizin gibi düşünmüyor, yoksa bu film tüm zamanların rekorunu kıramazdı Gülücük)
9


4
| Bildir
avatar
(112) -
IMDB Sıralaması gittikçe düşüyor. Gişe hasılatı rekoru önemli değil çünkü bilet fiyatları da artıyor. Ayrıca onca reklamın üzerine insanlar bir şey var zannedip izlemeye gittiler. Görsellik her şey değil bunu anlayın artık. Adamlar bir anda zamanda yolculuğu keşfediyorlar onu da komik sahnelerle gösteriyorlar. Fikirler çok iyi olabilir ama ruh yok. Çok güzel ama aptal bir kız düşün.
1


0
| Bildir
default avatar
(31) -
film bariz giseye oynamis her karesiyle kliseler yumagi...gisede bir numara olmasi da bi numara degil zaten)))) eger dikkat ederseniz Cin de gosterime sokulan film sayisinda yapilan artisdan sonra onune gelen film milyarlik oluyor zaten)))
5


1
| Bildir


avatar
(318) -
zoraki mutlu sona bağlaması bence olmamış.. süresi çok uzun ama bilindik bitiyor..
8


default avatar
(31) -
bu tür filmlere bayılan biri olarak bütün filmleri de izlemiş olmama rağmen (guardians of galaxy 2 hariç) ve sürpriz bozan yemiş olmamdan mütevellit ben bu filmden o kadar da etkilenmedim açıkçası sanki infinity war daha iyi bir filmdi. hadi spoiler yemeden de izlesem çok faklı olmayacaktı gibi ama elbetteki film çok kötü bir film değil.
Sürprizbozan: Göster
5

Cevaplar (1)
avatar
(112) -
Filmi çok abarttılar sırf reklamla millete izlettiler. Kötü senaryo güzel efektler başka birşey yok. 1 puanlık film değil elbette ama hak etmedikleri 10 puanlar için dengeleme adına 1 puan veriyorum.
1


1
| Bildir


avatar
(463) -
oyuncu kadrosu tartışılmaz, tam bir yıldızlar geçidi gibi, görsellik güzel ama konu vasat, neden bilmiyorum ama film tat vermedi.
7


default avatar
(1082) -
Bir devrin sonuna tanıklık ettik, Iron Man serisi ile başlayan, thor ile davam eden, kaptan amerika ile maceraya koşuşturan, hulk ile ortalığı dağıtan, galaksinin koruyucuları ile yolcuklara çıkan, çocuk örümcek adam ile kargaşaya neden, wakamba krallığının teknolojide çok ileri de olan ve kaptan marvel ile yapbozu tamamlayan süper adamlar ve kızlar serisi son buldu..Sernin en mükemmeli değil de lakin görsel şovun everstine çıkmanın keyfinin yaşatan bir marvel kuşağı ile bir dönemde bunları da izledik diyebileceğimiz kuşağın çocukları idik..Filmin sonun nasıl biteceğini geçen sene okuduğum bir haber ile örtüşmesi bir yana, farklı beklentilere finalde girdiğimi de belirtmeliyim..Marvel demek biraz da Iron Man demekti.. Marvel in bir de neden DC Comisten ileri de olduğunu bu filmlerde daha çok net görebiliyoruz.Halbuki en sevdiğim iki kahraman Süperman ve Batman, en iyileri ise Marvel in filmleri.
8


avatar
(26) -
Artık 35 yaşıma geldim saçma gelmeye başladı bu tür filmler. 30 yaş altı izleyici kitlesi 10 puan verebilir ancak ben sadece harcanan emek, hikayedeki akıcılık ve bir takım göndermeler nedeniyle 6 puan veriyorum.
Sanki büyük baskı altında çekmişler filmi. Bu son film en iyisi olmalı en mükemmeli olmalı gibi bir kasmışlık var.
6


default avatar
(63) -
Aklıma takılan bir saçmalık var onu yazayım dedim:
Sürprizbozan: Göster

Cevaplar (4)
avatar
(82) -
Sürprizbozan: Göster
9


1
| Bildir
default avatar
(1) -
Kuantum Evreninde olaylar çok farklı oluyor yani normal hayatta ki 1 yıl gelecekte 1 saat oluyor o nedenle gelecekti thor geçmişe gidip çekici alıp savaşın bitip kaptan amerikanın geri götürmesi 1 ay sürse geçmişte ki thor bu anı 1 dakika hissetti yani çekici anlık kaybetti ve geri buldu böyle düşün nasıl ant man 5 yıl sonra geri döndü ama 5 saat gibi hissettim dedi böyle bir şey
10


4
| Bildir
default avatar
(63) -
Cevaplar için teşekkürler


0
| Bildir
default avatar
(66) -
Evet haklısınız aklınıza takılan saçmalığın haricinde her şey tam gerçek. Hatta süper kahramanlar tüm karakterlerde gerçekten var Amerika da...
7


0
| Bildir


default avatar
(176) -
Görsellik olarak filme diyecek bir şey yok ama senaryo için aynı şeyi söyleyemeyeceğim,kendi içinde bile mantık yoktu, genel anlamda izlerken sıkıldım...hitap ettiği kitle biraz yaş olarak küçüklere göre. Süre olarak ise gereğinden fazla uzun tutulmuş. Benim için izle geç tarzı filmlerden biri. Övgüyü hakkettiği kısım görsel şölen.
7


avatar
(121) -
Çok büyük bir yapım fakat konudan çok görselliğe odaklanarak izleyiciyi her zaman kendinize çekemezsiniz.


avatar
(110) -
Bir devrin destansı kapanışını epik bir şekilde anlattılar ve yeni hikayelere kapı araladılar. Eli ayağı düzgün bir yapım . Sayesinde herkesin kuantum fiziği profesörü olmuşluğu var. MCU evreninin ilk fazına güzel bir nokta koyuldu
8


avatar
(362) -
Açıkçası diğerlerinden fazla bir farkı yoktu benim için. Tek sorun bol miktarda süper kahraman çorbası haline gelmiş olması. Avengers serisinin sonu halkası olması nedeniyle zaten neler olacağı belliydi. Aksiyon, dram, felfese, vsvsvs...ne eksik ne fazla bir film nihayetinde. İzledim, geçti bitti...hepsi bu.
8


avatar
(32) -
Filmin o kadar reklamı yapıldı beklentim yüksekti. Film çıktığında askerkeydim ondan sebep sinemada izlemedim ama film gereğinden fazla karanlık olmuş ki 3D daha felaket olduğuna eminim. Filme gelecek olursak beklentimi karşılamadı. Heyecansız izledim, duyguyu tadamadım bellki de spoiler yediğim için ama eminim bir şeyler eksikti. Thor ve Hulk kötü durumdaydı özellikle Hulk rezaletti. Durağan ve 1. filmin gölgesinde kaldığını düşünüyorum.
Sürprizbozan: Göster
10/7
7


‹ Önceki 1 2 3 4 ... 8 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2023