Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(91) -
Jake Gyllenhaal gerçekten iyi bir performans göstermiş. Bir yıkım anı sonucu hayata tutunma öyküsü. Klasik bir senaryo yeni bir şeyler vaad etmiyor. Hikayede bazı eksiklikler gözüme çarptı bunlardan biri iki sevgilinin bombalamadan önceki yaşamlarına fazla değinilmemesi ve filmin sonunun aceleyle bağlama çabaları.
6


default avatar
(209) -
Biraz ağır ilerleyen ama hepimize birer engelli adayı olduğumuzu hatırlatan gerçek bir yaşam öyküsü.
8


avatar
(35) -
Sinemada izlemeye değmez ama Jake Gyllenhaal hatırına evde izlenebilir.


Yorumlar (26)
avatar
(84) -
Dramı propaganda ile harmanlayıp önümüze sunmuşlar...
5


avatar
(189) -
Bu tür filmler neden bizde yapılmıyor demek büyük haksızlık. Keza puanlarına bakacak olursanız Dağ 1, Dağ 2, Nefes gibi filmler terör konusunda yapılmış en iyi filmlerden ama uluslararası camia gösterime pek sokmaz. İmdb de çok beğenildiğini ve ülkelerinde neden gösterilmediğini, sadece torrentten izleme fırsatı bulduklarını ifade ediyorlarsa bu işte gerçekten bildiğimiz ama dile getiremediğimiz bir bit yeniği vardır. Sizce uluslararası meşhur dağıtıcı firmalar kimin elinde dersiniz?


avatar
(90) -
Filmin adı Pes etme ama pes etmemekle mücadele etmekle ilgili bir şey barındırmıyor maalesef filmimiz.BBacaklarını kaybeden arkadaşımızın Boston halkının bağrına basmasına odaklanıyor.Karakterinçektiği zorluklardan ziyade sosyal çevre ve sevgilisiyle ilişkisine odaklanılmış.Ana karakterin gerçek videolarına baktığımda yüzünün hep güldüğünü gördüm ancak Jake Gylenhall abimiz daha somurtkan daha dramatize oynamış.Galiba filmin dram havası içermesinden dolayı başrole böyle bir yük vermişler.Kısacası biraz Amerikan pohpohlaması, vefa borcu olarak gördüğüm bir film,sizde pek bir etki bırakmayacak; izle ve unut
5


avatar
(550) -
Mükemmele yakın bir film olmuş. Jeff Bauman'ın geçirdiği travmatik olayları ve kendine güvenini yeniden kazanışını seyirciye satmayı başarmışlar. En azından ben o duyguyu aldım.
8


avatar
(353) -
Kötü yorumlara aldanmayın izleyin. Ağır bir dram filmi. Nefis oyunculuklar. Filmde sadece terörün insanlar üzerindeki kötü etkisi ve teröre maruz kalan insanların başlarına gelenler anlatılmıyor. Amerikan aile yapısı ve ekonomik şartların aileler üzerindeki etkisi, amerikalıların cehaleti de ortaya konuyor. Cahil insanların başlarına kötü bir şey geldiğinde nasıl aynı terör şiddetiyle karşılık vermek istedikleri de filmdeki alt başlıklardan.

Kesinlikle irdelenerek izlenmesi gereken filmlerden.
8


default avatar
(310) -
Bizde her sene patlama olur ölen öldüğüyle kalır ,arkada kalanları devlet bile iplemez. Elin oğlunun ayağı incinse en kötü 2 saatlik bir sanat eseri çıkarır koyar önünüze. Biz hala onlar yaparken biz bakanlardan olalım.
5

Cevaplar (1)
avatar
(90) -
o kadar haklısın ki, maaalesef alıştırıldığımızdan ve yine maalesef bize bu olaylar normal geldiğinden onların başına gelen en küçük olayda duyar kasmaları seferberlik ilan etmeleri bize garip geliyor.Keşke bizde böyle olabilsek ve edebiyatını Amerikanlar gibi yapıp beyazperde de parasını kazanabilsek
5


0
| Bildir


default avatar
(315) -
Mükemmel bir biyografi filmi bu filme verilen puanlara bakıyorum haksızlık yapıldığına inanıyorum yada film konusunda gerekli değerlendirme yapılmadığını düşünüyorum. Bir kere her şeyden önemlisi çekimler mükemmel ayrıca film o kadar çok ders niteliğinde yorumlar içeriyorki tabi anlayana. Kötü demiycemde hala izlesenizde olur izlemesenizde olur diyen arkadaşlar film izlemesin dizi falan seyretsin. Ayrıca filmde anlatılan olay içeriği ülkemizde pek çok defa yaşanması açısındanda önemli.
8


avatar
 kurdele (650) -
Stronger, yaşanmış hikayelerden, azmi yücelten dramalardan hoşlanan seyiriciyi etkileyebilecek bir yapım.. Bu yıl izlediğimiz bir başka Boston saldırısı filmi olan milliyetçi Patriots Day’den farklı olarak daha derin ve daha farklı bir konu işlenmiş. Tek bir kişiye ve onun dramına odaklanıyor. Film bu anlarda oldukça başarılı. Filmin başkarakteri Ne yani, bacaklarımı kaybettiğim için kahraman mı oldum¨ diye sorması beni orada çok duygulandırdı.Bu arada vefalı insan sevdiğine sadıktır, her anlamda bunun bir örneğinide BREATHE 2017 filmindede gördük .Ayrıca filmin sonundaki Josh Ritter' in Homecoming müziğide favkaladeydi son söz Film bence güzel ama mükemmel değil.....


avatar
(251) -
Adamı izlerken yoran, boğan dramlardan. Çok daha iyilerini gördük. Bence süresi çok uzun olmuş.
6


avatar
(308) -
Jake Gyllenhaal ve onun oyunculuğu olmasa bu film beni sonuna kadar tutar mıydı bilmiyorum.Bu tür başarı ve gerçek hayat hikayelerini severim genellikle ama bu tarzda çıkan önceki filmler kadar iyi değildi.Duyguyu hissettiremedi.Diyaloglar ve sahneler fazla etkileyici yapılamamış.


avatar
(177) -
Boston saldırısı ile ilgili Patriots Day filminden sonra Jake Gyllenhaal'ın oynuyor olmasının da etkisiyle izlediğim bir yeniden doğuş hikayesi. Durağan geçen bir film. Aile içi diyalogları beni soğuttu biraz filmden. Çok beğendiğimi söyleyemem. İzlemesem de olurdu kategorisine alarak 5 puan veriyorum.
Filmi izledikten sonra; bu topraklarda yaşanmış onlarca saldırı ve kurbanların anısına bir tane bile film çekilememiş olması düşündürdü beni. Çekilse ne olur dememek lazım. Amerika filmlerle kazandı kaybettiği savaşları. Hintliler kültürlerini filmleriyle yaydı dünyaya vs. İnsanların Türkiye'yi ''Geceyarısı Ekspresi'' gibi filmlerle tanımasını istemiyorsak, yaşanmışlıklarımızı anlatmamız lazım. Yoksa kendi kendimize yaptığımız propaganda kısır bir döngüden öte birşey değil.
5


avatar
(1202) -
Etkileyici bir biyografi,dram filmi. İzlediğime memnunum ama mutlaka izleyin diyemem. Jake G.'nin oyunculuğu ve filmin sonunda yayınlanan Jeff'in gerçek görüntüleri için izlemeye değer.
6


default avatar
(9) -
Böyle filmlerde filme konu olan şahsın verdiği hayat mücadelesini beklersiniz. Ancak bu pek filme yansımıyor. Daha çok kahramanın çevresindekilerin psikolojik durumlarına odaklanıyor gibi. Bol alkol ve oldu ne yapalım gibisinden. Jake Gyllenhaal performansı iyi. Ancak filmden yeni hayatına alışma ve bunun için mücadele bekliyorsunuz. Gerçek şahsın hayat hikayesinde bu mücadele var. Ama film hikayenin başlangıcını anlatıyor. Mark Wahlberg'li Kara Gün filmini izlediyseniz olayla ilgili bağlantıları yakalayabilirsiniz. İzleyin bir şey kaybetmezsiniz.
5


avatar
(317) -
kaçıncı boston olayı filmi bu denecektir ama bu film de farklı bir açıdan bakmış olaya.. dehşet bir dram mı değil ama yine de izlenir.. sinema tekniklerinin nasıl geliştiğini ortaya koymuşlar bayağı.. bacak olmaması bile dert değil artık. Kaybediyorlar bir şekilde
5


avatar
(35) -
Sinemada izlemeye değmez ama Jake Gyllenhaal hatırına evde izlenebilir.


avatar
(374) -
Bir kahramanlık öyküsü beklemeyin, ama Jake Gyllenhaal ın iyi oyunculuğu ile engelli kardeşlerimizin neler yaşadıdığını bir nebze hissettiriyor. Gerçek hikaye iyi oyunculukla ahım şahım olmasada kendini izlettiriyor ..
7


default avatar
(10) -
Herkes kahraman filmi bekliyor. "Nasıl başardı" tarzı filmlerden diye. Ama değil. İçinizi sıkmasın, izleyin...
8


default avatar
(209) -
Biraz ağır ilerleyen ama hepimize birer engelli adayı olduğumuzu hatırlatan gerçek bir yaşam öyküsü.
8


avatar
(1228) -
Hollywood bu işi iyi beceriyor; yani biraz da olsa halkın ilgisini çeken bir hayat hikayesini allayıp pullayıp güzelce paketleyip pazarlama olayını... Kötü bir şey demiyorum, yanlış anlaşılmasın, övüyorum adamları Gülücük
Halbuki bizde bunları 10'a katlayacak hikayeler var ama (misal Ayla, gördük işte) bunları başarıyla halkın beğenisine sunabilecek yapımcı, senarist, yönetmen yok. Jeff Bauman'ın hayatını da daha çok dizi yönetmeni olarak tanınan David Gordon Green, gayet başarılı ve etkileyici bir şekilde yansıtmış beyazperdeye. Yaşananların hem draması hem de kişilerin psikolojileri izleyiciye geçtiği muhakkak.

Prisoners , End of Watch ve Nightcrawler'la Oscar'a aday olan ama sadece adaylıkta kalan Jake Gyllenhaal, bakalım bu kez adaylıktan öteye geçebilecek mi...
8

Cevaplar (1)
avatar
(374) -
Tamamen katılıyorum Gülücük
7


1
| Bildir


default avatar
(98) -
izlemeye değmez.sıkıcı ve farklı hiç bir yanı yok.tek artısı Jake Gyllenhaal oyunculuğu
6


‹ Önceki 1 2 Sonraki ›
Stronger
Film Altyazıları
Upgrade (12,578) Deadpool 2 (6,763) Tag (6,692) Avengers: Infinity War (3,633) Skyscraper (2,785) The Endless (2,378) Adrift (2,244) Down a Dark Hall (1,083) Ah-ga-ssi (895) Bad Samaritan (859)
Dizi Altyazıları
Castle Rock (4,340) La casa de papel (2,288) The 100 (2,259) Better Call Saul (2,221) Suits (1,655) Yellowstone (1,339) Black Mirror (1,218) Friends (1,180) Vikings (1,159) Westworld (1,111)
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018