Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(45) -
Her zamanki gibi kurgusuyla sonuna dek sizi bağlayan ve şoke eden finaliyle insanın ağzını açık bırakan bir James Wan filmiyle karşı karşıyayız. Film, korku janrının birçok alt türünü aynı anda barındıran melez bir yapıya sahip. Gücünü de bu yapıdan alıyor. Korku alt türleri arasında yapılan geçişler filmin sırrını muazzam bir şekilde koruyan bir silah olarak kullanılıyor. Ana karakter Madison'un yaşadığı metafiziksel travmalar, klişe bir polisiye seri katil hikayesi gibi devam eden filmin başka türlere geçiş yapmasında bir köprü vazifesi görüyor. Çekimlerde kullanılan siyaha yakın loş ortam, tekinsizliği sürekli diri tutuyor. Cinayet sahnelerindeki cüretkar tutum özellikle korku severleri fazlasıyla memnun edecek türden ! Uzun lafın kısası senenin en iyi korku filmlerinden !
9


avatar
(316) -
James Wan'ın izlediğim en berbat filmiydi. Absürt, saçma bir film.
Merakta kaldım, o kısmı başarılı. Finalini sabırsızlıkla bekledim ama yemin ederim o sahnede güldüm ya. Aklımdan o an "Bir gidin işinize sizin yapacağınız filme... bu muydu yani" dedim.
Film merak uyandırsın, finali önemli değil, seyri benim için yeterli derseniz izleyebilirsiniz.
Aksi takdirde inanın komik saçma bir finali var.
Bu filmin yönetmeninin James Wan olduğuna inanamıyorum.
2


default avatar
(21) -
Hell 666 isimli yorumcunun da bahsettiği gibi; senaryosu Master of Horror dizisinde 1.sezon 13.bölüm olan, Takashi Miike’in yönettiği İmprint (Damga) bölümünden esinlenme..Maalesef James Wan, Takashi Miike’in başarısına ulaşamıyor..Teknik anlamda filmin eksiği yok.Filmin senaryosundaki mantık hatalarını görmesek bile Testere,Conjuring,Dead Silence filmlerinin yönetmeni için, yer yer aksiyon filmi havasına bürünen Malignant'a iyi film demek zor...
5


Yorumlar (58)
avatar
(143) -
Merak uyandırıcı ve sürükleyici başlıyor kesinlikle hatta bir takım tahminler yürütmek heyecanı da arttırıyor. Ama aynı zamanda biraz hayal kırıklığına da uğratıyor, özellikle filmin son yarım saatinde. Bazı sahnelerde seksenler yapımı, teknoloji eksikliği yüzünden gülünç makyaj ve kıyafet ile absürtleşen sahneler izlemişim gibi hissettim. Yani yapım yılına göre biraz daha fazlasını bekliyor insan yalan değil. Konu olarak bence ilgi çekici çünkü tarihte buna benzer olayların tıp dünyasında gerçekten yaşandığına dair örneklere rastlanabiliyor.
Sürprizbozan: Göster

Bu konunun işlenmiş olması bence filmin ilgi çekiciliğini arttırmış. Tutarsız birçok nokta olması da filmdeki etkiyi azaltıyor. Fakat türüne göre insanı germeyi başarıyor ve merak uyandırıyor bu açılardan izlenebilir sınıfında olduğunu düşünüyorum. Aşırı kötü bir film de değil, bir şans verilebilir. İyi seyirler.
7


default avatar
(296) -
Gerçekten farklı bir film olmuş. Cok abartı saçma sahneler olmasına karşın sonuna kadar izlettiriyor. Konusu ve senaryosu itibariyle zaten mantıklı bir film beklemek pekte mümkün değil. 1puan veren arkadaşlarımız bunu göz önüne alsalarmış keşke. Filmdeki gizem ve heyecan sonuna kadar korunuyor. Finali yavan bitiyor sadece. Baya keyif aldım filmden...
7


avatar
(536) -
Kötü ya! Neresinden bakarsan bak. Filmin ortasında imdb yi açıp gerçekten James Wan filmi mi diye baktım. Konu desen çok kötü, kurgu kötü. Sanki kendi değil de asistanları çekmiş gibi.

Hiç beğenmedim.
4


default avatar
(8) -
Cok kotuydu.Tam bir hayal kirikligi.
Sürprizbozan: Göster
3


avatar
(429) -
pek etkili olmasa da pişman da etmez. yönetmenin takipçisi için keyifli. lunapark eğlencesi gibi. efektler iyi.
6


avatar
(927) -
Konu bütünlüğü olan, akıcı, sürükleyici, saçma sahneleri olmayan güzel bir korku filmi izledim. Demek ki istenirse yapılabiliyormuş. James Wan'ı da tebrik ederim. Türünü sevenler için bulunmaz fırsat... 6/10...
6


default avatar
(57) -
Filme 8 verdim sebebi ise bu filmin puanının 6 olarak görünmesiydi. Bu film 6.5 lık bir film,
Filme gelecek olursak, ilk 45 dakikası 8 puanlık bir korku filmi devamı ise 6 puanlık aksiyon filmi gibi olmuş. Film bence başarılı. Klasik korku filmi gibi değil, çekim açıları, dış mekan seçimleri bence ÇOK başarılı. Efektler bence biraz düşük kalmış. James Wan bu filmle çıtayı yükseltmemiş ama kesinlikle ama kesinlikle düşürdüğünü söylemek haksızlık olur. En azından 6,5/10 luk bir film olmuş
8


avatar
(385) -
Ben sevdim. James Wan yer yer kendisinin de emeğinin olduğu korku klişeleri ile dalga geçmiş yer yer de tekrar aynı klişelere yakalanmış. Senaryosunda bazı saçmalıklar olsa da en son bağlanış şeklini sevdim. Korkutucu değildi ama temposu çok iyiydi. Bazen komikti.
7


avatar
(1234) -
Oyuncular yetersiz. Konusu iyi sayılabilir. Olaylar değişik bir boyuta geldi. Gizemi ve gerilimi korumayı başardı ancak dediğim gibi oyuncuları yetersiz buldum.
Bir diğer konu konuyu saçma bulan arkadaşlar, sonuçtaa filmin türü belli. Yani doğa üstü şeylerin filmde olması bunların gerçek olduğu anlamına gelmez. Bu tip konular baştan saçma olduğu için bunu kabullenip izlemeniz gerekir. Evet durum böyleyse bu nasıl oldu diyeceğimiz sahneler var ama o kadar kusur olur artık diyoruz . yönetmenin en iyi filmi değil belki ama yine de izlemeyi hak ediyor bence.

bir diğer konu James Wan'ı çok abartıyorsunuz arkadaşlar. Adamın yapıp yapacağı bu kadar işte.Hani isminin efsaneler liginde anılmasına gerek yok bence. Bu filmi de izlersiniz vakit geçirirsiniz. Bu konuya takıldım ama oyuncuları hakikaten donuk ve yetersiz buldum. Belki daha iyi bir kadro ile film daha keyifli olurdu.

Benden 6,5 puan.
7


avatar
(45) -
Filmi James Wan etiketi dolayısıyla izlemeye karar verdim açıkçası ancak film beni kesin bir değerlendirme yapmak konusunda ortada bıraktı. Klasikleşmiş 80'lerin korku filmlerini andırıyor genel hatlarıyla. Belki bu türleri sevenler izlerken eskileri anacaktır ama benim gibi bu dönemin korkularını çok da beğenmiyorsanız ve size biraz aşırı geliyorsa üzgünüm bu film de biraz öyle. Açılış kısmındaki absürtlükler ve sürekli tekrar eden " Where is my mind" müziği film içerisindeki git geller sizi biraz izlerken zorluyor. Sinematografik açıdan evet görseller ve çevre için efektler için uğraşılmış denilebilir. Yer yer zıplatması garip bir yapısı olması çevredeki gotik hava (ortamdaki kırmızı ışıklar yer yer salt karanlık) beni net bir şey demek konusunda kararsız bırakıyor. Genel-geçer bir yorum yapmak mümkün değil.


avatar
(19) -
James Wan'dan modern zaman "giallo"su. Wan, Dario Argento, Mario Bava, Lucio Fulci filmlerinden aşina olduğumuz kurgu, müzik kullanımı, hikaye anlatımı ve tiyatral oyunculuklarla bu filmlere saygı duruşu niteliğinde bir film yapmış. Çok beğendim.
7


avatar
(583) -
Son zamanlarda izlediğim en farklı ve en özgün korku filmiydi. Filmin derdi aslında korkutmak da değil, bir hikaye anlatmak ve bunu da çok başarılı biçimde gerçekleştiriyor. Spoiler yemeyen birisi için de çok enteresan bir son vaadediyor. Farklı kafada bir yapım izlemek isteyenler kaçırmasın.
7


avatar
(706) -
Bu filme 5 yada 6 puan verirsem 5-6 puan verdiğim diğer korku fimleri darılır bana..Son zamanlarda izlediğim en kötü filmlerden biri oldu..Altta yirm yazan bi arkadaşın dediği gibi " 2 saat boş duvara bakın daha iyi"" Bu kadar yani..
4


avatar
(223) -
James Wan'ın kariyerine ufak bir çizik atan bir yapım olmuş. Aslında ilginç konusu size filmi izlettiriyor. Ancak kariyerli yönetmenimiz oyunculara pek fazla söz geçirememiş de tirattan okuyarak oynamışlar gibi film kötü oyunculuklara heba olmuş diyebilirim. Bazı filmler vardır çok iyi oyunculuklar filmin konusuna heba olur, bazı filmler vardır bunun gibi kötü oyunculuklar ilginç konulu bir filmi heba eder. Son tahlilde başlarda efekt yönünden basit gibi görünse de sonradan konusunun değişik olması sebebi ile toparlayan ve kendini izlettiren bir yapım. Başta da dediğim gibi iyi oyunculuklarla ve daha iyi efektlerle iyi bir yerlerde olabilirmiş kanısındayım. İyi seyirler...
6


default avatar
(26) -
James Wan yine orjinal bir senaryo ve şaşırtan finaliyle filmi bize sunuyor. Gerilim ve merak en sevdiğim tür. Güzel bir filmdi...
7


default avatar
(14) -
gerilim ve gizem seviyorsan burdaki olumsuz yorumlara aldanma. bazıları kendilerini ünlü film eliştirmenleri gibi görüp işin teknik kısımlarına giriyor. filmi gece vakti izledim oldukça güzeldi. korku karakteri gerçekten çok iyiydi. son zamanlarda çıkan en iyi korku gerilim filmiydi bana göre. iyi ki de bu gereksiz olumsuz yazanları ve puanlarını görmeden izlemişim. Yoksa böylesi güzel bir filmi izlemeyebilirdim.
7


default avatar
(18) -
film idare eder .. james wan gerçeği var. ama müzikler Joseph Bishara. gerçekten çok başarılı. bu adam aynı zamanda insidius filminde ki yaratığı da canlandırmıştı.
8

Cevaplar (3)
avatar
(53) -
Rica etsem anlatabilir misiniz. Nedir bu benim bir türlü göremediğim James Wan gerçeği ?
4


1
| Bildir
default avatar
(18) -
çok basit . bir yönetmen nasıl olur da 3 ayrı korku konusu seçip (insidious-astral seyahat, the conjuring-ele geçirilme, saw-planlı katil ki bu çok basit bir tanım oldu) 3'ünde de kült olabilir akıl alır gibi değil. kaldı ki en kötülenen filmi dead silence bile çok üst düzey bir korku filmidir bence. adam insandan kukla yarattı filminde daha ne yapabilirdi hala anlayamıyorum filmin kötülenmesini. ayrıca satarwars ya da marvel gibi bir korku evreni yarattı. başka örneiği varsa siz yazın lütfen. 21. yüzyıla kesinlikle damga vurmuş bir korku filmi yönetmeni kendisi.
8


2
| Bildir
avatar
(53) -
O saydığınız 3 konunun üstüne filmlerinde daha ne konular işleyen yönetmenler var. Bu isimleri yorumumda yazdım. Tekrar tekrar yazmanın gerek olmadığını düşünüyorum. Ayrıca the conjuring 1 dışında elle tutulur başka bir filmini de görmüyorum. Şu son filmi bile daha öncesinde işlenmiş bir konuya sahipti. Orijinalliği yoktu. Oyunculuklar da tıpkı senaryosu gibi berbattı.
4


1
| Bildir


avatar
(466) -
Ya gece gece yine ayarlarımla oynadı site yorumcuları.İlk yorumlar olumluyken indirmiştim kenarda duruyordu.Bugün izleme fırsatım oldu.Tekrar açıp güncel yorumlara bakmadım maalesef.Keşke baksakmıyım.2 saatim boşa gitti.Sitede cidden kaliteli yapımdan anlamayan büyük bir kitle var.İnsanları hep yanlış yönlendiriyolar.Özellikle böyle berbat kötü filmleri övüp yere göğe sığdıramıyorlar.Artık kapağından veya adından dahi bir yapımın ne ayarda olduğunu anlayabilecek tecrübeye sahip olsam dahi bu ilginç yorumcu arkadaşlar beni çok kere kandırıp yanılttı.Kara listeye eklemem gereken yorumcular var maalesef.

Film ilk başta zilyonlarca korku filmiyle aynı konsept klişe festivaliyle başlıyor.Yine yarısına kadar bu klişe festivali devam ediyor.Sonra öyle birşey oluyor ki kapatmak için elim mouse a gitti sonra dedim "buraya kadar gelmişsin bitir bari, yorumlarda filmin içinden geçerken sonunu da bilmiş ol" diyerek telkin ettim kendimi ancak bu bile yetmedi.Şu yorumu yazarken bile harcadığım zamana acıyorum ancak bari diğer arkadaşları bu berbat filmin pençesinden kurtarmış olayim.Filmin sonunda bunlar bizle dalga mı geçiyor maytap mı yapıyor trollüne film mi çekmiş bunlar diye düşündüm durdum.Yazık böyle filmlere emek harcıyorlar.Her "korku" filmi izlediğimde tövbe ediyorum bir daha bu rezil, saçma sapan, tek haneli iq lü filmlere izlemicem diye ama gel gelelim yorumların kurbanı oluyoruz her seferinde.İzlemenizi kesinlikle tavsiye etmem.2 saat duvarı izleyin daha iyi.
3

Cevaplar (1)
avatar
(50) -
Bu gece kendimi test edeceğim. Bazen bende bu şekilde yorumlara kanıp izliyorum. Sonra esaslı yorumlar görünce "senin yorumunu okusaydım izlemezdim" diyorum. Bu gece o yorumu filmden önce okudum ve şimdi her şeye rağmen filmi izlemeye başlıyorum. En kötü, duvarı izlemekten iyidir umarım Gülücük
7


2
| Bildir


avatar
(260) -
İyi bir korku filmi yönetmeni olan James Wan'dan farklı bir deneme gibi film. Bence başarılı bir yapım değil. Finalindeki aksiyon , aksiyon sonrası filmin havada kalması, devamına yönelik açık bir kapı bırakılması filan çok gereksiz. Doğa üstü ile gerçeklik arasında birleşim bence filmin en olumsuz tarafı olmuş. İzlenebilir ama yönetmenin en kötü korku filmi bu olmuş kanımca. Zaten korku filmi çekmek istemediğini daha önce söyleyen James Wan hala aynı fikirde sanırım.
5

Cevaplar (3)
avatar
(53) -
Yorumuma vermiş olduğunuz cevabın altına, yeni bir yorum bir türlü yazamadığımdan (sanırım siteyle alakalı bir sıkıntı olsa gerek) ben de sizin yorumunuza cevap yazmayı denedim ve buraya yazılınca yazılabildiğini, bir sıkıntı olmadığını fark ettim. O yüzden kusuruma bakmayın. Ben de James Wan'ı kötü bir yönetmen-senarist olarak görmüyorum. Ancak bu onu iyi bir yönetmen-senarist de yapmaya yetmiyor. Benim gözümde James wan, isminin dahi bilinmesine gerek duyulmayacak sıradan bir yönetmen. Az önce siz söylemişsiniz artık korku filmi yapmak istemiyor diye. Korku sinemasına gönül veren bir insan olsaydı; zaten böyle bir karar almazdı diye düşünüyorum. Hal böyleyken, insanların bu adamı yere göğe sığdıramamış olmaları bana hayret verici geliyor. Sanki yüzyılın en iyi korku yönetmeni. Vah efendim ne korkutucu filmlermiş. Yapsa yapsa o yaparmış. Bazı beğenilmeyen korku filmleri var. O korkuların sadece yapımcısı değil aynı zamanda yönetmeni o olsaymış böyle olmazmış falan filan...Eee bu filmi yazıp yöneten de kendisi işte. Hani ne çıktı ortaya. Koca bir sıfır. Beş para etmez sıradan bir film. Ve üstüne üstük aynı konunun daha öncesinde çok daha iyi bir şekilde işlenmiş örneği var elimizde. Fakat ben yorum yazanlarda John Carpenter veya Lucio Fulci gibi baş yapıt sahiplerinin, bu James kadar ilahlaştırıldığına şahit olmadım. Ya bu isimlerin varlığından bir haberler. Ya da popüler kültürün getirdiği herkes en çok neyi abartıp beğenirse "durun bende beğeneyim vardır bir bildikleri" mantığıyla yazılıp çizilen övgü dolu sözler gibi geliyor bana. Siz bile 5 tane filmini beğeniyorum demişsiniz korku filmi olarak. Demek ki bu film hariç diğer bütün korkularını beğenmişsiniz. insidious filmindeki şeytani varlığın tipinin star wars'da ki dart maul karakterinin kopyası olduğunu görünce de gülme krizine tutulmadan beğenmeye devam edebildiyseniz, ben bunu hayretle karşılarım. Zaten hikaye olarak da beni sarmamıştı o film. Fakat yaratığı gördüğüm andan itibaren film benim için bir komedi filmine dönüşmüştü. Çok da fazla örnek verilecek filmi de yok ki tartışalım. testere 1 var işte. the conjuring 1 var yönettiği. bir de dead silence dı sanırım. sıradan bir filmdi. Yani demem o ki, adamı abartmaya kalkacak kadar filmi bile yok zaten.
4


1
| Bildir
avatar
(260) -
John Carpenter'ın The Thing benim için bambaşka bir filmdir, hala izlerken sahnelerin gerçekliğinden ürperirim yada In the Mouth of Madness izlerken baya gerildiğim filmlerden ( otobandaki bisiklet sahnesi allahım ) , ama aynı yönetmen Ghosts of Mars filmini çekebiliyor (evlerden ırak) Çok Mutlu They Live çok kaliteli bir iştir hala benim gözümde. Daha iyi filmleri ve kötü filmleri var say say bitmez.

Lucio Fulci hiç tanımıyorum bu arada. Önereceğin filmleri var ise izlemek isterim netten baktım ama çok bariz bir şey göremedim.

James Wan'a gelirsek , bence iyi bir yönetmendir. Kötü filmleri de olacaktır elbet. Bu arada sinema sektöründe tek bir bölümde ilerlemek istemeyebilir. Kendi yönettiği filmler dışında 15 20 kadar korku filminin yapımcılığını yapmış. Aksiyon filmlerinde bence ortalama iş çıkarıyor ancak güzel gişe almış ve beğenilmiş durumda. Çok kızmamak lazım. Herkes için birileri daha iyidir. Benim en iyi bulduğum yönetmen değildir , ben daha çok filmlere odaklanıyorum.

Bu arada Lucio Fulci filmlerinden önerini bekliyorum , izlemek isterim.
5


1
| Bildir
avatar
(53) -
John Carpenter filmleri konusunda kesinlikle hem fikiriz. Benim de en sevdiklerim The Thing, in the mouth of madness (konusu inanılmazdı ayrıca Sam Neil'ın oyunculuğu muhteşemdi), They Live, prince of darkness..diye liste uzar gider..

Lucio Fulci , gore filmlerinin babasıdır. Filmleri inanılmaz vahşet içerir. Zaten en iyi filmlerinin altyazıları da bu sitede mevcut. The beyond (şeytanın günü diye Türkçeye çevirmişler) en iyi filmi. sonra Zombie var (yüzde 99 ölüm diye Türkçeleşmiş. Büyük ihtimalle 80lerde ve 90 larda video kaset olarak bu isimlerde piyasaya sürülmüş diye tahmin ediyorum) Paura nella città dei morti viventi (ölüler şehri. Çok beğendiğim bir filmidir bu arada) bir de House by the cemetery..Bu saydıklarım en çok beğenilenler. Bir de bu filmlerin bir diğer özelliği muhteşem soundtracklerinin olması. Lucio Fulci'nin filmlerini sever misin, sevmez misin bilmiyorum ancak, bu filmleri izlerken mantık aramadan izlemelisin. Senaryoları gayet basit filmler. Fakat vahşeti göstermedeki başarısı inanılmaz.
4


2
| Bildir


default avatar
(21) -
Hell 666 isimli yorumcunun da bahsettiği gibi; senaryosu Master of Horror dizisinde 1.sezon 13.bölüm olan, Takashi Miike’in yönettiği İmprint (Damga) bölümünden esinlenme..Maalesef James Wan, Takashi Miike’in başarısına ulaşamıyor..Teknik anlamda filmin eksiği yok.Filmin senaryosundaki mantık hatalarını görmesek bile Testere,Conjuring,Dead Silence filmlerinin yönetmeni için, yer yer aksiyon filmi havasına bürünen Malignant'a iyi film demek zor...
5

Cevaplar (1)
avatar
(53) -
Evet arkadaşım aynen sende benim gibi imprint'la olan aşırı benzerliği fark etmişsin. İmprint senaryo olarak çok daha sürükleyici bir hikayeye sahip. Ben izlerken çok keyif almıştım. Bu filmde, 1-2 sahne dışında ilgimi çeken hiçbir şey yoktu, diyebilirim.
4


4
| Bildir


‹ Önceki 1 2 3 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2023