Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(508) -
Filmin hikayesi, serinin diğer ilk 7 filminden kendisini ayırıyor.

Filme normal izleyen biri olarak baktığımda ortalamanın üstünde, ama serinin hayranı olarak baktığımda hayal kırıklığı. 7. filminden kalan soruların cevabını istiyordum, en azından bir bağ filan, ama ne karakterlerin ne de hikayenin serinin hikayesi ile hiç bir bağlantısı yoktu. Tamamen bambaşka bir film, sadece para kasmak için yapılmış gibiydi.
Sürprizbozan: Göster
Başka bir Saw filmi çıkacak mı biliyorum ama çıkacak gibi duruyor çünkü seriye böyle yarım yamalak bir film sokmazlardı, çıkmazsa yine benim gözümde yarıda kalmış bir seri gibi durur.

Tuzakların öyle akılda kalacak kadar iyi bir şeyi yoktu. Editlemede hiçbir sorun yoktu. Aktörlerde göze batacak bir şey yoktu. Tuzaklar da sanki biraz daha arkaya bırakılıp polisiye/suç daha önde gibi duruyordu. Tüm serilerde olduğu gibi yine son beyin uçurtucuydu -açıkcası süpriz bir şey bekliyordum, hatta kendimce teoriler filan üretmiştim, ama bu kadar iyi bir şey beklemiyordum, üstelik kolay da tahmin edilebir bir şeydi, yani neredeyse tahmin etmeniz için her şeyi gösteriyor zaten. Yanlış izlenim vermeyerek iyi bir şey yapmışlar.-
Sürprizbozan: Göster
Sadece sondaki ters köşe değil, filmin içinde başka ters köşeye yatıran şeyler de vardı.

Seri için gereksiz ama izlenilebilir film. İnşallah devamı gelir de hikayeyi bu kadar boş bırakmazlar.
6


avatar
(159) -
Genel olarak tahmin edilebilir ama sonundaki plot twist gercekten beni cok sasirtti. Gerilimi yuksek ve onceki filmlerle kiyaslandigindq citayi fazla yukseltememis olusu puanimi dusurdu. Ama seri olarak bakildiginda cok basarili ve seriyi de tamamlayici olmus bence.
Yine de filmin para sagmak icin yapildigi belli.
7


avatar
(508) -
Jigsaw'a küçük bir referans Insidious filmiyle bize kara tahta üzerine çizilmiş palyaço kuklası ve kuklanın altına da 8 yazılı olarak gösterilmiştir.

Saw 3D serinin son filmi olarak çekilmiş olsa da, 2012'de Lionsgate stüdyoları Saw filminin devamının çekilmesini çok istiyordu - hatta serinin yeniden çekilmesini bile düşünmüşler. - Daha sonra 2016'da Jigsaw resmi olarak çıkarılacağını duyurdu.

Jigsaw(2017) Gustavo Goulart - filmde önemli bir rol oynayan adamın doğum gününde - 26 eylül 2016'da Toronto(Kanada)'da çekilmeye başlamış. Ama kısa bir süre sonra Gustavo vizesini zamanında onaylatmadığı için filmden çıkarılmış. Yine de Gustavo ses sınavını kısa bir film olan Walking After You(2016) olarak YouTube'da yayınlamış.(YouTube'a ''Walking After You (2016) - Audition for Jigsaw'' yazarak bulabilirsiniz)

Bu filmdeki hikaye, Saw 3D(2010) filmdeki hikayenin 10 yıl ardında olacak olayların devamını anlatıyor.

İlk defa 2 yönetmenle yönetilecek ilk Saw filmi.

Seride ilk defa 2.35:1 görünüş oranı ile anamorfik(göz yanılması, google'da aratın daha iyi anlarsınız) çekim yer alacak.

Filmin adı önceden Saw: Legacy idi. Ama daha sonra Jigsaw olarak değiştirmişler. Buda, Tobin Bell'in oynadığı karakterin adı seride ilk defa filmin adı olarak gösterileceğini yapıyor.

Filmin senaryosu 2016 yılında tamamlanmış.

Saw III(2006) filminde karakterin ölmesine rağmen, Tobin Bell bu filmde rolüne Jigsaw(John Kramer) olarak devam ediyor

Bir önceki filmden 1 seneden daha fazla sürede yayınlanan ilk Saw filmi olacak.

Seride dijital ile çekilen 2. film olacak. İlki Saw 3D(2010).

Şu serinin ilk filmini 10 yaşımda televizyonda görmüştüm ve beni yeterince etkilemişti. Serideki her filmi en az 5 kere izlemişimdir ve her izlediğimde film bana aynı dehşeti, aynı çaresizliği eksiksiz olarak vermiştir. Her ne kadar hikayenin zayıf olacağını bilsem de benim için filmde ki en önemli etkenler; yapılan oyunların mükemmelliği - Bir serinin üzerine 7 film yapılmasına rağmen, senaristler hala yaratıcı oyunlar oluşturmayı başarabiliyor - ortam ile atmosferin bir korku filmine göre bu kadar mükemmel ve gerçek olması, ve birde o mükemmel tema müziğini duyunca tüylerimin diken diken olması, inşallah bu filmde de o kusursuz müziği duyabiliriz.
6


Yorumlar (83)
default avatar
(78) -
İlk filmi koşa koşa sinemalarda izlemiş biri olarak yazıyorum. Elbette o filmin tadını vermiyor ama kendini izlettiriyor. Film puanının 7 altında olmaması kanaatindeyim. Türü seven biri olarak yazıyorum. Puanımı yüksek tuttum ki biraz yükselsin gözden kaçmasın diye. Seri hayranı iseniz kaçırmayın. Yok önceki filmler izlemedim zaten diyorsanız uzak durun lütfen.
8


default avatar
(4) -
Film güzeldi, o kadar kötü değil.. Özellikle son sahnedeki oyun çok iyidi


default avatar
(161) -
artık önceki jigsaw filmlerinden bağımsız olarak değerlendirmek lazım bu tür uzatma filmleri. kendi başına güzel bir film hakkını yemeyelim
6


avatar
(124) -
bu seriden verim almayı beklememek lazım artık.. herkes bir umut izliyor ama bütün kombinasyonları denedi adamlar zaten halihazırda..
5


avatar
(97) -
Şey yaptılar, sıvadılar, sildiler, bir daha sey yapıp sıvamışlardı, şimdi eşeliyorlar. Ya bu kadar olmaz bırakın artık şu seriyi, şeyi cıktı daha.. Siz yapıyorsunuz, biz de belki adam akıllı bir şey çıkmıştır diye ümitleniyoruz. İzlemeden de olmuyor, izlesek de olmuyor. Yapmayın artık şunu.
2


avatar
(240) -
Sonunda yine süpriz unsurlarını barındıran, sürükleyici bir yapım olmuş. Filmde yinede sanki bir şeyler eksik kalmış. Tabii ki Jigsaw'ın ilk filmleri ile kıyaslamıyorum fakat daha özgün bir senaryo olabilirdi.
6


default avatar
(72) -
Hadi Testere için bir devam filmi çekelim ama daha az kan olsun demişler. Kurgu çok güzel, oyunculuklar çok güzel. Sıradan bir polisiye olsaydı puanı da yüksek olurdu. Ama testere olarak beklenileni tam verememiş. Yine ben dahil serinin hayranlarını sevindirecektir.
7


default avatar
(11) -
şu filmi ciddi anlamda kötü bulan tek kişi benim herhalde, senaryo çok kötü, filmin ortasına kadar onlarca mantık hatası var, oyunculuk ona keza, sırf adının para kazanmak amaçlı yapılmış çok boş bir film
1


default avatar
(18) -
Bu film için sadece şunu söyleyeyim. Saw 1 ve Saw 2' yi izleyen bir neslin çocuğu olmaktan çok mutluyum. Iyi ki benim zamanımda çıkmış bu film ve iyi ki 1 ve 2 nin final sahnelerini görmek nasip olmuş. Bu ve daha önceleri sadece 1 ve 2 nin özlemlerini daha da artırmaktan başka bir şey yapmıyor.


avatar
(205) -
Son beş filmden farklı bir şey çıkmadı.
Sürprizbozan: Göster
5


avatar
(1180) -
Testere serisinden bağımsız başka bir film olsa hiç fena değil, izlenebilir yorumları yapılabilirdi. Ama devam filmi olduğu için insanda bir beklenti olması çok doğal. Kendini sonuna kadar izletmeyi başardı ama sanki biraz yavan kalmış gibi.
6


default avatar
(221) -
Şiddet gerilim filmi olarak fena değil. Testere 1 efsaneydi, devamların hiç biri o tadı vermedi. Mantık hataları evet ama rahatsız edici derecede sırıtmadı. Müziklerini çok seviyorum. Ters köşe iyiydi. Boşluklar kaldı ama önemsemedim. Neticede tek seferlik iyi seyirlik.
Sürprizbozan: Göster
6


avatar
(339) -
Sürprizbozan: Göster
7


default avatar
(96) -
Olmamış, izlediğime pişman oldum kısaca...
4


default avatar
(5) -
Bu kadar aradan sonra daha akılda kalan sahneler yapılabilirdi, fakat diğer serileri ile kıyaslamazsak sürükleyici ve gerilimi iyiydi. 10/6.5


default avatar
(207) -
Testere filminin hayranlarından değilim o yüzden filmi korku/gerilim türünden değerlendirdiğimde izlemesi keyifli bir film olmuş diyebilirim.
7


default avatar
(19) -
Serinin diğer bölumlerine göre hafif yavan kalmış ancak gene de çok guzel
7


default avatar
(2) -
Filmin içindeki her oyun başlangıcı oyunun devamında ne olacağını hemen tahmin edebileceğimiz şekilde tasarlanmış o da keyif vermiyor .... Serideki diğer filmlere göre oldukça basit ve kısa olmuş korku gerilim vb hiç bir şey yaşatmıyor... emeği geçenlere teşekkürler
6


default avatar
(11) -
Testere serisinin hatırına sonuna kadar seyrettim. Ve hem kendimin hem de bilgisayarımın hafızasından sildim.


default avatar
(6) -
Beklediğimden iyiydi. Sonundaki bir kaç mantık hatası gözardı edilirse zevkle izlenir.


‹ Önceki 1 2 3 4 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018