Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
default avatar
(96) -
Ben filmi beğendim hoşta yorumlara baktım mantık hatalarından falan bahsedilmiş. Hepsi tartışılır doğru bulunur yablış bulunurda benim gibi filmi beğenenin bile tartışamayacağı bir mantık hatası var bu filmde.

Sürprizbozan: Göster


avatar
(142) -
Netflix tam şeytanın bacağını kıracak derken beklentilerim yine Bright’da olduğu gibi yerle yeksan oldu. Orijinal güzel bir senaryo, muhteşem bir atmosfer ama film bi türlü sizi içine çekemiyor. Son kısımda tam hadi oluyor bişeyler diye beklerken ortalama bir final yapınca da filmin bir numarası kalmıyor haliyle. İzlemeyin demiyorum yalnız beklentiyi hafif düşürmenizde fayda var.
6


avatar
(437) -
Arkadaşlar filmi henüz izlemedim hafta sonu izleyeceğim büyük ihtimal ama sonu bir yere varmıyor, iyi final olmamış vs. gibi yorum yapanlar için ( bilmeyenler varsa) şunu yazayım. Annihilation Jeff VanderMeer'in Nebula ödüllü bilimkurgu serisi Southern Reach üçlemesinin ilk kitabı. Yani sonu açıkta kalması çok doğal. 2. Authority (Yetki) ve 3.kitap Acceptance (Kabulleniş) film olarak çekildiğinde sanırım her detay çözülür. Avatar ve Arrival karışımı bir film diye okuyorum. Arrival'a bayılmış biri olarak umarım beğenirim. İzleyince tekrar yazarım kesin yorumumu. Wink


Yorumlar (128)
avatar
 kurdele (500) -
Ben öyle çok bilim kurgu filmi izlemedim. Çok göreceli bir kavram gerçi. Daha 100 olmamış diyelim. Pek izlemedim ama iyidir bilim kurgu. Zevklidir izlemesi. Göz doyurur.

Bu film fazlasıyla ağır tempoda ilerleyen ve "şu aslında şöyle" gibi açıklamalara kapı bırakan bir film. Umrumda değil hiçbiri. Sinema sanattır falan demiş bazı arkadaşlar. Ben pek anlamıyorum öyle şeyleri. Seyirciye izlemesi için bir şeyler çekip farklı yorumlaması için ipuçları bırakınca bu sanat mı oluyor? Bilmiyorum. Herkesin bir şeyler çıkaracağı bir filmdir belki. Ama kimsenin "hadi bir film izleyip o filmden farklı anlamlar çıkaralım" dediğini sanmıyorum.

Birçok mantıksız bulunan şey yazılmış filmle ilgili. 1-2 tane de ben yazayım.
Sürprizbozan: Göster
Filmin kurgusu da sıkıntılı bence.
Sürprizbozan: Göster
Öyle çok bilim kurgu seven biriyseniz izleyebilirsiniz. Ama filmin yarısı, karakterlerin ağır adımlarla yürümesinden ibaret. Yönetmen bir oradan çekmiş bir buradan. Sonra hangisini koyacağını bilemeyip tüm yürümeleri koydurmuş kurgucuya. Bayıyor bir süre sonra. Yani ne bileyim o abuk subuk uzun sahneleri çıkartıp 115 dakikalık süreyi 90 dakika yapabilirmişiz. Ya da süre sabit kalsın, karakterleri biraz daha uzun izleyelim. Sevdir o karakterleri de başlarına bir şey falan gelirse bir tedirgin olalım. Neyse işte bu da öyle bir filmdi. Yönetmenden iyi bilecek halim yok ya.
5


default avatar
(16) -
Şimdi bu üçleme ise, ve çekilecek ise devam serisi gelicek ise puanım böyle kalır. Çünkü o kadar çok peşinsıra aynı senaryolara sahip filmler varken, böylesine sıradışı bir atmosfer ve konu ile karşı karşıya kaldığım muazzam bir filmdi. Sinen yedim galiba, izlerken son yarım saatinde ağızım açık kaldı çünkü. Mantık hatası diye baktığımız birçok şeyi senarist süzgecinden geçirip bazı şeylere cevap olması amacıyla hataya sürüklüyor olabilir, bunu hiç dikkate almayız aslında. Ben ilk yarım saatte bir çok teorem attım izlerken ancak, mesela niye geri dönemiyorlar sorusunun cevabını vermedi mi ? verdi. Daha güzel anlatabilirler miydi ? Sanmıyorum bu konu için. Herşeye eleştiri yapabilir elbette ancak her zaman dolu tarafına bakmamız gerekiyor herşeyin. Ben dolu taraflarına bakıyorum şuanda.
Muazzam olduğu ufak bir detay ;tabi ki spolier içerir;
Sürprizbozan: Göster


Film inanılmaz derecede merak uyandırıyor. Tabi ki bu kadar yüksek beklenti içerisine soktuğu için film final i daha inanılması zor birşey bekliyoruz. Ama son sahneler hariç final olabilecek, biraz daha cafcaflanıp servis edilebilirdi. Ki son sahne ile birlikte film içinde "nereden ve nereye ?" sorularının cevaplanmamasıyla birlikte devam filmi olacağı yönünde güçlü bir mesaj verdi. Devamını sabırsızlıkla bekleyeceğim.

Ve çakralarınızı açıp , önyargılarınızı bir kenara koyup izlerseniz, çok muazzam bir haz alacağınızın kanaatindeyim.
10


avatar
(33) -
Çok anlatmaya gerek yok.Harika bir film.

Hikayenin temelinde birden fazla metafor yatıyor.Katman katman bunları düşünüp aklınızda cevabını bulmanız gereken bir sürü soru doğruyor.Hikayeyi kendi kendinize yorumlamaya çalışıp çözümleme ihtiyacı hissediyorsunuz sürekli."Acaba burada esas verilen mesaj ne" "bu olayla ne anlatmak istiyor" "gerçekten böyle olabilir mi" diye düşünüp duruyorsunuz.

Işımanın içine girdikten sonra ki atmosfer zaten sizi alıp başka bi Dünya ya götürüyor.Portman'ın oyunculuğu tabi ki harika.Son yüzleşme ve son sahnedeki olaylarla aklınızda çözümlenmeyi bekleyen binbir olay örgüsüyle başbaşa bırakıyor film sizi.Özellikle mağaraki müzik harikaydı.Arada açar dinlerim hala...
8


default avatar
(1) -
Bir başyapıt beklentisi içinde olmadan izlemenizi tavsiye ederim.
7


default avatar
(161) -
orta şekerli bir film. bir merakla başlıyorsunuz izlemeye ortasında tempo düşüyor ve anlamsız bir şekilde sonlanıyor..
3


avatar
(1) -
bu tarz konuları çok sevmemle birlikte filmi beğenmedim. the last of us oyunu vardı ona çok benzettim ama nedendir bilmem aşırı sıkıldım.
1


avatar
(208) -
Jake G.'nin Life adlı filmine benzettim birkaç yönden. Biraz boğucu, izleyiciyi fazlaca içine çekmiyor, ancak fena değil. Sonu hüsran diyecektim ki, üçleme olabilirmiş. Neyse en azından bu yoklukta seyretmeye değer bir yapım olarak karşıma çıktı.
6


default avatar
(1) -
Yorumlarda genellikle mantık hatalarından bahsediliyor. Zaman ve mekanı sorgulayan, üstüne üstlük hiçlik gibi anlaşılması oldukça zor bir konuyu işleyen bir filmin mantığının kolayca anlaşılamayacağını düşünüyorum. Görseller muhteşem. oyunculuklar fena sayılmaz. Sonu evet biraz tatminkâr olmasa da oldukça düşündürücü. Sebebi de, anlaşılması zor bir konu olmasında ileri gelen mantık zincirinin zihinde yarattığı kopukluk olsa gerek. Hiçlik mevzusunu anlamaya çalışanlar bu filmi izlemeliler.
8


avatar
(152) -
Film bir defa farklı. Herkesin anlayacağı bir türde değil. Aksiyon yok, daha çok anlamsal bir türü var. Bana göre değil ama filmi sonuna kadar izledim.

Notum 4/10
4


avatar
(256) -
Senaryo çok ilgi çekici olsa da film çok kötü. Dublajından mı bilmiyorum hiç beğenmedim.Özellikle sonu çok sıkıyor. Bitsin diye bekliyorsunuz. Zira çok saçma ve uçuk olmuş. Bol bol bilgisayar efekti. İzlenmeye değmez.
3


avatar
(88) -
Beğendim bilim kurguyu yeterince vermişler ayrıca film 3lemeymiş ve bir sonraki bölümü merakla bekleyeceğim içeriğinde natalie portman olmadığını umut ederekten.
7


default avatar
(3) -
Herhangi bir fantastik dizinin ilk bölümü gibiydi. Havada kalan çok şey var. Mantık hataları da cabası.


avatar
(544) -
netflix'in film piyasasına adım attı ama kalburüstü film dalında daha çok fırın ekmek yemesi lazım...bu kadar bilgisayar efekti - üstelik gerçekten başarısız bir görsellikti,çok basitti - ile yapılan film resmen sadece tv için çekilmiş dedirtti...kalite yerlerde hele finaldeki saçma son,pes...
5


avatar
(304) -
Natalie çok soğuk,hissiz ve kötü bir oyunculuk içindeydi bu filmde. Flashbackler yapılmaya çalışılmış ama olmamış maalesef,ne etkileyebiliyor ne bir şey öğretebiliyor. Flashbackler olmasa da
olurmuş.Atmosfer ve ortamı gayet iyiydi,efektlerin bir tık daha iyi olmasını isterdim.Filmin sonu sönüktü ama yorumlara baktım kitap serisiymiş bu doğal olarak devamın gelmesi lazım.Kötü film denemez,orta halli.

Sürprizbozan: Göster
6


avatar
(343) -
oluşturulan ortam ve fikir güzel.. hikaye tamamlansın en gerçekçi yorum o zaman şekil bulur
6


avatar
(157) -
Bir bilinmezliğin içinde sizi sonuna kadar götürmeye mecbur eden hakikat, sizin günahlarınız olacak !

"Annihilation, yaratım ve yok oluş her zaman, her an iç içe.. tanrı kendini görmek için tekrar ve tekrar yaratacak ve yok edecek "

Derin filmlerin zemini biraz kaygan oluyor değil mi Gülücük Vicdan azabı, yitirme ve hastalıkla Tanrı'ya karşı yürüyen 5 kadın. Geriye doğru dönemeyeceğini bilmene rağmen yüzleşme dürtüsünün anlamını yitirdiği korkunç bir güzelliğin içine düşmüşsün.. Tek bir kökten filizlenen binlerce farklı bitki, mutasyona uğramış hayvanlar ya da Mesh sözüyle işaret edildiği üzere bazı insanların hayvana dönüşmesi ! Bu ayrıntıyı lütfen kaçırmayın .. Tanrı'ya karşı savaşacak mısın, yüzleşecek misin ? Yoksa bulunduğun bu şahane güzelliğin içinde teslimiyetle sorgusuz ve sualsiz naif bir ağaca mı dönüşeceksin ? ( Tabii ki bu hissi herkes hissedemeyecek )

Bu filmi bir Imax salonunda izlemek isterdim .. Görsel olarak sahiden şahane. Ve bir bilinmezi yorumlamak inanın zor efendim. İyi seyirler olsun Gülücük
8


avatar
(610) -
Hikaye güzeldi, mantık hatalarını arayıp bulmak ve neden böyle demek bana anlamsız geliyor bu türde mutlaka mantık hataları olacaktır filmle ilgili beni rahatsız eden tek şey gerçekten güzel başlayıp iyi bir final yapamamış olması, son ana kadar hadi be dedirtecek bir final bekledim, ama yinede izlenebilir iyi bir film tavsiye ederim.
7


default avatar
(79) -
Film tamamen özgünlüğüyle sizi içine alıyor. Elbette sıkıntıları var ama beklentiyi düşük tutup final beklemeyenler için güzel. Devam filmleri olacaktır.
8


avatar
(9) -
Sürprizbozan: Göster
6

Cevaplar (1)
avatar
(23) -
Sürprizbozan: Göster
6


2
| Bildir


avatar
(27) -
Bir üçlemenin ilk filmi olduğu öğrenilince buradaki onca yorum boş kalıyor. "Sonu çok kötüymüş".. Bak sen !


‹ Önceki 1 2 3 4 ... 6 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018