Giriş Kayıt

Aynı Yıldızın Altında (2014) Yorumlar


The Fault in Our Stars

En çok beğenilen yorumlar
avatar
(933) -
Son yılların en iyi romantik-dram filmlerinden biri. (Belkide en iyisi)

İnanılmaz gerçekçi bir hikaye, olağanüstü oyunculuk, harika müzikler...
Daha ilk dakikalarından itibaren insanın içine işleyen, ağırlıklı olarak duygu yüklü bir film. Gus karakterinin filme girişinden sonra yer yer de bir o kadar eğlenceli bir film olduğu da belirteyim. John Green'in kitabından uyarlanan filmin, oldukça güzel ve bir o kadar gerçekçi bir senaryosu var. Kitap hakkında bir bilgim olmadığı için gerçek bir hikayeden esinlenerek yapılmıştır yazısını hep bekledim. Gülücük
Gus ve Hazel arasında geçen esprili ve bir o kadar düşündürücü diyaloglar ile oldukça sürükleyici bir film, zamanın nasıl geçtiğinin farkına bile varmadım. Karakterlere girmişken oyuncu performanslarına değinmemek olmaz, mükemmel oynamışlar. Shailene Woodley zaten artık kendini ispatlamış bir isim, bu türe oldukça yakışıyor. Ansel Elgort da, filmin bu filmin bu kadar etkileyici olmasının asıl sebebi desem yanılmış olmam sanırım.

Şiddetle tavsiye edilir.
Altyazı için teşekkürler. Saygılar

Ufak bir not: Birkaç eleştiri, sırf bir şeyleri eleştirmiş olmak için yapılmış. Onlara cevap olarak;
''Haksız eleştiri, çoğunlukla biçim değiştirmiş övgüdür.''
Dale Carnegie
9


avatar
(3693) -
Çeken bilir edasıyla başladım filme. Zaten uzun süredir beklemedeydim filmi izlemek için. Ama o hastalığa yakalanmış adam gitti yerine duygu yüklü başka bir adam geldi. Kaptırdım gitti filme kendimi. Aslında biliyordum böyle duygu seline kapılacağımı. Ama izlenmez mi böyle bir film? Kesinlikle izlenmeli ve tavsiye edilmeli. Çeviri için eski yönetmenlik arkadaşım Timeless'e çok teşekkürler. İyi seyirler.
8


avatar
(4) -
Öncelikle Shailene Woodley oyunculuğun hakkını vermiş bu filmde sadece onun olduğu sahneler beni etkiledi diğer bölümler idare eder kısacası güzel bir film. aman özcan deniz duymasın bu filmi copy to movie yapabilir. Exclamation
8


Yorumlar (97)
avatar
(62) -
Haftada en az 1 kere izliyorum. Çünkü 6 ay önce ayrıldığım kız arkadaşıma o kadar benziyor ki bu filmde Shailene Woodley. Youtube da bu filmin görüntüleri üzerine Evanescence my immortal şarkısını eklemişler, döngü özelliğini açıp hergün onlarca kez dinliyorum. 10 puan verdim.
10


avatar
(235) -
Senaryosu farklı gibi görünse de çok klişe bir romantik film olmuş bence. Bilindik sahneler doldurulmuş, sizi duyguya sokamıyor, o dramı, o havayı hissettiremiyor. Olayı dramatize etmek için sağlık sorunu olan karakterler üzerinden yürümeye çalışılmış ama pek olmamış. Unutamayacağınız efsane bir film değil, izle geç tarzı bir film olmuş kısacası. İzlemeseniz hiç bir şey kaybetmezsiniz.
6


default avatar
(80) -
Ben sadece seyredin diyorum eğer aşkın ucu değmişse size...başka şeyler yazmaya gerek yok. Ölümün eşiğinde olanların aşkı başka oluyormuş. Güzel film.
8


avatar
(5994) -
Uzun bir aradan sonra bugün bir kez daha izlediğim çok çok güzel bir dram filmi. Hikayesi bana kalırsa hiç de abartılı duygu sömürüsüne başvurmadan anlatılmış ayrıca göze batacak bir klişe de yoktu üstelik bir çok sahnesi beklemediğim şekilde ilerledi.Gerçekte herkes hayatındaki en ufak şeylerden bile sızlanıp şikayet eder oysa ki çevrenize baktığınızda sizin sorununuz çokta büyük olmadığın görebilirsiniz.Aslında hayat ne kadar kötü olsa da kesinlikle olumlu yönleri vardır.Daha fazla uzatmadan başta Shailene Woodley'ın masum güzelliği ve oyuncularında büyük performansları ile bize bu duyguları bu güzel dakikaları yaşattıkları için filmde emeği geçen herkese gönülden teşekkürler Eğer dram film seviyorsanız ve hayatın değerini anlamak istiyorsanız şiddetle tavsiye ediyorum.....
10


default avatar
(327) -
Biraz daha bitmeseydi ben acıdan ölecektim. Bütün duyguları en dipteki hücrelerinize kadar işleyen, gerek oyunculuk gerekse senaryo açısından harika bir film. Umutsuzluğun içindeki sonsuzluğu bulduran bu filmi kesinlikle izleyin.
9


avatar
(1244) -
İzlemesi keyifli, gerçekçi, güzel bir dramdı. Aşkın nelere kadir olabileceğini gösteren yapımlardan birisi olmuş. Hastalığın insan hayatını ne denli etkilediği ve insanın buna nasıl göğüs gerebileceğini gözler önüne seriyor. Oyunculuklar da çok güzeldi. Tavsiye ederim.
7


avatar
(14) -
Sürprizbozan: Göster
7


avatar
(1418) -
AYNI YILDIZIN ALTINDA / The Fault in Our Stars (2014) çok yoğun duygular hissederek izlediğim çok anlamlı bir romantik dram filmi. Benzer bir hikayeye sahip başka bir film izlemediğim için konusunu farklı ve işleyişini de gerçekçi buldum. Ölümün pençesindeki iki gencin aşkının konu alındığı filmi yüreğim ağzımda izledim çünkü ağır kanser hastası olan bu gençleri tanıdıkça bağlandım ve ölecekleri korkusu ile filmi başından sonuna kadar tedirginlikle izledim. Bu yükü taşıyabilecekseniz mutlaka izlemenizi tavsiye ederim. 8,2 olan IMDB puanı filmin ne kadar çok beğenildiğini gösteren önemli bir kanıt...Bence de bu puana layık bir film.

İleri derecede tiroid ve akciğer kanseri olan Hazel , hayattan hiç zevk alamazken, annesinin önerisi ile bir destek grubuna katılır ve orada kanserden tek bacağını kaybetmiş olan 18 yaşındaki Gus ile tanışır.

Gus'un rahatlığı ve samimiyeti genç kızı da etkiler ve birbirlerine aşık olurlar.

Hazel'in iç sesi ile duygularını anlatışı ve filmin müzikleri bu unutulmaz filmi daha da duygusallaştırmış. Ben çok beğendim.
8


default avatar
(83) -
Bu filmi sizi duygulandıracak ve sonunda ağlatacak romantik bir film arıyorsanız seyredebilirsiniz.
7


default avatar
(5) -
enfes ötesi bir filmdi..30 lu yaşlarda bir erkek olarak gözlerimde nemlenme meydana geldi.valla izleyin hacılar..


avatar
(1234) -
Kaliteli bir romantik dram filmi. Genel anlamda filme 7 puan verebilirim ama etkileciyi bir film olduğu için 8 puanı hak ediyor.
8


avatar
(1818) -
Aşkla geçen her gün sonsuzluğunu çoğaltır.

Biraz romantik olmak gerekirse aşkın gücünü anlatıyor filmimiz. İlginç olan bu tarz yaşamlar neden çoğu kez hep Amerika, Hollanda, Fransa, Güney Kore gibi ülkelerde yaşanıyor? Yani insanlar aşkı yaşayacak yaşamı nasıl bu kadar etkileyici hala getirebiliyorlar? Onlardan farkımız ne bizim? Herkesin içinde iki aşık öpüşüyor ve etraftaki insanlar var olan doğaüstü gerçekliği alkışlarken bizde olsa düşünmek bile istemiyorum. Sanırım bazı şeylerde fazla takıntılı ve çağ gerisinde yaşıyoruz. Sevmekten daha önemli ne olabilir ki bu hayatta. Yaşamak her türlü gidiyor da aşkı yaşayabilen kaç kişi var? Dünyaya bir kez gelme gerçekliğinde o kadar aptalca gerçekliklerle kendimi kandırıyoruz ki birine dokunmanın özellikle aşık olduğun kişiye dokunmanın sonsuzluğunu unutup gidiyoruz. Aşk millet tüm din, dil, ırk ayrımına son verecek güçtür. Aşkı özgürce yaşamamızı engelleyecek tüm kültürü yok etmeliyiz.

Filmimiz kanser hastalarını anlamamızda bir sağduyuluk kazandırıyor bizlere, ama (sanırım biraz kızacaksınız) film 8 küsür puanlık bir işlenişe sahip değil. Ha kötü bir film değil tabi ki de millet aşkın yüceliğine vermiş puanları. Olayların geçişindeki az sahne ve konu atlaması filmimizi düşürüyor. 8 puanlık bir film değil bu yüzden. Oyuncu kadrosunda da bir dar alan mevcut. Yani işte kanser hastalarını ya da aşkı anlatan başka filmler izlediğim için bu film biraz düşük onlara göre. Daha vurucu bir senaryo olabilirdi. En büyük eksikliği bizlere yansıtılan o ilk flört anlarının az olması. En güzel zamanları daha canlı ve bizleri gülme krizine sokacak bir akıcılık olsaydı sona doğru filmin bizde yarattığı duygu bunalımımız artardı. Yine de bir aşk hikayesi izlemek isteyenlere önerebileceğim bir yapım. Ne diyelim umarım bir gün herkesin tek derdi aşkını aramak olur.

İyi seyirler.
Saygılar
7


default avatar
(62) -
Son zamanların en iyi (Romantik Dram) Filmi Etkisinden kurtulamadım.
10


avatar
(214) -
"Gökkuşağı istiyorsan ıslanmasını bileceksin."
Ben normalde fazla romantik tarzda film izleyen biri değiliim. Hani duygusallık vardır biraz ama hani gözümden yaş gelen film sayısı çok nadirdir. Bu filmde onlardan biriydi. Dediğim gibi çok fazla bu tarz izlemedim ama bu izlediklerim arasında baya yukarılarda bir filmdi. Kesinlikle gerçekten hani duygusuz bir insan değilseniz sizi de duygulandıracak, hüzünlendirecek bir film. Hikayesi zaten çok sağlam kurgu olarak gerçekten başarılı. Shailene Woodley de rolünün hakkını vermiş gerçekten.
Filmden hoşuma giden bir replik " Aşk hikayemizden bahsetmeyeceğim çünkü bahsedemem. Onun yerine matematikten bahsedeceğim.Matematikçi değilim ama bunu biliyorum:
Sıfırla bir arasında sonsuz sayı vardır.0.1 var, 0.2, 0.112 var ve sonsuza dek böyle gidiyor. Tabiki sıfırla iki arasında daha çok sonsuz sayı vardır veya sıfırla bir milyon arasında. Bazı sonsuzluklar diğerlerinden daha büyüktür."
Filmi kesinlikle izleyin. Şiddetle tavsiye ediyorum. İyi seyirler...
8


default avatar
(136) -
Samiyetsiz geldi bana . kotu bir filmdegil fakat ayni konuda numdan cok daha iyi filmler var


avatar
(4) -
Övgüyü hak eden ve izlerken insanın içini ısıtan çok başarılı bir çalışma...Mutlaka izlenilmeli!


avatar
(34) -
Bir dram filmi izlemeye başlarken iki kez düşünürüm zira kurgu ve duyguyu izleyiciye geçirmekten çok uzak olan bir örneği daha izlemiş olmak kayıp gibi gelir hep. Yine bu filmede bir kaç gündür izlesem düşüncesiyle bakıp duruyorum. Sonunda karar verip başladım 2 saati hiç bölmeden tek solukta izledim. Duygular çok iyi işlenmiş. Ve diğer herşeyden uzak saf ve temiz aşkı hissettiriyor. Bir yandan melankoliye hüzne sürüklerken bir yandan da keyifli bir mutluluk oluyor bünyede.. Sanırım hala etkisindeyim fazlaca duygusal sözlere doğru gidiyor yorum.

Teşekkürler, Josh Boone, Shailene Woodley ve Ansel Elgort.
9


default avatar
(1) -
Bu gibi filmleri kendine daha çok bağlayan şey müzikleridir.Müzikler gayet başarılı olmuş.Filmse 10 dk. için bile olsa bize yaşantılarımızı sorgulama fırsatı veriyor.


avatar
(691) -
Öncelikle beklentimin büyüklüğünden olsa gerek benzer kanser temalı filmler arasınsa puanının hakkını vermediği kanaatinde olduğumu belirtmek isterim.

Filmde ki yan karakterlerin caste oturmadığını düşünüyorum, özellikle Hazel'in babası rolünün eğreti duruşunun film boyunca beni rahatsız etti ve bundan dolayı sürekli bir aksama hissettim. Kanser hastalarının en nefret ettiği diğer insanlar tarafından "acıma" duygusunun üstünkörü işlenmesi, teenage romandan uyarlama olması. Bunların puanımın düşük olmasının sebepleri arasında sayabilirim.

Ancak filme dair beğendiğim bir kaç sahne mevcut ki onlara değinmeden geçemeyeceğim.
Özellikle sigara metaforu oldukça beğenimi kazandı.
Sürprizbozan: Göster
ayrıca naif müzikleri gerçekten başarılı.

Alternatif olarak daha iyi diyeceğim filmler;

- The Bucket List
- 50/50
- A Little Bit of Heaven

İyi seyirler...
6


avatar
(994) -
2014 yılının başına gelmiş en güzel ve en sağlam yapımlardan biri. Şans tanınmalı ve hayatın kıymetini bir kez daha sorgulamalıyız.
9


‹ Önceki 1 2 3 4 5 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024