Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(201) -
HBO bir kez daha hedef seyirci kitlesine göre dizi yapmadığını, kendi seyircisini yaratan geliştiren dizi yaptığını gösterdi...
10


avatar
(207) -
Tüm sezonu ele alarak konuşabiliriz artık. Bu durumda söyleyebileceğim tek kelime: Enfes! Bir olay düşünün. Bu olay hem geçmişi, hem bugünü hem de geleceği etkileyen bir olay olsun. Yaklaşık 20 yıllık bir süreç. Bu zaman zarfını öyle bir yerleştirin, öyle bir işleyin ki ne çok uzatıp izleyicilerin canını sıkın, ne de çok kısa anlatıp anlaşılamamazlığa sebep vermeyin. Tam kararında, uzun olmayan ve bu kısa süre zarfında tüm o ince düşünceleri, detayları en küçük parçasına kadar incelemeyi ve yerleştirmeyi başaran bir yapım True Detective. İşleri o kadar zor olmasına karşın bunun altından kalkabilen ender yapımlardan biri de ayrıca. Karakter analizleri muhteşem. Öylesine güzel anlatıyorlar ki karakterleri birden kendinizi Rust ve Marty ile beraber olayı aydınlatmaya çalışırken ya da Rust dayak yediğinde ona vuran adamı tutmaya çalışırken bulabiliyorsunuz.Bu yapımın başarılı olmasını sağlayan birkaç kilit taşı var. İlk olarak gerçekçi... Abartı karakterler, olaylar yok. Olduğu gibi vermeleri hikâyeyi de güzel kıldı bizlere. İkincisi, düşündürücü... Olayları anlatırken sizlere farklı açılardan düşündürmesi, farklı algılara sebep olması gerilimin ve heyecanın sürekli taze kalmasına sebep oluyor. Son olarak da, oyuncuları... Matthew McConaughey ve Woody Harrelson... İkisi de iyi oyunculardı gözümde diziden önce. Şimdi ise, muhteşemler. Burada ekstra bir parantez gerekli. Matthew McConaughey'e böylesine ciddi ve biraz da karanlık roller çok güzel gidiyor. Ne de olsa bu yıl onun yılı. Böylesine bir yapımı bulmak zordur. Biz bulduk, sizleri de davet ediyoruz bu seyre. Herkese keyifli seyirler. Saygılar
10


avatar
(1617) -
Bu tarz dedektif filmleri belli bir sıradanlıkla işlenmektedir. Çoğu zaman yapılan bu sıradanlık filmi ya da diziyi belli noktadan sonra sıkıcı yapabilmektedir, ama bu dizi bu sıradanlığı bir ölçüde yok ediyor. İlk bölümden itibaren içinde var olan gizemi koruyan, oyunculukla daha gizemli hala gelen bir yapım. Matthew McConaughey işte oyunculuk böyle yapılır tarzda başarısıyla da film alıp götürüyor sizi. Aslında filmin ana karakteri kendisi. Cinayetler ve ardındaki gerçeklikler filmin konusunu oluşturuyor. Tabi dizinin geçmişe yönelik yani art zamanlılık kavramıyla işlenmesi diziyi daha bir havalı yapıyor. Gizem, dram ve polisiye tarzını sevenlerin beğeneceği bir dizi. İzlemenizi tavsiye ederim ve filmin incelemesini okumanızı.
9


Yorumlar (310)
default avatar
(49) -
True Detective - Intro / Opening Song - Theme (The Handsome Family - Far From Any Road) + LYRICS şarkısı,birinci sezon introsu yani,ömre bedel,5 yıldır dinliyorum,birinci sezonda olağanüstü,destansı diyalogların sezonu
9


avatar
(71) -
2.sezon da 1.sezon kadar güzel gitti ...hatta sonlara doğru duygusallaştırdı karakterleri yaşıyorsun kötü karakter desteklenir mi yahu demeden kurtulsun istiyorsun !


default avatar
(2) -
3. sezon ilk sezonla kapisir. Dizi 3 farkli zaman diliminde geciyor. Buna ragmen karmasik degil cok akici.. netflixte sezonu bir gunde bitirmeye alismisken yeni bolumleri beklemek zor olacak.
9


default avatar
(21) -
3. sezon sağlam başladı.Umutluyum... 1. sezona yaklaşacak, 2. sezonun üstüne koyacak. Bitince tekrar bu yorumu bitirmek üzere geleceğim. Hadi bakalım.


default avatar
(28) -
Nacizane tavsiyem Tür kısmında "psikolojik" veya buna benzer bir kavram da eklerseniz sanırım daha uygun olur. 1.Sezonda izlediğim kadarıyla olay örgüsü,gelişimi,gizem unsuru dolayısıyla sürekliyicilik ve senaryo içeriği bakımından gayet doyurucu,tatmin edici en azından "felsefi" unsurlar bakımından düşündürücü bir yapım olmuş. İzlediğim diziler bakımından The wire'dan sonra en güzel yapım diyebilirim.Aralarında benzerlikler olmasına rağmen çekildiği zamanında yardımıyla bu yapım bir tık üstte olmuş. Yukardaki tavsiyemi yinelerek "psikolojik","felsefi" gibi tür çeşitleri eklenebilir.
(01.sezon için)
10


avatar
(24) -
Dizinin üçüncü sezonu ve birinci sezon, bizdeki meşhur Üç Maymun (NBC) ve Kor (ZD) benzerliğinden bile daha fazla benzerlik taşıyor.En azından şimdilik yani ilk iki bölümde bu böyle.Umarım toparlar.Eğer bu benzeşme (taklit de diyebiliriz) bu şekilde devam ederse ki etmesi kaçınılmaz gibi gözüküyor True Detective prestiji bir daha onarılmamacasına yıkılır.Bir şeyin aslı varken taklidini ne yapsın izleyici.


default avatar
(106) -
3. sezon gayet iyi başladı.
Sürprizbozan: Göster
9

Cevaplar (1)
default avatar
(12) -
benim bir fikrim var ama sonunu beklemek lazım ufak bir ipucu vermem gerekirse
Sürprizbozan: Göster


0
| Bildir


avatar
(12) -
Özgürlükler ülkesi diye bildiğimiz bir ülkenin iç dünyasını gözler önüne seren bir diziye devam kararı alınmasından dolayı mutluyum

Not;Arşivinizde Heroes Lost Fringe dizilerinden sonra elimde bulunsun diyorsanız eğer bence hiç tereddüt etmeyin.
9


default avatar
(19) -
3. sezon 1. sezon tadında ve mükemmelliğinde başladı. Bu dizi cidden çok kaliteli!
10


default avatar
(21) -
Ilk.sezonu andıran havası gizemi müzikleri tarihsel dongusuyle ben tekile ile bayıldım puanım 9


default avatar
(1) -
3. sezon süper başladı.......ilk sezona benzer bir tarzı var


avatar
(276) -
Her iki sezonunda da hikayeye girmekte ve karakterlere alışmakta biraz sıkıntı yaşasam da diğer bölümleri sayesinde bende çok hoş izlenimler bırakan bir dizi. Olaya ve karakterlere biraz aşina olduktan sonra onlarla bütünleşiyorsunuz.
10


default avatar
(4) -
yorumlara bakarak ilk sezonu izledim. lakin abartıldığı kadar beklentiye yanıt veren bi dizi değil bence ki oyunculuklar olmasa ortalama bi diziye dönüşürdü. sezon sonuna doğru hep şaşırtıcak bi olay bekledim ama gayet normal başladı çözüldü bitti. yani yorumlara aldanarak büyük beklentiyle başlamazsanız hayal kırıklığı da yaşamazsınız pek fazla
7


avatar
(17) -
2. sezonunu da birincisi kadar sevdim. Hatta dram yönü 2. sezon da daha ağır bastı. 1. sezonu sakin kafa ile izleyin ve hayattan tiksinin, o kadar başarılı...
9


default avatar
(30) -
1.sezonun mükemmelliğinden sonra 2.sezonda maalesef karakterlere giremiyorsunuz. 1.sezon hatırına.
9


default avatar
(7) -
İlk sezon için puanım kesinlikle 10. 30 tane yabancı dizi izledim ve bu dizinin 1. sezonu şimdiye kadar izlediğim en iyi dizi sezonudur.

2. sezonu puanlamak istemiyorum çünkü ilk sezona göre geride kalması doğaldı. Yine de izlenir tabii ki.
10


default avatar
(67) -
2.sezon final bölümüne geldim. yuhalamadan önce dinleyin. oyunculuklara kurguya hiç bir lafım yok. sadece şunu söylüyorum bu dizi sizi sıkmadı mı? offff dedirtmedi mi? bu dizi bu puanı hak eder mi?
7


default avatar
(79) -
İlk sezonuyla DETECTİVE olarak aklımıza kazınan ve efsaneler arasına giren dizi ikinci sezonuyla CSI-NY olmuş..ama şu da var..ilk sezonu ızledıkten sonra ne derlerse desınler ikinci sezonu izlersin abıcım..
Bak simdi ilk sezon 10 puan,ikinci sezon 3 puanlıktır diyorum ama sen yıne de ikinci sezonu izleyeceksın..
böyle bir dizi işte
9


avatar
(285) -
Gerçekten de işleyişi kadrosu senaryosu herşeyi ile mükemmel olmuş yalnız 1.sezon ile 2.sezon çok farklı ben 1.sezonu daha kaliteli buldum 2.sezon ise sonlarına doğru dozu çok iyi arttırıyor şimdiden izleyeceklere iyi seyirler diliyorum puanım 9/10
9


avatar
(32) -
İlk sezonla ikinci sezonu kıyaslamak mantıksız. Farklı konular ele alınıyor, ikinci sezon ilk bölümlerde sıkıcı olsa da kesinlikle izlenmeğe değer bir yapısı var.
10


‹ Önceki 1 2 3 4 ... 13 Sonraki ›
True Detective
Film Altyazıları
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald (4,851) The Favourite (4,157) Creed II (3,813) Gräns (2,777) Journal 64 (2,424) Robin Hood (1,968) Overlord (1,630) Mortal Engines (1,555) A Private War (1,322) Widows (1,235)
Dizi Altyazıları
True Detective (3,862) Vikings (3,316) Star Trek: Discovery (2,128) Shameless (1,989) Project Blue Book (1,637) Counterpart (1,596) Wayne (1,587) The Umbrella Academy (1,165) The Big Bang Theory (1,143) Supernatural (1,091)
Türkçe Altyazı © 2007 - 2019