Giriş Kayıt

İskoçya Kraliçesi Mary (2018) Yorumlar


Mary Queen of Scots

Yorumlar (11)
default avatar
(5) -
Eski zaman İngiltere'sini anlatan filmleri seviyorsanız mutlaka izleyin.Ben dönem filmlerini çok sevdiğim için bu filmi de beğendim. İskoçya ve İngiltere arasında yaşanan kraliyet entrikalarını anlatıyor. Bu filmde krallar değil kraliçeler arasında yaşanan gerilim ve çekişmeler konu edinilmiş. Aşırı derecede olmasa da cinsel içerikli sahneler de mevcut merak edenler ve hoşlanmayanlar için belirtelim. Harika bir film değil ama izlenir.
4


default avatar
(130) -
İskoçyanın tarihini anlamak açısından güzel bir film dönemin saray çatışmalarını ve günlük yaşamını anlatması açısından oldukça iyi hazırlanmış kostümler mekanlar oldukça iyi oyunculuklar güzel ingilterenin katolik protestan iskoç ingiliz çatışmalarını görmek ve ingilterenin tarihini ve çevresini ağdalı şekilde izlemek için tavsiye edebilirdim ama ne yazık ki edemem çünkü film fazlasıyla sıkıcı anlattıkları itibariyle ingiliz ve iskoçların severek izlemesi dışında pek de bir numarası yok ne yazık ki.
Şunu da eklemeden kesinlikle edemeyeceğim bizim muhteşem yüzyıl dizisinin fikirlerinden çok fazla etkilenmiş bir film tarihi biraz daha ilgi çekici biraz daha gerçekçi anlatmak adına jilet gibi kostümler üzerine çok düşünülmüş mekanlar ve saray çekişmeleri çok benzer şekilde işlenmiş tabi ki biraz ingiliz tarzıyla diğer taraftan iskoçların analarından emdiği sütü burnundan getiren fazlasıyla acımasız ingilizler bu filmde sevilesi şirin canlılar olarak gösterilmiş yusuf kaya alpin ingiltereyi kökünden değiştiren savaş serisini de izleyin bu filmle az da olsa bağlantılı.
6


avatar
(1350) -
Dönem filmlerini seven biri olarak özellikle İngiltere tarihi benim için hep ilgi çekici olmuştur.Filme gelirsek biraz ağır ilerlemesine rağmen yinede ilgiyle izledim.Filmde en çok beğendiğim fon müzikleri,kostümler,makyajlar,manzaralar,çekimler ayrıca Saoirse Ronan ve Margot Robbie'nin mükemmel oyunculukları izlemem için beni fazlasıya tatmin ettiğini rahatlıkla yazabilirim.Eğer bu tarz filmleri seviyorsanız önerebilirim aksi halde beğenmeyebilirsiniz...
8


default avatar
(38) -
vatansever,merhametli ama birbirlerine karşı sevgi, saygı duyan, empatiyle bakan iki akraba kraliçe , etraflarındaki bitmeyen politik oyunlar, entrikalar... kötü niyetli, hırslı,acımasız erkekler...ben filmi seyrederken feminizm kokusu aldım biraz, yoksa yönetmen bayan mı diye baktım, doğruymuş.işlenişini ve oyunculukları da pek beğenmedim, sıkıcı geldi.
kraliçe dediğin "Cersei Lannister" gibi olur.güç için, iktidar için, çocuklarını kral görmek için herkesin gözünü oyar.-)
3


default avatar
(7) -
oyunculuklar çok başarılı, İngilizlerin karakterlerine, ülkeyi idare etmesine dair önemli bilgiler ediniyorsunuz.


avatar
(54) -
çok daha güzel olabilecek bir film ancak bu kadar kötü bir kurgu ve senaryo ile heba edilebilir. yazık olmuş 25 milyon dolara..
5


avatar
(234) -
Oyunculuğunu ve filmlerini pek beğenmediğim ve 5'den fazla puan vermediğim Saoirse (Sooşa) Ronan ile oyunculuğunu ve filmlerini pek beğendiğim ve 6'dan düşük puan vermediğim Margot Robbie'nin bir araya geldiği bu tarihsel filmi de maalesef beğenemedim. Öncelikle tarihsel filmleri zaten pek izlemem. Sırf 2 dalda Oscar adayı diye izledim. Son derece sıkıcı, karanlık ve bunalım buldum. Ama sabrettim ve ileriye almadan bitirdim. Tabi türünün meraklıları beğenecektir... 3/10...
3


avatar
(233) -
Tarihi bir film; bize uzak. Geniş açılı doğa çekimlerinde iyi kareler çıkarılmış; oyunculuk için kötü bir şeyler söylenemez, elinden gelen yapılmış. Ama tiyatral bir çekim ortaya konulmuş, iki meclis arasında hikaye gidip geliyor. Bir kaç mekanla iş götürülmüş. Savaş sahneleri yok kadar az, olanını da heba etmiş yönetmen. Bu kadar entrika, romantizm ile iyi bir mini dizi ortaya çıkarılsa imiş iş yapardı ama film için iki saat biraz uzun olmuş. Senaryo ve yönetmenlik bence zayıf kalmış. 25.000.000 $ heba edilmiş.
6


avatar
(4174) -
Muhteşem manzaralar, taht oyunları, tuhaf ilişkiler, gıybet... Kadrosu gayet iyi ama göz James Cosmo'yu aramıyor değil hani! Margot Robbie'yi ne kadar da çirkinleştirebilmişler... Velhasıl, izlenir bir film. İyi seyirler olsun.


avatar
(448) -
Wow çok iyiydi.. Oldukça etkileyici bir film, İngiliz - İskoç tarihinin gizli, karanlık, entrikalı taht oyunlarını göz önüne seren başarılı bir yapım. Oyunculuklar, kostümler, dekorlar, ambians çok başarılı.. Saoirse Ronan döktürmüş, role çok yakışmış, daha önce Brooklyn filminde İrlandalı aksanı yapmıştı, bu filmde de iskoçyalı aksanı yapıyor, kariyerinde harika bir noktada.
9


default avatar
(1) -
oyunculuklar gerçekten güzeldi. ingiltere tarihine ilgim olduğu için filme objektif bakamıyor olabilirim ama izlenmesi gerektiğini düşünüyorum. Gülücük
10


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Dizi Altyazıları
Game of Thrones (5,409) Dark (4,411) Big Little Lies (2,053) The 100 (1,847) Swamp Thing (1,558) Agents of S.H.I.E.L.D. (1,503) Black Mirror (1,380) The Big Bang Theory (1,282) Shingeki no kyojin (1,241) Vikings (1,194)
Türkçe Altyazı © 2007 - 2019