Giriş Kayıt
Yorumlar (18)
avatar
(5680) -
Genelde Ryan Reynolds'ın filmlerini beğenerek izlerim ve bu filmde güzeldi.Evet film biraz durağan işlenmiş yavaş ilerliyor üstelik zamanın bir ileri bir geri gitmesi yani flashback lerle olması iyi bir takip gerektiriyor yoksa kafanız karışabilir.Açıkçası ben filmi izlenir seviyede olduğunu düşünüyorum sıkıcı bulmadım ve şans vermenizi isterim.
6


avatar
(1219) -
Film çok yavaş ilerliyor. Sıkılmamak elde değil doğrusu. Filmde iki güzel şey var:

1-Ryan Reynolds'ın oyunculuğu
2-Filmin konusu

Bunlar haricinde senaryo güzel işlenememiş. Yönetmen gerçekten berbat bir iş çıkarmış. Süresi gereksiz uzun tutulmuş. Tüm bu kötü özellikler yüzünden, sırf Ryan Reynolds için izlemenizi tavsiye edemeyeceğim. (Bunun yerine 3096 Tage, Martyrs, Room, Ransom falan izleyin derim.)
5


avatar
(102) -
3-5 puan verenler; çocuğu olmayan ya da evlat sevgisi olmayan insanlar.. Daha güçlü bir son olsaydı 10 puanı hakederdi. Oyunculuklar müthiş özellikle Ryan Reynolds ve eşi rolündeki Mireille Enos müthiş performans sergiliyor..
8


avatar
(392) -
Senaryo vasat, saçma bir film. 3/10
3


avatar
(79) -
Sezercik filmlerinden birini al, biraz aksiyon ekle, bi de bunu saçma sapan gibi bir kurguyla çek al sana The Captive.
5


avatar
(454) -
Konusu her ne kadar güzelse işlenişi bir o kadar kötü. Çok yavaş ilerlemesi de cabası. Sıkılmadan izleyebilirsen ne mutlu sana =( O dedektif ise ne kadar sinir bozucu bir karakterdi öyle..!


default avatar
(16) -
Sinemayı 90 dakika full aksiyona hapsedenler...evet onlar bu filmi izlemesinler...Ama gerçek sinema izleyicisi bu filmi izlesin...evet film tam olmamış...birşeyler eksik kalmış ama yine de iyi film...
8


default avatar
(12) -
Hayatımda kurgusu bu kadar bozuk, konusu bu kadar saçma bir film daha görmedim. Yönetmen, yazar, yapımcı, ışıkçı, son ütücü Atom Egoyan olunca, her şey birbirine karışmış...


default avatar
(30) -
son dönemin yeni modası bu sanırım. yavaş ilerleyen, gerçek hayattan kesitler izler gibi sunulan dramatik filmler... bkz: son of a gun, the drop...


avatar
(812) -
Çocuğu kaybloan bir ailenin dram yüklü serüveni ancak filimden beklediğimi tam olarak alamadım, birşeyler eksik...Daha çok dram kısmı verilmeye çalışılmış diğer unsurlar gölgelenmiş...
5


avatar
(3682) -
Film oldukça yavaş ilerleyen türde. Aslında her ebeveynin başına gelebilecek ve günümüzde hergün gazetelerden okuduğumuz, haberlerden dinlediğimiz olayların başında gelen türden. Başta da belirttiğim gibi yavaş ilerlemesi yüzünden ve müziklerin filme oturmamasından kaynaklanan bir hoşnutsuzluk oluşuyor. Bu da filmin konusunun heba olmasına sebep oluyor. Bu konuyla hop oturup hop kalkacağımız bir film çıkması gerekiyordu. Bence olmamış ve bu yüzden notumu düşük tuttum.

Sürprizbozan: Göster
5


avatar
(658) -
Film fena değil , Ryan Reynolds kurtarmaya çalışmış iyi oynadığı baba rolüyle, gerisi beni cok da tatmin etmedi , herşeyden biraz var gerilim- dram-suç ama hiçbişiyden tam yok.
Sürprizbozan: Göster

Film çok yavaş ilerliyor, fazla flashback yapmışlar, sebepler, nedenler yeterince acıklanmamış, finali çabucak şipşak yapmışlar.
5


avatar
(2674) -
10 yaşındaki kızı kaybolan bir annenin ve babanın, onu bulmak için polislerle beraber verdiği 8 yıllık mücadeleyi anlatan, nefis Kanada kar manzarası ile bezeli, gelgelelim ağır giden bir yapım...10/6


avatar
(703) -
Çok başarılı..Çok beğendim...Hele ki siz de çocuk sahibi iseniz,içiniz sıkıntı içinde, kalbiniz güm güm seyrediyorsunuz filmi..Bence mutlaka seyredilmeli..
8


avatar
(571) -
Filmin puanları diğer sitelerde neden bu kadar düşük anlayamadım doğrusu. Özellikle Rotten Tomatoes ile benim puanlarım birbirine yakın olurlar genelde; TA ve IMDb'nin aksine. Ama domateslerle bu sefer aramızda ciddi bir fikir ayrılığı var gibi! Hiç beklemediğim bir şekilde TA'daki puan filmin hak ettiğini düşündüğüm bir değerde. Sanırım "sıfırcılar" bu filmi henüz keşfetmediler de, ondan!

Sekiz yıl gibi dile kolay, çekene bir ömür gelebilecek bir süreyi geri dönüşlerle harmanlayan bir kurguya sahip olması ve zamanlar arası fazla belirgin bir makyaj, kostüm ve dekor farklılığı bulunmamasından ötürü filme adapte olmak biraz zaman alsa da, ana fikri kavradıktan sonra kendinizi bir yapbozun parçalarını birleştiriyormuşsunuz gibi hissetmeye başlıyorsunuz ve bu üzerinizde sanki interaktif bir film seyrediyormuşsunuz etkisi yaratıyor.

Senaryo; son derece hassas, anlatımda dengenin yitirilmesi durumunda ters etki yapabilecek bir temanın sorumluluğunun altından kalkmayı ve istismara yol açmadan, seyircinin zihninde oluşturduğu görüntüler aracılığıyla istenen etkiyi sağlamayı fazlasıyla başarırken; diğer bir yandan da tehlikelerin nerelerden ve kimler aracılığıyla gelebileceği konusunda ipuçlarını vermeyi de ihmal etmemiş. Süre biraz uzun, final sanki aceleye gelmiş gibi ama filmin genelinde gerilim, gizem ve dram dozunda; ne aç kalıyorsunuz, ne de kusacak duruma geliyorsunuz.

Başta Ryan Reynolds olmak üzere oyuncuların performansları ortalama sularda yüzerken, Kevin Durand'ın performansı harika. Eğer filmi seyrederken yanınızda olsa, kesinlikle boğazına sarılırsınız.

Karlarla kaplı Kanada, adeta konunun hassasiyetinin verdiği gerginliğe panzehir gibi.

Kaliteli bir film; seyredin.
7


avatar
(523) -
ben pek "oldboy, prisoners ve big bad wolves" bağlantısı göremedim...

ilk başları - 8 yıllık zaman dilimini karışık göstermesi sebebi ile -biraz kopuk gibi gözükse de çok başarılı bir film..

konu sık sık özellikle kuzey avrupa filmlerinde işleniyor- işlenmesi lazım - bizde akrabalar tarafında yapılan ve çoğu zaman gizli kalan "çocuk tacizi" orada daha farklı ve organize şuç olarak işleniyor, gündeme bu şekilde gelmesi önemli..

keşke bizde de sık sık gündeme gelse de engellenebilse..
7


avatar
(7692) -
fena film değil fakat izlerken sanki oldboy, prisoners ve big bad wolves filmlerinin karışık menüsü gibi geldi... son zamanlarda benzer konuları anlatan çokça film izledik belki de ondan bilmiyorum hani çok şart değil ama kadro gerçekten sağlam!


default avatar
(9) -
Film biraz yavaş ilerlesede oyunculuklar çok başarılı..
10


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2023