Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
default avatar
(56) -
bu türün meraklısına hitap eden bir dizi. spartacusle kıyaslamak anlamsız olur çünkü history c. dizi film yapınca spartacus gibi dizi içine komplolar aldatmacalar erotik sahneler, karakter çatışmaları ve daha bir çok ögeyi koymaz çünkü adamlar düz bir şekilde tarihi belgesel tadında anlatıyor. onlarda spartacus tarzında anlatabilirdi yapamadıklarından değil ama o zamanda kendi çizgilerinden çıkarlardı. tıpkı spartacusun dizide o dönemki olayları kronolojik bir şekilde aktaramıyacağı gibi onlarda böyle yapsa dizi izlenecek bir hal almazdı.
2sinin tadıda farklı olur ikisindende tad alıp izleyebiliyorsanız ne mutlu size.diğer türlü hiç sevmediğin türde bir filmi izleyip burda itin bi yerlerine sokmanın mantığı yok bence.


avatar
(138) -
Ragnar rolundeki Travis Fimmel mimiklerini oyunculuğunu konuşturuyor resmen.bu kadar yakışabilirdi bu role.
10


avatar
(98) -
İlk iki sezonun aksine şu an ki floky li sahneler sadece bana mı anlamsız ve gereksiz geliyor?


Yorumlar (530)
default avatar
(8) -
5x17 için;
Reytingler artsın diye Ketill'i ne hale getirdiler be. Floki'nin sahneleri sıkıcıydı şimdi tamamen izlenmez oldu. Yavaş yavaş soğuyorum diziden.
I miss you, Ragnar


default avatar
(1) -
bu sezon 2. sezon olsaydı diziyi izlemeyi bırakırdım. ilk 5 sezonun hatırına izlemeye devam ediyoruz.


avatar
(24) -
Bence bu sezon final yapmalıydı 6. sezona hiç gerek yok bu dizinin bölümlerini ileri sara sara izleyeceğim hiç aklıma gelmezdi...
8


avatar
(137) -
Her bölümünü merakla bekleyen beni geçen sezon dahil soğutan hatta bıktıran dizi. Son bölümü de sara sara izledikten sonra bu diziyi de tarihin karanlık sayfalarına göndermek gerekiyor artık maalesef.
9


avatar
(18) -
Dizi artik iyice sacmaladi.
Sürprizbozan: Göster


Tum karakterleri mahvettiler, herkes hristiyan oldu viking kalmadi dizide. Inanirmisiniz suanda kral harrald'i destekliyorum. 5.sezon icin vikingler dizisinin adini hristiyanlar olarak degistirselerdi daha uygun olurdu. Sirf izledigim 4 sezonun hatrina devam ediyorum. 5.sezonda bir dizi ancak bu kadar kendini batirabilirdi.
7

Cevaplar (1)
default avatar
(31) -
Hepsine katılıyorum yalnız ragnar'da vaftiz olup haç taşıyordu ubbe'de babasının izinden gidiyor orda bir sıkıntı yok.Hwitserk denen mahlukat dizide olmamalıydı floki izlanda sahneleri iyice baydı ne yapmaya çalışıyorlar anlamıyorum Bjorn ve King Harald olmasa izlenmez
Sürprizbozan: Göster


2
| Bildir


default avatar
(24) -
Beşinci sezon tüm utanç verici haliyle tam gaz devam ediyor.
9


avatar
(941) -
Dizi son yayınlanan bölümüyle birlikte "Taht Oyunları" şekline evrildi adeta. Entrika, ihanet, kirli işler karıştırmaya başladılar senaryoya. Her ne kadar zoraki ilerliyor görüntüsü verse de bir şekilde izletiyor bana kendini. Öte yandan Game of Thrones ile kıyaslama yorumları görüyorum burada ve değişik sitelerde ama bence aynı sınıftaki farklı otomobil gibiler. GoT kesinlikle çok daha kaliteli fakat Vikings de dönem yada tarihi dizi sevenleri her türlü tavlıyor.
8


default avatar
(2) -
Evet Floki'nin günümüz İzlanda'yı keşfetmesini anladık ama çok uzattılar. Gerçi dizi ben ölmek istiyorum diye bağırırken yönetmen gereksiz uzatıyor. Sıradan bir televizyon dizisine döndürdüler.Hele o zekasıyla insanlar ile alay eden Ivar kendini tanrı sanıyor komedi...Hep izlemicem diyorum kendime ama Vikings'i öyle tarihlere koyuyorlar ki, piyasada başka önemli dizi yokken izlendiği için güzel sanılıyor.


avatar
(98) -
İlk iki sezonun aksine şu an ki floky li sahneler sadece bana mı anlamsız ve gereksiz geliyor?

Cevaplar (2)
default avatar
(114) -
Aynen bana da öyle geliyor. Ama sonu bir yere varır belki diye susmayı tercih etmiştim.


0
| Bildir
default avatar
(57) -
Ben de aynı düşüncedeyim. 4. Sezondaki Yudi sahneleri gibi gereksiz!


0
| Bildir


default avatar
(24) -
Dizinin Viking tarihiyle pek alakası yok. İvar gerçekte bu oğlunun hiç bir fonksiyonu olmamıştır. Diğer oğulları kral olmuştur. Rollo ile ragnar aynı çağda yaşamamıştır.

Cevaplar (3)
avatar
(388) -
Ivar, İngiltere'ye kök söktürmüş bir kraldır. Okuyunuz.
10


0
| Bildir
default avatar
(24) -
Oku demek basit cevap kaynağını göreyim.


2
| Bildir
avatar
(2) -
kaynaklar çok farklılık gösterebiliyor.kimi kaynaklarda bjorn için kral diyor kimisinde ivar için.Evet rollo ile ragnar kardeş değilmiş. ama rollo karakterini de aynı anda dizide işlemek için böyle birşey yapmış olabilirler
8


0
| Bildir


default avatar
(24) -
dizinin takipçisi olarak aksiyon kaldığı yerden devam ediyor. Bir de Ivan' a bi çift lafım olacak; kardeş katili kemiksiz..şeytanın viking versiyonu, sezon sonunda ellerin de tutmasın, güzelim Lagertha' nın saçlarını ağarttın. Neyse diyeceklerim bu kadar.

Cevaplar (1)
default avatar
(107) -
hahahahaahah Gülücük


0
| Bildir


default avatar
(883) -
Vikingler tarihini hep merak etmişimdir, hakeza antik mısır, antik yunan, antik anadolu medeniyetleri, antik roma.. Bu saydıklarımla alakalı sağlam ve izlenebilir diziler mutlaka ilgimi çekmiştir ve izlemişimdir. Rome dizisi o kadar beni çekememişti, Vikingler ise başlı başına heyecanı ile, savaşcılıkları ile, vandallıkları ile, aşkları, ölümleri, gemileri, cesaretleriyle, inandıkları ile izlenilmeyi hak eden bir dizi. Ragnar her ne kadar diziden ayrılmışta olsa diziyi takip ediyorum.. Dizi alemindeki en sağlam dizilerden birisi, kesinlikle izlenilmesiz gerek..
10


avatar
(262) -
Genel itibariyle çok beklenti içerisine girmiştik o beklentileri her ne kadar ilk bölümde bulamazsak da ilerleyen bölümlerde eminim daha çok kan göreceğiz ıvar'ın zekası gerçekten de çok öte.
(05.sezon 11.bölüm için)
10


default avatar
(7) -
Yeni Başladım bir yakınım çok tavsiye etti G.O.T aratmaz diye nbakalım daha bir şey göremedim se01 e03 tamamladım
7

Cevaplar (3)
default avatar
(19) -
Devam et pişman olmazsın dostum


0
| Bildir
default avatar
(24) -
Arkadaşın abartmış. Bence gözlerini muayene ettirsin. Game of Thrones şu an rakipsiz. Viking ilk sezon ortalama bir sezon.


3
| Bildir
default avatar
(12) -
gotla kıyaslama bence de kabul edilmez.bu dizideki aile gottaki ailelerden birisi gibi.got kadar ihtişamlı bir dizi bekleme.yine de izletiyor kendini.ben de got izledikten sonra en yakın bunu bulduğum için izlemeye koyulmuştum.
8


1
| Bildir


avatar
(57) -
Diziyi 3. sezondan sonra kişisel sebeplerle bırakmıştım. 2 hafta önce tekrar başladım. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki izlediğim en iyi dizilerden. Zirveye çıktığı 3.sezondan sonra dizi biraz düşse de tekrar başlayıp bitireceğim diziler arasında yerini garantiledi çoktan.
10


avatar
(946) -
Bu tür tarihi dizilerin sayısı oldukça az. Bunun nedeni bu tür yapımların çok büyük bütçeler istemesinden kaynaklanıyor. Vikings de ilerledikçe bunun farkına vararak bütçesini arttırmış, bu sayede çok fazla seyirci kazanmış ve bunu devam ettirmiş dizilerden. Gerçekten farklı bir havası var. Oyunculuklar çok üst düzeyde, her oyuncu kendi karakteriyle örtüşmüş bir biçimde hareket ediyor. Konusu ise akıcı ve akılda soru işaretleri bırakmıyor. Dizi bulmakta zorlananlar ve bu türü sevenler için biçilmiş kaftan. Benim gözümde izlenmesi gereken diziler arasında yerini çoktan almış bir dizi. Devam bölümlerini merakla bekliyorum. Başlamayı düşünenlere ise gönül rahatlığı ile tavsiye ederim.
9


avatar
(328) -
Dizi her şeyiyle mükemmel. Daha öncede yorum yapmıştım.. Ancak 10 puan vermek için yorum yenilemesi yapma ihtiyacı duydum... Game of thrones yokluğunda dizi aratmıyor.. Selam ve sevgilerimle
10


avatar
(13) -
5.sezon 11.bölüm 28 Kasım'da geliyor. Tanıtım linkini de ekliyorum. Sürprizbozan içerebilir. benden söylemesi.
Sürprizbozan: Göster
10


default avatar
(1) -
Bu dizi sayesinde hep bahsi olan Vikinglerin ne vahşi ama tarihte çok önemli bir yeri olduğunu anladım. Günümüz İngiltere si Vikingler olmasaydı kanımca asla bu günkü kudretinde olmazdı. Vikinglerin yaşam tarzları şidilerde kendilerine fayda olmasada el değdikleri yerlerde fark yaratmışlar. Benzeri dizilerde bu tat yok bence. Her dizi gibi ekonomi kaygısı ile gerçek dışı eklemeler varsada ben helal diyor ve heyecanla izliyorum .


default avatar
(35) -
1. sezon mükemmel. 2 ve 3'ü zorla izledim. Hristiyanlığı ve Hristiyan olmak isteyen varsa 2 ve 3 de detaylı bir şekilde anlatıyorlar. Aksiyon neredeyse yok
1


‹ Önceki 1 2 3 4 ... 19 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2019