Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
default avatar
(20) -
Koca kafalı redneck/köylü Amerikalılar'ın şu yaşlı gezegenin heryerinde istediklerini yapabileceklerini absürd bir dille anlatan ve benim sadece ilk yarım saatini izleyebildiğim bir film.

Bu işin bir kısmı. Ben zeki biri değilim. Normal bir zekam var. Bilen biri aydınlatırsa sevinirim. Marc Andréoni tarafından canlandırılan ve muhtemelen bir Türk olan Mitat Yılmaz karakterinin göründüğü sahnede birden bire çalmaya başlayan Arabik müziğin Türklerle yani bizimle ne ilgisi var? Hadi bunu geçtim. Kevin Costner ve kızı
Sürprizbozan: Göster
Nedendir bilinmez o an bende bir kusma isteği belirdi. Filmin senaristinin, Luc Besson'un, Kevin Costner'ın üzerine... Cidden aptal bir arap pop şarkısıyla, müslüman olmak arasındaki bağıntıyı merak ettim. İslamın, müslüman olmanın şartı mıdır nedir... Şu çağda daha hala böyle rezil klişelerle film yapmak...ve bunu Türkiye gibi 3. dünya ülkelerine pazarlamak.. Bıktık artık rambomsu Amerikan babalarından ve onların ergen kızlarından... Boko Haram'ın kaçırdığı kızların filmini yapsa ya Hollywood...

Eskiden, ''Bir sahnede silah görünüyorsa, o silah mutlaka kullanılacaktır.'' geyiği yapılırdı. Şimdi ise, ''Yabancı bir filmde, bir Türk varsa mutlaka uluslararası bir terör örgütüyle bağlantısı çıkacaktır.'' denilebilir.

Sürprizbozan: Göster
Amerikan barbarlığından bahsetmiyorum bile. Biz yapsak maganda vs. oluruz. Üstelik barbar olarak bilinen yine biziz...


avatar
(363) -
Türk düşmanı bir filmdir!
1


default avatar
(30) -
Kevin Costner'in günümüz Çakallarla dansı...


Yorumlar (49)
avatar
(986) -
Aktörlerine aktrislerine kanıp izledim ancak filmin çok sorunu var.Ne alaka CIA ne alaka aile işleri hatta evine sığınan aileye iyilik kumkumalıkları.Bir yandan leblebi gibi adam öldürmeler bir yandan kızıyla ara düzeltmeler.Sorun Türk karaktere yaptıkları değil zaten.Film güzel değil .Bu tür senaryoların miadı doldu.
4


avatar
(415) -
Orta halli bir aksiyon filmiydi. Filmde Kevin Costner dışında iyi bir oyunculuk da göremedim açıkçası. Amber Heard çok sırıtmış o rolde. Çok da antipatik bir haldeydi. Filmi izlerken bir parça Taken bir parça The International havası aldım ama o da onların kötü bir kısmıydı sadece. Zekice düşünülmüş bir senaryo yok, gerçekten hayranlık uyandıracak bir kötü adam da yok. Filmin hareketli olması izlenir kılıyordu filmi o kadar. Sıkılmıyorsunuz izlerken belki ama çok da hevesli izlemiyorsunuz. Tam izle ve unut filmlerden biri.
6


avatar
(5122) -
Bugün izleme fırsatı bulduğum bu film bir ajanın yaptığı işten dolayı doğru düzgün bir aile sahibi olamaması, eşi ve çocuğu ile olan ilişkisini gerçekçi bir bakış açısıyla yansıtmaya çalışılmış. Özellikle daha çok kız babaları için tavsiye edilebilir. .Aksiyon ve dram harmanlanmış ayrıca bol bol Paris manzaraları olan bu filmi sıkılmadan izledim Bence olumsuz yorumları dikkate almadan şans tanınmalı..
7


default avatar
(397) -
Sarmadi, herşeyiyle yapmacık duruyordu
3


avatar
(425) -
puanım 5.5 den 6 öncelikle onu belirtmek isterim.sonrasında aksiyon olarak izlenirse hayalkırıklığı olacağını ve eğer varsa iflah olmaz kevin costner hayranlarına hitap eden klişe bir emekli ajan babanın ailesini geri kazanma çabası ve araya sıkıştırdığı son işi arasında gidip gelen bir hikaye olduğunu belirteyim.
6


avatar
(58) -
Maalesef başarılı olamamış Luc Besson amca.
1


avatar
(1233) -
Açıkca söylemek gerekirse film bana sıkıcı gelir diye düşünmüştüm. Gerek konusu hatta filmin tanıtım kapağından yola çıkarak ön yargı oluşturmuştum kendi kendime. Gördüm ki hiç öyle değilmiş hatta oldukça zevk alarak izledim. Ben beğendim ve zerre kadar sıkılmadım. Tavsiye ederim.İyi seyirler.
7


default avatar
(489) -
Lucy filminden hemen önce Luc Beeson'ın yapımcı olduğu bir film daha var, yine. Ben bunu önceden de söylemiştim, şimdi kısa geçeceğim; yapımcı Luc Beeson diye kanmayın, çünkü filmlerin kadrosunda ne kadar ünlü isim olursa olsun sonuç hep kötü.

Mesela bu film; 3 Days To Kill. Başrolünde eskilerin ünlü yıldızlarından Kevin Costner. Costner'ın bu filmdeki oyunculuğu "bitse de gitsek" modunda biraz, hep donuk ve hiç gerçekçi değil. Ayrıca karakterinin insanlara karşı olan kötü tepkisi ve sadece kızını düşünmesi oldkça garipti. Hailee Steinfeld ise teenage moduna iyi girmiş fakat onun karakterinde yeni bir şey yok. Ayrıca filmdeki arabaya binip radyoda arabik müziği çalınca "sen müslüman mısın?" repliğini de unutulmayacak gibi değil. Amber Heard ise cool bir kadın tarzı sergiliyor fakat onun karakterinin oldukça gereksiz sahneleri var. Yani durduk yere şarşör değiştirmeler gibi.

Bu arada hemen kısa keseyim, bu tarz filmlerin bir de böyle bir derdi var. Bunun 1 numaralı örneği elbette Taken 2. Ülkemizi, zavallı, kara çarşaflı kadınlardan veya arabik müziklerden ibaretmiş gibi gösteriyorlar. Bunu hiç anlayabilmiş değilim.

Yönetmen McG'yi ise Terminatör 4 veya This Means War gibi filmlerden taıyoruz. Fakat bu film onun açık ara en kötü filmiydi bence. Öncelikle filmin senaryosu tamamen klişe zaten. Bu filmi izleyenlerin de izleme için nedeni de "konuyu biliyoruz ama ortaya eğlenceli bir iş çıkmış olabilir" düşüncesiyle hareket ediyorlar. Ama o da fos çıkıyor filmde.

Ortaya hakikaten de iyi bir şey çıkabilirdi ama sonuç hüsran. İzlemenizi pek tavsiye etmem, yalnızca iyi vakit geçirmek isteyenlere ve bu filme dayanabilecek kapasitede olanlar izleyebilirler. Tavsiye etmiyorum bu filmi kısaca, mümkün oldukça uzak durun. 1.5/5
3


avatar
(1000) -
kevin costner dan daha iyi bir film beklemek hakkımız diye düşündüm bi noktadan sonra film tozuttu, biraz daha sıksalar mitat yılmaz dan joe pesci (Lethal Weapon 2) veya Danny DeVito çıkaracaklarmış nerdeyse, oysa gayet iyi başlamıştı film neden sulandırdılar anlamadım
6


avatar
(203) -
Orta derecede bir film. İzlenir ama özel bir film beklemeyin... Amber Heard hariç tabi onu beğendim Hehehehe


avatar
(2684) -
Öncelikle Wood Allen'ın şehirleri tanıtan filmleri gibi, fonda Paris eşliğinde izledik filmi...

Konu baştan aşağı klişe, oldukça fazla mantık hatası da var ama ama Kevin Costner farkı filmi izlettiriyor.10/6


avatar
(363) -
Türk düşmanı bir filmdir!
1


default avatar
(37) -
sıkılmadan izleyebileceğiniz bir film ara sırada güldürüyor aksiyonuda var ama konusunun ilerleyişi biraz saçma .
8


default avatar
(494) -
ilk 1 saat iyi bir aksiyon araya serpiştirilmiş espiriler ve dram merak uyandırıyor.fakat sonra klişeler soğuk diyaloglarla devam edip öyle de bitiyor zaten...izle sil filmlerinden kısaca..
5


default avatar
(57) -
Yok kardeşim, adamların kültürü bizimkinden çok uzak, bize hiç uymaz. Neden mi? İşte, anneler babalar salondayken kız içeride oğlanla haşna fişne yapabiliyor! Hem film biraz hafif kalmamış mı? Bir tarafıyla komedi, bir tarafıyla dram, bir tarafıyla da aksiyon... Pek tavsiye etmiyorum.
5


avatar
(694) -
Tamam bi "Taken" olmasın, ama bu da çok sıradan olmuş ya...Hiç mantıklı değil bazı sahneler var ki..Kısacesı seyretmeden silin gitsin..
4


avatar
(406) -
çok klasik bir konu olmasına rağmen (eski ajan aile mafya üçgeni)çok vasat bir film değil eğlenceyi ve aksiyonu iyi ayarlamaışlar özellikle mithatla olan diyaloglar keyifli idi ancak bazı sahnelerde kopukluk olması diyalogların yarım kalması filmin havasını bozmuş. bence hak ettiği bir puan almış ne az ne fazla
5


default avatar
(17) -
Sırf Amber için izledim on numara.filimde çorba olunca zaten geriye bir tek Amber kalıyordu Çok Mutlu


avatar
(848) -
2 sevdiğim aktörün ( Amber Heard & Kevin Costner ) bu filmde oynaması benim için oldukça keyifliydi.Filme gelince bence seyir yönünden sıkılmadan izleyebileceğiniz bir film.Biraz Aksiyon biraz kopuk aile ilişkilerini düzeltmeye çalışan bir babanın mücadelesi... Saygılar


default avatar
(84) -
Eh işte, Komedi tarzı macera yapılmaya çalışılmış. Sıkıldım sonuna kadar izleyemedim.


‹ Önceki 1 2 3 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2022