Giriş Kayıt
Yorumlar (20)
avatar
(354) -
Günümüzün en önemli sorunlarından birine odaklanmak istemesine rağmen ortaya gerçekten saçma sapan konusu olan bir film çıkmış.

Oyunculuklar da vasattı. Genel olarak vasat bir film.
5


avatar
(97) -
Vermek istediği mesaj cok bariz ve derin ama bu nasıl sapasaçma bir konudur yahu... Az gerçekçilik.. Tamam insanoğlu gamsız ancak dünyanın hiç bir yerinde, gözler önünde böyle bir şov yapılmasına izin verilmez, yapmaya çalışanı da katlederler. Tamamen mantık dışı.. Chucky bile daha mantıklı öyle söyleyim
2


default avatar
(90) -
Tv filmi ayarında çok cezbedici olmayan ve merak uyandırmayan bir film olmuş. Ticari ve heyecanlı anlamda başlayan film korkunç bir dramaya dönüveriyor. Roller ve oyunculuklar hiç olmamış. Sadece şu zenci adam güzel rol yapmış. Vakit geçirmek için belki izlenebilir. 5/10
5


avatar
(12) -
ben çok beğendim. bu kadarını beklemiyordum.. ama sıkılmadan sonunu merak ederek (az-çok tahmin ederek.) izledim. güzeldi..
9


avatar
(3150) -
Filmin ortalarına kadar oldukça güzel ilerlerken daha sonrasında drama bağladı. Buda ilginçliğini kaybettirdi filmin.
5


avatar
(1331) -
Filmin girişi, ana fikri ve aktardığı hikaye oldukça gerçekçi. Lakin sonlara doğru dağıtmışlar..
5


default avatar
(52) -
Zorlama bir senaryo olmuş.
4


avatar
(374) -
Filmden beklentim daha yüksekti aslında, konu iyiydi ama başka arkadaşlarında yorumlarında söylediği gibi heba olmuş, kopuk bölümler, abartılmış sahneler vardı, TV filmi ayarında kalmış bence ..
6


default avatar
(513) -
Güzel konu, fakat vasat bir film,
6


avatar
(177) -
Breaking Bad dizisinden sonra Giancarlo Esposito'yu bu filmde görünce uzun zamandır görmediğim bir arkadaşımı görmüş gibi sevindim. Kendileri iyi bir karakter oyuncusudur vesselam. Kendisi benim gözümde geleceğin Morgan amcasıdır.
Filme gelince; seyirciyi filmi izlemeye davet eden güzel bir giriş sekansından sonra umutlanmıştım şahsen. Kötü film değildi. Verdiği mesajlar, popüler kültürün insanları içine soktuğu durum vs. Ama birşeyler eksikti ki; başta Josh Duhamel'in oyunculuğu.
Burada parantez açmak istediğim konu. Amerika kıtasının Batı tarafından 1492'de Hindistan sanılarak ilk keşfinden sonra; İspanyol, Hollandalı ve İngilizler kıtanın farklı yerlerine koloniler kurmaya başlıyorlar. Hollanda şimdiki Newyork'u kuruyor (eski adı New Amsterdam) İngilizler Florida kıyılarına koloniler kuruyor. Bu kolonilere çoğunlukla kimleri taşıyorlar dersiniz? Afrikadaki sömürgelerden bol miktarda siyah insan ve kendi ülkelerinde hapishanelerde bulunan suçluları. Tecavüz gasp cinayetten yatan kim varsa tutup bu kıtaya getiriyorlar çalıştırmak için. Ve şimdi Amerika'nın içinde bulunduğu durum. Bireysel olarak aşırı silahlanmış, şiddeti içselleştirmiş bir toplum (pankreas güreşçileri, amerikan futbolu, kafes dövüşleri, okullarda kiliselerde yapılan silahlı saldırılar) Amerikan toplumunun genetik kodlarında şiddetin hep var olacağını düşünüyorum ve böyle bir toplumda filmde konu edilen reality show tutmaz mı sizce? Film bu yönüyle amerikan toplumuna eleştirel bir bakış. Puanının düşük olmasını birazda buna yoruyorum. Hazmedemediler bu yaftayı. Sonuç olarak; Aslanlar kendi tarihçilerine kavuşuncaya kadar kitaplar avcıyı övecektir.
7


default avatar
(45) -
Konu ve oyuncuları görünce puanının neden biraz düşük olduğu sorusu aklınıza geliyor ancak filmi seyredince neden olduğunu anlıyorsunuz. Birincisi Josh Duhamel bu ve benzeri roller için kesinlikle uygun değil. Filmde çok az bir rolü olan James Franco bu role cuk otururdu. Diğer taraftan ajitasyon yapacaksanız bunu keskin bir şekilde yapmanız lazım filmde bu çok yüzeysel kalıyor. Konu itibariyle bu şekilde yapıldığında basit bir tv filmi seyrediyormuş hissine kapılıyorsunuz. Konu iyi oyunculuk idare eder ama işleyiş zayıf.
1


avatar
(125) -
Halimizi ve eğlence sektörünün geldiği noktayı gayet güzel gözler önüne sermiş. Zenci amcamıza vermek lazım yalnız puanı zira oyunculuk açısından kendisi üstlenmiş tüm yükü. Böyle bir program olsun emin olun birçok vatandaşımız katılır. İnsanlar gerçekten çaresiz.
5


avatar
(196) -
Şu filmin başrolünde ne kadar çok Jake Gyllenhaal'i görmek isterdim.
Ne kadar farklı olurdu, kim bilir?

Filmin ana fikirleri:
- İnsan sevdikleri için canını feda edebilir
- İnsanoğlu vahşidir ve kan görmeye bayılır,
- Daha çok para için ölür, öldürürüz,
- Başımıza gelmeden anlamıyoruz
- Ve hayat bir armağandır, kıymetini bilin.

Fikirler güzel; fakat film için aynı şeyi söyleyemeyeceğim.
Potansiyeli olan bir filmdi; ama heba etmişler.
Ben beğenmedim.
5

Cevaplar (1)
avatar
(177) -
Kesinlikle. Nightcrawler filmindeki Jake'i bir an için bu filmde düşündüm. Böyle roller için biçilmiş kaftandır kendisi. )
7


0
| Bildir


default avatar
(10) -
imdb puanı neden bu kadar düşük anlamış değilim. 7.5/10 olmalı
8

Cevaplar (1)
default avatar
(206) -
Bence abartı olmuş. en fazla 5.5 olmalı


0
| Bildir


avatar
(163) -
Kadro harika fakat James Franco çok kısa bir rolde bilginize. Oyunculardan en çok Giancarlo Esposito'nun performansını beğendim.
Filme gelince popüler kültürün geldiği son durumu eleştirileriyle delik deşik eden bir film. Televizyon programlarında "daha ne kadar ileri gidebiliriz?" sorusuna eleştirel bir cevap. Konusu gerçekten farklı ve orijinaldi.Belki daha etkileyici işlenebilirdi ama olduğu gibi de yeterince iyi bir film. Tavsiye ederim.
7


avatar
(564) -
Beklediğimden çok daha iyi çıkan bir film. Oyunculuklar üst düzeyde. Orjinal bir fikirden yola çıkılmış olunması da cabası. Bu kadar beğeneceğimi düşünmemiştim.
8


avatar
 kurdele (3634) -
Hani bizde bir ara evlilik programları çığrından çıkmıştı ya... Şimdi de saklananları, kaybolanları, ölenleri arayan reality kadın programları moda! Kadro beni izle diye bağırıyor adeta!... İnsanların yokluktan kendini, böbreğini sattığı bir dünyada, böyle bir fikrin çok iş yapacağını öngörmek pek zor olmasa gerek! İşler çığrından çıktığında, insanın yapacaklarının sınırı yok sanırım. Bir laf vardır, inandığın gibi yaşamazsan, yaşadığına inanmaya başlarsın diye... İzlenmesi gereken filmlerden... Tavsiye ederim. İyi seyirler olsun.


default avatar
(12) -
Kapitalist düzenin insanları sürüklediği çıkmazlar. Seyredip endişelenmemek elde değil. Imdb puanı düşük bence. Seyredilmesi gereken bir film.


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018