Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(17) -
Bildiğin başyapıt arkadaş.
10


default avatar
(34) -
Bu dizileri izledikçe ülkenin senaristinden , yönetmeninden utanıyorsun...
9


avatar
(103) -
Kesinlikle izleyin!
10


Yorumlar (159)
avatar
(7) -
1.sezon 1.bolumu izledikten sonra abi bumuydu ovdugunuz dizi diyerek uyelere sitem ettigim ancak an itibariyle 1.bolum disinda digerleri cok iyi yorumlarini okuduktan sonra tekrar izlemeye basladigim dizimsi şey. Bakalim bu kadar seviliyorsa benide hayal kirikligina ugratmaz diye umarak 1.sezon 2.bolumu baslatiyorum hayirli ugurlu olsun.


avatar
(47) -
Bundan bi 50 yıl sonra neler olacağına dair bir fragman diyebiliriz, çok beğendim harika olmuş
9


default avatar
(45) -
Surekli adini duyuyordum ama british diziler genelde cok bos oluyor diye izlemeyi dusunmemistim.
Sonunda basladim ve duramadim gercekten. Aslinda ilk bolumden sonra durmayi dusunmedim degil bu nasil film fln dedim ama sonkiler cok daha iyiydi konu olarak. Her bolum birbirinden neredeyse tamamen bagimsiz, Kesinlikle izlenmesi gereken dizilerden. Biraz teknolojiden sogutan bir dizi ama guzel.

4. sezonu yeni bitirdim. Sanki diger sezonlara gore biraz daha sonuk kalmisti gibi geldi bana umarim daha cok sezzon oynar ve kalite degismez.
9


avatar
(34) -
Her bölümünü izlemeden önce acaba şimdi ne olacak diyorum.İzlemesi keyifli olan dizilerden
10


default avatar
(11) -
Her bölümü birbirinden harika ve ilginç. İzlerken bitmemesini isteyeceğiniz türden...


avatar
(74) -
Sosyoloji, antropoloji, teknoloji, biyoteknoloji, popülerizm, felsefe ve daha birçok insanla ilgili konuyu çok derin işleyen, her bölümünü defalarca izlediğim ve her izlediğimde farklı bir şeyler anladığım, her sahnesinde bir mesaj barındıran, yaşadığımız dünyayı algılama şeklinizi derinden etkileyebilecek gerçek bir başyapıt!!!

Her bir bölümü, üzerine bir kitap yazılmayı hakediyor gerçekten. Eğer dizinin kıymetini anlarsanız en küçük bir nüansı bile kaçırmamak için, gözünüzü ekrandan ayırmadan izliyorsunuz.

Her bölümde farklı bir konunun işlendiği bir dizi. Hala izlemediyseniz hemen izleyecekler listesinin en başına koymalısınız.
10


default avatar
(6) -
Efsane başlıyor dedi ve oldu her bölümde farklı oyuncular farklı konular izleyin
10


avatar
(261) -
İnanılmaz başarılı bir dizi. 3 sezonu izledim, 4 kaldı ama 4 de beni şaşırtmayacaktır diye düşünüyorum. Mesleğim ve zevklerim itibariyle teknolojinin içinde yaşayan biri olarak teknolojinin insan hayatına etkileri konusunda her bölüm beni daha çok şaşırttığı için bence mükemmel.
10


avatar
 kurdele (753) -
4.sezonu 2 günde bitirdim
ilk bölümü hariç diğer bölümlerini zevkle izledim Çok farklı konularıyla izlemeye değer buldum kısacası tavsiye niteliğindedir..
7


default avatar
(77) -
evet, konumuz üç bölümlük zaten bu ingilizlerden dizi denince korkacaksın arkadaş. 100 yıllık sherlock holmes’u bile, öyle böyle yine üçer bölümlük dizilerle gözümüze sokmadılar mı? hiç ama hiç bu kadar etkileyici olacağını tahmin etmemiştim her bölümünde farklı bir über yaratıcı senaryonun işlendiği muazzam dizi. ultra teknolojik olaylardan bahsedilen bölümlerinde bile olayın bilim-kurgu kısmına, teknik boyutlarına girmeden, olası insan psikolojisini ve insan ilişkilerini vurucu bir şekilde anlatan 3 sezonluk şaheser.

bu tarz bir diziyi yazmak için sadece geleceğe yönelik teknolojik bir öngörü yeterli olmaz. black mirror'ı diğer masalsı sci-fi dizilerinden filmlerinden ayıran en temel şey, sosyolojik ve toplumsal bilgiyide içinde bulundurması. insanların özündeki rekabetçiliği, bireyciliği gösterebilmeleri. 1. sezon 2. bölümünde zenci arkadaşımızın hayatın saçmalığını, insanların bu saçmalığa gözü kapalı inanmasından doğan bıkkınlığını dile getirmiştir, ancak bu gerçekçi dile getirişi bile sistem kendi avantajına kullanmayı bilmiş ve adamın ''içten'' konuşmasını, kendi ''yapay''lığına alet ettirmiş, çıkarı için kullanmıştır. gerçek hayatta da böyle değil mi? kafamda hayatın umutsuzluğuna dair en önemli sorunlardan birine resmen parmak basmış adamlar. günümüz gazetecilerin, sistemde olan yanlışları, kendileri de o yanlışlara hizmet ettikleri için ( cnn programcıları, spikerler, gazeteciler, genel olarak ana akım medya) dünyada ki sıkıntıyı farklı bir yöne kaydırmaları, dünyada ki savaşların temel nedeni olan kapitalist düşünceyi, açlığın, fakirliğin hatta ve hatta tecavüzlerin ( bu konu genel olarak toplum tarafından yetersizliğe, saygın olamamaya itilmiş insanların, değersizleşmesi ve o ortamlarda birbirlerini etkilemeleri) asıl nedenini konuşamıyorlar. birer aydın olarak karanlık'a hizmet ediyorlar. bu bölümde de onu gördüm. çıkarcılığa karşı olmanın ana nedeni ahlakçı, doğrucu bir insan tipi olmaktan çok, kendi çıkarın için çıkarcı insanları hedef almak olduğunu gösteriyor.
3. bölümde apayrı bir bölümdü, yine birey analizlerinin ve gelecek yorumunun harmanlandığı çok güzel bir bölümdü. hiç öyle romantizme kaptırmadan, yapay insan hareketlerine yer vermeden gerçekci bir şekilde bir insanın ne denli yalan söyleyebileceğini gösterdi. çok güzel insanın beyin limitlerini zorlayan çok aşırı dozda post-modern bulduğum dizi. resmen izledikten sonra dimağımda metalik bir şuur algısı yaratıyor. mekanik/elektronik/mekatronik/genetik gibi disiplinlerin hepsi istisnasız bir biçimde kusursuzca kurgulanmış insanoğlunun, teknolojiyi ne kadar geliştirirse geliştirsin mevzu bahis içgüdüleri olunca bir anda ilkel zamanlarındaki haline döndüğünü, evrim geçirenin bilgi ve bu bilgiye dayanan teknoloji olduğunu ve insanın aslında pekte bir evrim geçirmediğini, insanı, insana değişik bir perspektif sunarak anlatan son zamanlar da izlediğim en futuristik ve en başarılı dizi..izleyin izlettirin 10 üzerinden 10
10


avatar
(129) -
Diğer yorumlara bakarak izledim 1. sezon yani 3 bölüm. Bizim en iyi dizimiz olan, pek bilinmeyen ve malesef 1 sezon süren "ACAYİP HİKAYELER" bu dizi yanında Ferrari kalır. Müthiş bir dizidir "ACAYİP HİKAYELER online izleyin seveceksiniz.
5

Cevaplar (4)
avatar
(68) -
Bu yorum üzerine merak ettim izledim ve maalesef black mirror ve anlatmaya çalıştığı şeyle alakası olmadığı gibi dizinin bir kaç bölümü hariç iç açıcı bir yanı da yoktu.

Benim gibi başkaları da büyük merak ve beklentiyle acayip hikayeleri aramasın diye bu yorumu buraya bırakıyorum.
10


3
| Bildir
avatar
(129) -
İyi oku bizim dizimiz daha iyi dedim. Tavsiye etmedim bu diziyi.
5


0
| Bildir
avatar
(129) -
Bizim dizimiz "ACAYİP HİKAYELER" çok daha iyi dedim. Bu diziyi tavsiye etmedim ki.
5


0
| Bildir
avatar
(34) -
onu anlamış zaten.senin dediğin acayip hikayeler dizisini arayıp bulup izlemiş ve onu önermiyor.Black Mirror'a kötü demiyor.
10


0
| Bildir


avatar
(195) -
Her bölümü sinema filmi olacak türde bi yapım bu.
9


avatar
(361) -
harika bir diziymiş, ayrıca her bölüm birbirinden bağımsız olduğu için bekleme işkenceside ortadan kalkıyor...
9


default avatar
(9) -
İzlediğim en kaliteli dizi. Her bölümünün üzerine iyi kafa yorulmuş belli. Herkese tavsiye ederim.
10


avatar
(3) -
Her bölümün yazarı ve yönetmeni farklı.Bu da aklıma şu soruyu getiriyor.. Bu kadar çok psikopat yazar-yönetmeni nerden buldunuz?

Cevaplar (1)
avatar
(68) -
Yazar değişmiyor sanırım. Genel olarak Charlie Booker yazıyor senaryoyu. Yönetmen değişiyor her bölüm.
10


1
| Bildir


default avatar
(12) -
Teknolojinin bizleri nasıl hapsettiğini görmek için bire bir. izleyin izlettirin efenim. Bazı bölümleri okullarda ders olarak gösterilecek türden.


default avatar
(6) -
Her bolumden ayri bi film cikar kalite ust duzey


avatar
(235) -
Her bölümünden bir dizi çıkar kaliteli olmuş
9


avatar
(63) -
Sürprizbozan: Göster
(02.sezon 01.bölüm için)
2

Cevaplar (2)
avatar
(51) -
İzlemek var, izlemek var. İşte bütün mesele bu. Sen "Japon Fatma" izlemeye devam etmelisin bence. Kasma kendini Black Mirror vs. gerek yok.
10


5
| Bildir
avatar
(63) -
muhtemelen yaşın kadar yabancı dizi izlemişliğim+çeviri yapmışlığım var. Sonradan görünce bir şey sanıyorsunuz.
2


2
| Bildir


default avatar
(15) -
Son sezonu özensiz... Netflix in keşke almasaydı dediğimiz dizisi...


‹ Önceki 1 2 3 4 ... 7 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018