Giriş Kayıt
Yorumlar (15)
default avatar
(28) -
Vasat bir film... artık şuna kesinlikle inanıyorum; netflix film onaylama ekibinde bir adam var ve finali olmayan filmlere hep o onay veriyor... ortada tam bir hikaye de yok aslında, ana karakter hakkında verilen tek bilgi amerikalı olması, onu da çekik gözlülerin arasında belli olduğu için mecburen vermişler... bu adam kim, neden hapiste, öncesinde nedir, kimdir hiç anlatılmıyor, finali de hiç olmamış, dizi olsaydı, bölüm sonu olarak kabul edilebilirdi ama bu dizi değil... vakit kaybından başka bir şey değil..
4


avatar
(3153) -
Film konusu yakuza üzerine olunca biraz daha kılıç kalkan bekledim açıkçası. Konu olarak güzel olsa da sanki biraz daha aksiyon eklenmeliydi diye düşünüyorum. İyi seyirler.
4


avatar
(19) -
Bu film herkese hitap etmeyecek türden. Film başrol oyuncusu kitap gibi elemandı. Gizemli kişiliği ile ilerleyen dakikalarda tanıyorsunuz. Zaman zaman başrol hakkında tahminler yapıyorsunuz kişiliği ve hayatı ile ilgili. Konu biraz basit aksiyon filmini anımsatsa da gayet özgün bir senaryosu vardı.
7


avatar
(565) -
Ortada bir senaryo var gibi duruyor ancak karakterler o kadar çok sığ ve oyunculuklar o kadar çok donuk ki bir süre sonra bitse de gitsek havasına bürünüyorsunuz. 2 saatim ziyan oldu demiyorum çünkü iyi filmlerin kıymetini anladım.
4


default avatar
(238) -
Yorumları çok acımasız buldum açıkçası. Yani bir yakuza mafya filmi neticede, tabii ki ağır ilerleyecek. Bence film güzeldi, izlenmeye ve vakit ayırmaya değer kesinlikle. Bu arada Jared Leto da hiç yaşlanmıyor. Kendisini ilk kez 1998 yapımı Urban Legend'de izlemiştim 20 sene evvel. Adam zamana meydan okuyor resmen.
7


avatar
(4) -
çok durağan sıkıcı bir film seyretmeyenler bir şey kaybetmezler
4


default avatar
(4) -
Bu Netflix mümkünse film yapmasın, dizi çeksin.
5


avatar
(374) -
Filmi beğendim, aşırı beklentiye girmeden izlemenizi tavsiye ederim, 1950 lerde, Japonya da Yakuza içine giren eski bir Amerikan askerinin hikayesi. Japon kültüründen sahnelerin olması filmi sevmemi sağladı herhalde..
7


default avatar
(54) -
oldukça ağır ilerliyor sıkılıyorsunuz
3


default avatar
(91) -
Yakuza felsefesi üzerine seyrettiğim en kötü flim. Jared Leto'nun parası bol herhalde,, flimin yapımcılarından aynı zamanda. 1974 yapımı Sydney Pollack'ın yönettiği, Robert Mitchum 'un oynadığı The Yakuza flimini seyredin. Yakuza ruhunu daha iyi anlarsınız.


avatar
 kurdele (3635) -
Filmi beğendiğimi söyleyerek başlamak istiyorum yoruma... Sumo güreşi, hara-kiri, parmak kesme sahneleri oldukça etkileyiciydi. Film genel anlamda çok klişe, kimin ne olduğunu ve olacağını az çok tahmin ediyorsunuz ama zaten başka türlü bir dertleri yok gibi! Bana ağır giden, sakin, aksiyonu az ama kanlı bir japon mafya romanı okur gibi hissettirdi. Harika bir film değil ama izlenir bir film. Şans verin derim, iyi seyirler olsun.


avatar
(45) -
Film beklentilerimi karşılamadı, karanlık sahneler çok, durağan gidiyor, netflix çok film yapıp, az kaliteye yönelmeye başladı, çok filmden ziyade az ve öz film yapsalar çok daha iyi olacak. Jared leto filmde kaybolmuş, aksiyon ve macera tarzında olması gereken ancak bunu başaramamış bir yapıt.
5


default avatar
(3) -
Çok kötü diyemeyeceğim bir filmdi ama eksiklikler oldukça fazlaydı. Karakterlerin analizi yeteri kadar yapılmamıştı ve ciddi anlamda olay örgüsünde kopuklukların olduğu anlar vardı. Gerek hikayenin kendisi gerekse şiddetli sahneler izlenebilir kılıyor filmi o kadar. Ana karakter kimdir, nedir, nereden gelmiştir, derdi nedir, nasıl böyle soğukkanlı bir şekilde cinayet işler, nasıl bir anda yakuza adayı olur bilinmiyor. Zamanınız varsa izleyin yoksa çokta bir şey kaybetmezsiniz.
5


avatar
(909) -
Güney Kore'nin Dalkomhan insaeng (A Bittersweet Life) adlı filmine benzer bir yapım. Japon kültüründen oldukça etkilenen Jared Leto ben Japonya'da geçen ve herkesin Japon olduğu, aynı zamanda japonca konuşulan bir Amerikan filminde oynamak istiyorum demiş, yerine getirmişler bence. Film çok ağır ilerlese de başlarında oldukça ilgi çekici bir havası var. Sonrasında ise durgunlaşıyor ve konu etkileyiciliğini klişeye kaybediyor. Jared Leto'yu çok sevsem de film üst seviye bir film değil. İzledim, fakat pek de keyif vermedi. Zaman öldürmelik arayanlar için biraz ağır ilerleyen, güzel bir film izlemek isteyen için yeterince güzel olmayan bir film. Pek de tavsiye etmem. Netflix kaliteyi düşürmeye devam ediyor.
6


avatar
(27) -
Tadanobu Asano ve Jared Leto gibi yeteneklerin yanı sıra Netflix faktörü ile beklentimin bir hayli yüksek olduğu ; genel hatlarıyla düşük tempoda ilerleyen oldukça ağır bir yapımdı. Ara ara serpiştirilmiş kanlı şiddet sahneleri filmi bir noktada çekici ve gerçekçi kılmış ancak bunu filmin süresine vurduğumuz zaman ne yazık ki yeterli etkiyi yarattığını düşünmüyorum.
Yakuzalığın gerektirdiği bir prensip midir bilemiyorum fakat oyunculuklar (özellikle Jared Leto) son derece donuk ve ruhsuzdu; hiçbir duygu / his geçişi yaratmıyor izleyici üzerinde. Aslında bu durumun temel sebebi filmin gereken karakter analizini yapmıyor oluşu bana kalırsa, son derece yüzeysel geçilmiş.
Senaryo ve kurgu bakımından müthiş bir derinlik söz konusu değil; kaldı ki birçok unsur yüzeysel geçilmiş; bu açıdan hiç tatmin olmadım. Buna rağmen olay örgüsünde "şimdi kesin şöyle bir şey olacak" dediğim birçok şeyde ters köşe oldum; bu açıdan da fark yaratmayı başarmış; klişelikten (tam olarak olmasa da) birçok noktada sıyrılmış diyebilirim.

Kesinlikle kötü ya da vasat bir film olarak değerlendirmiyorum fakat filmi izlerken pek keyif aldığımı da söyleyemem. Sonuç olarak düşük beklentiyle bir şans verilebilir; iyi seyirler...
6


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018