Giriş Kayıt

X-Men: Geçmiş Günler Gelecek (2014) Yorumlar


X-Men: Days of Future Past

En çok beğenilen yorumlar
default avatar
(41) -
Görsel efektleri cok etkileyiciydi.Son zamanlarda cikan marvel filmleri çıtayi baya artırmıştı ama bu film en iyisi olmus.Senaryo cok iyiydi ama hugh jackman olmasa film bu kadar iyi olmazdi.Bu adam wolwerine karakterine cok yakışıyor.
10


avatar
(1824) -
Düşünüyorum ne kadar geriyiz diye, ama cevap yok. Yani şöyle sinemada 3. dünya ülkesi falan değiliz ha bildiğin 4. 5. dünya ülkesiyiz ve hatta derecemiz yok. Sadece biz değiliz tabi dünyada yüzlerce ülke Hollywood'ın milyon yıl gerisinde kaldı. Bu dengesizlikten dolaylı olarak Hollywood'a bağlanıp kalıyor insan. Neydi ya öyle. O kadar inanılmaz efektlerle sahip ki artık bu sektör bizim yaptığımız 3d filmler falan boşa para. Sinemamız gelişsin tabi de yok ya arkadaş akıl var mantık var nasıl teknoloji akıl almaz boyuta geldiyse sinema da Amerika açısında akıl almaz boyuta geldi. Bizim gibi ülkeler filme 100, 200 milyon harcayamaz. Neyse filme gelince direk sinema baş yapıtları arasında yerini almalı. Hugh Jackman, James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, Halle Berry, Evan Peters... Şok Süperrrrrr Filmin kadrosu bile ne kadar kaliteli bir şeylerin olacağının habercisi. Oyunculuk tavan yapmış anlayacağınız. Bu tarz filmleri sevenler ve xmen serisini takip edenler müthiş bir yapımla karşı karşıya kalacaklar. 3D olması da ayrı bir heyecan tabi. Aksiyon sahneleri birazcık az gibi gelse de var olan aksiyon sahneleri de müthiş. Özellikle herkesin de bahsettiği hızlı adam sahnesi çok keyifliydi. Bütçenin 100 milyonu zaten oyunculara dağıtılmıştır hahahahaha 200 milyon'un her kuruşunu hak ederek yapmışlar. Sinemada izlemenin vermiş olduğu seyir zevkinden midir bilinmez çok beğendim. Stad sahnesi de çok iyiydi. Yani millet iyi bir aksiyon-fantastik filmi sizi bekliyor.
8


avatar
(338) -
Credits'ten sonra film 1 dakika kadar daha devam ediyor, o yüzden bitti diye kapatmayın hemen arkadaşlar.


Yorumlar (162)
avatar
(392) -
her şeyiyle en iyi x-men filmiydi. görsel efektleri güzeldi, kapışmaları güzeldi, esprileri yerli yerindeydi, senaryosu ilgi çekiciydi, hem yeni hem eski magneto'nun karizması tamamdı, kilit roldeki güzellik jennifer lawrence da sorunsuz ve güzel oynamış, dehşet saçan son model süper yetenekli sentinel'ler başarılıydı, hugh jackman zaten her filmde az ya da çok olması gereken serinin sembolü... velhasıl izlenesi 10 numara bir süper kahraman filmi olmuş.
9


avatar
(101) -
2014 senesindeki yorumum:

Özellikle X-Men serileri ve bana göre 2014 senesine kadar çekilmiş olan tüm Marvel yapımları arasından en iyisi diyebilirim. Aksiyon çok fazla yoktu ama eksikliğini hissetmeyeceğimiz kadar vardı. Efektler ve oyunculuklar zaten muazzamdı. Filmi bu denli iyi yapan ise çok iyi işlenilmiş senaryosuydu. Kaçırılmamalı.
9


avatar
(5265) -
Aksiyonu tatmin edici heyecanı bol bir film. Karakterlerin birbirleriyle kenetlenmesi ayrı bir güzel. Zaman zaman kendinizi filmin içindeki bir karakter gibi hissediyorsunuz. Filmdeki diyaloglar fevkalade.Özellikle Wolverine nin konuşmaları espriliydi. Her şeyden biraz serpiştirilmiş filme. Aklımdan çıkmayacak bir çok sahneler var. Beni etkileyen filmlerden biri..Kaçıranlar kaçırmamalı.....
8


avatar
(780) -
X Man serisinin "Terminatör"ü bu bölüm. Gayet de güzel olmuş. Görsel efekt açısından da çok doyurucuydu ...
Seri genel olarak karmaşık görünüyor olabilir; ama izlenen her bölümde yapbozun parçaları git gide biraz daha yerli yerine oturuyor...
8


default avatar
(1082) -
Bu iyi anlatılmış bir hikaye. Zaman yolculuğu çok karmaşık, ama takip etmesi kolay. Bu adamların her biri karakterlere bu filmde çok daha iyi bir dinamizm veriyor. İlk filmlerin bazılarının zayıf yönleri, birlikte çok fazla zaman geçiremedikleri gerçeğidir, ancak bu filmde birbirleriyle mücadele eder ve inançları için mücadele ediyor..
9


avatar
(122) -
30-40 dakika boyunca ağzım açık izledim. İnanılmazdı. Yaşanan her olayın duygusunu iliklerime kadar hissettim. Son sahnelerde neredeyse ağlayacaktım adeta. Henüz izlemediyseniz koşun izleyin böyle filmler nadir gelir.

Sürprizbozan: Göster
10


avatar
(12) -
Geçmiş ile geleceğin çok güzel işlendiği bir film olmuş. Umutların asla tükenmediğiyle ve her insanın değişebileceğini gösteren bir film. Görsellik üst düzeyde fakat aradığım aksiyonu ve heyecanı fazla bulamadım. Acaba geleceği düzeltebilecekler mi diye asla gerilmedim. Aksine sonunu tahmin ederek izledim ve hiçbir şey bulamadım filmde. The Wolverine filmi hariç diğerler X-Men filmlerini beğenmiştim IMDb notunu görünce büyük keyif alırım sanmıştım fakat öyle olmadı. Serinin 2. kötü filmi olarak değerlendiriyorum.
6


default avatar
(23) -
Serinin en iyi filmiydi bence, imkanınız varsa 3D izlemenizi öneririm...
10


avatar
(425) -
Nihayet zevkle ve heyecanla izlenen bir x men filmi. Tabii First Class ta iyiydi ama bu daha da iyi olmuş hatta son zamanlarda izlediğim en iyi film de diyebilirim. Herşeyden evvel bir çok mutant ı bir arada, sentinel lerle savaşırken görmenin tadı bambaşka. Filmde tempo iyi, bir an bile düşmüyor bunu neden koymuşlar diyebileceğimiz sahnesi yok denecek kadar az, senaryo ve kurgu çok başarılı çizgi romanla paralel sadece Jennifer Lawrence'ın Raven/Mystique oynaması olmamış ama yine de 10/10
10


default avatar
(170) -
Sürprizbozan: Göster
9


default avatar
(26) -
Gerek efektler olsun gerek oyunculuklar gerek ise kurgu. Enfesdi. İzlerken nefesimi tuttuğum sahneler uardı. Göze batan hiçbirşey yok. Senaryo serinin aksine daha iyiydi. Böyle yapımlar daha çok olmalı..
9


default avatar
(1) -
Kabul edelim, biz 200 milyon bir filme yatırsak bile böyle birşey çıkmaz. Bu işi bilenler yapabiliyor, sadece paranız olması yeterli değil. Film kalp krizi geçirtti bana afalladım.
10


avatar
(819) -
Çok beğendim. Cidden efektler olsun oyuncular oyunculuklar olsun çok iyiydi. Geçmiş-gelecek çok iyi kurgulanmış. Kesinlikle seriyi öneririm bilim-kurgunun dibi. Bir sonraki filmi iple çekiyorum.
9


avatar
(7131) -
yeni versiyonu izleyin muhakkak... nam-ı diğer rouge cut!


default avatar
(60) -
X-Men First Class ı izlemeden bu izlenirse bazı noktalar eksik kalabilir. Aksiyon, Bilim Kurgu ve Macera 3 lüsünün muhteşem bir birleşimi. Ailece izlenebilecek çok güzel bir yapım.
9


avatar
(215) -
Tüm X-Men serisi içinde en çok sevdiğim bu!! Önceki filmlere göndermeler olduğu için yeni izleyecekler öncekileri de izlesin bence. Sadece The Wolverine filmini sevmedim pek. X-Men Origins:Wolverine çoook daha güzeldi! Bu film, şu ana kadarki tüm kadroyu barındırması açısından özel. Ama bence diğer karakterler olmadan, sadece Wolverine olunca biraz çeşitlilik kayboluyor. Belki de 2017'de gelmesi planlanan Wolverine devam filminden sonra karar vermeliyim Wink
10


default avatar
(4) -
first class kadar iyi değildi.konu güzeldi fakat çok basitleştirilmiş geldi bana
9


avatar
(1233) -
Yorum yok diyeceğim ama bir kaç şey yazma gereksiniminde bulunmak istedim.Bir arkadaş yazmış "sinemada 3. dünya ülkesi falan değiliz ha bildiğin 4. 5. dünya ülkesiyiz ve hatta derecemiz yok." katılmamak elde değil. Efektler falan kusursuz yani hata arasan didik didik etsen belki zorlayarak birşeyler bulursun onun haricinde herşey mükemmel. Böyle devam edecekse X-men 20 seride olsa izlerim.

İyi seyirler.
8


default avatar
(9) -
Adamlar malzeme bol demek ki daha devam filmleri gelecek gibi duruyo.
Sürprizbozan: Göster
8


avatar
(47) -
Filmin maliyeti 200 milyon doları geçmiş. Efektler, oyunculuk, kadro, senaryo şahane. Filmin sonunda da filmin çekimi için 15.000 kişinin çalıştığı ve yüzbinlerce saatlik emeğin olduğu yazıyordu. Hollywood ile bizim sinemayı falan karşılaştırmayalım bence artık. Adamların harcadığı parayla ve emekle yarışamaz bizim sinemamız. Bırakın böyle filmleri Hollywood yapsın, bizim sinemamız 1 milyon yıl geçse de bu imkanlara sahip olamaz ve böyle bir film çekemez. Hala izlememiş olan varsa tüm X-Men serisini izlesin ve farkı görsün. Adamların 2000'de çektiği filmin 10 dakikasını bile 15 yıl sonra çekebiliyor muyuz baksın.
10


‹ Önceki 1 2 3 4 ... 6 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2023