Giriş Kayıt

Ölmek İçin On Üç Sebep (2017–2020) Yorumlar - Sayfa 4


13 Reasons Why

Yorumlar (94)
default avatar
(29) -
Etkileyici bir dram kesinlikle arşivlik bir dizi her bölümde insan kendi davranışlarını sorguluyor acaba biz yaptıklarımız ve söylediklerimizle kimlerin hayatında nasıl yaralar açtık diye, hannah hayattayken olan sahnelerde renklerin çok canlı o hayatta değilken olan sahnelerde renklerin soluk olması gibi ince detaylarda gerçekten çok güzel işlenmiş ve o depresif atmosfer harika oluşturulmuş hannah'nın ve clay'in hissettiği şeyleri hissedebiliyor izleyen.. çok çok başarılı bir yapım puanını haketmiyor vs. Diyenlere aldırmayın umarım 2. Sezon ticari olmaz ve diziye gölge düşürmez.


avatar
(30) -
Diziyle alakalı şuan yazsam sayfalarca eleştiri(iyi),yorum yazabilirim. Şahsen herkes diziden bahsettiği için, övgüler yağdırdığı için izlemek istememiştim ama ilk bölümü izledikten sonra 2 gün boyunca kesintisiz bir şekilde sadece çok uykum geldiği ve acıktığım için ara vererek izleyip bitirdim. İtiraf etmeliyim ki Clay karakterinin kasetleri bir türlü dinleyememesi acayip canımı sıktı, ekran başında saçlarımı yoldum ama diziyi bitirdiğimde yolunan saçların buna değdiğini düşünüyorum. Yaklaşık 7 yıldır yabancı dizi izleyen biri olarak beni bu derece etkileyen, içine çeken, hissettiren başka bir dizi olmadı. Bu dizinin üstüne dram dizisi tanımıyorum şu an. Oyunculuklar harika, hikaye harika kısaca her şey harika. Diziyi izlerken ve izledikten sonra sanki böyle bir şey gerçekten yaşanmış, hannah baker karakteri gerçekten var olmuş ve ölmüş gibi hissettim. Sanki benim okulumdaymış, arkadaşımmış gibi bir his ile üzüldüm. Hikaye çok gerçekçi, çok çarpıcı ve oyuncular yaşları küçük olmasına rağmen harika bir iş çıkarmışlar. Bunun yanında hikaye(dizi) o kadar etkileyici ki intihara meyilli biri izlerse ve yaşı bunlardan etkilenecek kadar küçükse intihara sebebiyet verebilecek bir dizi ki zaten son 2 bölümün başında uyarı var. Kesinlikle 15+ olarak izlenmesi gereken bir dizi ki 21 yaşında biri olan beni içine çeken ve çaresizliği hissettiren bir dizi oldu....
Dip not: Clay gerçek hayatta bir insan olsa döverdim herhalde onu... Bir insan bu kadar yavaş, uyuşuk olamaz....
10


avatar
(105) -
Ergen oyuncuları sebebiyle ön yargılı yaklaşmıştım. Vıcık vıcık liseli ilişkileri pek yok, bu yönü ile beğendim. İzleyicide merak duygusunu her bölüm korumayı başarmış bir yapım ancak finali beni tatmin etmedi. Birçok kullanıcı finalin ne kadar duygusal ve ağlamaklı olduğundan bahsetmiş. Belki benim duygu eşiğim yüksektir bilmiyorum ama final bana çok yavan geldi. Açıkçası aldatıldığımı hissettim bu konuda.
6


avatar
(996) -
Son üç bölüm kala tahammül sınırımın sonuna gelmiş bulunmaktayım.Ne imdb ne genç güzel insanlar ne dram hiçbiri sonunda ne olmuşsa olmuş bu kadar saçmalanmaz diyip bırakasım geliyor ama prensip meselesi bitmesi gerek işte.Gerçek hayatta ölen ölür kalan dramını yaşar ama bu kadar kurgu ekran karşında bile çekilmiyor.
4


default avatar
(206) -
Bu diziye gençlik ergen draması deyip geçmek kanımca çok ama çok yanlış. Kitabını da en yakın zamanda alıp okuyacağım ki bence gereken değer verilmemiş. (site takipçileri için geçerli zaten hakettiği değeri imdb de almış.)
Yönetmen, senarist, oyuncular vs. gerçekten iyiydi. Mükemmeldi diyemem, olması gerektiği gibiydi. Gerçek hayatta böyle değil mi zaten, mükemmellikten uzak.
Çoğu insan planlar kurar ve planlar doğrultusunda kararlar aldığını düşünür, bunun ne kadar da büyük bir yanılsama olduğunu apaçık gözümüze sokan bir dramaydı.
"Hayatımızı, çevremizdeki insanları şekillendiren olaylar karşısında verdiğimiz anlık tepkiler ve seçimlerdir." dizinin özeti. Küçük sebeplerin, küçük seçimlerin nasıl da büyüyüp koca bir yığın olduğunu ve genç bir kızı intihara sürüklediğini son bölüme kadar hissediyoruz benliğimizde. "Hayatımız, yaşama isteğimiz o anlık küçük seçimlerle bağlantılı. Burda da kaos teorisi devreye giriyor. Her birimizin hayatı büyük bir kaostan ibaret." diyor dizi.
Nedense o hoş kasaba ortamı, müzikler, karakterler bana life is strange oyununu sürekli aklıma getirdi durdu. Yapımcılar bu oyundan etkilenmiş olacak o tatta bir dizi oluşturmuşlar.
Diziyi 2 gün içinde bitirdim.
Sürprizbozan: Göster
6


default avatar
(33) -
Sürprizbozan: Göster


avatar
(49) -
kesinlikle aldığı puanı hak etmiyor çok abartılmış bir dizi
6


default avatar
(83) -
Sanırım 2. Sezonu olacak aklımda bazı sorular kaldı. Insallah True Detective gibi tüm kadroyu dağıtıp yeni bir hikayeye başlamazlar.
6

Cevaplar (3)
default avatar
(206) -
Olacağını sanmıyorum. Her şey sonuca bağlandı kanımca ve bence tadında kalmalı.
6


0
| Bildir
default avatar
(83) -
2. Sezon olacakmış. Açıkladılar .
6


1
| Bildir
default avatar
(206) -
Şaşırdım doğrusu. Bakalım nasıl olacak göreceğiz.
6


0
| Bildir


avatar
(20) -
Övgüler doğrultusunda başladım ve izledikçe sıkmaya başladı sebebi ise
Sürprizbozan: Göster
Diziye başladım ilgi çekici geldi konu ve tamamen sonunu merak ettiğim için izledim. "Clay'in kasetinde ne anlattı Hannah" meraktan izledim.
Beklentimin çok altında kaldı.
5


default avatar
(10) -
Kesinlikle 8,9 puanı haketmiyor.Puanına aldanıp izledim.Bence beğenenlerin ya ergen kızları var ya da kendileri ergen.Bir kere çok ağır ilerliyor.Finalini hiç beğenmedim.Hep birşey olacak vay be diyeceğim diye bekledim.Hiç öyle birşey de olmadı.Hala şaşkınım bu puanı nasıl aldı diye.Tavsiye etmem.
6


default avatar
(84) -
Hemen bitmesin diye yavaş yavaş izliyorum ama dayanamıyorum Gülücük şimdi 5. bölümdeyim ve tek kelime ile harika ve müthiş bir dizi. Eğer kendinize dizi arıyorsanız hemen 13 Reasons Why'a başlayın Gülücük
10


avatar
(907) -
Dizi aslında güzel bir diziydi.İlk 10 bölümünü çok beğenip son 3 bölümünün aşırı kötü olduğunu düşünüyorum.Bu yüzden puanım 8 oldu.Başroldeki Dylan Minette ve bayan aktör çok iyi iş çıkarmış.
Sürprizbozan: Göster

İzlemek isteyenler deneyebilir çok akıcı bir dizi fakat sonları beni tatmin etmedi.
8


default avatar
(1) -
Bu ne biçim konu diyip başladıktan 2 gün sonra diziyi bitirmem....
10


default avatar
(23) -
Bir oturuşta altı bölüm filan izleyebilirsiniz gerçekten etkileyici bir dizi.
9


default avatar
(2) -
Diziyi az önce bitirdim ve hala etkisindeyim final bölümünde gözlerimden akan yaş ve tüylerimin diken diken oluşundan hemen sonra yazıyorum bu kelimeleri çoğu kişi bu söylediklerimi bir abartı olarak görebilir uzun zamandır dramatik olarak bu kadar etkilenmedim bu duyguyu en son Breaking Bad de yasamıştım inanın bana dizi göründüğünden fazlasını anlatıyor gerek oyunculuklar gerek ise konu herşeyiyle muhteşemdi izlemeyen çok şey kaybeder size son sözüm bu dizi anlatılmaz izlenir.
10


default avatar
(84) -
2. bölümdeyim ve yavaş yavaş izlemek istiyorum ama tüm bölümleri art arda izlemek de istiyorum Gülücük ne yapacağım ben şimdi Gülücük sonuç olarak dizi çok güzel başladı, oyuncular semoatik, konu güzel, hemen başlayın..
10


avatar
(306) -
Mutlaka izleyin pişman olmayacaksınız...
10


avatar
(215) -
Netflix'in yüksek puanlı dizileri arasında gezinirken "muhtemelen ergen dizisi" diyerek atladığım 13 Reasons Why, önyargılı düşündüğümün kanıtıymış. Bir günde 5 bölüm izledim ve benim için hala gizemini koruyor, merak ettiriyor. Diziyi izlerken "bu kızın annesi/arkadaşı olsaydım veya bu kız olsaydım ne yapardım?" diyebiliyor, sürü psikolojisiyle yapılan yanlışları fark edebiliyorsanız, hatta tıpkı Clay'deki gibi bir kulaklıkla izliyorsanız (ben öyle yaptım) dizinin hemen etkisi altına gireceksinizdir. Tabii zevk meselesi deyip açık kapı bırakayım..
(01.sezon için)
10


default avatar
(24) -
Tuhaftır ki 1. Bölüm izleyim derken 1 günde 8. Bölüm izledim vermek istediği duygu ve mesajı daha çok sıcaklığı ilk bölümden hissediyorsunuz eğer ki başlamayı düşünüyorsanız vakit kaybetmeyin..
9


default avatar
(16) -
Dizi çok sağlam akıyo resmen ayrıca dikkatimi çektide yapımcılardan biride Selana Gomoz. 2. Bölüm sonunda çalan şarkı (Run Boy Run - Woodkid)
8


Türkçe Altyazı © 2007 - 2023