Giriş Kayıt

Ölmek İçin On Üç Sebep (2017–2020) Yorumlar - Sayfa 3


13 Reasons Why

Yorumlar (94)
default avatar
(22) -
2 günde bitirdim gayet başarılı bir dizi sürükleyici ve hayatın gerçekleri
9


avatar
(335) -
- hikaye sürükleyici...ama hep sizi süründürüyor..
- dizinin ilk on bölümünü izledim. sonuç olarak sizlere şunu söylemek isterim. Dizide konu çok yavaş işliyor ve işlenen dramın öyle ahım şahım bir tarafı yok. Yani günlük hayatta daha kötüsünü yaşayanlar var. Hep daha bir dram var mı diyorsun. on bölüm sonunda halen bir parmak bal bekliyor dudaklarım. Lakin sabırla devam ediyorum. Dizinin ekseninde ki karakter tam dayaklık (clay). Kaba tabirle her bölüme "hadi ordan " diyorum.
Devam etmemdeki neden ışığı görmek. Ama saçma sapan kasetleri dinliyor her bölümün sonunda hayal kırıklığı yaşıyorum.
- keşke hiç başlamasaydım diyorum. Yazık oldu zamanıma.çok fazla geriye dönüş işlendiğinden senarist karakterlere ya dayak attırıyor yada bir kazayla yüzlerine iz bırakıyor.
- bugün bitirdim. Sonuç yok. 13 bölümü bir sonuca bağlamamışlar. Size o kadar zaman kaybettirip beklediğiniz cevapları vermiyorlar. Saçma sapan bir dizi. Tamam ergen ebeveyn vs ama bu kadar olmaz ki biz diziyi izlerken hop oturup hop kalkacak şeyler bekliyoruz. Dediğim gibi çevrenizde bile bundan daha dram olaylar varken size sunulan bir intihar etrafında gereksiz diyalog ve angut (clay) bir karakterle can sıkmaktan başka bir şey değil. 13 bölüm sonunda ışığı göremedim.
- bence uzak durun
4


default avatar
(6) -
Hikayenin basit olmasına karşın inanılmaz sürükleyici ve merak uyandıran bir yapısı var. İlk 10 listeme girermi! Hayır, ama kendini izlettirmesi ile üst sıraları hakeden bir dizi. Tavsiye edilir.


default avatar
(34) -
Diziyi çok beğendim. Ders verici genç bir kızın neden intihar yaptığını çok güzel işleyen dizi olmuş. Katherine Langford'den müthiş oyunculuk bir o kadar da Dylan Minnette oyunculuğu harikaydı. İzlemeyi düşünenler varsa kesin izleyen.
10


avatar
(286) -
Dizi çok iyi. Keşke 2.sezon olayına hiç bulaşmasalardı. Bu yaptıkları güzel diziyi bozmazlar inşallah. Bide 2.sezonun yapılması için parasal desteği selena gomez sağlamış heralde. Saçma şeyler ekleyerek dizinin kalitesini düşürmezler inşallah.
6

Cevaplar (1)
avatar
(41) -
1.sezonda Selena Gomez yapımcıydı.
9


0
| Bildir


avatar
(215) -
ilk bölümlerde sıkıldım aslında tam olarak 5.bölümde beni yakalamayı başardı merakla nereye varacak diye aynı gün bütün sezonu izledim ama final beklenilen çarpıcılıktan uzaktı havada bırakmışlar şayet 2.sezon onayını almasydı tam bir fiyasko olacaktı umarım 2.sezonda bu olayın çarpıcı sonuçlarını görme fırsatımız olur.
8


default avatar
(44) -
Genç kardeşlerim çok beğenmiş diziyi. Hedef kitle gençler. Senaryo beni çok sarmadı. Amma velakin ders alınması gereken çok şey barındırıyor dizi ebeveynler için. O açıdan izlenmesi faydalı.
4


avatar
(2) -
Kesinlikle ergen zırvası bir dizi değil arkadaşlar mutlaka izleyin. Günümüz insanlarının farkında olarak veya olmayarak yaptıkları bazı sorumsuzca davranışların nelere sebep olabileceğine değinen güzel bir dizi olmuş. Bazı noktalarda dizi yavaş kalıyor olabilir ama buna çok da takılacağınızı çok da zannetmem lakin dizinin bir sonra ki bölümü çok merak ediyorsunuz.
9


avatar
(5846) -
Dizinin fragmanı çıktığında benim pek ilgimi çekmemişti. Sonrasında diziyi izlemeye şans eseri başladım. Dizi, benim beklentilerimin çok üstündeydi. Her zamanki gibi sıradan bir Netflix dizisi sanmıştım ancak dizinin kitaptan uyarlandığını öğrendiğimde -kitaptan uyarlama dizi veya filmler her zaman daha kaliteli olur- deneme amaçlı ilk bölümünü izlemiştim. Dizi, insanı bir sonraki bölüme geçmesi için resmen zorlayan bir yapıya sahip. Eğer “Ben yeni bir diziye başlamak istiyorum.” diyorsanız, ben size bu diziyi şiddetle öneririm.


avatar
(339) -
Sürprizbozan: Göster
9


avatar
(3686) -
Gençlerin okullarda neler yaşadıklarını gözler önüne seren güzel bir diziydi. 2 günde bitirdim diziyi ve hiç sıkılmadım. İyi seyirler.
7


avatar
(74) -
izlerken sıkılmadıysam sonuna kadar devam ederim aga , beğenmeyenler olmuş ama son 3-4 bölüm özellikle daha merak uyandırıcıydı bence.. oyunculara bakıp da ıyyyy bu ergenler kimmiş deyip de diziden uzaklaşmayın bi şans verin
7


avatar
(511) -
2. Sezon onay almamalıydı. İnşallah üstüne bir şey koyarak başlarlar.
7


avatar
(138) -
Müthiş bir dizi. Bu türde izlediğim en iyi dizi. Vermeye çalıştığı her duyguyu iliklerinizde hissediyorsunuz. Kesinlikle izlenmeli. Harika bir yapım.


default avatar
(144) -
bazı bölümler sıksa da genel olarak güzeldi ya bittiğinde neden bitti dedirten bir diziydi yorumlara bakılınca çoğu kişiyle aynı şeyi düşünmüşüz clay clay clay yani. neftlixin belki de sense8 den sonra sevdirdiği en güzel şey olabilir en cok ama alexi merak ediyorum ya nedense en sevdiğim karakter oydu
9


avatar
(692) -
Her türün iyisi de vardır, kötüsü de. Ergen dizilerinin de... Her öğrencinin izlemesi gereken bir dizi gibi görünüyor. Yetişkinler de çocuklarıyla birlikte izleyebilirler, çok da sıkılmazlar. Henüz bitirmeden yorum yazıyorum ama herhalde fikrim çok değişmez.
Bitirdikten sonra: Fikrim değişmedi, hatta pekişti, ama Raif Efendi'den sonra (Kürk Mantolu Madonna) ilk defa birine (Clay Jensen) bu kadar sinir oldum.
7


default avatar
(1) -
Dizi de Dramı gerçekten çok iyi işlemişler ama
Sürprizbozan: Göster
ayrıca Clay karakterine çok kızılmış uyuşuk diye yaşının 17 olduğunu unutmayalım o yaşlarda karar alma verme süreci farklı hepimiz o yollardan geçmiştik ama diziyi bitirince şöyle bir düşünüyorsunuz izledim bitti olmuyor o nedenle izleyin mutlaka..


default avatar
(41) -
6 bölüm izledim dizi gayet güzel fakat Clay'in ailesine uyuz oldum. Hele o anası yok mu dehşet gıcık bir kadın


default avatar
(54) -
Clay ne uyuşuk şeysin sen

Cevaplar (1)
avatar
(101) -
Sürprizbozan: Göster
8


0
| Bildir


default avatar
(8) -
Harika bir dizi herkese tavsiye ederim vaktim olsa tek oturuşta tüm bölümleri izlerdim Gülücük)
2.sezon Tyler'ın katliamı falan olacak sanırım.


Türkçe Altyazı © 2007 - 2023