Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(614) -
Filmin ilk fragmanlarını gördüğümde beklentimi çok yükseltmiştim...Dün T.A. puanını ve yorumları okuduğumda ise bi o kadar da düşürdüm ve bu kafa karışıklığı ile filmi seyretttim.Sonuç, ne öyle "berbat" denebilir, ne de "türünün en iyilerinden biri" denebilir..Finali o kadar kötüolmasa "7" bile verebilirdim, fakat gel gör ki son 20 dakika gerçekten feceaat..Neyse, eğer kaliteli bir "Seri Katil" temalı film istiyorsanız ve ben zaten hemen hemen bütün seri katil temalı filmleri seyrettim diyorsanız bile gözünüzden kaçmış olabileceğini düşünerek bu filmden ziyade "Resurrection(1999)" ya da "Antikörper (2005)" i tavsiye ederim..E yok ben illa da bi kuzeyli suç filmi izlemek istiyorum diyorsanız bu filmi boşverin ve "Hodejegerne" ye bi göz atın.. Ya da benim gibi seyredin gitsin..Gülücük
6


default avatar
(4) -
Kitabı ile filmi arasında çok kopukluk var.Bu senarisler kitabı okumadan mı senaryo yazıyorlar arkadaş. Sonu bile tutmuyor.En fazla 6 veriyorum.
6


avatar
(42) -
açılış sahnesiyle film kendine bağlayıp, izlettirdi. kar manzara sahneleri güzel. oyuncu kadrosu iyi. izlenir...
7


Yorumlar (41)
avatar
(97) -
Yazık ya cidden 2 saate yazık oldu... Kitabını bilmem ama film berbat... Hiç uzun uzun yazmayacağım.
Gerililm 1/10, Gizem 3/10, Aksiyon 1/10, Oyunculuklar 6/10, Senaryo 2/10, müzikler 3/10, Kamera ve görsel sunum 8/10.... Anlatabilmişimdir umarım.
3


default avatar
(13) -
Çok karmaşık bir kurgu yer yer kopukluklar var film bir türlü kendine çekemiyor sizi ama yinede izlenmeli final sahnesi çok aceleye gelmiş gibi boş zaman varsa biz şans verin
6


avatar
(124) -
ismi ve fragmanıyla bu kadar alakasız bir film olabilir.. gizem yönüyle de zayıf.. aksiyonu da yok denecek kadar az..
5


default avatar
(41) -
Kısaca iyi kadro kötü film... Kadro ve fragman birleşince beklenti büyük oluyor.. Ama kurgu,senaryo zayıf..
5


avatar
 kurdele (679) -
Kadro iyi manzaralar güzel senaryo vasat, diyaloglar kötü, kamera kullanımı amatörce, müzikler başarısız. Büyük beklentilerle izlemeye başladım büyük hayal kırıklığına uğradım.Eğer polisiye film seviyorsanız, katil kim olayı sizin ilginizi çekiyorsa o zaman izlenebilir düzeyde.....


avatar
(343) -
Kitabı okuyan tüm hayranları beğenmemiş.. Okumadım bana çok tatlı bir hava verdi.. Keşke finali daha iyi yapsalardı dedim sadece..
7


default avatar
(61) -
Seyredilebilir bir gerilim filmi.Oyuncular iyi.Akıcı ve güzel bir film.
7


default avatar
(51) -
Kitabı okuyan için film hayal kırıklığı. Okumayan için ise fena sayılmaz. Senaryo ekibinde Nesbo da görünmese bir nebze derdim. Bir yazar nasıl bu kadar ödün verir anlaşılmaz. Kafamızda canlanan Rafto karakteri (Kilmer) ile bağdaşmıyor , Rakel ile ilgili ise denecek birşey bulamadım. Michael Fassbender role uygun gibi görünse de gözümü kapattığımda Hole karakteri olarak Mads Mikkelsen i görüyorum. Boşvermiş alkolik iskandinav bir polis müfettişi denince , kafama bu kazınmış olmalı. Okumasam 7/10 olabilirdi.
5


default avatar
(352) -
Boşverin filmin romanını... Karşınızda sıkı bir polisiye var... Michael Fassbender'de yine her zamanki gibi son derece karizmatik... Baştan sona gizem dolu bir polisiye izlemek istiyorsanız bu filmi kaçırmayın derim... Bana göre filmin tek problemi; ana dili İngilizce olmayan oyuncular nedeniyle filmde aksanlı İngilizce konuşuluyor olması... Keyifli seyirler...
7


avatar
(565) -
Ne yerden yere vurulacak, ne de çok övülecek bir film. Orta şeker. Herhalde Norveç'in soğuk havası oyuncuları etkilemiş olacak ki J.K. Simmons dışında herkes donuk bir yüz ifadesi ile oynamış.
5

Cevaplar (1)
avatar
(343) -
Simmons ın tum sahneleri şömine başına oval ofis.. Kanlı canlı bu sebeple Gülücük
7


1
| Bildir


default avatar
(4) -
Kitapla hiç alakası yok, hayal kırıklığı , konu kopuk, senaryo eksik.
3


default avatar
(207) -
Film ağır aksak ilerliyor böyle olunca da izlerken dikkatiniz kolayca başka yere kayabiliyor yani bende öyle oldu sonuç olarak çok kötü bir film değil ama sıkıcı ben 40 dakikayı öne olarak bitirdim.
4


avatar
(222) -
İskandinav ülkelerinden çıkan her türlü roman ve filmden Nicolas Cage'li Hayalet Süvari filmi görmüşcesine kaçarım.

Cevaplar (1)
default avatar
(110) -
Hodejegerne tavsiye ederim.


0
| Bildir


avatar
(92) -
Bu kadroya rağmen çok vasat.


default avatar
(168) -
Kurgu hatalarının belirgin olduğu bazı anlarda kendi mantığıma uyduramadığım ortalamanın üstünde giderken finaliyle bana göre ortalama film olan ağır polise/drama filmi.
6


avatar
(354) -
Beklentinizi çok yüksek tutarak izleyenler filmi çok kötülemiş ama yorumlara ve puanlara bakarak izlememezlik yapmayın. Sadece sanat yönetmenliği ve kar manzaraları için bile izlenir bir film.

Sonu her ne kadar basit olsa da film genel olarak güzel. Bir başyapıt değil. Ancak izlenebilir bir film olmuş.
7


default avatar
(4) -
Seyretmeye başlamadan önce film hakkında hiçbir bilgim yoktu. Yarısında bu film kesin bir polisiye roman uyarlaması olmalı dedim ve araştırmamı yapınca tekrar kaldığım yerden devam ettim. Eseri okumadım ama filmi seyredince film gerçekten berbat aktarılmış dedim. Böyle bir kadro berbat bir polisiye kitap için bir araya gelmez ama sonunda berbat edilmiş bir film çıkmış o kesin


avatar
(69) -
Seyrettiğim her film için yorum yapmıyorum.Ama bu film için birkaç kelam etme ihtiyacını hissettim.Çok bildik bir senaryodan iyi bir film zaten olamaz.Yönetmen parçaları daha kaliteli bir şekilde birleştirip daha seyirlik bir film yapabilirmiş.Ama olmamış.Ortaya oldukça vasat bir tv filmi çıkmış.Son olarak şunu belirtmeliyim.Filmin aldığı 5.1 imdb puanı tam bir zırvalık.Daha fazlasını hakediyor.Evinizde rahatlıkla,pop corn eşliğinde seyredebilirsiniz..
6


default avatar
(84) -
Film bittiğinde konuyu düşündüğünüzde aslında konusu iyiymiş diyorsunuz film için ama film olmamış bence.İnanılmaz kopuk kopuk film ve senaryoda ciddi hatalar var.Kadın akşam hemen buluşalım neredesin diyor, ertesi gün gündüz buluşma sahnesi, yani bu kadarda yapmamak lazım.Flmin çekildiği yerler kış mazaraları felan harika, başkada birşey yok flimde malasef.
4


default avatar
(1) -
filmin reytingi bilinç altına verdiği msj nedeniyle düşük kanmayın izleyin 7/10
7


‹ Önceki 1 2 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018