Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
default avatar
(6) -
dicaprio çıtayı öyle yükseltiyor ki ne çekse izlenir.
Sürprizbozan: Göster
10


default avatar
(131) -
bu nasıl bir film? nasıl manzara? resmen izlerken soğuk havayı, acıyı hissettim leonardo oyunculuk kısmında almış gitmiş! Bu adama oscar vererek hakaret etmesinler; çünkü ona küçük gelir Gülücük
9


default avatar
(162) -
Ülkemizde 22 Ocak 2016 da vizyona girecek olan Türkçe adıyla 'Diriliş' internetteki yerini aldı.. Ve bana kalırsa bu sene Oscar'ı da alacak.. Çünkü hakikaten olağanüstü bir film... Yani bekliyordum ama bu kadarını da değil doğrusu.. Yönetmen Alejandro González Iñárritu (Babil, Biutiful, Birdman) 'yu tekrar tekrar tebrik etmek gerek.. Her ayrıntıya o kadar çok dikkat etmiş ki siz film yönettiğine inanma2yacaksınız.. Çünkü film izlemekten çıkıp 1800'lü yılların içinde, filmin büyüsünde yolculuğa çıkıyorsunuz.. Tabii bunda oyuncu seçiminde de büyük pay var.. Bir kere Leonardo Di Caprio tam isabet.. Tom Hardy keza öyle.. Ama Leonardo, futbolcu Ronaldo gibi, "Ben bu sene, bu ödülü alacağım" demiş ve müthiş bir performans göstermiş.. Diğer oyuncular da iyi performanslar göstermişler tabii.. işte burada da yönetmeni kutlamak gerek.. İşini ne kadar titizlikle yaptığı ve oyuncuyu sahne için ne kadar motive ettiği belli olduğundan.. Efektler ki öyle gerçek ki filmin hala etkisindeyim.. Ayı'nın saldırma sahnesinden tutun da sonundaki dövüş sahnesine kadar öyle sahneler var ki inanamayacaksınız. Filmin 2 saat 36 dakika olması benim için handikaptı.. Çünkü bitmesini hiç istemedim inanın.. Bence bu senenin Oscar töreninde 'En İyi Film' 'En İyi Erkek Oyuncu' 'En İyi Yönetmen' ve 'En İyi Senaryo' dallarında kazanmış olarak görmemiz mümkün.. Senaryo diyorum çünkü Senaryo, hikaye ve kurgu da olağanüstüydü.. Özellikle senaryo hakkında vurgulamak istediğim konu; filmdeki Fransız, Amerikan ve kızılderili insanların hepsinin kendi orjinal dillerini kullanması.. Bu Amerikan filmlerin sıklıkla yapılıyor. Evet! Ama kendi yapımlarımızda bu olayı görmek oldukça güç.. Yönetmenlerimizin bu filmden ders çıkarmaları en büyük dileğimiz.. Türkçe adını kim koydu bilinmez ama Diriliş tamamen uymuş.. Fazla söze gerek yok.. Film 10/10 puanla karşınızda.. İyi seyirler..
10


Yorumlar (285)
avatar
(352) -
Leonarda Di Caprio'nun oyunculuğunu zirveye çıkardığı filmdir. Sonunda Oscarı da alıyor zaten. Müthiş oyunculuğunun yanında harika manzaralar ve iyi kurgulanmış hikayesiyle adeta sinema şöleni yaşatan bir yapım. Uzun lafın kısası her yönüyle başarılı bir film. İyi seyirler.
9


avatar
(19) -
Soğuğu iliklerine kadar hissettiren yapımları izlerken mest olan tek ben miyim bilmiyorum fakat filmde bu olay harika işlenip yansıtılmış.

Sürprizbozan: Göster
10


default avatar
(36) -
Leonardo di caprio bu adamın hiç kötü filmi olmaz mı revenant diriliş bir hayatta kalma filmi ve gerçekten manzarası için bile seyredilmesi gerekir leonardodan güzel bir oyunculuk bu çocuk kendini aşıyor ancak film bir aksiyon filmi değil efekt beklemeyin sadece manzara ve oyunculuk için bile olsa seyredin
8


avatar
(4067) -
Gerçekçi üslubu ile taraflı tarafsız herkesi hayran bıraksa da hikâyenin dayanak noktası cezbetmiyor. Asıl sorulması gereken DiCaprio gibi kusursuz bir aktör varken senaryonun vasatlığı filmi nasıl gölgeleyebildi. Kötü bir film değil ancak filmi film yapan kesinlikle DiCaprio'dur.
8


default avatar
(46) -
Filmin çoğu yerinde kopukluk var, yönetmen sanki üşenmiş uğraşmaya ve kısa özet geçmiş.
Filmin gerçekçiliği gayet iyiydi fakat bazı yerlerde kopukluk vardı.
Sürprizbozan: Göster

Oyunculuklar gayet iyi, zaten DiCaprio ağabeyimiz oyunculuk konusunda kaliteyi arşa çıkarmış yine.
7


default avatar
(11) -
Kamera açılarıyla,oyunculuklarıyla harika bir film.Hadi bu filmde de leonardo'ya oscar vermeseydiniz de görseydik! Bu kadar sıradan bir senaryodan bir başyapıt çıkarmak da yönetmenin mahareti herhalde. İzleyin.İzlettirin.Pişman olmazsınız.
Sürprizbozan: Göster


avatar
(437) -
Görüntüler, doğa manzaları, çekimler vs. Gayet güzel... Leo iyi oynamış, ama çok daha iyi performansları da vardı. (örn. Wolf of Wall Street) Tom Hardy de gayet iyi oynamış. Kötü adam olmak o'na oldukça yakışmış. Konu çok basit. Hiçbir şey derinlemesine anlatılmıyor. Film biraz uzamış, ortalarda temposu oldukça ağırlaşıyor, izlerken sıkıldım. Sonu klişe olmuş. O şekilde bağlayacakları ortasından ve hatta başlardan belliydi.
6


default avatar
(218) -
Hayata tutunmak ve mücadeleden vazgeçmemek adına seyredilmesi gerekiyor. Beni en çok etkileyen Glass'ı eşinin ruhen desteklemesi...ölüm bitiş değil... belki hayatın yeni boyutunu yaşamak...güzel film.
8


avatar
(19) -
Muhteşem bir film tek kelimeyle. Oyunculuk, yönetmenlik ve senaryo müthiş. Leo sonuna kadar haketmiş ödülü. Özellikle yönetmen harika iş çıkarmış, çekimler ambiyans inanılmazdı. Her şey çok gerçekçiydi. Resmen filmin içinde yaşadık. Uzun olmasına rağmen son saniyeye kadar heyecan bitmiyor.


avatar
(6000) -
Uzun zamandır izlemeyi çokça geciktirdiğim bir filmdi.Mantık hataları olsa da ,yaşam mücadelesi ve intikam ile izlemesi çok zevkli bir hale dönüşen ayrıca konusundan ziyade sahne görüntüleriyle, çetin hava koşullarında gerçekleşmiş olmasıyla doğanın güzelliğine ve hatta insanı farklı yönlerden geren sahnelerin gerçekliği ile beğendiğim filmlerin arasına girmeyi başarmıştır...Bence izlenir...
9


avatar
(144) -
uzun uzun yazıp filmi öveyim diyorum ama kelimeler yetmez Gülücük leo'nun elinden gerçek bir şaheser. Defalarca izledim ama her seferinde daha çok lezzet aldım. Oyunculuk eğitimi olarak sinema okullarında bol bol izletiliyordur heralde Gülücük Gülücük
10


default avatar
(1082) -
Leo ne yaptın ettin hakkın olan oskar harika bir kurgu ve oyunculardan oluşan bir ekip ile senin peşinden sürüklediğin harika bir kovalamacanın sonunda başardın. Film tek kelime ile doğada tek başına kaldığında bu orman, deniz, okyanus, dağ vs vs.. neleri başarıp neleri başaramadığı ile güzel bir örnek sunuyor. Filmi uzun tutmuşlar çokta yerinde bir karar olmuş. Soğugun, acımasızlığın, çaresizliğin kol gezdiği bir yerde ayakta kalmak için ne kadar çaba göstereceğindir..

Film Notum:10/10
10


default avatar
(3) -
sıkılmadan izleyeceginiz sizi sürükleyecek bir film farklı duygular yaşatan ve biz insanların ne kadar vahşi olduğunu gösteren bir film.
8


default avatar
(32) -
müthiş sinemasal anlar o ne oyunculuk leo takdir ettim valla...
9


avatar
(363) -
Bol doğa manzaralı, temposu değişken olan, konu açısından güdük ancak prodüksiyon açısından 1. sınıf bir filmdi. Bildiğim kadarıyla neredeyse tamamı, stüdyo ortamında değil, gerçek mekanda çekilmiş nadir filmlerden. Caprio çok iyi bir oyun çıkarmış hatta tabiri caiz ise "gözü ile oynamış" türden bir performans göstermiş. Diyaloğu az olan türden, sadece durumdan oluşan bir kurgu olduğunu belirtmeliyim. 3 saatlik bir film olmasına gerek yoktu, gereğinden fazla uzatmışlar açıkçası. Bu tarz filmleri sevmiyorsanız, baştan düşünün.
Nihayetinde harcadığım 3 saate benim için değecek bir filmdi.
9


avatar
(296) -
Sürprizbozan: Göster
8


avatar
(590) -
Oscar'ı hak eden kişi bence kesinlikle görüntü yönetmeni. Çıkardığı iş efsane olmuş. Gerçekten diğer adaylar bence de biraz abartı olmuş. Oscarlık denilemez ama oldukça başarılı bir survival filmi. Süresi biraz uzun ama sıkmıyor. Filmdeki her detay ince ince işlenmiş. 10/8.


avatar
(1008) -
Güzel film ama bazı sahneler gereksiz uzun olmuş. Ama yine de güzel film.
7


avatar
(9) -
Leonardo ve Tom Hardy varsa en ölü senaryo bile dirilir. Biraz abartılı sahneler olsa da, film sürükleyici. Belki bir baş yapıt değil ama zamanınız boşa gitmeyecek.
9


avatar
(193) -
film güzel ama oscarlık değildi
8


‹ Önceki 1 2 3 4 ... 13 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2024