Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(61) -
Bunca yorumun akabinde haddim olmadan açıklama gereği hissettim.

Film öncesi bihaber olanlar için biraz sanat genel kültürüne hakim olsak, filmi yakalayabiliriz sanırım.

Gertrude Stein, Ernest Hemingway, Pablo Picasso, Salvador Dali hakkında biraz ön bilgi edinin.

Kahramanımız kitap yazma konusundaki sıkıntılarını bizzat sanat dünyasının ileri gelmiş isimleriyle tanışarak aşma fırsatı buluyor. Biraz hayal gücü, biraz da sanat ve tarih hayranlığı ile müthiş tad alınabilir filmden.

Güzel örnekler verelim hayal gücümüzle;
- Laptopunuz anlamsız bir hata verdi ve "yahu nasıl çözerim?" derken karşınızda Bill Gates'i görüyorsunuz ve sizi Eric Schmidt'le tanıştırmaya götürüyor. Öncesinde bir iki kadeh bir şeyler içiyorsunuz. Beraber oturma şansı buluyorsunuz falan.

- Paraya sıkıştığınız bir zamanda, M.Ö 600lerde Lidyalıların ortasında buluyorsunuz kendinizi. Parayı istediğiniz gibi şekillendiriyorsunuz falan.

Film, bu düşüncelerin mükemmelliğiyle donatılmış.

Kaçırmayın yakaladım
7


avatar
(340) -
Paris ve sokakları, müzikleri, geceyarısı hepsi büyüleyiciydi... Owen Wilson bu role çok yakışmış. Marion Codillard ve Adrian Brody'i görmek güzeldi.
Süresi daha uzun olsaydı keşke.

Zamanın nasıl geçtiğini anlamadım. İzleyin-izlettirin. (:
7


avatar
(227) -
Ah böyle bir film... Mest oldum adeta, mükemmel bir yaratıcılık.
9


Yorumlar (100)
default avatar
(21) -
Sürprizbozan: Göster
bilim-kurgu ögelerin varlığı aşikar ama bunlara fazla önem verilmeyerek bilim-kurgu tadı filmden atılmış. bence iyi de olmuş çünkü filmin vermek istediği tat korunmuş. buram buram sanat kokan bir film, hem genel açıdan hem konu açısından. oyunculukları ve kadrosu çok iyi. filmin başında birkaç dakika size paris'i tattırıyor ve film boyunca filmin havasını ruhunuzda hissettiren müzikler size eşlik ediyor. ve woody allen harika bir iş çıkarmış. hem eğlenceli, sanatsal ve özgün bir senaryoyla hem de çekimleriyle.
8


default avatar
(400) -
Güzel bir mantıktan yola çıkılmış, havada kalan noktaları-vasatlığı ve sıkıcılığı aşamamış...
2


default avatar
(84) -
Eski bir sandalyeye 20 bin dolar verirsen filmide seversin. Zengin insanlar için yapılmış. Izlerken boğuluyordum. Italyanin ,fransizin, ispanyolun yazarinin bu kadar fazla tanınıp saygı duyulup ,bizim yazarlarımınızın, şairlerimizin hiç tanınmaması üzücü.
1


default avatar
(15) -
Âlâ, fevkaladenin fevkinde. tam bir yapıt.
İlk başlarda Owen Wilson kaynaklı ciddiyetsizlik bir ihtimal rahatsız eder diye düşündüm ama, gezdiği dolaştığı yerler zamanlar... âlâ âlâ...
9


avatar
(370) -
Bizde de vardır hani şu nostalji sevdalıları. Geçmişin sadece güzellikler barındırdığını sanan, yaşadığı zamanı yakalamak ve anlamaktan ziyade kötülemeyi marifet sayan türden bahsediyorum. Halbuki güzel günlerdi dediği geçmişte yaşayan insanların çoğu da yaşadığı devri katlanılmaz buluyordu.

Filmi izlemeden önce Woody Allen'ın da yine bu nostalji sevicilikten nasibini alıp bir film çektiğini düşünmüştüm. İzleyince gördüm ki bu tuzağa düşülmemiş. Ben filmi bu sebeple naif buldum.
7


avatar
(310) -
Paris'in o mükemmel manzaraları içine çekti resmen ya
7


default avatar
(108) -
gerçekten biraz yağmurda yürümenin ne zararı var? geçen gün hafif yağmur başlamıştı yürürken, inanın elinde şemsiye olan insanlar saçakların altında ben ise daha bir ortada yürüdük bir süre. tabi bende şemsiye yok. hep birlikte çıkıp ıslanalım demiyorum; ama hayatımızda gereksiz bir telaş ve karışıklık var. ben de dahil. filmi izlerken bu duygulardan sıyrılmayı önerdiğini hissettim. birazda siz ıslanın iyi seyirler. Gülücük
7


default avatar
(1) -
En az Manhattan kadar güzel bir film. Woody Allen cok iyi bir iş çıkarmiş yine. Film tüm sanat ve aşk duygularinin dışa vurumu sanki.
8


avatar
(152) -
Kesinlikle enfes bir filmdi...biraz daha yazar-çizer bilgim arttıktan sonra izleyince daha da sevdim ben bu filmi...Hakkaten mükemmel bir film...tam woody allen emmi'nin işi bir film olmuş...sanatçının ve bu yolda olanın mutlaka düştüğü sıkıntısını çektiği durumlar mükemmel bir şekilde anlatılmış ve perdeye yansımış...ve güzel bir şekilde cevaplanmışş...
saygıyla eğiliyoruz...
8


avatar
(45) -
Fransız kültürüne dair pek bir şey bilmem o yüzden ne yazarlara ne de ressamlara aşinalığım yoktu fakat film o kadar güzeldi ki beni bir şekilde içine çekmeyi başardı. Parsi'ten mükemmel manzaralar da cabası. Tavsiye olunur Süperrrrrr


default avatar
(32) -
Bir kitapsever olarak beni çok etkileyen bir filmdi. Ayrıca yalnızlığı ve sadeliği sevmem de bu filmi beğenmeme sebep oldu.
Düşünün bir zaman dilimi içinde kayboluyorsunuz ve geçmişin en sevdiğiniz bir çağına gidiyorsunuz ,hayran olduğunuz insanlarla tanışıyorsunuz. Hemingway olsun,Dali olsun,Picasso olsun bu isimlerin kişilikleri hakkında da fikir sahibi olabiliyorsunuz filmde.
Dedektifin kaybolduğu sahnede bastım kahkahayı.
10


avatar
(258) -
Luis Bunuel(ki biz sinemaseverler için ordaki gururumuz Çok Mutlu) , Salvador Dali ve Man Rey
Ernest Hemingway, Pablo Picasso, Scott Fitzgerald , Cole Porter, Gertrude Stein...
Filmden sanat akıyordu resmen, olağanüstü güzellikte senaryo olağanüstü oyunculuklar(Adrian Brody ve Corey Stoll özellikle) ve Paris...
Film benim için harikaydı ama 2 durumdan puan kırdım kendi açımdan. Birincisi keşke Woody Allen Gil'in yaşadıklarını durmadan gerçekmiş gibi bize aktarmaya çalışmasaydı . İkincisi ise 2010 yılındaki bizim Gil dışındaki bütün Amerikalılara hafiften gerizekalı ve ukala muammelesi yapmasıydı. Aslına bakarsak ikincisinde çokta haksız sayılmaz ama yinede hepsi için kullanılması fazla geldi bana biraz. Bunların dışında müthiş bir filmdi.
9


default avatar
(201) -
Valla bu filmi izledim ve hiç beğenmedim nasıl olur da favorilerimde yer alır anlamadım.Yani arkadaş bu film benim favorilerimde filan değil.Hatta çöp film kategorisinde...
1


default avatar
(9) -
Herkesin izlemesi gereken bi film. Saygılar Filmle ilgili farklı bir yorumda bulunacağım lütfen bundan sonrasını filmi izledikten sonra okuyun:
Sürprizbozan: Göster
9


avatar
(147) -
Filmin sonu varmış ama çekememişler sanki sonunu filmde son yok . Film bitii ben hala bir son bekliyorum ama Ortada hiçbirşey yok
3


avatar
(97) -
Paris ve edebiyat dünyanın en mutlu çifti. Çok güzel bir filmdi keşke biraz daha uzun olsaydı.

Sürprizbozan: Göster
9


avatar
(321) -
90 dakika hic bu kadar hizli gecmemisti dogrusu.
9


avatar
(3989) -
tatlı bir his bırakıyor kesinlikle izlenmeli diyorum


avatar
(171) -
Fimi izlerken boynumda bir fular oluştu.

Her sahnesiyle, her dialoguyla efsane bir film olmuş. Herkese hitap etmediği su götürmez bir gerçek. Çok entelektüel bir film. Ama yine de beğenebileceğinizi düşünüyorum. Birkaç karakteri de aradan tanıdınız mı oldu sizin işiniz.

Naif, içten, keyif veren bir film arıyorsanız buyurun çekinmeden izleyin.

İzlemek için YIFY sürümü tabiki uygundur.
İyi seyirler.
7


default avatar
(1) -
Çok sevdiğim bir ata sözünün karşılığıdır bu film. O ata sözü şöyledir: '' Çok gezen mi bilir yoksa çok okuyan mı ? '' Paris'in sokaklarında kaybolmuş bir insan ve nişanlısının entelektüel arkadaşı... Film hakkında çok şey söylenebilir ama benim söyleyeceğim şey; yazmakbiraz kaybolmaktır ve kaybolmak doğru yolu bilen insanlara danışmaktır... Gülücük)


‹ Önceki 1 2 3 4 5 Sonraki ›
Midnight in Paris
Dizi Altyazıları
This Is Us (3,916) Supernatural (2,616) American Gods (2,491) Love, Death & Robots (2,459) The Passage (2,419) Vikings (1,887) The Blacklist (1,481) Star Trek: Discovery (1,249) Shameless (1,189) Project Blue Book (1,139)
Türkçe Altyazı © 2007 - 2019