Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(682) -
Bu dizi için ne söylense az kalır.

Komedi & Drama bileşimini bu etkide sunabilen kaç yapım daha var acaba?
Ne kadar sıradışı gözükseler de hayatın en sefil ve gerçekçi halleri bu dizide.

Karakterlerin her biri ayrı bomba, çekimler harika.
İzlerken hızına ve diyaloglara yetişilmiyor bile, öyle güzel akıyor ki bir tane boş sahne yok.
50 dakika geçince "hadi ya ne çabuk bitti" tepkisi yaratıyor.

Bir sahne öncesinde manasızca güldürürken hemen bir sahne sonrasında dramı en yalın ve güzel haliyle hissettirebiliyor.

10 sezon oynasa aralıksız izlerim, o derece bağımlılık yaratan bir dizi, ki umarım öyle 4-5 sezondan ibaret olmaz.

Senaryosu, karakterleri, oyunculukları, göndermeleri v.s. hakkında sayfalarca yazılır ama başta dediğim gibi hiçbiri bu diziyi tam olarak anlatmaya yetmez, sadece izlemek gerekir.

Keşke şöyle hali hazırda 5-6 sezonu olduktan sonra izleseydim diyorum şimdi... Yeni bölümlerini tek tek beklemek ızdırap verici olacak...
Bölümleri arka arkaya deviresi geliyor insanın...
9


avatar
(29) -
Şuana kadar sayısız yabancı dizi izledim ancak izlerken insanı bu kadar rahatlatan bir dizi daha yok.
10


default avatar
(26) -
Kendinizi yalnız ve ya bunalımda hissediyorsanız bırakın doktoru falan bu dizi size ilaç gibi gelecektir. Türünün en iyi örneği Punky


Yorumlar (235)
default avatar
(3) -
Sürprizbozan: Göster
9


default avatar
(15) -
2011-2019. İlk günden beri takip ediyorum. Sezon finaliyle birlikte beni üzdü. Dizinin içeriğinden değil. Fiona ile yaşlandık mı yoksa Debbie ile büyüdük mü? Bilemiyorum. Kimi der büyümüşüz kimi der yaşlandık, ben ikinci taraftayım.
Sürprizbozan: Göster


avatar
(85) -
Sürprizbozan: Göster

Cevaplar (1)
default avatar
(228) -
Sürprizbozan: Göster
10


1
| Bildir


default avatar
(3) -
11.bölüm çok güzeldi. Dizi her ne kadar absürd olmya çalışsa da dram sahneleri de bir o kadar etkileyici oluyor. Karakterler ile birlikte ben de üzülüp,eğleniyorum ve 11.bölümün son dakikaları üzdü. 12.bölüm de böyle olacak gibi duruyor. Her ne kadar eski performansını kaybetse de dizi hala izlenir.
10


default avatar
(34) -
Gereğinden fazla gay-lezbiyen muhhabbetleri, tutarsız karakter argumanları. Fazla miktarda erkek totosu. ''hajı'' yani müslümanları öldürmek isteyen Amerika ve ordusunun aşırı derecede reklamı. Bu diziden sonra asker olmaya başvurmak için mutlaka bi rakam ortaya çıkmıştır. (%60 nüfusun obez olması ve asker bulamamaları göz önüne alınınca) Irkçılık ve diğer bazı konulara girmeye hiç gerek yok, bunların tamamen sevimli ve normal birşeymiş gibi gösterilmesi neden ırkçılık vs bu kadar yükselişte sorusuna ufak bir cevap gibi! Dizi komik olmayı başarabiliyor mu? Evet, bazı bölümlerde özellikle, ama duran saat bile günde iki defa doğru saati gösterir. Dolasıyla izlenmese çok bişiy kaybedilmez, üstüne bombardımana tutulduğumuz ve amerikanın şişirilmiş saçmalıklarından uzak kalınmış olur.
5


avatar
(14) -
Bana göre bu dizi senaryosuyla birlike önce üniversitelerde ders olarak anlatılmalı,sonrada bizim ülkemiz dahil çoğu ülkede drama senaryosu yazan içinde şiddet,ağlama ve aile içi entrika hariç başka birşey yazmayı sözde yazarların baş uçlarına konulmadı.Ana teması aile dramı olan bir dizide aile içi şiddet dahil bir çok kötü unsuru barındırmasına rağmen her bölümde gülerek kendini izlettirebilmesi gerçekten ustalık işi.
10


default avatar
(877) -
Bu dizi hakkında hep bir çekincem var, lakin arkadaşım ısrarla izlememi istiyor. Başroldeki oyuncuyu hiç sevmiyorum oynadığı sinema filmlerine de çok gıcık kapıyorum. Yorumları okudum hep olumlu ve müspet. Dizi gerçekten uzun böyle giderse onuncu sezonun onayını alır. Smallville, Dexter, TWD gibi uzun soluklu dizileri izleyip bitirdiğim için tdw devam ediyor, izleyip izlememe arasında kalıyorum. Bu arada Better Caul Saul mutlaka izleyin bu aralar ona başladım resmen tek başına diziyi heisnberg gibi sırtalayıp götürüyor. Adamlardaki oyunculuk, cast, yönetmen, çekim, görüntü ve kalite eklenince tadından yenmiyor. Şimdi değil belki başka bir zaman başlayabilirim belki Sümüklü
7


avatar
(339) -
Bu diziye başladığımdan beri 3 bölüm Better Call Saul oynadı; indirdim ama hâlâ izleyemedim!... İşte böyle bağımlılık yapıyor bu dizi!


avatar
(3989) -
Muhteşem bir Frank performansı izliyoruz! 3 bölümde bu sezonun adamı oldu resmen!


avatar
(339) -
Genellikle yorumlar genç ve çocuksuz arkadaşlardan gelmiş.
Öncelikle ben diziye kızımın ısrarıyla başladım (kendisi 15 yaşında bu arada ve 2 sezon izlemiş bile!!) Ben de 3. günde 2.sezonun sonuna geldim; yani kendini acayip izlettiriyor; fakat kesinlikle +18 bir yapım... (ben Breaking Bad'i kızımla birlikte izleyeyim mi falan diye tereddüt etmiş biriyim; Breaking Bad bunun yanında çok masum kalıyor) Bu arada gençler için asıl sorun ağır seks sahnelerinden çok, dizinin tamamındaki içerikte.
Yetişkinler için; şu ana kadar kaliteli bir dizi izledim diyebilirim (Amerikan versiyonu orijinal değilmiş; aslında öncelikle orijinalini izlemek gerekir) Ben takıldım Gülücük 3., 4., ve 5. sezonu da bir yandan indiriyorum... Gülücük


avatar
(73) -
9. sezon da kalitesinden hiçbir şey kaybetmemiş şekilde başladı. Klasik.
9


avatar
(358) -
9. sezonda bomba gibi bir bölümle başladı. Yine kahkahalar atarak bir bölüm daha izledim.
10


default avatar
(45) -
Çıtayı acayip yükselttiler.Umarım bozmadan devam ederler ve şu Lip'te artık bi kendine gelir he ;D
9


avatar
(256) -
8.Sezon'da önceki sezonlar gibi süregelen bir senaryo olmasada komedi unsurları ve oyunculuklarla çok başarılı bir sezonu daha geride bıraktıklarını söyleyebilirim.

Bu diziyi kaçıran çok şey kaçırır. Anlayana içinde çok güzel mesajlar barındıran bir dizi.

Kev için söylenecek laf bulamıyorum adama özel dizi çekseler köşeyi dönerler. Çok komik herif Gülücük
10


default avatar
(13) -
En başından beri kalitesini, kendi tarzı ve çizgisini hep yüksekte tutan bir dizi izlemek isteyenlere kesinlikle öneririm( argo ve cinselliğe karşıysanız izlemeyin)
10


avatar
(111) -
Bu diziyi izlemeden uyuyamıyorum... Arşivime eklediğim nadir dizilerden birisi.

Not : Türk versiyonu acayip kötü,1 dk bile dayanamadım.
10


avatar
(23) -
Amerikada yaşamak için sebeplerime sebep katan bir dizi. Yapısı, oyuncuları, çekimi yapılan konumu gayet yerinde. Harika dizilerden birisi.
10


default avatar
(1) -
Bu dizinin en sevdiğim yönü, Amerika'daki gençliğin, fakirliğin, bağımlılığın ve kutuplaşmanın hepsini içinde barındırması ve bunu yaparken sadece ulusal değil, evrensel bir niteliği olması. Dizideki çoğu şeyin, çoğu sorunun her ülkede geçerli olması ve dizinin bu konulara hem abartılı hem de gerçekçi yaklaşması dizinin çıtasını yükseltiyor. Her bölüm diğerinin daha detaylı daha derin hali ve bütün bu konular içerisinde Gallagher ailesi bizim sadece bütün bunları görebilmemiz için bir kapı. İçinde alkolik ve bağımlı ebeveynlerin, sayko çocukların, eşcinsellerin, genç annelerin, yanlış kararların, üzücü zamanların bulunduğu bir dizi. Çok uzun zamandır takip ediyorum, hiçbir bölümünü kaçırmadım ve hepsini gülerek eğlenerek hissederek izledim. Böyle uzun süren ve takipçisini kaybetmeyen dizileri bulmak zor çünkü çok güzel bir kast ve çok güzel bir konu. 9. sezonun son sezon olma olasılığı çok büyük. Şahsen bu dizinin 13. 14. sezonu da olsa izlerim, sıkılmadan izlerim ama bilirsiniz, medya dünyası bir şeyin bir şeyini çok çıkardığında tadı kaçıyor. İzlemeye ilk defa başladıysanız, tebrik ederim doğru bir karar verdiniz.
9


default avatar
(84) -
İbretlik dizi , olmamanız gereken insanları anlatıyor.
9


default avatar
(7) -
8-3 benim favori bölümüm oldu. Çok güzeldi
10


‹ Önceki 1 2 3 4 ... 10 Sonraki ›
Shameless
Türkçe Altyazı © 2007 - 2019