Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(10) -
Her şeyden birazcık koymaya çalışırsan film değil o, onun adı çorba olur.
Ne tam bir aksiyon, ne tam bir dram, ne tam bir aşk. Film her şeyden biraz olsun tadında olmuş, sinemadan çıktığımda ilk düşündüğüm buydu. Ha izlenir mi, izlenir ama çok beklenti içinde değil.


default avatar
(92) -
deli gibi para kazanmasını bilirler de adam gibi kurgu yapmasını bir türlü öğrenemediler..

Sürprizbozan: Göster


default avatar
(28) -
Sirf Matt Damon icin izledim o bile kurtaramamis bu filmi cok bostu.Zaman kaybi.
6


Yorumlar (126)
avatar
(1328) -
Açıkcası ben filmi beğenerek izledim.Özellikle müzikleri Ryan Amon tarafından düzenlenmiş filme çok uyumluydu.Belki bir bilim-kurgu filmi olarak zayıf olabilir ama politik olarak verdiği mesaj (Sistem eleştirisi ) dikkat çekiciydi.Bence çok fazla hata aramadan izlerseniz keyif alabilirsiniz..
7


avatar
(94) -
İzleyin ve keyif alın kısaca. Hiçbir mantık hatasını düşünmeden izleyin.
7


avatar
(625) -
Öncelikle şunu söyleyeyim, "Elysium" kesinlikle bir "District 9" değil... Neill Blomkamp, "District 9" ile kazandığı krediyi tüketmeye devam ediyor... Bu film için söyleyebileceğim iki olumlu şeyden biri başta Jodie Foster olmak üzere bütün oyuncuların çıkardığı iş diğeri ise görsel efektler... 5,5 tan 6 verdiğim bu film için Amerikalıların dediği gibi koltuklarınıza kurulun ve "Enjoy"/tadını çıkartın diyebilirim...
6


avatar
(175) -
Snowpiercer tarzı bi filmdi onun kadar ütopik bi evreni olmasa da. Görsellik,konu ve sürükleyicilik bakımından çok iyi olduğunu düşünüyorum,izlenir.
7


avatar
(4150) -
Matt Damona bazı roller gitmiyor! Adını bir türlü ezberleyemedigim kötü adam sharlto bey ise filmi taşıyan karakter bence... Beklentiyi artıran bir havası olsa da inanmayın, ortalama bir film.


avatar
(228) -
Biraz bilimkurgu biraz dram birazda kapitalizm eleştrisi .Güzel filmdi
8


default avatar
(149) -
Fazlasıyla beğendim bu tarz filmler her zaman ilgimi cekmistir
7


avatar
(17) -
neden bu kadar düşük puan alır anlamıyorum bu yönetmenin her filmi bir başyapıt kesinlikle izlenmeli ...
9


avatar
(4) -
Şu Medical Transport tan her mahalleye bir tane alsak hiç fena olmaz Gülücük
6


avatar
(61) -
İzlenir mi izlenir aman aman bir film mi hayır
7


avatar
(61) -
Güzel bir filmdi fakat karakterler çok zayıf kalmış bence...
7


avatar
(409) -
Yıl 2154 ama kayda değer hiçbir şey yok diyebilirim. Birkaç robot dışında. Çok Mutlu Aksiyon ve bilim-kurgunun kucaklaştığı, kaliteli oyuncu kadrosunun yanı sıra aksiyonun da yeterli düzeye ulaştığı, orta seviyenin üzerinde bir yapım olmuş.
Haaa unutmadan; Jodie Foster ne hale gelmiş la öyle.
6


avatar
(1687) -
Ortalama bir bilim kurgu olmuş, ne vasat ne de bir kez daha izlenir cinsinden. Benim hoşuma gidip dikkat kesilmeme neden olan bir süre önce Discovery de belgeselini izlediğim "Dünya yaşanmaz bir yer haline gelir de yaşayacak bize uygun gezegen bulamazsak uzayda nasıl sistem kurmalıyız" konusuna benzeyen bir yapımdı ama o belgeselde 200 er kişilik gemiler yapıp içerisinde bitkiden hayvana yine tüm canlıları yetiştirip hayatı devam ettirmek vardı. Her kurguda gerçeklik payı olunca, bedensel engelliler için bir de biyonik aparatlar üretilmeye başlayınca filmde geçenler neden olmasın dedim.
Bence aşk olayı tadında fazla üzerine gidilmemiş; yoğun bir aksiyon mevcut ama bu sahnelerde Damon sırıtıyordu belki daha uygun biri olsa farklı bir şeyler olabilirdi.
6


avatar
(961) -
Binbir farklı duyguyu içinde barındıran ama ana iskelet olarak kendisine bilim kurguyu konu edinen bir yapım olmuş. Ama işte herşeyden birazcık koyalım da hem dram, hem aksiyon, hem bilim kurgu olsun istenilmiş ama bu konuda başarılı olunamamış...
Film aynı anda birçok farklı duyguyu ve olguyu anlatmaya çalıştığı için birçok yerde bocalıyor. Kopuk sahneler çok fazla ve olaylar çoğu zaman ana ekseninden sapabiliyor. Bu da izleyicinin de dağılmasına neden oluyor. Ama herşeye rağmen sıkılmadan izleyebiliyorsunuz...
Çünkü efektler başarılı, başta Matt Damon olmak üzere, oyunculukların büyük bölümü oldukça iyi... Böyle olunca izleniyor tabiki...
Mantık hatalarını incelersek, bir sürü bulabiliriz. Ama buna değinmiyorum bile... Aksiyonun dozajı ise, gelecek yüzyılı anlatan ve tamamen teknolojik anlamda makineleşmiş bir çağda, dünyadaki fakirler ile uzayda kendilerine apayrı bir dünya kurmuş zenginlerin savaşını anlatması bakımından oldukça zayıf olmuş...
Sonuç olarak, vakit geçirmek izlenebilecek ve fazla beklentiye girilmeyecek bir yapım. Efektlerin güzel olması ve oyunculukların güzelliği ile katlanılıp vakit geçirilebilir... 6/10
6


avatar
(397) -
Neill Blomkamp için izlediğim bir film. Eminim birçok kişi District 9 sevdalısı olduğu için bu filmi izlemeye karar verdi ama film, bırakın District 9'u ortalama bir bilim-kurgu filminden bile kötüydü. Gereksiz sahneler oldukça fazlaydı. Filmin başları fena değildi aslında ama sonradan saçmalamaya başladı. Kimseye tavsiye etmem.
4


default avatar
(1) -
Yılın vasat yapımlarından biri...District 9 dan sonra yönetmenden en az onun seviyesinde bi film beklerdım.Film mantık hatalarıyla doluydu konu daha iyi işlenebilirdi.Matt Damon oyunculuguyla izlenilebilir hale getirmiş.Ama fazla beklentiyle izlememek lazım...
7


avatar
(224) -
2013 yılının en iyi bilim-kurgu filmlerinden biriydi. Benim beklentilerimi fazlasıyla karşıladı. Türün severlerine önerilebilir.
8


default avatar
(3) -
güzel bi filmdi ben beğendim tavsiye ederim herkese Süperrrrrr
9


default avatar
(35) -
ALANINDA Gayet Başarılı bir filmdi . beğendim izleyin Polis
10


avatar
(277) -
Filmi beklentimi düşürüp izledim, iyi ki de öyle yapmışım. Efektleri ve müzikleri hoşuma gitti. Bence bir göz atın. Tabi beklentinizi yüksek tutmadan yoksa diğer arkadaşlar gibi beğenmeyebilirsiniz.
7

Cevaplar (1)
default avatar
(52) -
Aynen öyle
7


0
| Bildir


‹ Önceki 1 2 3 4 ... 6 Sonraki ›
Elysium
Dizi Altyazıları
Chernobyl (30,371) Game of Thrones (11,233) The 100 (3,331) Black Mirror (2,166) Warrior (2,082) Big Little Lies (1,578) Vikings (1,221) The Big Bang Theory (1,166) Jessica Jones (1,151) The Blacklist (1,086)
Türkçe Altyazı © 2007 - 2019