Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(50) -
Güzel başlıyor, kadro sebebi ile kaliteli bir iş bekliyorsunuz vs ama sonra hep bilindik şeylerin filmi uzatmak için üst üste gelmeye başlaması filmin yönünü aşağı doğru çeviriyor.
Ben Affleck in bu bazen tutulup oynayamaması ne olacak bilmiyorum.Papatya falı gibi kötü diyoruz çok iyi oynuyor , hadi iyi oyuncu diyoruz tık yok...Oscar Isaac bir omuz vereyim diyor o da olmuyor. Yönetmen filmi yolda düzeriz , karakterleri vs de , hele bir başlayalım da bu oyunculardan bir şeyler çıkar demiş, oyuncular da yönetmenden nasıl oynayalımı beklemiş de film ortada kalmış gibi , filmin ortasından sonra bir sıkıntı hasıl oluyor. Bir hevesle başlayıp bir iki kere bitmesine ne kadar kaldı, of daha çok varmış hadi amma uzattınız diyebileceğiniz filmlerden dikkat.Burdaki pozitif yorumları dikkate alacaksanız IMDB deki yorumlara da bir göz atmanız önerilir.
Özet: Gereksiz uzun, hikaye bir kaç filmin bir kaç parçasından tanıdık. 6/10
6


avatar
(39) -
Kesinlikle izlemeye değer enteresan bir film. Kadro zaten çok iyi o sebeple oyunculuklar da üst düzeyde. Sıradan bir film değil. Kaçırmayın.
7


default avatar
(8) -
Yarım bıraktığım nadir filmlerden oldu. Bu kadar zorlama, yorucu, klişe bir film son zamanlarda izlememiştim.
4


Yorumlar (75)
avatar
(145) -
Oldukça iyi başlayıp ortalarına doğru duraksayan daha doğrusu Her zaman söylediğim Netflixin İnsan psikolojisine aykırı Kamu spotu propagandası yüzünden tıkanan bir film. Netfilix bunu her filminde yapıyor ve iyi giden filmi batırıyor ne yazık ki. Gerçek bir karakter bu durumda nasıl davranır neler yapar dan çok bu fikri verelim mantıklı da olsa mantıksız da olsa filmi batırsa da önemi yok demeleri bu film de de faciaya yol açmış.
Sürprizbozan: Göster
6

Cevaplar (1)
avatar
(52) -
Harfi harfine katılıyorum. Kafamdaki düşünceleri yazıya dökmüşsünüz. Elinize sağlık.
6


2
| Bildir


avatar
(365) -
Senaryo, oyunculuk, işleniş, çekimler, metinler ve dahası hep kötü. Netflix'e ait Bird Box, Annihilation, I am Mother, Extraction filmlerini izledim. Bird Box kalburüstü; diğerleri iz bırakmayan nitelikte iken bu film izlenmeyi hak etmeyip, zaman hırsızlığı yapmaktan öteye gidemiyor.

Ünlü oyuncular kimseyi yanıltmasın, hiçbir karakterin derinliği yok, o yüzden oyunculuğa da gerek duyulmamış. Bu filmi kendi adıma kanserojen sınıfına alıyorum.
Sürprizbozan: Göster
3


avatar
(291) -
açıkçası çerezlik bir film olmuş.. kafa dağıtmalık izlenir onun haricinde beklenmedik bir iki olay haricinde sıradan bir film..
6


avatar
(78) -
Klişelerden uzak, abartıların olmadığı, herşeyin normaldr nasıl olur diye düşünebileceğiniz, çekğmlerin çok doğal ve etkileyici olduğu, konusu ilginç güzel bir film. Eski yanı zaman zaman düşen tempo ( bu da doğallık katıyor) v bazı kopuk sahne ve diyaloglar. Filmde ekstra kahramanlık yok, vurulması gereken vuruluyor, drama yok, ağlama yok, öpüşme sevişme yok. birçok şey dozunda
7


default avatar
(35) -
Bu filmde eksik olan ne ?
izleyici şaşırtmadan düz odaklı olarak gitmesi , yer yer yavaş sıkan temposu olmasa 7,5-8 lik bir film olacakmış hissi veriyor.sonuç itibariyle kendini izlettiriyor. bu kadrodan daha fazlasını beklerdim ama onlarda verilen senaryoya göre oynuyor. bu kadronun hatırına yoklukta izlenir.
7


avatar
(50) -
Sonu hiç biryere varmayan gereksiz, amaçsız, bomboş bir film. Halbu ki potansiyeli büyük, çatışma sahneleri abartısız ve gerçekçi ama işte biryere varmıyor.
3


default avatar
(6) -
kadronun hakkını vermeyen bir film . Daha fazla aksiyon beklerdim . Exctraction ı izleyin derim.


avatar
(1233) -
Kadroya yakışır bir film olmuş.
Giriş bölümü biraz ağır ilerlese de gelişme bölümden itibaren baya gerildiğimi söylemeliyim.
Tavsiye edilir. İyi seyirler ..
7


default avatar
(1082) -
İyi oyuncularla dolu harika bir film bana göre..Netflix'teki bir aksiyon filmi olduğundan, normal kişilerin değerlendirmelerine bakın, beğenmeyen bir çok insan var, oyuncular iyi, konu iyi, sinema çekimlerini de gayet de başarılı buldum, niye beğnemediler ve bu filmi yerden yere vurdular anlaşılır gibi değil...Filmde essa olan bu adamlar yetenekli operasyonel kişiler... Belirli bir süre içinde dışarı çıktıklarından ve kaçmak için kusursuz bir plan yaptıklarından emin olacaklardı lakin.neden dağları geçmek için aptal plan dahilinde hareket edildi? Bu hiç mantıklı değil gibi gelebilir? Filmi daha farklı bir seviyeye çekmek için olmuş olma ihtimali yüksektir..
8


default avatar
(166) -
Ben Affleck git gide #ClintEastwood oluyor. Göz göre göre hem de.

Sürprizbozan: Göster


#Netflix'in yapımcılığını üstlendiği filmde bir mini dizi havası var. Ve yapımcı firmanın iş geçmişi gereği bence çok normal bu. Affleck'in son derece 'kötü' oynadığı filmin çekim teknikleri, çatışma-vurulma sahneleri ise son derece başarılı. Affleck'in aniden ölmesi beni şok etti misal, hiç beklemiyordum.

İlk yarısı aksiyonken, ikinci yarısı drama olarak nitelebilir. Adeta iki farklı film izliyorsunuz. Realist bir film olarak değerlendirilebilir bu yapım. Enteresan filmlerden yani.

İkinci bölümde yoğun şekilde Güney Amerika'nın zorlu coğrafyasına şahit olduğumuz filmdeki en temel problem ise; 'bu adamlar günlerce ne yiyip içtiler?' sorusu. Öyle ya parayı dahi taşımakta zorlanan adamlar, yiyecek taşıyamazlardı yanlarında.

Devam filmi varmış gibi biten filmin devamı olmayacak ama sanırım. Zira Netflix bu filmden sonra daha popüler yapımlara yönelme kararı aldı.

#iyiSeyirler.


avatar
(1001) -
İyi başlayıp tamamen zırvalayan bir film olmuş. Resmen yarım yamalak bir sürü nokta bıraktılar. İyi bir aksiyon bekleyip tam başladı derken hevesinizi kursağınızda bırakan bir film. Netflix film yapmasın ya
4


avatar
(749) -
Kadro ve aksiyonun yanı sıra heyacanlı bir hikayesi de var.Klişe bir hikaye gibi başlıyor ancak bir süre sonra savaş filminden uzaklaşarak iyi bir filme macera filmine doğru ilerliyor.Şans vermeniz doğru olur.
6


default avatar
(3) -
Süper bir başlangıcı var ama film ortalarında yavaşlıyor, sonlarına doğru iyice kötüleşiyor ve finalide tatmin edici değil. Zaman kaybı bi film..
6


avatar
(5361) -
Filmi beğenmeyenler ve çok sıradan diyenler olmuş .Olabilir son derece saygılıyım ama ben filmi öyle yerden yere de vurulacak kadar görmediğim gibi beğendiğimi bile söyleyebilirim.Öncelikle aksiyon filminden ziyade psikolojik bir gerilim filmi olarak yaklaşırsanız daha çok beğeneceğinizi tahmin ediyorum. Aslıda film boyunca mekanların değişmesi manzaralar ve gerilimin yüksek tutulması merak içinde izlenmesini sağlıyor.Bence izlemek için şans verilir çünkü ben izlediğime pişman olmadım...
7


avatar
(170) -
Çok sevdiğiniz bir meyveyi alıp eve getirirsiniz bir güzel yıkayıp ısırırsınız ve bir bakmışsınız ham, olmamış...Tam olarak bu hissiyatı bıraktı bende. Ben affleck dışında oyunculuklar detaylar kamera açıları görüntü yönetmeni ses müzik herşey dört dörtlük ama öyle yavan ilerliyor öyle havada bitiyor ki şaşarsınız. Valla ne diyeceğimi bilemedim ilk cümlemdeki örnek dışında bir tasvirim yok film hakkında. 10 üzerinden 5 diyebilirim anca.
5


default avatar
(5) -
Netfilx dizi işinde iyi ama film yapmayı beceremiyor çok sıkıcı zaman kaybı bir film olmuş
2 saatimi nasıl geri alabilirim?
1

Cevaplar (1)
avatar
(1001) -
Çok haklısın, tüm filmleri berbat
4


1
| Bildir


avatar
(987) -
Yok kesinlikle kötü film değil.Sonuna kadar izlemezseniz bazı uyumsuz zorlama veya kafanıza yatmayan işler düşünceler rahatsız edebilir.Ama kesinlikle sonunda anlayacağınız üzere, herşey olması gerektiği gibi olacak.
6


default avatar
(72) -
Film gayet iyiydi.Eleştirilecek yönleri var tabi. Gerilimi ve aksiyonu çok fazlaydı.
7


default avatar
(43) -
Bu kadroyla bu kadar kötü bir film yapmak imkansızdı. Adamlar imkansızı başarmış
4


default avatar
(42) -
5 eski askerin bir uyuşturucu baronunu soyması üzerine kurulmuş bir senaryoya sahip olsa da film daha çok soygun sonrasına odaklanmış. Arkadaşlık, açgözlülük, bolca amerikalılar kötü değildir kavramlarına da değiniliyor. Temponun zaman zaman düştüğü hakkındaki yorumlar kısmen doğru, filmin 2 saatlik süresi de temponun korunamamasında bir etken diyebilirim. Ancak bu filmin kötü oldugu anlamına gelmiyor. Ben filmi izlerken hiç sıkılmadım. Kadro zaten çok iyi, Oscar Isaac zaten beğendiğim bir oyuncu ve bu filmin de ağır topu. Ben Affleck ise yine bildiğiniz gibi dümdüz bir oyunculuk performansı yine. Sonuç olarak bu tür filmlere ilgi duyanları üzmeyeceğini düşündüğüm bir film. Bu film için notum 6,5 ama kadrodan dolayı 7 ye yuvarlıyorum Gülücük
7


‹ Önceki 1 2 3 4 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2023