Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(281) -
Uzay atmosferi ancak bu kadar gerçekçi olabilirdi.. Çok başarılı.


default avatar
(34) -
Şimdiye kadar genellikle hep uzay konulu filmleri 2538 yılı , ya da 2157 yılı gibi ifadelerle izledik. hayal bir teknoloji... vs. Bu film farklıydı bu açıdan .Günümüz teknolojisiyle hayaldışı bir senaryo yazılmış . Çok güzeldi mutalaka izleyin. Exclamation
8


avatar
(15) -
Başarılı ama oscarı alacak kadar da degil.


Yorumlar (260)
default avatar
(59) -
Kısa bir açıklamadan sonra aniden noldu, nasıl oldu, ne zaman geldik buraya diyemeden uzayın derinliklerinde görsel bir şölen başlıyor ve gerilim dolu konusu ile ilerliyor. Oyuncular ünlü seçilmeseydi bile bize duyguyu geçirebilirdi. Bana uzaya neden çıkılmasını ama neden çıkılmamasını da gösteren keyifli bir 90 dk idi.
Sürprizbozan: Göster
8


avatar
(376) -
mutlaka 3d olarak izlenmesi gereken, az konulu uzay filmi.

ilk 45-50 dakikasında 3d etki sayesinde izleyiciyi uzaya götüren, heyecan veren, hayran bırakan, atmosferiyle göz dolduran gayet hoş bir film olmuş. 2.yarısında ise maalesef yalnızlığın kralını yaşayan sandra'nın bitmez tükenmez monologlarından başka pek bir numara yok. bu arada george clooney ise kaşar astronot rolüyle filmde yer alıyor.

sinemada 3 boyuta doyuran ilk yarısının hatrına filme gidilir, görülür, eğlenilir.
8


default avatar
(281) -
Arşivlik bir yapım. Uzaydaki atmosferi sonuna kadar hissettim soluksuz izledim. Bilim kurgu şöleni ile tamamıyla tavsiye edebileceğim film
8


avatar
(1641) -
çok güzel görsel efektleri, başarılı kamera açıları var, 2 kişi ile film çekip üstdüzey bir iş çıkarmak çoğu yönetmenin harcı değil ancak cuaron hakkını veriyor, basit bir iş gibi duruyor ama kesinlikle komplike bir yapı oluşturmuş film, kesinlikle izlenmeli...
8


default avatar
(38) -
Bazıları sanki uzayda zaman geçirmiş gibi "Uzay atmosferi anca bu kadar gerçekçi olabilirdi" diye yorum yapıyor.Hiç bir özelliği olmayan basit,kurgusu olmayan,tamamen zaman kaybı bir film...


default avatar
(30) -
Sandra Bullock tan haz etmememe rağmen sırf bilim kurgunun hatrına izledim. Buradaki yorumlar da teşvik etti ancak şunu anladım ki buradaki yorumlar sırf birşeyler yazmak için yapılıyor. Bilende konuşuyor bilmeyende. Filim saçmalıklarla dolu olduğu için keyifli değildi. Ünlü birilerinin oynaması filmi kaliteli yapmıyor.
5


default avatar
(27) -
Her oscar alan bilimkurgu filminden sonra, bu filmde mantık hataları var nasıl oscar almış diyen bir çok insan türüyor nedense. Arkadaşlar filmler nobel fizik ödülü almıyor. Bilimsel olarak doğru olup olduğuna bakılmıyor. Eğer bu gözetilse kurgulanmış bir eser olmaz zaten. Filmin görseline, senaryosuna, müziğine vs bakılarak oscar veriliyor. Bu filmin de aldığı ödüller görsel ve ses ile alakalı olanla. Bunu sonuna kadar da hak eden bir film açıkçası.
Filme gelecek olursak defalarca izlense bile her seferinde gerilimi doruklarında yaşatan mükemmel bir film. Ölmeden önce izlenmesi gerekenler listesinde.
9


avatar
(77) -
konusu uzay boşluğunda geçen filmler içinde gerçek olmaya en yakın ve dolayısıyla gerçekten beğendiğim tek filmdir. müthiş bir gerilim içinde izlediğim bir film. yıllar oldu hala filmi düşündüğüm an kendimi boşluktaymış gibi hissederim ve kulağımda o fonda çalan gerilim müzikleri yankılanır. imdb puanı her ne kadar düşük olsa da, rottentomatoes (96) ve metacritic puanı (96) bu kadar yüksek olan film her zaman rastlayacağımız bir şey değil.
9


avatar
(5140) -
Son derce başarılı Görsellik İşitsel ve müzik açısından doyuran bir film. Bir yerde okumuştum NASA'da üst yetkililer tarafından takdir edilmiş.Görüntü yönetimi olarak gelmiş geçmiş en iyi filmden biri olabilir.Kendinizi gerçekten uzaydaymış gibi hissediyorsunuz ve Uzayın içerisinde hareket etmenin nasıl bir şey olduğunu birebir yaşatmak gerçekten çok zor bir şey olmalı ve filmde bunu akıl almaz bir gerçeklik hissiyle başarmışlar. Hiç bir anından sıkılmadan zevkle keyifle izledim.Bu arada Sandra Bullock'ta çok güzel performans sergilemiş kendisini gönülden kutlarım ve izlemenizi tavsiye ederim...
8


avatar
(253) -
Gerçekçi ve gerilimi dozu yüksek bir film. Yönetmeni tebrik etmek lazım iyi iş çıkarmış
8


default avatar
(204) -
Benim gibi uzay fobisi olanlar için eziyet niteliğinde film. O uzayın tehlikeli, acımasız ve sonsuz büyüklükteki boşluğunu mükemmel işlemişler ki arkadaşlarıma lavaboya gideceğim deyip salon önünde beklemek zorunda kalmıştım yarım saatte bir. Gülücük Efekt anlamında olağanüstüydü (imax 3d izledik)
8


avatar
(26) -
Yerkürenin hemen etrafında heyecanlı bir yolculuk yapmak isteyenler için güzel, izlemeye değer bir film.
8


default avatar
(126) -
Sürükleyici,insanın en sevdiklerini kaybetse bile yaşama isteğinin hep daha baskın olduğunu gösteren bir film olmuş.Görsellik güzel,uzayda hissi tamam.
7


avatar
(19) -
Ciddi anlamda izlerken nefesim kesilmişti. Çok iyi hissettiriyor uzay ortamını. Başarılı bir yapım.
8


avatar
(59) -
filmde o kadar çok mantık hatası varki gerçekten şaşırtıcı öyleki bu filme oscar verecek zihniyetin gram fizik bilgisi olmaması lazım tamam görsel açıdan iyi olabilir oyunculuklar da iyi ona lafım yok lakin bu kadar çok mantık hatasını barındıran bir filmin oskar alması ?
Sürprizbozan: Göster
3


avatar
(422) -
Filmden çok belgesele benziyor, ne anlatılmak istenmiş niye çekilmiş anlamak güç. Her ne kadar uzay sahneleri çok başarılı çekilmiş olsa da doğru düzgün bir konu ve tempo olmadığı için bilim kurgu filmleri seven ben bile izlerken sıkıntıdan fenalık geçirdim.
3


default avatar
(4) -
Uzay temalı filmlere farklı bir bakış açısı getiren, yer yer metaforlar kullanılan, görsel efektler konusunda oldukça başarılı bir film. Zaman zaman gerilimi tırmandırıyor ve acaba kurtulabilecek mi sorusunu insana sordurtuyor. Ama genel olarak baktığımızda oscar ödüllerini toplayacak, çok bahsedilecek, harika denilecek bir film değil. Bence 2013 yılının en abartılan filmlerinden biri olmuş.


default avatar
(1) -
senaryosuyla gerçekçiligiyle mükemmel ötesi bir film. imdb de 9 alması gereken bir film 5 kere izledim.
10


avatar
(152) -
3D seyretmeyecekseniz vazgeçin. Süper film


default avatar
(30) -
Kimse kusura bakmasın ama izlediğim en kötü Sandra Bullock filmi idi. Görsel açıdan evet oldukça farklı ama oscar bunun neyine verilmiş ya da ben neyi göremedim anlamadım. Oscarlı diye izledim ama 87 dakika pek parlak geçmedi.
5


‹ Önceki 1 2 3 4 ... 12 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2022