Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(64) -
Bu tip filmleri sinemada izlememek lazım. Sebebi şu artık ucuz , gerçek dışı , yalan yanlış, siyasi ve propaganda tarafı bu kadar yanlış ve yanlı işlenen filmlerin artık para etmediğini insanların farkında olduğunu, artık bunların prim yapmadığını ancak filmi izlemeyerek ispatlarsınız. Ve bu tarz filmler ancak böyle böyle azalır. Yok sinema tekniği , yok bilmem ne , yok şu , yok bu. Bunlar boş bakış açısı.
1


avatar
(44) -
Ekşın dikşın tamam da bu 11 eylül olayı iyice sıktı artık, kendilerini bombaladılar hala bütün dünyaya aynı senaryoyu satmaya çalışıyorlar.
1


avatar
(355) -
Çatışma sahneleriyle öne çıkan vasatın biraz üstünde bir savaş filmi. Amerikan propagandasından rahatsız olanları ise garipsiyorum. Neden Amerikan yapımı film izliyorsunuz ki?

Aynı Amerika, Kurtlarla Dans gibi filmler, The Big Short vs gibi kendi kendine tokat gibi filmler de çekiyor. Aynı özeleştiriyi sen (Türkiye olarak) yapabiliyor musun ki başkalarını propaganda yapmakla suçluyorsun! Bizim asker filmlerini, tv dizilerine bakınca propagandanın en alâsını görüyoruz zaten.

Neyse filme dönecek olursak, Rambovari bir film olmuş. Çok da büyük beklentiye girmeden vakit geçirmek adına izlemek için ideal.
7


Yorumlar (66)
avatar
 kurdele (1361) -
Bu kadar ünlü ve geçmişte başarılı işler yapmış oyuncuların böylesi asata bile çok uzak kalan bir yapımda rol alması beni oldukça şaşırttı doğrusu. Film için söyleyebileceğim tek şey büyük bir hayalkırıklığı olduğu
3


avatar
(116) -
El kadideyi, İşid'i, Usame İbn Ladin'i (ve diğer sayamadıklarımı) besleyip, koruyup, kolalyyıp, sırtını sıvazlayıp, ortalığa salan, bu serserileri baş belası haline getiren ABD, Bu saydıklarımla işi bitince "Kötü Çocuk" ilan edip ipini çeken de ABD, tüm olup bitenlerden sonra yüzsüzce bunu film yapıp "Bak biz böyle yaptık" diyen de ABD. İşi bitince "deliğe süpürülenlerden" olmayın.

Bir de neymiş "Kahraman" asıl kahramanlar 18 Mart'ta Çanakkale'de kanlarıyla destan yazanlardır. Uçakla bombalayıp kalanı süpürenlerden "Kahraman" çıkartmaya kalkmayın
2


default avatar
(29) -
Çok fazla kötüleyen olmuş. Siyasi açıdan bakmadan izlerseniz keyif alırsınız. Bence izlenebilecek bir yapım.
7


default avatar
(75) -
++Kur'an ın hiç bir yerinde kızların eğitimi ile ilgili bir ibare yer almazken 8 yaşında büyük kızlara eğitim yasaktır..
++ABD ordusunda ki askerlerin çoğunun kendi vatanlarında sorunlu, bir baltaya sap olamamış, küçüklüğünde kendi ailesinden bile şiddetin her türlüsünü görmüş kimseler olduğu..
++54:16. çatışma sahnesi ile 55:14. çatışma sahnesinin aynı olması
++B 52 ile havadan sürekli bombardıman yapıp 12 atlı hepsini dağıttı diye saçma bir 'hero' yaratılması


default avatar
(81) -
çok berbat bir propaganda filmi , herşey yapmacık , yalan dolan , konu yavanlığına bakmazsanız filmdeki vurdu kırdı sahneleri için ucuz show olarak benden 3
3


avatar
(154) -
Klasik kahraman Amerikan filmlerinden. Bazı sahneleri çok güzel, bazı sahneleri tiksindirici.

Notum 3/10
3


default avatar
(66) -
Gerçek bir hikaye olması oldukça güzel.Kamera efektleri çekimler on numara olmasına bir diğer taraftan klasik amerikan yapımı.11 eylül ile ilgili biraz ufuk açıcı bir film izleyin.
8


default avatar
(1) -
Her film bir amaç için yapılır. Her ülke sineması da bir şekilde kendi güzellemesini yapar, yapacaktır. Bu onun en doğal hakkı. Başkalarının neyi, neden yaptığına değil, kendinin ne yapabildiğine bakmak gerek. Bu tür propagandadan sıkılıyorsanız izlemeyin. Film vasatın biraz üzerinde. Ne çok iyi ne de çok kötü. İzlenir.


avatar
(241) -
Her Holywood savaş filmi sonrası benzer yorum yapan anti emperyalist arkadaşlar yine döktürmüşler Gülücük

Adamlar yapmış, oyuncular ünlü son teknoloji kullanılmış, adını 12 kahraman koymuşlar. Ne bekliyordunuz ki ?
Amerika'nın Afganistanda nasıl yenildiğini göstermelerini mi ? Propogandaya alet olmayayım diyorsan zaten izleme geç. Hem izliyorsunuz hem de aynı yazıları yazıyorsunuz. Film tabii ki gerçek hikayeden esinlenmiş olsada kurgusu olsun sahneler olsun hepsi abartı ve gerçek dışı.
Yok efendim filmi izlemeye gitmezsek böyle filmler azalırmış mış diyen arkadaşlara sesleniyorum. Türkiye'de bu filmler oynanmasa bile kimsenin umrunda olmaz. Kendimizi dev aynasında görmeyelim.

Film'in tekniğini, senaryosunu vs eleştirelim ama artık şu propoganda laflarınıda bırakalım yani sende yap sende izlettir. Senin unutulmaz aktörün necati şaşmazı izlemeye kaç kişi sinemaya gider ? Adamlar ünlü oyuncuları bir arada toplayıp savaş filmi yapmışlar otur izle işte Gülücük
7


avatar
(63) -
Şimdi burada siyaset yapmanın hiç alemi yok ancak adamlar iyi propaganda filmi yapıyorlar. Gerçek olduğunu da kanıtlar nitelikte fotoğraf, heykel fotoğrafı da var. Ya biz ne yapıyoruz biz de en iyi gaz alma filmlerini yapıyoruz bknz kurtlar vadisi ırak, kurtlar vadisi filistin TA puanları bu filmin üzerinde.
7


default avatar
(20) -
10 veren sekiz kişiye sormak lazım, hiç gerçek çatışma gördünmü!! amerkan askerine gaz vermişler başka bir halt yok... dolar denen parayı korumak için, bankerler abd insanını kullanıyor...korutturdugu kagıt içinde yılda 500milyar dolar faiz alıyor... ne güzel demi... taliban sosyopat sapıklarını da bunlar üretiyor... üzerine digerlerinide bunlar salıyor... ne güzel demi...
1


avatar
(442) -
Küçük bir araziye gelip seti kurup sadece orada karşılıklı çatışma sahneleri çekilerek ortaya çıkmış bir film. Kesinlikle çok basit sonundaki kahramanız biz yazıları da bıktırdı artık. İzlenir mi evet ama çok şey beklemeyin.


default avatar
(3) -
Ayy.. sonunda ağlıyordum nerdeyse.. Ne kadar da duygusaldı.. Hele o gerçek 12 kahramanın fotoğraflarını gösterdiklerinde hıçkırarak ağlayacaktım (!)...
Uzak durulası amerikan "demokrasi" pompası film.


avatar
(111) -
nereden bakarsam bakayım kötü bir film. (sahne, efekt...) izle geç tadında..
6


avatar
(265) -
Tamam film propaganda doğrudur, eleştiler normalmi bence değil, bizde yapıyoruz filmlerimizde dizilerimizde hatta kurtlar vadisi vatan filmi bile yerin dibine sokuldu propaganda, gişeye oynanmış diye ne yapacaklar eğer işin sinema sektörüyse ordan kazanıyorsan yapacaksın bu nu yıılardır abd yaptı ve yapıyorda. bir düşünelim 11 eylül daha öncesi vietnam ırak abd bunu yıllardır yapıyor ve inatla izliyoruz hemde hayretler içerisinde, sanki vietnamda abd savaşı kazanmış gibi bir hissiyat oluşturdular ne ile propaganda ve filmler ile,sadece filmelri izleyerek abd nin vietnam savaşını kazandığını sanan insanlar var hala, yapılıyor ve yapılmaya devam edecek izlemek ve izlememek bizim elimizde.Filme bakacak olursak tek söyleyeceğim aynı olayı rambo yıllar önce tek başına yaptı adı ve tarihi dışında neredeyse aynı film. benzerlik kurmak istediğimiz zaman bile başka bir abd propaganda film ile benzeştiriyoruz.
6


avatar
(19) -
Film tam bir klişe. İzlemez olaydım geçen zamana yazık. Savaş sahneleri vasatın altında, sadece adamın arkasını görebiliyorsunuz. Meydanda ne olmuş bitmiş göremiyorsunuz. He birde savaş bittikten sonra ki harap olmuş yerleri görüyorsunuz. Filmin gerçek olaylara dayanması filmi iyi yapmaz. Olaylar abartı ve gerçek olmayacak kadar sapıtılmış sanki.
Filmin süresi de gereksiz şekilde uzun. İzlemeseniz de olur.
1


default avatar
(17) -
Propaganda filan hikaye, hangi filmleri propaganda değil ki geçin onu.... Film tam bir klişe klişe klişe abartı abartı abartı


avatar
(622) -
Rambovari bir film. Lakin gerçek hikaye. Savaş sahneleri bence ileri seviyede. Hele hele sıcak çatışma sahneleri çok güzel olmuş. İki dakika sıkılmadan izletti. Duygusal sahneler de güzeldi. Gayet tavsiye edebilirim.Savaşı değil filmi sevdim. Savaşlara, slilahlara ve bütün diktatörlere lanet olsun diyorum. iyi seyirler. 7 puan
7


default avatar
(13) -
Savaş sahneleri vasat, bomba atma ve patlama sahneleri CGI olduğu çok belli oluyor. Düşük bütçeli savaş filmlerine benziyor aksiyon kalitesiz ve yetersiz iyi bir film kesinlikle değil.
5


default avatar
(65) -
Klasik kahraman amerikan askeri palavralarıyla dolu bir film daha. Sıkıcı ve çok gereksiz bir film. Vakit kaybı.
1


‹ Önceki 1 2 3 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2018