Giriş Kayıt
Yorumlar (11)
avatar
(89) -
Önceki yorumlara katılmakla beraber, filmin sonunun klasik ABD filmi olmadığını söylemek isterim

İstanbul'da bir hastaneye yapıldığı söylenen terör saldırısında bir Amerikalı doktor ve kızı da ölür.
Olayı soruşturan CIA ekibinin başında doktorun karısı ( Michelle Monaghan - çok yaşlı çıkmışsın
be güzelim.) bulunmaktadır. Ve böylece Ortadoğuda yeraltında bir sığınakta iyi CIA kötü CIA muhabbeti başar.

Oyunculuk hakikaten berbat,üstüne bir de tek mekan.İstanbul muhabbeti bir tek başta geçiyor,filmin gerisi CIA meselesi.Hapishanedeki teröristler sakallı - kilolu - kaslı - bakımlı - düzgün Amerikan İngilizcesi konuşan tipler olunca "a ha ISID!" dedim.Tercüman Kürt kadını olarak seçtikleri kadın ise Hintli!

Konu iyi ama, kurgu rezalet.2/10

Filmin sonuna gelince:
Sürprizbozan: Göster


Bu arada, Batı bizi nasıl tanıyor muhabbetine gelince. Avrupa'da çok fazla "Türk" yoktur.Tamamına yakını, hiç şehir görmeden direk Avrupa'ya giden bizim doğululardır.Güneyde tatilde bir çok kez Almanlarla muhabbet ettiğimde "siz bizim oradaki Türklere benzemiyorsunuz" lafını duymuşumdur. Türkiye'yi tanıtması gereken elçiler ise, kızlarının eğitimi-kayak kursu-hallowen parti koşuşturmacasından dolayı hep "monşer" kalmışlardır. Amerikalılar ise hakikaten bizi Arap yarımadasında sanıyordu. Son yıllarda THY sayesinde biraz daha bilinir olduk.
2


default avatar
(14) -
Şimdi arkadaşlar, konuştuğumuz çağdaş türkçede ne kadar çok arapça, farsça ve diğer arabik dillerden alıntı sözcük var, konuşurken inşallah maşşallah allah allah vb kullanınca adamların bizi arap gibi görmeleri gayet doğal zaten orta doğu oluyor konumumuz, kültür desen arabesk, dansöz, lahmacun, rakı, türban, kara çarşaf, tekke takke cehalet vs, neden bozuluyorsunuz, onu da ben anlayamıyorum gerçekten. Tamam, film vasat bir film ama gerçekler de bu yani.


avatar
(7125) -
İstanbul diyor, haritada gösterdiği yerin alakası yok. Ankara'da bağlantım diyor, zaten uzun zamandır Hollywood filmlerinde Türkiye ve Türklerden bir tuhaf bahsediliyor. ABD'nin en büyük güçlerinden biridir, sinema... Bu şekilde başlayınca zaten filme ısınmak pek kolay olmuyor. Sevdiğim oyunculardan oluşan kadrosuna rağmen ben pek beğenmedim.


default avatar
(183) -
Yorumlara aldanma kendi yorumun olsun mantığı ile filmi izledim. Ama zaman kaybı oldu resmen. Bu oyuncuları tarihe "Amerikan Ordusunu da destekledik, görevimizi yaptık" demeleri için çektirilen bir film. Güya derin devlet işi bnir patlamanın CIA analisti tarafından açığa çıkarılması diyebiliriz ama izlemeye değmez. Bu arada sadece İstanbul demiyor, ANKARA vs de geçiyor.
1


avatar
(5260) -
Daha önceden Michelle Monaghan var diye 4.5 Gb indirmiştim ve altyazısını bekliyordum. Tüm olumsuz yorumlara rağmen yinede bir bakayım dedim. Gerçekten neredeyse tek mekanda geçen bir de film başlarken İstanbul saçmalığı da eklenince hiç keyif almadan izledim ve sildim....
3


avatar
(273) -
Filmin ilk dakikasında istanbul'un yerini dahi bilmemeden,bir patlamadan bahsediliyor,Şehirin istanbul ile alakası yok Saçmalıkla başlayan film saçmalıkla bitti, ekşın olsun diye çekilmiş bir çöp film.
1


avatar
(2675) -
Film, İstanbul'da bir patlama haberiyle başlıyor. Sonra kamera uzaklaşıyor, önce İstanbul'daki binalara benzemeyen bir şehri gösteriyor, sonra da uzaklaşmaya devam ederek gösterilen dünya haritasında, patlamanın aslında Suudi Arabistan'daki Arap Yarımadası'nın batı kesiminde olduğunu görülüyor. Neden böyle bir şey yapılmış anlamak mümkün değil...
1

Cevaplar (3)
avatar
(24) -
Dedim belki altyazı yanlıştır. İngilizcesini indirdim oda İstanbul diyor. Sonra sesini açıp orjinali izliyim dedim orada İstanbul diyor. Bu nasıl bir şey ? Bu nasıl bir hata rezalet ötesi
1


2
| Bildir
avatar
(193) -
@BaBilik kardeş, hata falan değil, adamlar bilerek yapıyorlar. aşağılamanın bir çeşidi yani...


1
| Bildir
avatar
(577) -
Bize "yerimizi bildirmek" için olabilir mi?


1
| Bildir


avatar
(522) -
Kesinlikle uzak durulması gereken bir film. Daha ilk sahnede İstanbul'u Arap yarımadasında ve Orta Doğu ülkesi gibi göstermelerine şok oldum. Zaten burada benden eksi puanı almıştı. Çekimler, efektler ve senaryoda tırt olunca kasıtlı bir yapım olduğunu belli etti. Bir iki sevdiğim oyuncu var filmde. Bu yapımda rol alarak kariyer hatası yapmışlar bence.
1


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2023