Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(4) -
Dizi güzel olmuş. Kostümler, oyuncular, mekanlar hakkını vermiş. Umarım Jenna Ortega'yı daha çok göreceğiz. Karanlık gibi görünen çok renkli bir dizi aslında. Tim burton eleştrileri gelmiş hemen bence yeni jenerasyonu çok iyi yakalamış bu dizi ile. Yaşını başını almış insanların da beğenebileceği ama tiktokçu şu anki neslin yere göğe koyamayacağı bir dizi olmuş.


default avatar
(54) -
Millette b.k atma sırasına girmiş... Bizden kaç tane Tim Burton çıkıyor, kaç tane Addams ailesi çıkıyor kardeşim? Adam yapmış işte... İlla 10/10'luk bir şey mi yapması lazım? Ben beğendim 8/10 verdim, bir yerim mi eksildi?


default avatar
(105) -
Tim burton’un Wednesday çok iyi olmuş her zaman ki Netflix klasiği karakterleri Asyalı zenci doldurma özelliği bu dizide de var ama çok sırıtmıyor.Diziyi ilk iki bölümünü izledim özellikle dizinin renk paleti karakterlerin kıyafet seçimi herşey çok iyi düşünülmüş dizide keşke Frankestein da olsaymış Frankeştein’a benzer bir adam var onu şöför yapmışlar Beetle Juice Makas Eller’i sevdiyseniz izleyin ama bu filmlere uzaksanız uzak durun
9


Yorumlar (24)
avatar
(281) -
Çok keyifli, çok eğlenceli. Senaryosu, renkleri, çekimleri, sinematografisi, müzikleri ve oyunculukları ile olumlu her şeyi söyleyebilirim bu dizi için. Tim Burton imzası taşıdığı için beklentim de yüksekti ve beklediğimi aldım diyebilirim. Tek olumsuzluk canavarın fazla CGI'a kaçmasıydı. Canavarın yapımı için biraz daha özen gösterilebilirdi. Tim Burton'un bu dizi ile yetinmeyip Addams Ailesi için de film çekmesi lazım. Şu aralar Beetlejuice 2 (Beterböcek 2)'nin yapımı ile meşgul ama mutlaka Addams Ailesi projesine de başlaması lazım. Nihayet Netflix'ten çok kaliteli bir yapım geldi.

Jenna Ortega ise You dizisinde dikkatimi çeken bir aktristi. Çok başarılı bulmuştum. Bu dizi ve Wednesday karakteri, onun için harika olmuş. Resmen karakter Jenna için, Jenna karakter için yaratılmış. En azından Tim Burton bunu bize hissettirdi. Yapımda eli geçen herkesin emeğine sağlık.
Bu tip yapımlarını seviyorsanız, alın cipsinizi, patlamış mısırınızı ve bu fantastik, masal dünyasına adımınızı atın.
8


avatar
(326) -
Addams ailesine çok da bayıldığımı söyleyemem kendi adıma. Diziyi biraz da mecburiyeten izledim. Jenna Ortega hani role cuk oturmuş derler ya gerçekten öyle bir seçim olmuş. Onun dışında Enid karakterini ve oyunculuğunu sevdim. Hikayeye gelecek olursak bana başta sanki Harry Potter izliyormuşum hissi vermişti, sezon finaline bakarsak hemen hemen bir Harry Potter izlemiş kadar oldum/k. Bir "eh işte" alır.

Bu arada dans sahnesi gerçekten çok iyiydi (:


avatar
(350) -
Ergen dizisi ama çok keyifli. Katil kim temalı hikayesi ön planda. Çekimler şahane (yaratık hariç). Karakterler hikayeye cuk oturmuş, oyuncular başarılı. Jenna Ortega muhteşem oynuyor. Son 2 bölüm gayet iyiydi su gibi aktı. Dizi asla sıkmıyor, eğlendiriyor.


default avatar
(205) -
Bir oturuşta bütün bölümleri izlettiren dizi. Gerçekten çok iyi olmuş. Son ana kadar heyecan ve merak bitmiyor. Çok da güldürüyor. Mükemmel harmanlamışlar gizem, aksiyon ve mizahı. Kesinlikle izlenmeli.
8


avatar
(365) -
İlk yarıda mükemmel olmasa da iyi bir çizgide giderken son iki-üç bölümde çok vasatlaşıyor. O yüzden bütün olumlu intibayı siliyor. Yine de çoğu izleyiciyi tatmin edecektir.
5


default avatar
(1) -
dizi hakikaten güzel olmuş. Addams Ailesinin kızları Wednesday in Ucubeler Okulundaki ilk sezon macerası. Gizemli ve merak uyandırıcı.
Son bölüm aşırı duygusal..
9


avatar
(781) -
Sürprizbozan: Göster
6


avatar
(945) -
İnternette gezerken sürekli bu dizinin videolarını görüyordum özellikle dans sahnesinin. Addams Ailesini pek sevdiğim söylenemez küçükken izlerken bile nefret ederdim sonra diziyi araştırıp buldum ilk iki bölümünü izledim gerçekten güzel olmuş karakterler vs. çok iyi Wednesday oynayan Jenna Ortega çok güzel iş çıkartmış özellikle donuk bakışlar sonradan psikopat hareketler vs. acayip sevdim evimizin yeni küçük psikopatı oldu şimdiler de severek izliyoruz


avatar
(4) -
Dizi güzel olmuş. Kostümler, oyuncular, mekanlar hakkını vermiş. Umarım Jenna Ortega'yı daha çok göreceğiz. Karanlık gibi görünen çok renkli bir dizi aslında. Tim burton eleştrileri gelmiş hemen bence yeni jenerasyonu çok iyi yakalamış bu dizi ile. Yaşını başını almış insanların da beğenebileceği ama tiktokçu şu anki neslin yere göğe koyamayacağı bir dizi olmuş.


avatar
(765) -
Neden bu kadar çok sevildi?
. Wednesday'in karamsar olduğundan bile çok komik olması.
. Müzikler harika, özellikle ilk bölüm çello ile paint it black detayı muhteşem.
. Her yaş grubuna hitap etmesi. çocuk, genç, orta yaş.
. Tim burton' un kendi tarzını ve kalitesini yansıtması ( 4 bölüm yönetti ama diğer bölümler de aynı tarz ve kalite devam ediyor)
. Thing'in (el) tatlı, duygusal ve bolca olması. Fazlasıyla iyiydi. Herkese bi tane şey lazım.
. Enid'in, renksizin yanında tam zıt çok renkli olması. Ve kız çok güzel, gözler yıkılıyor.
. Hikaye güçlü olmasa bile, senaryonun ve çekimlerin çok iyi olması.
. Başrol jenna ortega'nın tipi ve oyunculuğu.
. Bölüm sayısı az ve kısa. . Iyi tanıtım. . Klişe olmayan özgün ortam ve karakterler
8


avatar
(56) -
Olağan dışı insanlarin bulunduğu, olağan dışı bir okulda geçen fantastik tarzdaki dizimiz.

Fazlaca harry potter serisini, birazda dark dizisini anımsatıyor. Dizinin konusunu, hikayesini, oyunculuklarini ben çok begendim.

Güzel bir karisim, güzel bir tat. Herkesin ama özellikle bu türü sevenlerin kesinlikle izlemesi gerekir.


default avatar
(263) -
İnsanlar tarafından çok izlenip çok bahsedilince açayım dedim ama sonuç pek de iç açıcı değildi bunda bir kaç sebep var Addams ailesi ve tim burton ikilisinin kendine has bir espri anlayışı ve ilerleyişi olur aslında dizide kötüleri de sempatik göstermenin ve insanların kötü olarak etfedilen taraflarının da kendilerine has bir güzellik barındırdığını anlatır ama bunu yaparken gerçekten kötü olan şeylere başvurur bu dizi de kötüymüş gibi gösterilen bir karakterle karşı karşıyız Addams ailesi desek o da tam Addams ailesi tadında değil timburton bu diziyi genel izleyici kitlesine biraz uygun olması için daha düşük profilli bir addams ailesi planlamış ve çekmiş tabi ki dizi dönmüş dolaşmış yine sıradan lise dizilerine biraz benzetilmiş ama buna da şükür çünkü netflixin olmazsa olmazı gay karakterler bu diziye zorla pompalanmamış. aslında kostüm kıyafetler oyunculuk kesinlikle yerinde olmuş diziyi sıkıntıya sokan tek şey senaryosu senaryo bütün gençlik dizileri klişelerine sahip lise dans balosu çiflerin ilişkileri üçlü ilişki çıkmazları yetişkin ergen gerilimleri gibi burada saymayı unuttuğuım bütün kilişeler mevcut. eğer gençlik dizisi arıyorsanız güzel bir seçenek ama yüksek benlenti içine girmemeniz
7

Cevaplar (3)
default avatar
(17) -
Sürprizbozan: Göster
6


0
| Bildir
avatar
(326) -
Deniz kızımız Bianca gerçekte trans bir birey-imiş (:


0
| Bildir
default avatar
(263) -
bir kısmının farkına varmıştım ama göze sokulmayınca çok umursamadım işin aslı netflixe gıcık olduğum bölüm de o filmin en orta yerine koskocaman çomak gibi eşcinselliği bas bas bağırarak dayatması eşcinsel olabilir her toplumda da var buna da alışkınım ama bunun göze sokulması aslında bir çeşit siz de gay olun dayatması.
7


0
| Bildir


default avatar
(17) -
Liseli gençleri ergenleri hedef alan bir dizi, biraz daha ciddi işleyen bir konu olabilirdi çok fazla şişirilmiş bence puanı,boş zamanda izlenecek ara sıra güldüren gençlik dizisi sadece 1990 lardaki addams ailesi yapımlarının yanından bile geçmiyor ki severdim yani, beter böcek favori filmlerimden biridir halada ara sıra izlerim, tim artık yaşlandığı için pek hakim olmamış herhalde sadece imza atmış yapıma.
6


default avatar
(54) -
Millette b.k atma sırasına girmiş... Bizden kaç tane Tim Burton çıkıyor, kaç tane Addams ailesi çıkıyor kardeşim? Adam yapmış işte... İlla 10/10'luk bir şey mi yapması lazım? Ben beğendim 8/10 verdim, bir yerim mi eksildi?


avatar
(52) -
Neden bu kadar popüler olduğunu anlayamadığım bir dizi. Senaryo desen bildik, tanıdık, öngörülebilir bir çocuk dizisi senaryosu. kimin canavar olduğu saklayamamışlar bile. Galiba sırf oyuncu güzel falan diye ünlü oldu bu kadar. Oyunculuk da şundan ibaret :I
Tim Burton da orijinalliğini kaybetti iyice. Nerde o eski zamanları...
4


default avatar
(20) -
Tim Burton, ne yaptığını iyi bilen bir yönetmen. Oyuncu seçimi özellikle Wednesday efsane oturmuş... Kostümden sete, setten renk seçimine, oyunculuğa her şeyiyle başarılı bir çalışma olmuş. Jenna Ortega'nın oyunculuğunu (Wednesday) çok beğendim. 1991'deki Addam's Family filmindeki Wednesday'i canlandıran Christina Ricci'nin de bu filmde öğretmen Marilyn Thornhill rolünde oynaması güzel eklenti olmuş Gülücük
9


default avatar
(16) -
İzlerken sıkmayan bir yapısı var ve genel olarak zevk verdi. Ancak, öyle yüksek puan verilebilecek bir dizi değil. Hemen hemen dizinin yarısında kim kötü kim iyi zaten anlaşılıyor. Gizemini sonlara doğru kaybediyor. İzleyip geçilebilir.
7


default avatar
(137) -
Harika ötesi bir dizi olmuş, bir oturuşta dört bölüm birden izledim. Dizide hoşuma gidenlerin en başında Wednesday karakteri ile Jenna Ortega'nın (bu kız diziden sonra yürür gider demedi demeyin) mimikleri ve o donuk ses tonu çok hoşuma gitti. Dekorlar, sanat yönetimi, görsel efektler, makyajlar, ses ve görüntü uyumuna hayran kaldım. Bir diğer beğendiğim şey ise makyajdan mı yoksa görsel efekt dokunuşları mı anlamadım ancak insanların yüzleri sanki çok gerçekçi bir animasyon gibi ışıl ışıl kristalizeydi. Oyunların ara sahnelerinde ki yüzler gibiydi, bu da ayrı bir tat katmış görselliğe.

Dizide beğenmediğim tek şey ise dizinin renk paletine, o rengarenk ışıltısına hiç uymayan siyahi oyunculardı. Çok fazla göze batıyordu. Genel olarak oturun ailece keyifli vakit geçirin derim.
9


avatar
(478) -
Oldukça keyifli, sürükleyici bir dizi olmuş. Atmosferi, karakter yaratımı oldukça başarılı. Zaten her zerresinde bir Tim Burton dizisi olduğunu hissediyorsunuz. Pencereden ikiye ayrılmış yarısı siyah beyaz yarısı rengarenk oda olayı görsel olarak çok hoşuma gitti.

Ortamı Harry Potter’a benzetenler ekşi’de vs çok gömülmüş ama yapacak bişey yok, oldukça benziyor. Bir okul ve bölümler arası yarışmalar yapılması akla direkt getiriyor Potter evrenini…

Wednesday karakteri Addams ailesinin her zaman en ilgi çekici karakteriydi, bu dizide de aynı etki ile devam ediyor. “Şey”in de dizide bu kadar aktif olması bence çok güzel olmuş.

Kendi adıma izlerken çok keyif aldım, tavsiye de ederim.
9


avatar
(172) -
Senaryo bildik,tanıdık.. son çeyrek asırda böyle film ve dizilerden onlarcasını izledik. Türün müdavimlerinin ilk anda kolayca tahmin edebileceği basit bir dedektiflik öyküsü üzerine dönen bir hikayesi var ama işin içine Burton'un parmağı Elfman'ın müzikleri ve Jenna Ortega'nın sinema tarihine geçecek performansı giricne, Wednesday izleyenlerin aklından hiç silinmeyecek harika bir yapım olmuş. Tamam belki Burton'un daha önceki filmleri gibi bir baş yapıt değil ama ben yine de izlerken çok keyif aldım...
9


‹ Önceki 1 2 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2023