Giriş Kayıt
Yorumlar (17)
avatar
(5838) -
6. ve sezon finali şimdi bitti. Final derken bu kadar bütçeyle bu Mu şimdi diyebilirsiniz. Acaba ara doldurmak için mini dizi Midir ?. Belki Marvel filmeriyle bağlanabilir. Yine de çok fazla hata aramadan izlenir...
6


avatar
(81) -
fena değildi 1.sezon 2.sezon olacakmı bilmiyorum ama devamı gelecek gibi duruyor
Sürprizbozan: Göster
10/6
6


default avatar
(320) -
Az önce üçüncü bölümü izledim.Çok sıkıcıydı.Gene tüm bölüm entrikalarla geçiyor.Bölümün sonuna doğru iyice sıkılıp kapattım.Artık bu diziye devam etmeyeceğim.Entrikalarla dolu bir dizi izlemek istesem bunun çok daha iyi örnekleri var.Secret Invasion'un asla bir Agents of SHIELD olamayacağı artık iyice anlaşıldı.Muhtemelen bu dizi gelecek başka bir filmin ön hikayesi olarak sona erecek.Artık Marvel dizileri hep böyle.Tüm Marvel dizileri filmlerin arasını doldurmak için yapılıyor.ve hepside sadece tek sezon sürüyor.Bu dizi ile artık işim bitmiştir.Sevenlerine iyi seyirler dilerim.
1

Cevaplar (6)
avatar
(727) -
Eğer bazı kesimler, örneğin çocuklar ve gençler için çok zararlı olduğu kanısında değilseniz, bir filmi veya diziyi "gömmek" için bu kadar çok şey yazmak doğru değil. Durup durup yazmışsınız. Bakın, beğenenler de var. Sadece "boşluk doldurmak" için bile bazı şeyler izlenebilir. Üstelik 1 ve 10 çok abartılı notlar. 1'in anlamı, "Bu kadar kötü birşey olamaz, uzak durun, izlemeyin ve izletmeyin" demektir ki, amacınızın bu olduğunu sanmıyorum.


1
| Bildir
default avatar
(320) -
Hayır.Tabiki demek istediğim bu değil.Dizinin bütçesi yüksek.Yani kalitesiz bir dizi değil.Beğenende çok olacaktır muhtemelen.Yorumlarıma dikkat edecek olursanız bu dizi için hiçbir zaman izlemeyin ifadesini kullanmadım.Zaman ayırmanıza değecek bir dizi değil de demedim.Benim zamanımı ayırmama değmeyecek bir dizi olduğuna karar verdiğimi söyledim.İlk bölümde biraz aksiyon vardı ve hoşuma gidecek bir dizi olacağını düşünmüştüm.Agents of SHIELD havası almıştım biraz ilk bölümden.Ama sonraki iki bölüm sırf konuşma ile geçtiği için bayağı sıkıldım.Ve bu yüzden puanını 10'dan 1'e düşürdüm.Dizinin IMDB puanı da ilk bölüm yayınlandığında 8'di. Sonraki iki bölümde puanı düşe düşe 6.8 oldu.Sonraki bölümlerde böyle durağan bir şekilde devam ederse dizinin puanı daha da düşecektir.Sırf zaman doldurma amaçlı olarak tamamen konuşma ile geçen bölümler olunca dizinin puanını bu kadar düşürmem normal.Dizide düzgün bir karakter olsa bu kadar sıkıcı gelmezdi belki.Bitmiş tükenmiş,adamı ve gücü olmayan bir Nick Fury'i izlemek pek keyif vermiyor.Libya'lı gerilla liderine benzeyen Skull komutanıda çok zayıf bir kötü karakter.Emekli ve hiçbir gücü,yetkisi kalmamış ve Skullar arasında sıradan vatandaş gibi olmuş Talos'da bir o kadar sıkıcı.Captain Marvel'de çok daha karizmatikti.Ortalarda şaşkın şaşkın dolaşan ve hiçbir numarası olmayan Emilia Clarke'da aynı derece sıkıcı.
1


0
| Bildir
default avatar
(107) -
Cormorant'a katılıyorum. Ben isim yapmış, emek harcamış, usta oyuncuların olduğu büyük prodüksiyonlara 1 verilmesine karşıyım. 1 demek berbat demek, çoğu izleyicinin hem fikir olduğu kadar kötü demek.
3. Sınıf TV filmleri ile bir tutmak acımasızlık.


0
| Bildir
default avatar
(320) -
Ünlü oyuncuların olması ve büyük bütçeli olması o film yada diziyi iyi yapmaya yetmez.Evet efektler ve çekimler gayet kaliteli.Onları eleştirmiyorum zaten.Ünlü oyuncularda var tamam.Ama karakterler çok kötü yazılmış ve Samuel Jackson gibi usta bir oyuncu bile bu kadar kötü yazılmış bir karakter ile iyi bir oyun sergileyemiyor.Nick Fury'i emekli ve bezmiş bir adam haline getirmek nedir öyle.Aynı şey Tanos içinde geçerli.Ben Mendelsohn çok iyi bir oyuncu ama bu kadar kötü yazılmış bir karakter ile o da birşey yapamıyor.Emilia Clarke vasat bir oyuncu.Önünde Game of Thrones'daki gibi mükemmel yazılmış karakterler olmazsa hiç oynayamıyor zaten.3. sınıf tv filmlerinden beter bir senaryosu var bu dizinin.Dolayısıyla onlarla bir tutmak mantıklı.Görüşüme katılmayabilirsin tabi.Ama benim fikrim budur.
1


2
| Bildir
avatar
(727) -
Yetmez tabii ki... Zaten kimse aksini savunmuyor. Bizim sorunumuz, "ya hep ya hiç"çi olmamız, hiçbir şeyi, (hatta bazen kendimizi bile) olduğu gibi görememek. Bakın, verdiğiniz notun anlamını açıklayınca itiraz ettiniz. Neden? Çünkü gerçekten öyle demek istemediğinizi idrak ettiniz. 10'dan 1'e nasıl düşülür ki zaten? Aslında daha önce söylediğim gibi, 10'un anlamı da, "Budur! Asla daha iyi birşey yapılamaz!" demektir ki, örneğin benim verdiğim en yüksek not genellikle 9'dur. Çünkü her zaman daha iyisinin yapılabileceğini düşünürüm. Tabii daha kötüsü de yapılabilir. Gülücük Bu arada size katıldığım konu; Marvel'ın bugüne kadar yaptığı en iyi şey "Agents of SHIELD" idi. Çok katmanlı, gerçek-bilim kurgu-fantazi oranı çok dozunda ayarlanmış bir diziydi. İzlemeyen varsa Marvel'ı sevse de, sevmese de bir bakmalı derim.


0
| Bildir
default avatar
(320) -
Bu diziye 10 puan vererek biraz erken davranmışım.İlk bölüm gayet hoşuma gittiği için ve bende bir Agents of SHIELD beklentisi yarattığı için o kadar yüksek puan vermiştim.Ancak 2. ve 3. bölümün konuşma ağırlıklı olarak geçmesi,izlerken bayağı sıkılmama sebep oldu.Bende dizinin puanını bu şekilde düşürdüm.Belki son bölümlerde dizi tekrar hareketlenecek.Belki bu 1 puanı aşırı düşük verdim.Sildiğim bölümleri tekrar indirip,son bölüme kadar bu diziye devam edip tekrar yeni bir puan vereceğim.Bu dizinin bir Agents of SHIELD olamayacağı belli.Ancak düşündüğüm kadar kötü de çıkmayabilir.
1


1
| Bildir


default avatar
(17) -
İyi oyunculuklar, iyi kurgu ve hoş çekimlerle seyirlik zevkine kapılmak diziyi belki fantastik olarak görmemize yol açıyor, ama bence kendi tezleri olan gerçekçi bir dizi olmuş. Bu özelliği ile yeri ayrı. Tezlerinin oluşu açısından bana Stargate SG-1 i çağrıştırdı. İnanırsınız inanmazsınız sizin bileceğiniz iş, ama uzaylılar çoktandır dünyadalar, yapılan diziler filmler bu tür fikirleri hafife almaya yol açmasın yeter. Çünkü dünyayı ve insanlığı olumsuz etkilemeye devam ediyorlar. Üçüncü bölümü merak ediyorum.
8

Cevaplar (3)
default avatar
(320) -
Galiba dizilerin biraz fazla etkisinde kalmışsınız.Gerçekten uzaylıların dünyada gizlendiğine mi inanıyorsunuz? Ben Stargate SG-1 ile bu dizi arasında hiçbir benzerlik göremedim.Agents of SHIELD ile biraz benzerlik var.Ama bu dizide aksiyon çok daha az.Belki V ile de biraz benzerlik olabilir.Yani çok az.Ama Stargate SG-1 ile bu dizinin en ufak bir benzerliği yok.
1


3
| Bildir
avatar
(212) -
..Carl sagan bir sözünde şunu diyordu.. Bu kadar büyük bir evrende sadece biz varsak bu cok büyük bir yer ısrafı olur. neden olmasın dünyada açıklanamayan çok gizem var kimisi komplo teorisi der kimisi sacmalık ama evren boş degil.. Sg1e şu acıdan benzeyebilir uzaylı bir türün istilası ve ele gecirmeye calıstıkları yerde yaşanan olaylar bu tarz yapımlar.da genelde işlenen budur. V de öyleydi.. uzayda geçen yapımların çogunu izlemişimdir gerceklesmesini istedigimiz hayaller ve ütopyalara bilim kurgu renk katıyor.. biz göremeyebiliriz ama yüzyıllar sonra insanlık bir sıçrama yaşayabilir yıldızlara doğru tabi öncesinde biz yok etmessek dünyayı.. uzaylı bir türün istilasınada gerek kalmadan Gülücük
7


2
| Bildir
default avatar
(17) -
Kendine özgü tezleri olması açısından diye belirtmiştim. Tabii ki farklı içerik, farklı tezleri var. Uzaylıların dünyadaki varlığına inanmıyorum, biliyorum. Bunun dizilerin etkisinde kalmakla ilgisi yok. Sizin görüşlerinize saygı duyuyorum.
8


0
| Bildir


default avatar
(320) -
İlk bölüm bayağı umut vermişti.Hatta bu dizinin ikinci bir Agents of SHIELD olabileceği izlenimini edinmiştim.Ama ikinci bölüm tam bir hayal kırıklığı oldu.Çoğunlukla konuşmaya geçen bu bölümde önemli hiçbirşey olmuyor.Aksiyonda yok denecek kadar az.Sırf zaman doldurmak için konulmuş gereksiz bir bölüm olmuş.Diğer bölümlerde böyle olursa,bu diziyi bırakabilirim.Bölümler kötü karakterlerin çevirdiği etrikalar ile geçecekse bu dizi izlemeye değmez bir hale gelir.Nick Fury öyle kendi halinde takılan sıradan bir adam gibi olmuş.Ne ekibi kalmış,ne de gücü.Nick Fury dışında da başka hiçbir ajan da yok gibi görünüyor.
(01.sezon 02.bölüm için)
1


avatar
(212) -
..Emilia ve Samuel harika oyunculuk cıkartmış.. böylesine fantastik bir kurgaya hayat vermeleri yapımı keyifli kılıyor.. draması aksiyonu ve kurgusuyla izlemeye değer.
7

Cevaplar (1)
avatar
(81) -
aynen katılıyorum emilia özellikle mükemmel oynamış ama coğu kişi kötü oynadığında bahsediyor
6


1
| Bildir


avatar
(5838) -
Tamamı 6 bölüm olan 1. Sezonun İlk bölüm olarak beni ciddi anlamda rahatsız etmedi ve sıkılmadan izledim. Yalnız çok hüzünlü olarak ilk bitti .Sanırım ikinci bölümü de merakla bekleyeceğim. Dilerim son çıkan kötü Marvel yapımları gibi olmaz da iyi bir şey izleriz diye düşünüyorum.....
6


‹ Önceki 1 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2023