Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(5506) -
Nihayet son günlerde izlediğim harika bir filmdi. Aslında başlarda ne gerek vardı bu kadar aşk hikayesine dediğim ama daha sonra çok zekice hazırlanmış kurgusuyla ve kaliteli oyunculuklar birleştiğinde sizi sonuna kadar merak ettirmeyi başarıyor. Uzatmadan kaliteli bir film izlemek isterseniz ekran başına...
8


avatar
(678) -
"Dürüst adamı kandıramazsın, değil mi?"

Çok sürükleyici, çok eğlenceli, çok renkli bir film ve çok zekice bir senaryo. Bu tür filmler yapmak zorlaştı, çünkü artık hepimiz "başından sonunu" tahmin edebilir ve bununla da övünür olduk. Burada çok dinamik bir hikaye var, ileri-geri gidişler ve şaşırtmacalarla dolu, ve gerçekten "sonunu" tahmin etseniz bile, ki bu oldukça zor, seyir zevkinizin azalma olasılığı yok gibi.

Filmin bir özelliği de, herkes için hayatını sorgulatmaya yönelik "olasılıklara" işaret etmesi. Kime, ne kadar, ne zaman, hangi konuda güvenebilirsiniz? Yaşadıklarınız ne kadar gerçek?

İzleyin ve izletin, mümkün olduğu kadar da kalabalık olun.
8


avatar
(7425) -
J. Moore nasıl güzel, nasıl farklı, özel… Filmin karakterleri anlatım tarzı, hikayeyi işleyiş şekli, müzikleri, mekanları, görsellikleri çok güzeldi. Keyifle, gözümü kırpmadan izledim lakin… Sürprizbozanı lütfen izlemeden okumayın!
Sürprizbozan: Göster

İyi seyirler dilerim.


Yorumlar (47)
default avatar
(28) -
Bu sene seyrettiğim en iyi filmdi...Çok güzel bir senaryo ve zeka parıltıları barındırıyor.Kesinlikle tavsiye olunur...
8


default avatar
(18) -
Ne zaman iyi bir film izlemek için herşeyimi hazırlıyorum oturuyorum ama istediğim birşeyle karşılaşamıyorum .Fakat mütemadiyen açtığım bir filmve filmin sonunda büyük bir haz alarak filmin kapanış müziğini dinlemek Herşey bir anda oldu Mesaide bile izletti film kendini bir çırpıda.
10


avatar
(407) -
elbette kolayca göze çarpan saçmalıklar var ama eğlenceli bir film. sürekli ters köşe yapma çabasından dolayı filmin 5-10 dk. sonrasını aşağı yukarı tahmin edebilseniz de yine de merakla kendini izlettiriyor ve izleyiciyi bir şekilde eğlendiriyor. en azından harcayacağınız 2 saate değer diye düşünüyorum ve bu sebeple tavsiye ediyorum.
7


avatar
(465) -
Film kendini çok tekrara bağlıyor ve sürpriz unsuru kalmıyor. Baş karakterler azılı dolandırıcı ve önlerine gelen herkesi her türlü şekilde dolandırma derdindeler. Bu yüzden filmde olan her olayın arkasında bi bit yeniği arıyorsunuz. Ve o bit yeniği ortaya çıkıncada çok şaşıramıyorsunuz. Oyunculuklar iyi, senaryo vasat ve fazla yüzeysel. Yani dediğim gibi filmde sürekli bir dolandırılma durumu var. Her an herkes dolandırılabilir ve bunu anlayıp "bakalım şimdi kimi nasıl dolandırıcaklar" diye izliyorsunuz. Dolandırma teknikleri zekice mi? pek değil. Yine fazla yüzeysel işlemişler. Aklı başında olan insanların düşmeyeceği tuzaklara kolayca düşüyor karakterler genelde. Tek şaşırdığım ve sinir olduğum şey azılı dolandırıcıların hiçkimseye hiçbir şekilde acımamaları. Her türlü insanın her türlü duygusunu sömürüp suistimal ediyorlar ve hiçbir acıma, pişmanlık duygusu hissetmiyorlar. Bunu güzel yansıtmışlar sadece. Bu yüzden dolandırıcılardan nefret ediyorum. Film vasat hatta vasat altı diyebilirim. Dolandırıcı filmlerinin tipik özelliği olan ters köşe unsurunu bol kullanıyor ama bu ters köşeler çok ucuz ve heyecansız ters köşeler. Yani yorumlara bakıyorumda binlerce film izlemiş, binlerce film yorumlamış insanların böyle bir filme 8-9 puan vermeleri hayret verici. Bu insanlar robot gibi binlerce film izlemesine rağmen düzgün bir film algısı oturmamış. Bu filme 8 vermek için henüz hayatındaki ilk 50 filmi izliyor falan olmak lazım. Üzücü bir durum.
5


avatar
(133) -
Şu filme tek cümle bile yorum yazmak istemiyordum ama bakıyorum ki son mesajlarda filmi beğenmeyenlere laf çarpıtılmış. O zaman siz kaşındınız başlıyorum Gülücük

Sürprizbozan: Göster


Sinirlendim bak puanı da 3 yapıyorum kızdırmayın beni Gülücük
3

Cevaplar (2)
avatar
(38) -
Muhteşem bir yorum. Ayrıca yazdıklarınıza ilave olarak
Sürprizbozan: Göster
Tüm bu tespitlerden sonra filmde iyi diyebileceğimiz tek bir detay yok sanırım. Gülücük
4


1
| Bildir
default avatar
(28) -
Annesi Sicilyali olabilir.


0
| Bildir


avatar
(697) -
sanki her gun bu tarz filmler cıkıyormus gıbı mahzun kırmızıgul fılmı edasıyla begenılmemesı ılgınc fılmın.. su fılmsızlık ortamında agır gıderi vardı bence filmin..her senaryo da su acık bu eksık edasıyla film eleştirmek çok ironik..10 yıl ugras verılen avatar bıle gomuluyor gercı ..
Sürprizbozan: Göster
8

Cevaplar (3)
avatar
(5506) -
Bravo Ömer Spoiler Açıklaman başarılı Gülücük
8


0
| Bildir
avatar
(678) -
Eskiden sadece sinemaya gitmek, gidebilmek bile çok önemli bir olaydı. şimdi önümüzde istemediğimiz kadar seçenek olunca ister istemez şımardık. Umalım ki bu şımarıklığımız daim olabilsin. Gülücük
8


0
| Bildir
avatar
(38) -
Arkadaşlar size hakan75'in yapmış olduğu yorumu okumanızı tavsiye ederim.
4


2
| Bildir


avatar
(708) -
İzlediğinizde zamanınıza yazık olmayacak filmlerden biri..Eksikleri de olsa bittiğinde damağınızda " seyrettiğime değdi" hissi bırakıyor. Tam puanını hak eden bir film..7/10
7


default avatar
(2) -
IMDB puanına göre tam bir underrated film. Oyunculuklar ve senaryo gayet iyiydi. Sonuna kadar gizem çöze çöze götürdü diyebilirim. Son zamanlardaki çöp film arzının içinde bu film mutlu etti.


avatar
(38) -
Çok fazla mantık hatasıyla dolu bir senaryoya sahip. Ortada o kadar fazla aksiliğe neden olacak olasılık var ki, bu olasılıkların hiç biri gerçekleşmeyip, hep karakterlerin çıkarı doğrultusunda olan olaylar izliyoruz. Bu da filmin inandırıcılığını baltalamış görünüyor.
4


avatar
(163) -
Tamam baştaki aşk hikayesi bana da absurd gelmedi zira konuyla ilişkiliydi, güzel de bir giriş oldu ama Max'in Sandrayı "eğittiği" sekanslar öyle basit, ucuz ve çağ dışı geldi ki caaart kaba kağıt diye bağırmamak için zor tuttum kendimi. Yıl olmuş 2023 sen hala Anna Karenina.

"Tüm mutlu aileler birbirine benzer ama "Ama her mutsuz aile kendine özel biçimde mutsuzdur." Muhteşem Gatsby... Çavdar Tarlasında Çocuklar... edebiyatı yapıyorsun. Yapay zeka botlarının tillahları türevleri çıkmış sen hap bilgilerle kime ne anlatıyorsun? diyor, Julianne Moore yapma lütfen parasız mı kaldın? Sen bu ucuz senaryoyu nasıl kabul ettin derken... Hikaye rayına oturdu... seyir zevki yükseldi. Ancak yine de imdb 6 seviyesinde kaldı diyebilirim. Beklentisiz ve çok yorulmak istemediğiniz seyirlik bir film arıyorsanız doğru yerdesiniz...
4


avatar
(759) -
Filmi izlemek bence oldukça keyifiydi. Finali biraz daha iyi işlenebilirdi belki. Farklı karakter pencerelerinden kesit kesit ilerleyen olay örgüsü var.
7


default avatar
(415) -
Göklere de çıkarılacak yere de vurulacak bir film değil bence. Oyunculuklar müzik hiç fena değildi film kesinlikle sürükleyici sadece ters köşe yapacağım diye bağırıyor film o konuda da çok başarılı diil.
6


avatar
(40) -
Film kendini izlettiriyor fakat senaryonun abartılacak bir durumu söz konusu değil. Bir şeyler yapıp da seyirciyi şaşırtalım demek için sonunu süpriz yapmak istemişler ama güzel olmamış. Justice Smith'in oyunculuğu da bana mı kötü geliyor yoksa öyle mi? Veya yönetmen böyle oynayacaksın mı demiş?! Sebastian Stan için konuşursak gelecek vaadeden başarılı biri olarak önplana çıkıyor. Özellikle aksiyon ve gerilim filmlerinde yönetmenlerin çok fazla tercih edeceği bir yetenek. Fresh filminde de çok iyiydi.
6


avatar
(45) -
Gereksiz uzun ve itici karakterler barındıran bir film. Ben izlerken sıkıldım, ilk 30 dakikadaki gibi aşk hikayesi devam etse bile daha iyi olurdu herhalde... Seyirciyi şaşırtacağız modunda çekilmiş, bu yüzden de sürekli sizi o beklentiye sokuyor ama bu sürede izlerken yoruyor insanı. Olaylar akıl mantık içerisinde ilerlemiyor, eğlenceli bir film olsa bunu görmezden gelebilirdim, ama ciddi ilerleyip bu kadar dallanıp budaklandırmaları olmamış bana göre.
5

Cevaplar (2)
avatar
(133) -
Filmi gömmek için girdim siteye ve sizin yorumu görünce yazmaktan vazgeçtim. Birebir aynı şeyleri yazacaktım. Yorumunuzun altına imzamı atıyorum, ama benim puanım 4
3


1
| Bildir
avatar
(678) -
Galiba pus kardeşimiz ile "not değişimi" yapılsa uygun olacak.
8


0
| Bildir


default avatar
(170) -
Bana göre vasatı aşamayan bir film olmuş, Filmin Moore ile devam eden kısmında itibaren olacakları çözebiliyorsunuz. Final berbat, Kitapçının böyle bir şey düşünüp becermesi daha berbat, O kadar zeki gösterilen(La casa Profesör gibi) Max'ın finaldeki duruşu daha da berbat.
İyi seyirler.
5


avatar
(279) -
Bu yıl seyrettiğim en iyi film oldu,çok başarılı.Eskiden fazla film çevrilmiyordu olanları seyredecek kanal bile yoktu.Zaman içinde tv ve film dünyasının büyümesi,filmlerin üst üste eklenmesi,yıldan yıla fazlaca film izlenmeye başlanmasıyla beraber senaryo anlamında yeni ve farklı düşünce üretimleri zorlaşmaya başladı.Bu sebepten günümüzde insanların bu yapımın benzerlerini izledik demelerine ve/veya orjinal değil yorumlarına anlam veremiyorum.Senaryo ve fikirlerdeki yaratıcılığın yavaşlaması,artık tecrübe kazanmış izleyicideki şaşırtmaca etkisinin azalması kadar bir normal bir durum olamaz.Söylediğim şartlar çerçevesinde günümüz filmlerinin yorumlanmasının daha adil olduğunu düşünüyorum.

Filme gelirsek yönetmenin başarısının filme direk yansıdığı,merak içinde kendisini izlettiren,çok güzel dizayn edilmiş bir film,tebrik etmek gerek.
8


avatar
(3899) -
Sıradan başlayıp olayların akışıyla beraber yok artık dedirtiyor. Bu aralar böyle kalite kokan filmlere fazla denk gelmez olduk. Bir oturuşta koca iki saate yakın film sanki daha kısa sürede bitiyor. Film resmen yönetmen başarısıdır zira bunu kurgulamak ve insanları şaşırtmak artık eskisi kadar kolay değil. Bir yerden sonra artık her şeye kuşkuyla yaklaşıp ağzınız açık izliyorsunuz. Efsane olabilecek potansiyeli varken sonuyla hayal kırıklığı yaratsa da sıra dışı senaryosuyla tüm alkışı hak ediyor.

Kafamda şöyle bir son vardı
Sürprizbozan: Göster
7


avatar
(7425) -
J. Moore nasıl güzel, nasıl farklı, özel… Filmin karakterleri anlatım tarzı, hikayeyi işleyiş şekli, müzikleri, mekanları, görsellikleri çok güzeldi. Keyifle, gözümü kırpmadan izledim lakin… Sürprizbozanı lütfen izlemeden okumayın!
Sürprizbozan: Göster

İyi seyirler dilerim.

Cevaplar (2)
avatar
(678) -
Filmin sonunda bize "Ben bildim yahu" diyebilelim diye biraz meydan bırakmış olamazlar mı Deniz? Gülücük
8


1
| Bildir
avatar
(7425) -
Olabilir, neden olmasın ama yine de ne bileyim... Gülücük


1
| Bildir


default avatar
(58) -
güzel kotardı yönetmen...gerçi yarısından sonra ve özellikle sonuna doğru neler olacağını biliyorsunuz ama..bu filmin zevkini kaçırmıyor..2 saat aktı gitti...özellikle julianne moore 50 yi geçen yaşına rağmen hala mükemmel


avatar
(496) -
Baştan bi sıkıcı geliyor ama film sonunda sürükleyici hale geliyor.
Ben sonunu da beğenemedim. Senaryo daha iyi işlenebilirmiş
Sürprizbozan: Göster
6


‹ Önceki 1 2 Sonraki ›
Türkçe Altyazı © 2007 - 2023