Giriş Kayıt
En çok beğenilen yorumlar
avatar
(118) -
bu filmi hangi beklentiyle izlediğiniz çok önemli, bakıyorum bazı arkadaşlar hayatın anlamını bulmaya çalışmışlar, ki bu yüzden de güzelim filme yazık etmişler!
isteyen herkesle tartışırım 2010 yılında çevrilen en iyi, en eğlenceli filmlerden biri Saygılar

ayrıca müzikleriyle de beni benden almıştır bu film Punky

hayatın anlamını aramayın, jelibon yer gibi izleyin, eğlenin; müzikleriyle mest olun inanın çok keyif alacaksınız Hıhı
9


avatar
(38) -
Güzel filmdi. Sonuna bakınca part II çıkacak gibi, bekliyorum..


avatar
(333) -
Film hakkında pek çok yargıya varılabilir. Bildiğimiz klişelere yakın duruşundan yola çıkıp bir çok yorumda yapılabilir. Ama bunları bir tarafa bırakırsam tek kelimeyle büyük bir film keyfi yaşattığını rahatlıkla söyleyebilirim. Süper kahramanlığa insani özelliklerle özenen Defendor yapımından sonra bu yıl benzer bir şekilde ortaya konulan ikinci izlediğim yapım. Aslında Mindy karakterinde Leon'un Mathilda'sına benzeyen bir çok yan keşfedebilir izleyici.
8


Yorumlar (84)
default avatar
(877) -
Süper süper kahramnlarımız onlar hep DC ve Marvelden çıkıyor, her zaman kahraman olmak içn süper güçlere ihtiyacımız olmadığı göstermesi açısından anlatımı sağlam bir konuyu seçmiş olduklarından hayran kitlesi kazanmlarına sebep olacaktır..Filmi tuttum ailece izlencek düzeyde...
8


avatar
(1396) -
konusunu okuyunca fazla bir beklentiye kapılmadan seyrettim ama iyi ki seyretmişim. Bol aksiyon ve dozunda bir espri anlayışı var filmin. Chloe Moretz\'in mimiklerine ve sevimliliğine de bayıldım....10/8
8


avatar
(1284) -
Genel olarak çok hareketli ve müzikleri de çok iyi. Yapımcıların arasında Brad Pitt ve Mindy’nin babası rolünde Nicolas Cage var. Film çok önemli olmayan 8 ödül almış.

Filmin konusu Kick Ass isimli bir çizgi romandan alındığı için , filmde kara mizah ögeleri bir hayli fazla.

Amerikalı eleştirmenlerin kimi beğenmiş , kimi de çok eleştirmiş. Eleştirme sebepleri 11 yaşındaki bir kızın ölüm makinesi rolünde olması, filmde çok miktarda değişik silah kullanılması, uyuşturucudan bahsedilmesi vs . Evet çok fazla adam öldürme sahnesi var ama bunlar korkutucu şekilde çekilmemiş. Kimi zaman komik olmuş.

Genel olarak “Yeşil Yaban Arısı “ filmine benziyor ama bu filmde kötü adamların öldürülmesi çok daha fazla.
6

Cevaplar (1)
avatar
(151) -
Valla eleştirmenlerin küçük bir kızın kötü adamları öldürmesinde tam bir ölüm makinesiyse ben o eleştirmenlere tek lafım "çocukları artık küçümsemeyin ve onlara içlerindeki potansiyeli tanımaları için rehber olun, iyi ya da kötü" olurdu. Hee anlamazlardı ama umurumda da olmazdı açıkçası.

HitGirl, ölüm makinesi evet ama içinde hala bir çocuk olduğunu da unutmayan tek yegane kişisi. Sonuçta az mı izledim ben? Çocukların kötü adamlara nasıl ders verdiklerini...

Yazamadan duramadım. Sadece paylaşmak istedim, düşüncelerimi... Gülücük
8


1
| Bildir


avatar
(151) -
Uzun lafın kısası.

Küçük bir kız. Bir baba ve bir de süper kahraman olmak isteyen bir genç. Bu üçü arasındaki diyalog ve aralarındaki aksiyon birleşince harika bir üçlü oluveriyorlar.

Mindy,
Sürprizbozan: Göster
Asıl kahramanı tabii ki babası. Yadsınamaz. Ancak babası da biliyor ki kendisi bir gün ölürse kızı kendisini korumak zorunda kalacaktır. İşte bu korku ile Mindy'yi olduğundan daha acımasız ve cesur yetiştirmiştir.

Baba ise bildiğimiz o klasik babalardan. Kızı için her daim endişelenen ve onun yanında ayrılmayıp ne olursa olsan korumak isteyen merhametli bir baba.

Genç ise dövüşle alakalı hiç bir şey bilmemesine rağmen süper kahramanlara özenen ve bunun için de çalışmaya başlayan biraz saf ama iyi niyetli biri.

Diyebileceğim tek şey. Mindy'yi bir tek ben mi canavarlaşan bir masum olarak görmüyorum?

İçimizdeki kahraman Kick Ass mi yoksa Big Daddy ile Hit Girl mü? Bunu sorgulatan bir yanı var filmin. İzlediğimde içimdeki iyi ya da kötü denebilecek yanların tamamen HitGirl'e ait olduğunu belirtmeliyim. Şu cümle HitGirl ile benim içimdeki ruha tercüme olabilir.

İyi insan olmak savaşmamak değil gerekirse içindeki canavarı masumlar için ortaya koymalı, bir ya da binlerce masumu kurtarmanın karşılığında kötü insanları öldürebiliyorsan ne mutlu sana. Ancak kötü insanların arasında masumların da öldüğünü görüp yardım edemiyorsan sen kendine ne diye iyi insan diyebilirsin?

Yukarıdaki cümle ile Mindy'nin iç dünyasını ve ona paralel olarak da kendi iç dünyamı anlatmış olabilirim. Umarım başarmışımdır.

İyi Seyirler.
8


avatar
(251) -
Gereksiz diyaloglar olsa da kendisini izlettiriyor, 7/10 Gülücük
7


avatar
(207) -
Göndermelerin bol olduğu farklı bir süper kahraman filmi. Başlangıç noktası çok çok iyiydi ancak sonlara doğru o gönderme yaptıkları süper kahraman filmlerine az biraz benzediğini de göz ardı etmemek gerek. Çok mantık aramadan zaman geçirmelik güzel bir film kısacası.
7


avatar
(10) -
Uzun zamandır seyredeceğim bir seriydi.Dün akşam tamamladım.Şiddetle tavsiye olunur.


avatar
(601) -
filmi zor bitirdim...gereksiz bir film olmuş...kopuk sahneler mantıksal hatalar kahraman yaratmaya çalışan ama yaratamamış bir film...mindy haricinde kayda değer birşey yok...başarısız...


avatar
(152) -
Alıntı:
Yaşadığım dünyada, kahramanlar sadece çizgi romanlarda yer alırlar.Sanırım kötü adamlar da hayal ürünü olsalardı hiç fena olmazdı.Ama değiller.

Ayrıca Hit Girl'in sahnesinden sonra:
Alıntı:
11 yaşında gibi görünüyor ama...Bekleyebilirim. Kendimi sadece ona saklama sözü verebilirim.

Diyen sadece flmdeki eleman değildi,aynı duyguları yaşıyordum resmen Çok Mutlu
Bu arada 2.Film olmamıştı bee:/ izlenir ama kuru gürültü yani o kadar...
7


avatar
(21) -
süper güçleri olmayan insanların süper kahramanlık yaptıkları harika bir filmdir yetişkin içeriklidir müzikleri süperdir . filmde önüne geleni paramparça eden hit girl karakteri süperdir benim görüşüm sinema tarihinin en orijinal küçük kız karakteri unvanı için mathilda ile kapışır

kesinlikle izlenmesi gerekir. 2 . filmi mahvettiler ama birincisi süper
9


avatar
(212) -
Bu tarz filmler genelde çok olumsuz eleştri alır fakat bu filmde ki gerek senaryo gerek oyunculukar filmin olumsuz eleştrilere bayağı bi kapatmış eğlence aksiyon bence yüksek seviyedeydi filmi izlerken çok eğlendim bence kaçırmayın izleyin
8


avatar
(56) -
Çok güzel bir yapımdı hem güldürdü hem aksiyona doyurdu..
8


default avatar
(203) -
İçerdiği ve çocukların kullandığı şiddete karşın yüzeysel bir teen filmi havasında. Üstelik filmde bolca şiddet kullanan baba karakterinin ve kahramanlığın kutsanması da filmi pek masum bir noktaya çıkarmıyor. Yönetmenin, her anı bilindik hamlelerle dolu senaryonun yapısı yüzünden hiçbir zaman heyecan yaratamaması ayrı bir sorun. 1/5
2


default avatar
(302) -
Fantastik sinema severlerin, özellikle süper kahraman fanatiklerinin sıkılmadan keyifle izleyecekleri bir film diye düşünüyorum. Ben çok beğendim. Eğlenceliydi. Chloë Grace Moretz'in oyunculuğu göz kamaştırıcı...


default avatar
(375) -
normal eğlenceli bir film o kadar...izlersin eğlenirsin ve unutursun filmlerinden biri..kahraman olunmaz doğulur :=)
6


avatar
(22) -
bugüne kadar izlemediğim için kendime kızmıyorum neden izledim ki bu boş filmi şimdi. javascript:gulucukler('yow yow')


avatar
(824) -
Chloë Grace Moretz bu kızda geleceğin Milla Jovovich ve Michelle Rodriguez havası var. (Aksiyon yönünden) Gülücük

Çok keyifli, sürükleyici ve insanı hiç sıkmayan bir filmdi. Oyuncu performansları da çok iyiydi. Birde bunun üzerin karakterler arasındaki diyaloglar, sıkılmamam da en büyük etkendi.Film çok keyifli olduğundan ben abartı/mantık hatası gibi unsurları görmedim bile. Gülücük Bu filmi pc başında izledim 2. artık sinemada izlemek gerek. Gülücük

Şiddetle tavsiye edilir. Saygılar
8


default avatar
(23) -
sıkılmadan izlenebilen eğlenceli ve akıcı bi film olmuş tavsiye Saygılar
8


avatar
(119) -
Tam bir boş vakit değerlendirme ve eğlenmek için iyi bir film olmuş.Senaryo vasat sayılır.Oyunculuklar normal.10/6

Sürprizbozan: Göster
6


avatar
(251) -
Farklı olmuş güzelde olmuş anlatmak istediği şeylerde var boş film değil yani


‹ Önceki 1 2 3 4 5 Sonraki ›
Kick-Ass
Dizi Altyazıları
True Detective (3,046) The Flash (2,303) Vikings (2,291) Star Trek: Discovery (2,002) Shameless (1,700) Project Blue Book (1,617) Inside No. 9 (1,418) Gotham (1,415) This Is Us (1,377) The Big Bang Theory (1,245)
Yakında
Türkçe Altyazı © 2007 - 2019